PANIE I PANOWIE - Szukam anime

Cześć. Bardzo dawno nie oglądałem animki, a wieczorami nie ma co robić, jeszcze teraz jak nadeszła jesień. Trochę już obejrzałem anime i celuje właśnie w takie produkcje, które przypadły mi do gustu i po prostu były mega fajne. Nie chcę tasiemców, zabierałem się za One Piece, ale do śmierci tego nie obejrzę :P Oto one:

- Magi (Sezon 1, za 2 sie jeszcze nie zabieram)

- SAO (wszystko co z nim związane, czysta oczywistość XD)
- Deadman Wonderland (przezajebiste)
- Attack On Titan (jedno z lepszych jakie widziałem)

- Tokyo Ghoul (Ten mrok)

- Death Note (Obowiązek każdego anime fana, moje pierwsze)
- Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Przyznaje się dalej nie skończyłem, możecie mnie zabić XD)
- Suisei no Gargantia (nie lubię tematu mechów, ale to było za***iste)
- Highschool of the Dead (cycki, zombie, miodzio)
- Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Kaukousei (za***ista kreska, postacie, historia)
- Boku no Hero Academia (jedno z lepszych, superbohaterowie w anime, kocham, czekam na 2 sezon)
- K-Project (tu zostawiam bez komentarza, po prostu siadło)
- Bakuman (Czysta poezja)

- Hagure Yuusha no Estetica (dobry klimacik)
- Ao no Exorcist (Obowiązek, jedno z lepszych, ubóstwiam XD)


Dobra, bo lista będzie za długa :P Czekam na wasze propozycje !

Re: Zero - wyjątkowo o dziwo dobre anime wyróżnia się na tle tego co ostatnio powstaje. Nie każdemu przypada do gustu, ale ja się zakochałem (w Ram)

ReLife - też specyficzne ale bardzo przyjemne. Co prawda sama opowieść kuleje z powodu przedstawiania wszystkich bohaterów po trochu i nie pozwala się skupić na tym jednym konkretnym, ale i tak jest bardzo przyjemne

91days - jeszcze nie oglądałem ale słyszałem troche dobrego, tak samo jak o orange i newgame.

Podaje tylko najnowsze produkcje, gdyż sam właśnie wróciłem do oglądania. Polecam też (o ile chcesz oglądać legalnie) crunchyroll - genialna platforma

Z nowych mogę ci śmiało polecić 91 days, trzyma poziom cały czas. Re:zero jest przehypowanym sao w nowej edycji, podobno dobre, ale w rzeczywistości słabe, ale trafiło w wiele gust(głównie przez niebieskowłosą postać). Szukasz dobrych dialogów, niezłej muzyki i ciekawych walk wybierz katanagatari, męska nawalanka, która piekielnie wciąga? wybierz jojo bizzare adventures(pierwsze 8 odcinków będzie nudzić), podobał ci się tokyo ghoul? przeczytaj mangę bo anime jest beznadziejne , a szczególnie drugi sezon. Chcesz komedii z akcją? beelzebub, albo gintama.

Re:Zero, Ga Rei Zero, Psycho Pass(tylko pierwszy sezon) :) Może któreś z nich podpasuje. Pierwsze nowe, reszta już trochę ma.

Boku dake ga Inai Machi (ERASED)

Dzięki za odpowiedzi na pewno coś wybiorę, ale czekam na więcej :)

Shingeki no Bahamut: Genesis (lub po angielsku Rage of Bahamut: Genesis) - krótkie anime, 12 odcinkowe. Zapowiedziano już drugi sezon, ale kiedy wyjdzie to nie wiem. Anime nie ma mangi, jest oparte o grę na telefon o nazwie Rage of Bahamut.
https://myanimelist.net/anime/21843/Shingeki_no_Bahamut__Genesis?q=shingeki

Wy mu polecacie seineny a przecież OP widać ze zadowala się tylko jakimiś shunenkami, także ani Re: Zero Kara ani Erased mu nie przypadnie do gustu bo za trudne będzie do ogarnięcia.

Każdy ma gust jaki ma.

Jak nie widziałeś jeszcze One Punch Mana albo 'nowego' Mob Psycho 100 - akcji się dzieje dużo - przypadnie do gustu shounen'kowym wielbicielom.

Jak dla Ciebie "cycki, zombie, miodzio" jest dobre to może spodoba Ci się Rakudai Kishi no Cavalry ( cycki + rycerze = miodzio).

A może też spodoba Ci się dosyć prosty acz urokliwy humor w Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! (bo spodobało Ci się SAO)

Też nienawidzę mechów ale jak zobaczyłem Code Geass... To nadal nienawidzę mechów ale za to zyskałem anime do top10. Jak to oglądałem czułem większe napięcie niż w Death Note, jeszcze ciekawsza walka między dwoma mózgami a mechy? Mechy to dodatek ;)

One Outs - sportowe + psychologiczne , dla mnie 10 / 10 (a nie jestem jakimś wielkim fanem baseball'u)

Steins;Gate - psychologiczne , o podróżach w czasie , 24 odcinki pochłonąłem w 2 dni (nie całe)

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte) - nie mam pomysłu jak to opisać , po prostu godne polecenia

No Game No Life - komedia + lekkie ecchi (bawiłem się świetnie , szkoda że nie ma drugiego sezonu)

Akame Ga Kill - o grupie najemnych zabójców , strasznie gra na emocjach , polecam .

