Final Fantasy XIV

Zastanawia mnie dlaczego na tym forum nie ma dzialu z FF XIV, przeciez po wowie to najbardziej popularna gra p2p, w sumie to iloscia graczy przebija tez wszystkie f2p. Tak patrze to nawet Tibia ma tu swoj osobny dzial mimo ze gra tam po 50 osob na server + boty...

Powodów jest kilka:
1. Na forum nikogo nie interesują gry P2P.
2. Na forum nikogo nie interesują gry ze stajni Final Fantasy.
3. Bo na forum są 4 osoby grające w FF XIV.

Powodów jest kilka:
1. Na forum nikogo nie interesują gry P2P.
2. Na forum nikogo nie interesują gry ze stajni Final Fantasy.
3. Bo na forum są 4 osoby grające w FF XIV.

Po pierwsze mylisz się ze grają tylko 4 osoby,

po drugie jakby nikogo nie interesowały gry P2P to po co jest dział WoW'a...

...a po trzecie dziwie się ze jako osoba która gra w FF podajesz takie głupie powody.

@Kurtyzana

Moim zdaniem podaje bardzo dobre powody. Taka prawda, czy widzisz na forum kogokolwiek udzielającego się na temat FFXIV oprócz ludzi z tej gildii z Nova Society (Gdzie nikt poza tym rekrutującym gościem nie pisze w ich temacie) i mnie + Majta piszącego czasami na SB? Ta gra jest cholernie popularna, ale nie w Polsce, a szczególnie nie na tym forum. Ten dział byłby martwy - tym samym nie jest nikomu do niczego potrzebny.

Po pierwsze mylisz się ze grają tylko 4 osoby,

Zróbmy roll-call. Ja, Ty, Derp, Yaki, Oynoki. Do tego: Kazuya, Kielek i Forvsol, którzy wypowiedzieli się 3 razy w temacie ogólnym o FF:

I to by było na tyle.

po drugie jakby nikogo nie interesowały gry P2P to po co jest dział WoW'a...

Dobre pytanie. Dział WoW'a jest martwy, ożywił się nieco teraz z racji dodatku. Blaupunkt już kiedyś tłumaczył, dlaczego tak jest - masz wowcenter czy inne fora dedykowane tej grze i nie ma zbytnio sensu pisać tutaj, kiedy można pogadać/zapytać się tam. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jaką opinię ma strona i forum.

...a po trzecie dziwie się ze jako osoba która gra w FF podajesz takie głupie powody.

A tego z kolei nie rozumiem. Możesz rozwinąć się na ten temat? Że co, że będzie dział, w którym nowi gracze będą się mogli pytać, a weterani pogadać o patchu/grze? Pierwsza rzecz jest, bo co jakiś czas powstaje temat o FF, a próba drugiego spełzła na niczym, czego przykład masz wyżej. A żeby pogadać o grze mam FC i static. Ludzi, których znam, lubię i z którymi gram, a nie bezimiennych randomów z forum.
Poza tym, wypowiadałoby się tutaj głównie Wasze FC + FC z Moogle'a, a to by dla mnie przypominało powtórkę z rozrywki z GW2, gdzie kłóciłem się z bandą Xar'a. A nauczony tym błędem, w ogóle bym się nie wypowiadał.

Daj mi jeden dobry powód - jeden, dla którego miałby powstać dział FFXIV, a osobiście porozmawiam z administratorem o utworzeniu tego działu. Bo na razie nie widzę żadnego. Jeżeli chcesz coś osiągnąć potrzebujesz dobrej argumentacji, a tej Wam brakuje.
Powody typu: "Żeby zrzeszyć polską społeczność", "Żeby uporządkować burdel na forum", "Żeby nowi gracze wiedzieli, gdzie się udać", "Bo gry F2P mają swoje działy" czy inne tego typu nie są dobre.

Idac takim tokiem myslenia to admini powinni zamknac wiecej niz polowe dzialow na tym forum.

Możliwe. Ale nie będą tego robili, bo potrzeba poświęcić na to czas, którego administracja nie ma, bo jest zajęta ważniejszymi sprawami.

Spora część działów, jak np. Tree of Savior, powstała podczas wielkiego BUM na te gry, pod naporem dziesiątek użytkowników - nie dwóch, jak w tym przypadku. I są martwe od tego czasu.

