Ile trzeba farmić na tokena?

Cześć,

mam pytanie odnośnie Tokenów. Zamierzam kupić niedługo Battlechesta (mam postać już na 20lv) i zastanawiam się czy będę musiał dokupić te 60 dni abonamentu dodatkowo czy w te 30 dni z Batllechesta dam radę wyfarmić Token? I druga część tego pytania to ile się farmi na taki Token i ile czasu dziennie bym musiał spędzić na graniu?

Wystarczająco dużo, żeby gra nie była dla Ciebie przyjemna. Najlepiej na spokojnie opłacać abonament i wyjść z czasem na prostą i zacząć opłacać bezpośrednio z golda w grze. Jest milion sposobów od biegania i liczenia na to że wypadnie drogi mount/pet, po transmogi, kwiatki, skałki czy ogólne skupywanie po taniości i sprzedawanie drożej. Z tym że nowy gracz może mieć z tym problem i błędem jest nastawianie się na to, że już w pierwszy miesiąc nam się uda - tym bardziej że masz zamiar kupić BC nie wspominasz nic o dodatku, a bez niego nie zarobisz zupełnie nic.

Zapraszam do prywatnej konwersacji.

Nie mam zamiaru publicznie odkrywać sposobów na zarabianie, dróg masz wiele, którą pójdziesz zależy od ciebie.

Od siebie powiem: "Nie dość że jest możliwe, to jeszcze banalnie proste."

Dla mnie nie mając pieniędzy nie ma co się pakować w WoWa. Nie dość, że na abonament zarabia się szybciej złotówki/euro, niż gold, to na dodatek imo za golda lepiej kupić sobie rzeczy, za które nie zapłacisz realną kasą. Chyba, że bez problemu osiąga się gold capa.
Odpowiadając na twoje pytanie - wszystko zależy od servera, na którym grasz.

powiem ci tak według mnie potrzebujesz opłacić 1 miesiąc dodatkowo bo przez 30 dni darmowego raczej będziesz lvl, dobijał story do nowego contentu itp a później spokojnie możesz zarobić na 1 token miesięcznie a jak się wie co robi to nawet na kilka...metod jest dużo od zbierania itemkow, matsow, robienia starych raidow, bodyguard, sprawdzania AH, jak masz dobry serwer to jeszcze gifty albo rolki i kaski masz tak dużo ze nie wiesz co z nią robić...a dla wyjaśnienia nie warto kupować rzeczy ktorych później nie można upgradowac

Widziałem wczoraj gracza, który w 8h zarobił 500k golda,a to jest prawie 1 token na godzinę. Oczywiście tylko dlatego, że potki do raid'owania są strasznie i drogie i zbieranie niektórych mats'ów jest bardzo opłacalne. Co do zarabiania podczas levelingu to zależy czy będziesz kupował różne licencje latania czy nie, bez nich będziesz miał może nawet 50k golda. Jeżeli zaczniesz używać addona LootAppraiser to możliwe, że zarobisz jeszcze więcej, wyświetli Ci na ekranie komunikat kiedy to wydropisz drozszy item (transmog - wolno sie sprzedaja). Ogólnie jeżeli masz głowę na karku to nie zauważysz kiedy na niego zarobisz, oczywiście już na end game, chociaż stojąc na 60 lvlu też można normalnie na tokeny zarabiać.

Zacznę inaczej: ostatnio było w newsach też info, że zamiast battle chesta osobno, będziesz mógł nabyć od połowy października DVD Warcraft i tam m.in. jako bonus jest wspomniany battle chest. Plus inne bonusy np. do HS czy HotS. Wyjdzie taniej :)

Druga rzecz - nie wiem czy WoD w ramach battlechesta też zawiera token automatycznego podniesienia poziomu do 90 lvl. Jeśli tak, to odpada Ci sporo levelowania po drodze. A takowe od 1lvl i bez heirloomów trochę by Ci zajęło (nie wiem ile godzin dziennie byś przeznaczał na grę).

Na max. lvl (100 - zakładam, że nie inwestujesz w Legion póki co) idzie jakoś zarobić i uskładać na tokena na pewno. Rare drop + auction hall + questy... Z tymże trochę zabawy będzie, bo w Europie tokeny chodzą aktualnie po ~70k (polecam https://wowtoken.info/ ). Czyli potrzeba ok. 2333,34 golda dziennie. Wszystko jest oczywiście możliwe, jak zresztą piszą inni wyżej :) Trzeba tylko spędzić nieco czasu "poza grą" w AH i coś sprzedać. Pytanie tylko czy nie będziesz musiał jednak dokupić tego pierwszego prepaida po upływie 30 gratisowych dni.

Druga rzecz - nie wiem czy WoD w ramach battlechesta też zawiera token automatycznego podniesienia poziomu do 90 lvl. Jeśli tak, to odpada Ci sporo levelowania po drodze. A takowe od 1lvl i bez heirloomów trochę by Ci zajęło (nie wiem ile godzin dziennie byś przeznaczał na grę).

