Problem a komputerem

Witam. Po formacie myślałem że zniknie ten problem, nie wiem czemu tak się dzieje czy to wina karty graficznej czy zasilacza, ale kiedy uruchamiam jakąkolwiek grę po chwili (jakieś 10 - 20 sek.) robi się czarny ekran, tak jakby monitor nie obsługiwał takiej rozdzielczości i muszę resetować komputer i tak w kółko. Kiedy zrobi się czarny ekran normalnie słyszę dźwięki z gry, słyszę jak strzelam, chodzę, tylko, że jest czarny ekran jakby monitor był wyłączony. Za dziesiątym +/- razem załapie i mogę grać normalnie do momentu aż wyłączę grę (dotyczy to wszystkich gier). Jeśli bylibyście w stanie pomóc, zlokalizować problem, to byłbym wdzięczny. Zapomniałem dodać, że gdy wyskoczy czarny ekran, system monitora wyświetla tylko "Power saving mode".

Dobra ja już wiem o co chodzi. Karta graficzna jest gorąca, myślicie, że się uszkodziła? Czy może wystarczy wyczyścić? W sumie dawno tego nie robiłem.

Sprawdź temperatury jakimś programem i druga sprawa jak ekran zrobi się czarny to odłącz kabel od monitora i podłącz jeszcze raz i sprawdź czy nic nie pomoże.

A czy wentylator od karty powinien cały czas działać? Chyba tylko przy wyższej temperaturze nie? Wydaje mi się, że karta się uszkodziła ;/

Spróbuj wyczyścić, może masz sporą warstwę kurzu albo innego diabelstwa.

Tak zrobię. Ale wydaje mi się, że padła całkiem. Mam dziwną grafikę na pulpicie jakby bez sterowników, sam nie wiem. Jak uruchamiam grę to powinien wentylator chłodzić, a stoi w miejscu. Na pewno ma temperaturę bo aż parzy lekko w palec. Na razie wyczyszczę i zobaczę co się będzie działo. Mam nadzieję, że wystarczy wyczyścić. ;/

Sterowniki masz może odinstalowane? :D

Instalowałem dwa dni temu po farmacie. Panowie bez przesady. :D

Zależy jaką masz grafe, te nowsze mają technologie, dzięki której w spoczynku wiatraki się nie kręcą. Jeśli masz starszą grafę i wiatraki stoją, to podejrzewam, że mogło się coś stać

GTX 660 mam.

wiec one pół pasywa nie miały chyba dlatego jak stoją wiatraki to chyba zatarte są

zainstaluj najnowsze sterowniki, pobierz HWmonitor i sprawdź temperatury podczas obciążenia i daj screen z tych temperatur.

GTX 660 nie mialy "pasywnego" pocztkowego chlodzenia wiatraczke powinin chodzic od poczatku takze na 99% tu problem

Witam. Po formacie myślałem że zniknie ten problem, nie wiem czemu tak się dzieje czy to wina karty graficznej czy zasilacza, ale kiedy uruchamiam jakąkolwiek grę po chwili (jakieś 10 - 20 sek.) robi się czarny ekran, tak jakby monitor nie obsługiwał takiej rozdzielczości i muszę resetować komputer i tak w kółko. Kiedy zrobi się czarny ekran normalnie słyszę dźwięki z gry, słyszę jak strzelam, chodzę, tylko, że jest czarny ekran jakby monitor był wyłączony. Za dziesiątym +/- razem załapie i mogę grać normalnie do momentu aż wyłączę grę (dotyczy to wszystkich gier). Jeśli bylibyście w stanie pomóc, zlokalizować problem, to byłbym wdzięczny. Zapomniałem dodać, że gdy wyskoczy czarny ekran, system monitora wyświetla tylko "Power saving mode".