Warto wracać?

tak jak w temacie warto wracać do tej gry na EU? czy może jednak próbować na NA? czy całkowicie sobie odpuścić?

Na NA bedziesz mial minimum 200ms pingu (realnie 300-400) co dosc mocno uprzykrza gre, no chyba ze tam mieszkasz albo grasz bardzo casualowo wtedy mozna sprobowac.

Na na nie ma sensu na EU tez nie bo obecnie wbijanie maxa zajmuje rok...tyle w temacie

Aion zlazł na psy.

BishopBS, warto teraz Aion jest bardziej "przyjazny" dla nowych graczy, ciągle jakieś paczki, boosty itp. Do 65 droga łatwa i przyjemna, potem to już inna bajka ;)

Bladek i Argonside, na psy to zeszli gracze, bo jaki jest sens grać i w tydzień osiągnąć lvl cap? Przez ten tydzień wolałbym zagrać jakieś single. Po to są MMO, żeby spędzać w nich swój wolny czas. A i następnym razem popierajcie swoje zdanie jakimiś argumentami. Komentować każdy potrafi.

Warto, do 65 szybko się wbija, osiągniecie nowego lvl capa podobno casualowemu graczowi ma zajac do pol roku. Ale ja juz rozkminiłem o co w tym wszystkim biega. Nie chodzi o to zżeby jak najszybciej wbic lvl. Na tych nowych mapach (dodam, ze sa bardzo ładne) po prostu farmisz/dropisz tam, po pierwsze itemki mityczne a to równa się nowym materialłm i kamieniom do enchantowania a to znaczy zarobek. W miedzy czasie lvl sam się wbija. Moim zdaniem to dobra zmiana powrót do korzeni czyli grind. Dodam, ze najlepszy set PvE dropi na tych mapach :) To tak w wielkim skrócie wszystko każdy wie ze przy tej grze jest masa dobrej zabawy. Co mam dodać, ze teraz gra coraz więcej osób. No i ten patch to początek większych zmian. Ma on dać nam zajęcie do czasu wyjścia 5.3

Nie mamy pomyslu na content? Postawmy polrocznego grindwalla, napiszmy, ze to zwieksza "poziom trudnosci" i po klopocie. Bo po co projektowac ciekawe insty, nowe mechanizmy i pomyslowe potyczki skoro mozna jeb**c spota, wrzucic 10 mobkow i ustawic randomowy drop.

Ogolnie to w Aionie co roku wychodzi wszystko wedlug jednego schematu. Mimo ze niby sa nowe mapy, skille itd to w kolko robimy to samo, bez roznicy czy to 3.0, 4.0, 5.0 co rok sie farmi od nowa set, bizke i expi postac, gwarantuje ze w 6.0 bedzie to samo :D dlatego mniej wiecej w 4.5 praktycznie nie gram. Nowy gracz bedzie raczej zadowolony ale na dluzsza mete jest to nudne. W Aionie brakuje jakiejs rewolucji :D

W sumie wiekszosc koreanskich mmo cierpi na podobna przypadlosc, a juz szczegolnie tych od nc softu, nawet niedawno byl tu artykul o tym ze cala tamtejsza branza powoli idzie na dno.

Nalezy wspomnieć, ze nie ma musu parcia na max lvl, bo wszystkiego mozna doświadczać od 66lvla. Jedynie co dostaną 75lvle, to transformy w 5.1, no i dodatkowe CP. Wszystko inne, nawet w odległym patchu 5.3 jest skierowane głównie do 66-70lvli. Dlatego zamiast narzekać na ten max lvl, wbijcie sobie 69/70/71 i nie przejmujcie się maxen,

W 5.3 dochodzi nowy rodzaj PvP - turniej "drabinkowy" wielka arena gdzie będą się odbywały turnieje każdy może przyjść i sobie popatrzeć na walki gladiatorów xD to może otworzyć drzwi do E-Sportu. Nowy Battleground na 350 osób coś w stylu Pangei tylko na większą skalę no i nowe Instancje, Raidy także to zrozumiałe, że musieli mieć czas na przygotowanie tego wszystkiego, dlatego w 5.0 postawili na Grind moim zdaniem fajnie, bo lubię grind ap o drugie jak już wspominałem wcześniej o dropieniu tego seta do PvP fajna sprawa dla nowych graczy, dla graczy bez legionu i dla tych którzy lubią grę solo...

Wydaje mi sie ze sa dwie frakcje, asmodianie i elyosi, tak wiec po ktorej stronie wiecej ludzi? I kiedy serwer bedzie online?

Więcej po stronie Ely, ale także więcej gimb i raków przeróżnych, osobiście polecam zasilić frakcję przeciwną :)

a ktoś może mi powiedzieć jak się sprawuje ten robot od inżyniera? ten etertech czy jak to się tam zwało? bo się zastanawiam właśnie nad zrobieniem ponownie rangera albo pobawieniu się tym robocikiem..

Jeszcze niedawno kazdy mowil ze jest OP, czy to sie teraz zmienilo to nie wiem.

BishopBS, klasa łatwa do ogarnięcia, bardzo dobra do PVEsolo.

Warto dodać, że 5.0 usunął wiele ograniczeń dla graczy bez GP, najważniejsza to możliwość LFG i rejestracji grupy (znacznie ułatwia to znalezienie osób na insty itp).

Grałeś kiedyś w Aion'a?

grałem przed przejściem na f2p i miesiąc może dwa po przejściu..

a jak się sprawuje w pvp?

tutaj nie ma kals op. JEdnak obecnie wbicie 75 jest ogromnie czasochlonne i zanim ktos wbije 75 obecni gracze beda setki godzin przed nowa osoba.

nie chce klasy op tylko pytam czy klasa nie jest taka że każda inna ją wgniecie w ziemie..

Nie, spokojnie jak ogarniesz to Ty możesz wielu wgniatać w ziemie xD

Dla mojego sm'a tech to był izi kill. Ma jedno combo potem nic nie zrobi.