Nie zawiera

Nowy gracz nie będzie w stanie w racjonalnym czasie zarobić na token, zajmie ci to po prostu zbyt dużo czasu.

Jedyną alternatywą dla nowego gracza jest zabawa w giełdę, czyli inwestujesz w golda real kase i idziesz na AH i skupujesz tanio a sprzedajesz drogo, ale to nie jest takie proste bo gdyby było to każdy byłby bogaty a w konsekwencji token kosztowałby 10x więcej ;)

Musiałem aż założyć konto. Napisałeś, że chcesz kupić battlechesta, nie bchesta+dodatek. Bez Legionu będzie ci ciężej zarobić, na legionie zwykłym skórowaniem z ilvlem 820 zarobisz na abonament w 1-2 dni grając po 5-6h dziennie. Granie na samym bchescie bez dodatku mija się z celem, nie porobisz rajdów, na pvp też nie ma co, tylko dungeony które i tak wiele nie wnoszą.

Tak więc polecam jednak zainwestować w legion, w szczególności, ze dostaje się darmowego boosta do 100lvl'a wraz z dotatkiem, więc ma się do wbicia tylko 10 lvli i zarobek jest o wiele łatwiejszy.

Dochodzi jeszcze w sumie klasa którą grasz... Niektórymi farmi się łatwiej/szybciej.
Jednak wracając do bchesta, dałoby się zarobić na surowcach z Outlanda lub robieniem starych dungeonów/farmieniem zielonych/petow i mieć nadzieje na dobrego dropa.
Wszystko jest zresztą opisane na youtube przez wiele osób krok w krok, dużo osób żeby zyskać oglądalność robi filmiki nawet o najlepszych spotach do farmienia, nie ma tutaj żadnych tajemnic.

Zacząłem grać w WoWa zaraz przed Legionem (100 lvl wbiłem już po pre-patchu), także z battlechesta. potem dokupiłem dodatek dzień po jego premierze, zbiłem 110lvl i zacząłem robić world questy, PRZY OKAZJI zbierając sobie herby (możesz to robić na nowym kontynencie bez wysokiego poziomu herbalizmu). Sprzedając herby i niektóre itemy, które gdzieś tam się znalazło na aukcjach udało mi się zarobić na token w 10 dni, a nie odebrało mi to w żaden sposób zabawy z gry.

Teraz miesiąc po dodatku ceny na pewno poszły nieco w dół i trudniej wyfarmić to 65-70k, ale w miesiąc (zaczynając od 100 lvlu z legionowego boosta) spokojnie dasz radę, jeśli zapamiętasz, żeby zatrzymywać się czasem przy kwiatku/kamyku/futrzaku, gdy po drodze na questa masz takowe w pobliżu ;)

Nie zawiera

Czyli jednak gorsza opcja, dłuższe levelowanie. Ale z tego co patrzyłem teraz na szybko na forach i stronach, restrykcja posiadania 55 lvl na innej postaci przed założeniem Death Knighta została usunięta, więc czas levelowania się nieco skraca. Tyle że wtedy wyboru klasy brak - tylko DK od 55 statruje.

Aha! Jeszcze jedna ważna rzecz to wybór serwera. Te mocno zaludnione mają inną ekonomię oczywiście. Ceny są niższe, ale też łatwiej zarobić, bo więcej potencjalnych kupców jest. Na tych z małą liczbą graczy jest odwrotnie - ceny wyższe, ale mogą być większe problemy ze sprzedażą stuffu w AH.

Zapraszam do prywatnej konwersacji.

Nie mam zamiaru publicznie odkrywać sposobów na zarabianie, dróg masz wiele, którą pójdziesz zależy od ciebie.

Od siebie powiem: "Nie dość że jest możliwe, to jeszcze banalnie proste."

Niema zamiaru publicznie,ale podzieli się z nowym losowe graczem.Wcale nie śmierdzi naciągane oj wcale :)

Zaczynając od 100lvla faktycznie jest szansa na wyfarmienie na token(skóry+mining/herbalism). Tylko pytanie czy warto odpuszczać sobie praktycznie wszystkie dodatki i grać w sam Legion(?) Szybko się znudzi, nie będzie też żadnego wprowadzenia, nic. Jeśli chcesz się faktycznie cieszyć grą to polecam mimo wszystko zainwestować w ten miesiąc/dwa abonamentu i przez ten czas nie przejmować się złotem tylko robić to co sprawia przyjemność. Po tym czasie powinieneś już spokojnie na abonament być w stanie zarobić.

Wyfarmić się więc da z tym, ze by trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy(grać po to by móc dalej grać? Nie wiem czy o to w tym chodzi)

Co do czasu zbierania na token to ciężko powiedzieć, zależy czym będziesz się zajmował. Wszyscy piszą o Herbalismie+Alchemii jednak bez porównania więcej zgarnia znajomy na skininngu+leatherworkingu, mining też na brak zarobków narzekać nie może-wybierz wiec to co Ci najbardziej odpowiada.

