Final Fantasy XIV Jak to z tą popularnością?

Witam. Chciałem się was zapytać jak to jest z popularnością FF XIV. Z jednej strony kiedy grałem jakieś pół roku temu to zapamiętałem, że było dużo graczy, jak się słyszy newsy to też są to przeważnie informacje o nowych updejtach, dodatkach, eventach ale w sumie kiedy szukałem ostatnio jakiegoś forum, bądź społeczności czy to poprzez google (jakieś strony fanowskie) czy to jakichś kanałów na YT to przeważnie wyskakują mi strony bardzo rzadko aktualizowane albo porzucone już od paru miesięcy. Jest oczywiście spora szansa an to, że zwyczajnie źle szukałem ale wydaje mi się, że nawet na mmorpg.org.pl nie ma działu dla osó grających w FF XIV, zastanawiam się czemu tak jest :P

Pozdrawiam

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q54fJEGtFKB9B5j50Pk10iMd14dAKxbvXxh3Y8V8fBk/edit?pref=2&pli=1#gid=0

Rozumiem, w takim razie skoro graczy jest raczej dużo (nawet bardzo dużo) to dlaczego nie ma hmm ... community na internecie ?

Witaj.

Z populacją jako tako jest różnie z mojego doświadczenia powiem ci tak graczy jest bardzo dużo online nie ma problemu aby kogoś znaleźć na dungeony, bo w FF jest zaimplementowany system party finder zapisujesz się i szuka graczy do party. Zaczynając od grać polecam rozpocząć grę na trialu 14dni do 35lv można sobie jako, tako grę odświeżyć, co dalej z tego co wiem najwięcej Polskich graczy gra na serwerze Moogle i chyba tam jest jedno z większych Polskich Company. Co do kanałów YT i Stream'ów jest tego mało może dlatego że Final Fantasy jest Japońską grą i jakoś to pała niechęcią graczy do chyba tych wydawców nie wiem to jest tylko moje zdanie.

Hmm co do samej gry jeżeli już grałeś kiedyś i coś tam masz wiesz jak jest że ta gra jest nastawiona czysto na PvE, PvP jest skromne ale też daje trochę zabawy. Jeżeli chcesz wrócić do gry to polecam fakt że zbliża się patch 3.4 który znów namiesza trochę w świecie a tu mała zajawka tego co nas czego w owym patchu.

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Cchyba ostatnie co mnie zastanawia to właśnie brak tych fanowski stron, for i kanałów na YT. Może jeszcze ciężko jest porównać FF XIV do wowa ale np. Tibia ma wielokrotnie mniej graczy online a jest mnóstwo fanowskich stron, stremów i forów na których ludzie bez końca dyskutują/obrzucają się gównem. Zastanawiam się, czemu tak nie ma w przypadku Fajnala ? Czyżby graczy hardkorowych którzy byliby chętni do dyskusji na temat buildów i raidów jest zbyt mało ?

Możliwe, co to hardkorowych graczy to fakt jest ich trochę no i też zbyt nie chcą się dzielić informacjami ale też jest kilka kanałów anglojęzycznych od FF z jakimiś tam poradnikami o to kilka tych lepszych.

https://www.youtube.com/user/Xehanort1227

https://www.youtube.com/user/TyrantPox

https://www.youtube.com/user/MTQcapture

https://www.youtube.com/user/Mithrie

Co dalej jeżeli chcesz więcej no to reddit, ffxivguild,ffxivgamerescape i wiele więcej tylko trzeba poszukać bo jest tego trochę.

Ja polecam serwer Phoenix, jest tam sporo graczy - nawet i tyle samo co moogle, a przynajmniej bardziej "przyjaznych". Wszyscy tylko myślą opcją internetową "kopiuj - wklej", że Moogle to Moogle tamto, a prawda jest taka, że dużo osób z tegoż serwera przeniosło się i przenosi na Phoenixa lub inne serwery ( z powodu braku przyjaznego otoczenia ze strony polaków nie - rajdujących, egoistycznych ludzi Fransuła, przereklamowania i propagand prowadzonych przez FC na stronkach o FFie ).