To swoistego rodzaju trofeum dla wszystkich tych, którzy mieli rację mówiąc, że ta gra to crap (pozdrawiam martwy dział GW2).

Sam gram w FF też i fakt ten dział jest tu martwy, tak jak Might Tay napisał na tworzenie takiego działu samemu to jak porywać się z motyką na słońce do tego trzeba by było kilku osób znających temat, dalej kłótnie czy przepychanki zwał jak zwał między FC też jakby na to nie patrzeć w każdej grze znajdzie się kilka osób co robią dym. hmm sam wolę już używać innych forum do poszukiwania wiedzy na temat FF, choć fajnie by było coś czasem zapodać tu dla polaków aby jakoś ich zachęci do świata final fantasy, ile ludzi tyle zdań też bądźmy poważni więcej jest tu czasem info o np Tibi w ciągu miesiąca niż o Finalu przez pół roku chodź praktycznie cały czas coś się dzieje.

"Nie beda tego robili bo trzeba poswiecic na to czas"

Dobre.

Tych graczy FF 14 jest troche wiecej niz 2 juz w samym tym topicu takze nie jest tak zle. Taki dzial bylby dobrym miejscem dla nowych graczy gdzie mozna zgadac sie na wspolne granie np albo dla ludzi szukajacych mmo zeby zadac pare pytan. Z reszta po co ja to tlumacze...

Pl community moze jest male ale mimo to duzo wieksze od wiekszosci gier ktore maja swoj dzial tutaj i to jest wg mnie glownym powodem dlaczego taki mialby powstac. Z reszta wielkie forum o MMORPG a brak FF XIV, wstyd.

Przecież zebrać się można w dziale inne mmo ? Otwierać nowy dział który po tygodniu i tak będzie martwy n1

czy ja wiem prawa jest taka że większość osób siedzi teraz na tym polskim fansite seedów i na 2 polskim forum o grach mmo bo tam jest dział siedzi tam gwardia z ffxi może jak by był jeden dział gdzie można by zebrać informacje o grze tutaj więcej osób by można zachęcić do forum przedstawiające triale raidy itp

Sam widzisz ile osób interesuje się tym tematem, powiem ci w sekrecie, że jeszcze mniej interesuje się samą grą :)

Założenie działu o grze to nie jest spora filozofia. Sam się czasem zastanawiałem czemu go nie ma. Owszem polskie community nie jest spore, ale przychodzi też trochę nowych graczy. Wielu z nich pyta o rzeczy które były na forum wyjaśniane. U mnie w FC przynajmniej 15 osób ma konto na serwisie i rozgląda się po forum za tematami o FF raz na jakiś czas. Mi się osobiście nie chce przekopywać przez dział inne. Spoglądam zazwyczaj na te tematy które akurat wyskoczą w ostatnich na portalu. Zresztą jakoś nie widzę minusów powstania owego działu.

Wystarczy napisać PW do Pana Admina i bym wam zrobił poddział. Tymbardziej, że podaliście sensowne powody + jest nisza graczy, co będzie coś działa w tym temacie. Nie ma co się bać. Proszę bardzo zawołam Go wam do tego tematu.

@PlainLazy rzuć okiem na temat jak będziesz mieć chwilę

Zobaczymy czy wywalczymy dział

Chyba nic z tego.

Zrobi się, ale wkrótce. Dajcie mi jeszcze dosłownie parę dni, bo będę musiał się ogarnąć po przeprowadzce, a poza tym znaleźć również pliki do przygotowania nowych miniaturek działów.

Nas, graczy FF XIV jest więcej niż myślicie. Tylko że większa część starszej grupy użytkowników nie specjalnie udziela się na forum. Wolimy obserwować.

Niektórzy nawet sobie hasło przypomnieli B)

zresztą wyszukiwanie wątków o ffxiv przez wyszukiwarkę, znacznie odstrasza od chęci udzielania się

zrobiłem szybki przegląd masy krytycznej w "Inne Gry MMO" (10 stron) i na każdej stronie jest co najmniej jeden wątek o ffxiv, co już samo w sobie o czymś świadczy

Bardzo cieszę się, że dział jednak powstanie. Przymierzam się do zagrania w FF XIV i znacznie ułatwi mi to wyszukowanie informacji. Dzięki wielkie!