@edit:Tak odnośnie tych co piszą(jest jeden wyżej), że idzie zarobić na dwa(lub więcej) tokeny w ciągu dnia. 200k dolda to jakieś 120zł (osoba wyżej psiała o 500k w 8h). Pozostawiam Tobie do uzupełnienia czy faktycznie to możliwe ;) 300zł dziennie za granie, chętnie bym się pisał :)

Kumpel na samych skałkach i roślinkach zarobił w tydzien 72k golda :D

@edit:Tak odnośnie tych co piszą(jest jeden wyżej), że idzie zarobić na dwa(lub więcej) tokeny w ciągu dnia. 200k dolda to jakieś 120zł (osoba wyżej psiała o 500k w 8h). Pozostawiam Tobie do uzupełnienia czy faktycznie to możliwe  300zł dziennie za granie, chętnie bym się pisał  

8h roboty.

swiezak? zalatwiasz sobie rafa zanim zaczniesz grac i dogadujesz ze gosciu ci da min. heirloomy +10K NA LATANIE ITD(ALE NIE WYDAJESZ) wyexpi 1 postac szybko i druga po trochu(3cia boostnac mozesz).

wbijasz na raf 100 w jakies 15h, 100-110, jakies 15h (bo juz mining+herbalism) + z questow okolo 10k golda poleci 100-110, do tego szybkim boost 100-110 znowu mining herbalism

(pozniej na kazdej postaci 1 profke kasujesz zostawiasz mining i dodajesz np. jc, 2nd char zostawiasz herb, dajesz alchemy).

W ten sposob masz:

30h max played time 110 (10K OD GOSCIA, 10K Z Q, 5K Z ROSLINEK BO NIE FOCUSUJESZ, GLOWNIE QUESTY) = 25K

ZACZYNASZ EXPIC/ZBIERAC ALTEN (+15K)

MASZ 40K

i dofarmiasz sobie na skalkach, dalej questy ciorasz na glownej postaci w suramarze, robisz world questy, w 4h dziennie powiedzmy 2h questy/wq i 2h zbierania to 5k+

Zbierasz do 70k, kupujesz token.

Expisz 3cia postac juz (tailoring/enchanthing jakis tam zysk, a nie musisz sie bawic juz w zbieranie)

majac 3 postacie powiedzmy po heroicach w jakims tam gearze 830, ktory da sie w 1-2 dni max zebrac mozesz robic pandaria raidy i sobie w ten sposob zarabiac na koeljne tokeny.

Na papierze wyglada to bardzo ok, ale w praktyce bedzie Ci sie chcialo wymiotowac po 2giej postaci, a co dopiero po 3-iej. BTW zapomnij o takiej ilosci golda jak ten facet wyzej, da sie takie kwoty robic w 8h, ale to nie recznie i nie na 1 koncie, tylko multi kontach z botami i vpnami i to nie zabawa dla forumowiczy, ty;lko ryzykowna inwestycja ktora moze sie zwroci moze nie.

p.s

na skalkach nie licz tez na miliony bo juz miesiac miodowy po premierze dodatku minal, juz z inst do 880 titanforge mozna dostac i ceny spadly bo crafting gear juz nie jest wart swojej ceny.

Fajny filmik pokazujący jedynie jak to sprzedaje... 500.000 złota najdroższy kwiatek kosztuje ~150 złota by musiał zbierać non stop jednego kwiatka na ~8sec. Trzeba też zaznaczyć, ze tak cenione kwiatki nie wypadają zawsze(na początku masz jakąś 1/4 szansy, ze ze zbieranej roślinki otrzymasz sztukę tego). Powodzenia. Myślę, ze wystarczy. Sugeruj się większością komentarzy ;)

Ja na bocie zbierając kwiatki robie 300k golda na dzień a wcześniej jeszcze więcej. Zebrałem 4 miliony na bocie i jeszcze nie mam bana, zabezpieczenia w tej grze to tragedia bo co druga osoba zbierająca kwiatki to bot ...

Fajny filmik pokazujący jedynie jak to sprzedaje... 500.000 złota najdroższy kwiatek kosztuje ~150 złota by musiał zbierać non stop jednego kwiatka na ~8sec. Trzeba też zaznaczyć, ze tak cenione kwiatki nie wypadają zawsze(na początku masz jakąś 1/4 szansy, ze ze zbieranej roślinki otrzymasz sztukę tego). Powodzenia. Myślę, ze wystarczy. Sugeruj się większością komentarzy  

Ja na bocie zbierając kwiatki robie 300k golda na dzień a wcześniej jeszcze więcej. Zebrałem 4 miliony na bocie i jeszcze nie mam bana, zabezpieczenia w tej grze to tragedia bo co druga osoba zbierająca kwiatki to bot ...

Ten koleś zarabia podczas streamowania więc wszystko jest transparentne. Po prostu dobry serwer (wysokie ceny dla farmerów), potki, odpowiednie mounty, zbieranie konkretnych roślinek na rank 3. Sam robię podobne rzeczy i WIEM, że da się tak zarabiać, oczywiście nie potrwa to długo, ale na razie jest nieźle, później będziemy zarabiać na czym innym.