Zewnętrzny dysk SSD do laptopa?

Yo.

W laptopie mam podstawowy dysk montowany w lapcach. Jak sobie możecie wyobrazić jest to najgorszy syf i jego użytkowanie jest zdecydowanie bardziej bolesne od depilowania sobie jajek za pomocą taśmy klejącej. Więc wpadłem na pomysł, bo podłączyć pod usb 3.0 jakiś 128GB SSD i na nim trzymać gry w które aktualnie chcę grać i wymagają one nieco większej prędkości dysku (jak MMO). Niestety mam tylko 1 miejsce na dysk w lapcu, a nie ma opcji bym wmontował do środka 128GB, bo to trochę mało miejsca na moje potrzeby.

Czy w takim wypadku gry zainstalowane na zęwnętrznym SSD będą wykorzystywały pełną prędkość tego dysku czy może fakt posiadania windowsa na kiepskim dysku sprawi, że tak się nie stanie ?

Wg mnie dużo lepszym rozwiązaniem będzie kupienie dysku ssd 250 gb do lapka a stary wolny z lapka włożyć w kieszeń lub sprzedać/wyrzucić dołożyć. System postawić na tym ssd i ewentualnie jedną lub dwie gierki, nie wszystkie gry muszą być na ssd a zewnętrzny dysk pod usb już normalny dać ( ten stary lub sobie nowy kup jakiś 1-2 tb. Taka moja opinia, sam tak mam i nie narzekam.

ssd tylko do pc, hdd mozesz sobie na usb podlaczyc

Dziękuję panowie za poświęcenie Waszego jakże cennego czasu na odpisanie i danie mi niezwykle wartościowych rad, które niewątpliwie uwzględnię przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji, jednakże chciałbym wiedzieć (jeżeli jest taka możliwość żebym mógł uzyskać tą konkretną wiedzę) czy zainstalowanie gier na SSD podłączonym przez USB (gdyż można takowe SSD zakupić i podłączyć) zwiększy wydajność tychże gier (prędkość wczytywania różnych rzeczy głównie), czy też się to nie wydarzy, gdyż system mój na HDD leży ?

Z góry dziękuję

Myśle że to też zadziała, system nie ma za wiele wspólnego z szybkością wczytywania gier etc. Co najwyzej gra sie wolniej uruchomi bo wolniej windows zatrybi niż by to było w przypadku gdy system by stał na ssd. Nie wiem czy nie trzeba się przyjrzeć czy wydajność przez usb a normalnie jako wewnętrzny się różni.

Po twoich narzekaniach 0dochodzę do wniosku, że to nie dysk jest winien, a sam laptop. Wymiana dysku HDD na SSD dla gier się nie opłaca. Przyniesie ci to zysk w kilku(nastu) sekundach podczas włączania gry, pzejściami między lokacjami i zapiywanie/odzytywanie stanu gry. W mmo poczujesz różnicę tylko w perwszych dwóch rzeczach. Gry siedzią typowo na procku/grafice/łączu, a nie na dysku.

Montaż dysku SSD w laptopie – nawet jeśli brak złącz mSATA i M.2

Najlepiej podmienić :P Albo zamontować zamiast nagrywarki w HDD Caddy

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO - tego polecam na kosciach MLC.

Yo.

W laptopie mam podstawowy dysk montowany w lapcach. Jak sobie możecie wyobrazić jest to najgorszy syf i jego użytkowanie jest zdecydowanie bardziej bolesne od depilowania sobie jajek za pomocą taśmy klejącej. Więc wpadłem na pomysł, bo podłączyć pod usb 3.0 jakiś 128GB SSD i na nim trzymać gry w które aktualnie chcę grać i wymagają one nieco większej prędkości dysku (jak MMO). Niestety mam tylko 1 miejsce na dysk w lapcu, a nie ma opcji bym wmontował do środka 128GB, bo to trochę mało miejsca na moje potrzeby.

Czy w takim wypadku gry zainstalowane na zęwnętrznym SSD będą wykorzystywały pełną prędkość tego dysku czy może fakt posiadania windowsa na kiepskim dysku sprawi, że tak się nie stanie ?