Zresztą Yoshida ( square enix ) nie ma potrzeby wypruwać sobie flaków jak np. blizzard, by zdobyć rzeszę fanów i graczy z całego świata - czy to za pomocą dupnych reklam gdziekolwiek się da lub ogłaszaniu wszem i wobec o nowych dodatkach do gry. Nie zapominajmy także, że nie jest to gra dla osób, które lubią się nawalać w pvp i powiększać swoje ego czy to na czacie czy gdziekolwiek indziej - gra jest nastawiona bardziej na store, content, pve itp.

Tyle ode mnie ;)

Jeśli chodzi o Moogle to słyszałem własnie odwrotnie. Za namowa znajomego pierwsze kroki postawiłem na phoenixie i wszystko było by fajnie gdyby nie te ciągłe kłótnie pomiędzy fc (ktora lepsza itp), co chwila jaka się rozpada i tworzy nowa z wymieszanych tych samych ludzi. Phoenix przyjaznym serwerem? chyba dla ludzi lubiących ciągłe dramy i wyzwiska. Pozwolę sobie tez zacytować rozmowę z jednego z forum na temat phoenixa : muszę przyznać że dzieją się tam chyba niezle jaja na tym serverze skoro średnio co 3-4 miesiące grupy się rozpadają i tworzą Nowe gildie i w dodatku są to ciągle te same osoby . Nie to żebym bił do waszej gildii tylko bo novasociety też nie popieram jak i większość ludzi , mamy przykład na wszelakich forach. Polecam porzucić ogromne ambicje tworzenia setnych gildii z mieszaniem ciągle tych samych graczy tylko do gadania się. Nie jestem ani z moogla ani z phoenixa , pisze bezstronnie jako dobra dusza bo trochę mi was żal , śmieją się ludzie z tej całej sytuacji wszędzie wkolo. Na phoenixie śmiem twierdzić jest jeden gracz , no może dwoch (z drugim nie rozmawialiśmy) którzy są bardzo ciekawi i godni zaproszenia / polecenia . Reszta osób które kupują za golda, kila np a5-6-7-8s i okrzykuja się graczami progresowymi - a nawet nie komentuje , sami wiecie . Dodam że osoby które sprzedają takowe kile działają na więcej niż jednym serverze i zazwyczaj gildie progresowe (jak ta w której obecnie jestem) mają znakomity kontakt z takimi killseelerami.

PS.Odpoczywam teraz od ciaglych dram na innym polskim serwerze.

Zakładasz na każdym forum konto tylko by brednie pisać zamiast trolować na forum i pisać jaki to moogle jest świetnym serwerem byś się ogarnął 100% twojej wypowiedzi to brednie sam grałem na moogle i to tam był będą największe dramy

Powiem tak gralem na moogle ponad rok i przez ten czas ani jednej dramy nie widzialem... Tyle o phenixie nie wypowiadam sie bo nigdy tam nie bylem

Rozumiem, w takim razie skoro graczy jest raczej dużo (nawet bardzo dużo) to dlaczego nie ma hmm ... community na internecie ?

Bo cebula woli grać w gry f2p, ale to nawet lepiej, bo niestety z polakami nie da się grać w mmo.

Bylo kiedys na Moogle ponoc fc zwane Avangarda 90% dram tego servera zapoczatkowywalo wlasnie to fc. Avangardy juz nie ma bo przeniosla sie pod inna nazwa na phoenixa czyz nie? i do tego wiekszosc to ci sami ludzie nie?

Co ty za smuty gadasz jak pamiętam właśnie to gdy avangarda się na moogle pojawiła i zdobyli dużo osób to nagle seed płakało co do ludzi z avangardy niema nikogo na phoenixie właśnie teraz pokazałeś że zrobiłeś tylko konto do trolowania

Jakie to piekne, ktos kto mysli ze pod innym nikiem to jest odrazu inna osoba. Stary ja nie wiem co sie dzialo bo na moogle gram od nie dawna. Nawet na Phoenixie kraza ploty kto z kad przyszedl i co ma za uszami, ale cuz tego sie mozna spodziewac po polskim community. Piekne jest to ze niekore rzeczy sa niezmienne.

