Role-Playing

Heeej.
Tematyka niezbyt popularna, przez wielu uważana za skrystalizowany debilizm i definicję "bycia przegrywem" : Role-playing w grach MMO.

Spędziłem parę lat grając na fabularnym serwerze World of Warcraft zwącym się Redemptor Hominis, do pewnego momentu sprawiało mi to sporo frajdy, zacząłem się też interesować się genialnym lore autorstwa Blizzarda. Przy okazji miałem okazję poznać gromadę fajnych ludzi, z niektórymi miałem przyjemność zapoznać się osobiście podczas konwentów. Ale, niestety, wszystko co dobre ma zwyczaj się kończyć podobnie jak moja przygoda z tamtym serwerem.

Pytanko: co sądzicie o serwerach i rozgrywce stawiającej na fabularne odgrywanie swojej postaci? Ktoś z Was miał może z tym styczność, zna jakiś ciekawy serwer/grę/gildię opartą na RP?

ja tam tylko grałem w GTA na serwerach role play :D

Guild Wars 2 i gildia Leth mori Aiwe, w Star Wars The Old Republic też się fajnie grało RP. Teraz gram w FF XIV i sądzę że też było by świetne RP gdyby była jakaś dobra ekipa.

Dla mnie jakoś nie ma to większego sensu. Grywałem sporo w papierowe gry RPG, ale w cRPG mechaniki są zbyt ograniczone, a interakcje między graczami sprowadzają się do klepania na klawiaturze.

Raz tylko grałem na serwerze RP - jeden z privów L2 na którym każda postać musiała mieć historię i publiczne chaty były 100% RP. Nie powiem żebym się specjalnie dobrze przy tym bawił.

Jak kolega wyżej, również polecam http://aiwe.eu/

W WoWie kiedyś grałam na jakimś prywatnym serwerze RP, każdy był tam MG więc można było sobie wszystko ustawiać i takie tam. Poza moją ekipą nie wiem czy ktokolwiek tam był bo nikogo tam nigdy nie spotkaliśmy, świetnie bawiliśmy się we własnym towarzystwie :P

Potem jednak jeden z kumpli strzelił focha (szczerze to nie wiem o co) inny brał ślub czy coś tam innego i generalnie potem ekipa się nam rozpadła a serwer gdzie graliśmy - zamknęli.

Jakiś czas temu mój znajomy znowu chciał mnie przekonać do RPienia ale nie mam już na to zbytnio czasu, a szkoda, bo osobiście miło to wspominam :)

Ja jestem zdania co @Yamiji Jeżeli Role Play to tylko przy grze w papierowe RPG, nawet nie trzeba się spotykać, w czasach internetu wystarczy skype bądź TS, ekipa do gry, roll20 i system w który chcemy łupać długimi godzinami :)

A ja się nie mogłem przekonać do grania przez Skype, jednak rozłożony stół, a na nim tanie jedzenie, tani alkohol i karty postaci buduje klimat jakiego nie dostaniesz przez internet :D

Dla mnie jakoś nie ma to większego sensu. Grywałem sporo w papierowe gry RPG, ale w cRPG mechaniki są zbyt ograniczone, a interakcje między graczami sprowadzają się do klepania na klawiaturze.

Raz tylko grałem na serwerze RP - jeden z privów L2 na którym każda postać musiała mieć historię i publiczne chaty były 100% RP. Nie powiem żebym się specjalnie dobrze przy tym bawił.

Aby dobrze bawić się przy Role Play trzeba uruchomić i mieć wyobraźnię :) Bez niej ani rusz...

Heeej.
Tematyka niezbyt popularna, przez wielu uważana za skrystalizowany debilizm i definicję "bycia przegrywem" : Role-playing w grach MMO.

Spędziłem parę lat grając na fabularnym serwerze World of Warcraft zwącym się Redemptor Hominis, do pewnego momentu sprawiało mi to sporo frajdy, zacząłem się też interesować się genialnym lore autorstwa Blizzarda. Przy okazji miałem okazję poznać gromadę fajnych ludzi, z niektórymi miałem przyjemność zapoznać się osobiście podczas konwentów. Ale, niestety, wszystko co dobre ma zwyczaj się kończyć podobnie jak moja przygoda z tamtym serwerem.

Pytanko: co sądzicie o serwerach i rozgrywce stawiającej na fabularne odgrywanie swojej postaci? Ktoś z Was miał może z tym styczność, zna jakiś ciekawy serwer/grę/gildię opartą na RP?