Newbie in Aion

Witam.

Chciałbym zacząć swoją przygodę w Aion'ie aczkolwiek mam dylemat co do postaci. Dlatego też chciałbym prości o jakąś radę dotyczącą wybrania danej profesji. Czytałem już wiele for co do postaci aczkolwiek mam pewien niedosyt. Mianowicie, na moim oku figurują 3 postacie. Assasin, Ranger oraz Templar. Interesowałaby mnie postać z dość dobrym dmg by w dość szybkim czasie pozbyć się wroga. Mogę też dodać że momentami będę grał z Magiem oraz Clerem.

Niedomówienia postaram się pisać w postach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Keendy.

Moim zdaniem z tych 3 klas na początek powinieneś wybrać Templara. Ma dużą przeżywalność, dmg też ma spory i zawsze jest potrzebny w pt. Mogę dodać, że dobrze się nim expi solo w późniejszym etapie gry. Sin i Ranger są trudnymi klasami do ogarnięcia przez początkującego gracza. Mają dużo skill'i takich jak różnego rodzaju znikajki, pułapki itd. Jeżeli chcesz coś węcej wiedzieć pisz śmiało postaram się pomóc jak potrafię :)

Zapomnij o tempie!!! Na 60+ będzie od ciebie bardzo wymagana znajomość inst i ogarnięcie tankowania. Do tego, spora ilość różnych setów i masa drogich manastone'ów.

Swoją drogą jeśli chodzi o tanków. Teraz to glad wiedzie prym, ogarnia 99% inst i jest bardziej przydatny w pvp. Jeśli chodzi o fan z gry to dla mnie temp wygrywa, jeśli chodzi o przydatność to glad go masakruje.

Aion to gra bardzo grupowa. Nie patrz na to jak szybko zabija się moba, tylko jaką role chcesz pełnić w party i specyfikę postaci.

Edit: Na początku skup się na jednej postaci. Grając trzema się szybko znudzisz, ze względu na wolny progres rozwoju głównego chara.

tak przy okazji zapytam, jak wiedzie prym w grze Gunner bo widząc czasem filmiki na YT to ładnie sobie radzi w pvp strzelając w biegu, insty również daje rade i jak jego dmg oraz władowanie kasy w build ?:)

Arronirro czytasz ze zrozumieniem? on chce wybrać jedną z tych 3 klas a nie grać 3 naraz...

Nie słuchaj go do 60 lvl poznasz postać ogarniesz sobie Taunt'owanie / Tankowanie. To nic trudnego. Nie martw się o Hajs na EQ itd. na wszystko przyjdzie czas. Po prostu wybierz sobie klase postaci która Ci się podoba, którą czujesz, że będzie Ci się fajnie grało. Nie wiem może w innych grach grałeś Tankami i lubisz tankować, albo chcesz spróbować czegoś innego. Chodzi przecież po prostu o to, żeby fajnie Ci się grało. Co do Gunner'a też spoko klasa tylko żeby później ugrać coś na PvP będziesz musiał ogarnąć właśnie chodzenie i używanie skill'i w jednym momencie. Co do build'u w Aionie to wszystko sprowadza się do manastone'ów, które ogólnie są dosyć drogie. Templar robi się chyba pod Attack/Crit a Gunner pod Magic Attack te drugie wychodzą taniej, musiałbym spojrzeć na broka, a właśnie trwa cotygodniowa przerwa techniczna także teraz Ci nie sprawdzę tego. A myślałeś może nad Techem?

Jeżeli chodzi o mnie to prawdę mówiąc jakimś trafem uniknąłem styczności z tego typu grami więc można powiedzieć że Aion będzie moja pierwszą grą pod takim team workiem etc. Patrząc na Templara szczerze mówiąc trafił na moją listę ze względu na ciekawy wygląd. Głównie jak już wcześniej wspomniałem interesuje mnie gra dps'em jak i szybkim pozbywaniu się wroga o ile można coś tutaj tak nazwać. W grupie jak już W/W chciałbym robić dmg. Więc prawdę mówiąc z 3 klas postaci zostały mi dwie. Pytanie czy mógłby mi ktoś opisać te 2 postacie tj. Sin & Ranger? Aczkolwiek nie wykluczam Templara ze względu na polecenie go dla nowych graczy etc.