Gintama - właśnie oglądam , dłuuuuuuuuga (300 odcinków : p ) komedia , wspaniałe na nudę ^^

Log Horizon - jeśli spodobało ci się uniwersum SAO (ludzie przeniesieni do gry) to to też ci się spodoba

Kiseijuu zaczalem za***iste, skoncze na pewno. Log Horizon tez zaczalem i napewno wroce, znaczy od poczatku do konca :)

Od razu dziękuję, za polecenie 91 Days. Kocham rzeczy związane z mafią, pierwsze 2 odcinki i od razu pokochałem, główny bohater, mistrz właśnie takich bohaterów lubię, jest późno oczy mi się zamykają, dlatego jutro lecą kolejne odcinki i nie oglądam od razu całego na raz, bo później co będę oglądał :)

Osobiście nie przepadam za "K", ale są anime podobne do niego:

-Hamatora The Animation

-Code:Breaker

-Kekkai Sensen

-Mekakucity Actors

-Tokyo ESP

Co do Death Note, to jest Anime, które klimatem, inteligentnym bohaterem i jego zagrywkami oraz rywalizacją przypomina Death Note:

-Code Geass: Hangyaku no Lelouch(ma 2 sezony)

Co do klimatu SAO:

-Log Horizon(2 sezony)

-Accel World

-Overlord

Z czego najbardziej SAO przypomina Log Horizon, ale pozostałe 2 są bardzo ciekawe.

Ogólnie nie wymieniłeś zbyt wielu Anime, a jest sporo perełek, ale też nie ma czasu wymieniać wszystkich anime w każdym tego typu temacie, więc po prostu poleciłem ci takie produkcje, które są zbliżone do tego, co już oglądałeś, a ci się podobało. Jak będziesz chciał Anime innego typu, to sprecyzuj wtedy swoje wymagania.

JoJo's bizarre adventure:Phantom blood 27 odcinków(w tym bloody stream),stardust crusaders 50+ i wychodzące diamond is unbreakable obecnie koło 30 ep.Na podstawie mangi Hiroko Arakiego(ktora ma 8 z 4 poki co animowanych czesci) Genialne walki,nie daj sie zrazić słabemu początkowi.Własciwie możesz zaczac od stardustow a do Phantom blood wrócic jako do prequelu,Swietna ale orginalna kreska,Ciekawe postacie,moce i pojechana i pokręcona fabuła,troche humoru,świetne openingi i ogolnie oprawa muzyczna,nawiazania do popkultury(bardzo duzo,kazde imie od jakiegos muzyka,pełno nawiazań do filmów etc.)Każda czesc opowiada o innym Jojo z rodziny(po kolei:Jonathan Joestar,Joseph Joestar,Jotaro Kujo,Josuke Higashikata no i po za anime jest poki co Giorno Giovanna,Joleyne Kujo,Johhny Joestar i Josuke Higashikata z innego kontinuum)MAnga jest istnym dziełem,anime jej nie ustępuje ale nie dorównuje.Just nie zraź sie nudnym i przewidywalnym Phantom Bloodem(pierwsze 10 odcinkow) bo potem jest znacznie lepiej i poziom zajedwabistości ciągle wzrasta.Polecam serdecznie.

Dzięki za polecenia i czekam na kolejne, zrobię sobie jakąś większą listę do obejrzenia, mam nadzieję, że ludzie tutaj znają dużo dobrych animków @Otoshi Code:Breaker'a oglądałem, przyjąłem je za***iście :)

Cześć. Bardzo dawno nie oglądałem animki, a wieczorami nie ma co robić, jeszcze teraz jak nadeszła jesień. Trochę już obejrzałem anime i celuje właśnie w takie produkcje, które przypadły mi do gustu i po prostu były mega fajne. Nie chcę tasiemców, zabierałem się za One Piece, ale do śmierci tego nie obejrzę :P Oto one:

- Magi (Sezon 1, za 2 sie jeszcze nie zabieram)

- SAO (wszystko co z nim związane, czysta oczywistość XD)
- Deadman Wonderland (przezajebiste)
- Attack On Titan (jedno z lepszych jakie widziałem)

- Tokyo Ghoul (Ten mrok)

- Death Note (Obowiązek każdego anime fana, moje pierwsze)
- Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Przyznaje się dalej nie skończyłem, możecie mnie zabić XD)
- Suisei no Gargantia (nie lubię tematu mechów, ale to było za***iste)
- Highschool of the Dead (cycki, zombie, miodzio)
- Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Kaukousei (za***ista kreska, postacie, historia)
- Boku no Hero Academia (jedno z lepszych, superbohaterowie w anime, kocham, czekam na 2 sezon)
- K-Project (tu zostawiam bez komentarza, po prostu siadło)
- Bakuman (Czysta poezja)

- Hagure Yuusha no Estetica (dobry klimacik)
- Ao no Exorcist (Obowiązek, jedno z lepszych, ubóstwiam XD)


Dobra, bo lista będzie za długa :P Czekam na wasze propozycje !