Co do popularności to w Polsce z przykrością trzeba stwierdzić jest dość mała a szkoda bo tytuł jest fajny

Jakie to piekne, ktos kto mysli ze pod innym nikiem to jest odrazu inna osoba. Stary ja nie wiem co sie dzialo bo na moogle gram od nie dawna. Nawet na Phoenixie kraza ploty kto z kad przyszedl i co ma za uszami, ale cuz tego sie mozna spodziewac po polskim community. Piekne jest to ze niekore rzeczy sa niezmienne.

hmm ciekawe grałem na obu serwerach i mogę powiedzieć ze na każdym zawsze się jakaś drama pojawi, ale to samo w anglojęzycznych FC...co do Moogle to Seed i Awangarda te same pieniądze bez potrzebnie sobie podkradali graczy i rzucali bez potrzebne oskarżenia stąd też o tych dramach na moogle tak głośno bylo

Co do ekipy na phoenixe to aktualnie izusu zrobił jedną dobra rzecz zaczął zbierać polaków do kupy bo tak było 3-5 FC po 2-3 osoby co jest bez sensu jak jest mało polaków na serwerach.

@FFXiVFAN tak piszesz jakby to tylko awangarda była winna tego syfu co był na moogle ale jak to się mówi do tanga trzeba dwojga, seed w tym także brały udział

Dla informacji na moogle grałem w seed i wiem co nie co.

Ciekawe Ciekawe. Obecnie na Moogle jest jakies 5 fc i nikt z nikim zadnej wojny nie prowadzi, a przez 6 miesiecy mojego pobytu no phoenixie nasluchalem sie takich rzeczy ze glowa mala. Czyli chyba jednak jak element zapalny zniknie lub przeniesie gdzies indziej to nagle magicznie znika cala zla atmosfera, a pokazuje sie w innym miejscu. Teraz to jest glosno na temat dram phoenixie.

A gdzie się o tych dramach słyszy, bo strasznie zainteresowany jestem tematem.

nie wiem ale podobno są :D

Nie slyszy sie dram o Mooglu, bo wszystko co "zle" jest kasowane z tematow i stronek ;) Po co komu FC, ktore gra tylko z jedna zamknieta ekipa - statikiem, a reszte ma gleboko w powazaniu? Progress? Savage? Moze i tak, ale co z tego, jak graczy tam na jedno pt, a reszta sobie casualowo lata, a jak juz pomocy chce to laskawie przeciagna, bo sa "slabi"? Dramy byly, sa i beda wszedzie, czy to na mooglu, czy phoenixie, czy odynie, kij w oko gdzie - gdzie polacy tam i dramy. Jak dla mnie lepsze 20 osob w FC, gdzie kazdy cos robi, cos sie dzieje - moze i nie 24h ciagle savage i bol tylka "Jacy to my pro jestesmy, bo my robimy progress!", ale przynajmniej jest wspolna gra, towarzystwo na tsie - szczerze wole to niz tylko spiny i siedzenie na kanale w 2-3 osoby, a reszta na kanale nizej, bo rajduja. Jak inni wola poafiszowac sie jakas nazwa to prosze bardzo. Tylko, ze inni potrafia spojrzec w twarz hejtom, przyznac racje o problemach, a inni wola to ukrywac, kasowac wiadomosci o uwagach i "czyscic" to co moze zaszkodzic dobrej ocenie.

Szkoda mi tylko nowych graczy, ktorzy kieruja sie takimi wlasnie "ploteczkami", trafiaja na "najlepsiejszy" serwer, a potem przestaja grac lub przenosza sie na inny, bo nie maja z kim, bo wiecie...nie wszyscy maja takie same priorytety co inni, dla jednych wazny jest progress, dla innych crafty, a inni jeszcze wola zwyczajnie spedzic czas w grze robiac dungeony czy tam zbierac miniony.

Kiedyś grałem i byłem w seed - fajna ekipa - dobrze wspominam ten czas, ale nie było czasu na granie niestety, Teraz zamierzam wrócić i pograć ponownie od zera. Więc jaki serwer polecacie ? Nadmienię przy okazji może, że jestem cesualem, z racji obowiązków i zobowiązań, ale pomimo wszystko chciałbym przynależeć do jakiejś polskiej społeczność, ponieważ wtedy czerpie się większą przyjemność z gry, więc poszukuję ludzi którym to nie przeszkadza i akceptują moją nieregularną obecność.

Edit

Da się grać bez dodatku?