Dziękuję za obecne odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Keendy.

Ja tylko pytam o postać bo mam sentyment do tej gry, grałem kiedyś sinem i archerem, dobrze się grało tylko brakowało czasu na arenki i zdobywania punktów na sety, konto chyba późnej komuś dałem i dziś oglądałem filmiki na YT jak gunner fajnie wymiatal i znów się nakrecilem choć czekam też na revelation tylko u mnie najgorzej z czasem że praktycznie go nie mam, rodzina, dom, praca:/

Ja mam tak samo praca, dom, rodzina a i tak czerpię z gry wielki fun :D

Jeżeli chodzi o mnie to prawdę mówiąc jakimś trafem uniknąłem styczności z tego typu grami więc można powiedzieć że Aion będzie moja pierwszą grą pod takim team workiem etc. Patrząc na Templara szczerze mówiąc trafił na moją listę ze względu na ciekawy wygląd. Głównie jak już wcześniej wspomniałem interesuje mnie gra dps'em jak i szybkim pozbywaniu się wroga o ile można coś tutaj tak nazwać. W grupie jak już W/W chciałbym robić dmg. Więc prawdę mówiąc z 3 klas postaci zostały mi dwie. Pytanie czy mógłby mi ktoś opisać te 2 postacie tj. Sin & Ranger?  Aczkolwiek nie wykluczam Templara ze względu na polecenie go dla nowych graczy etc.

 

Dziękuję za obecne odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Keendy.

Ok więc hmm od czego by tutaj zacząć. Ogólnie Sin i Ranger wywodzą się z tej samej pod klasy czyli Scout.

Assassin

a2c6637b72a610e09946d63a.jpg

Bronie: Sztylety, Miecze i Łuki

Zbroja: Skórzana

Zalety: W krótkim czasie może zadać naprawdę DUŻY DMG jednemu celowi. Przekłada się to na PvP 1vs1 według mnie bardzo dobra klasa właśnie pod 1vs1 PvP. Może zaatakować z ukrycia swój cel. Często może też pełnić rolę "zwiadowcy" można go wysłać np na Sieg'u żeby zbadał gdzie są siły nieprzyjaciela. Uwierz mi, że ogarnięty Sin czyli taki który zna swoje skill'e, rotację spokojnie może pokonać 1 vs 1 każdą klasę postaci. Zarówno Plate'ów, Magów itd. Jego rolą w party jest zadawanie dużych obrażeń.

Wady: Ma mało HP co równa się małej przeżywalności. Może mieć problemy z większą liczbą przeciwników.

Ranger

fa2c2485912ddc1515ffa51f.jpg

Bronie: Sztylety, Miecze i Łuki

Zbroja: Skórzana

Zalety: Podobnie jak Sin może w krótkim czasie zadać duże obrażenia. Do tego ma mnóstwo różnych pułapek które może rozstawiać na polu walki i w ten sposób złapać w nie swoją ofiarę. Może uśpić, unieruchomić przeciwnika. Jeżeli trzeba to może też walczyć w zwarciu (close-range). Co tu dużo pisać obydwie te klasy są mocno do siebie podobne, z tą różnicą, że Sin wychodzi z cienia i atakuję bezpośrednio, a Ranger na odległość kontroluję pole walki Jego rolą w party jest oczywiście zadawanie obrażeń i co ważne zabijanie wszelkiego rodzaju Add (mobków które pojawiają się kiedy walczymy np. z Boss'em.

Wady: Tak samo jak Sin mała ilość HP co się z tym wiąże mała przeżywalność, dosyć spora cena materiałów których trzeba używać przy stawianiu pułapek.

Awesome.

Tak ładnie Ci to wyszło że prosił bym jeszcze mimo wszystko o Templara :P oraz wielkie dzięki

.

Ja mam tak samo praca, dom, rodzina a i tak czerpię z gry wielki fun 

To chyba ja mam niewyrozumiala żonę która jak widzi że gram to tylko słyszę "znow grasz w jakieś badziewie":>

Arronirro czytasz ze zrozumieniem? on chce wybrać jedną z tych 3 klas a nie grać 3 naraz...

Nie słuchaj go do 60 lvl poznasz postać ogarniesz sobie Taunt'owanie / Tankowanie. To nic trudnego. Nie martw się o  na EQ itd. na wszystko przyjdzie czas. Po prostu wybierz sobie klase postaci która Ci się podoba, którą czujesz, że będzie Ci się fajnie grało. Nie wiem może w innych grach grałeś Tankami i lubisz tankować, albo chcesz spróbować czegoś innego. Chodzi przecież po prostu o to, żeby fajnie Ci się grało. Co do Gunner'a też spoko klasa tylko żeby później ugrać coś na PvP będziesz musiał ogarnąć właśnie chodzenie i używanie skill'i w jednym momencie. Co do build'u w Aionie to wszystko sprowadza się do manastone'ów, które ogólnie są dosyć drogie. Templar robi się chyba pod Attack/Crit a Gunner pod Magic Attack te drugie wychodzą taniej, musiałbym spojrzeć na broka, a właśnie trwa cotygodniowa przerwa techniczna także teraz Ci nie sprawdzę tego. A myślałeś może nad Techem?

A ten tech to druga klasa gunnera jest to dobra klasa, jaki ma udział w party? Jest jakimś tankiem czy dps?

Najlepsze jest to , że jest i tankiem i dps'em :D do tego ma dużo skill'i aoe. Ogólnie bardzo mało ludzi gra techem. Niektórym nie pasuję do świata Aiona'a po prostu wielki mech. Ale jeżeli Tobie to nie przeszkadza to polecam zagrać Ci właśnie nim. Przydałby się jakiś ogarnięty tech w końcu na serwerze :P

Najlepsze jest to , że jest i tankiem i dps'em  do tego ma dużo skill'i aoe. Ogólnie bardzo mało ludzi gra techem. Niektórym nie pasuję do świata Aiona'a po prostu wielki mech. Ale jeżeli Tobie to nie przeszkadza to polecam zagrać Ci właśnie nim. Przydałby się jakiś ogarnięty tech w końcu na serwerze 

Oglądałem filmiki z mechem i faktycznie jest niezły na pvp ale pewnie itemki mieli też dobre, ładny robił wymiot w party i solo, tak się nakrecilem, tylko teraz czas znaleźć, na barusie mam nadzieję że jeszcze gra dużo osób?

Spokojnie gra dużo osób, po nowym update'cie ciągle dochodzą nowi gracze, powstają nowe legiony. 19.10 kolejny update także znowu będziemy obserwować wzrost :)

Po opiniach jak i filmikach na yt mimo trudności spróbuję zagrać sinem, bardzo dziękuję za rady dotyczące wyboru postaci oraz mam nadzieję że widzimy się w grze :)

Pozdrawiam,

Keendy.

Sin to bardzo dobry wybór! Nie ma co Cię straszyć, że o matko jak trudno będzie. Dasz sobie spokojnie powoli ucząc się klasy w czasie levelowania. Tak od siebie dodam, że może wydawać Ci się trochę słąby w porównaniu do Gunnera(nie pamiętam dokładnych liczb ale na początku będzie to mniej więcej tak. Gunner hit za 200 a Ty za 50) ale nie ma co się tym przejmować bo z mojego osobistego doświadczenia wiem, że Sin na 50 lvlu pokazuje już pazurki :D

Dokładnie, też tak miałem i przez to się często wkurzałem, trzeba dobrze opanować combo dla sina a później idzie już z górki, gunner nie dość że za 200 to jeszcze 3x więcej zadawał przez strzelanie, powodzenia i wytrwałości :)

Witam.

Chciałbym zacząć swoją przygodę w Aion'ie aczkolwiek mam dylemat co do postaci. Dlatego też chciałbym prości o jakąś radę dotyczącą wybrania danej profesji. Czytałem już wiele for co do postaci aczkolwiek mam pewien niedosyt. Mianowicie, na moim oku figurują 3 postacie. Assasin, Ranger oraz Templar. Interesowałaby mnie postać z dość dobrym dmg by w dość szybkim czasie pozbyć się wroga. Mogę też dodać że momentami będę grał z Magiem oraz Clerem.

Niedomówienia postaram się pisać w postach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Keendy.