Warrior - powrót po prawie 4 latach

Witam,

zgodnie z tematem planuję wrócić do gry po prawie 4 latach.

Mam warriora, który siłą rzeczy ma 60 lvl. W związku z tym mam kilka istotnych pytań co do aktualnego stanu gry. Pamiętam, że warriora wybrałem ze względu na szybkość, mobilność i dowolność gry. Jak to wygląda dziś? Warrior nie był nigdy ani tankiem ani dpsem. Jaka jest jego aktualna rola w pt i jak przedstawia się on na tle innych klas (pvp i pve). Kolejna sprawa to farmienie kasy i itemów. Za moich czasów każdy z max lvlem nałogowo robił LoT'a dla MWA, które się albo sprzedawało albo używało samemu i było to główne źródło zarobku. Gdzie dzisiaj ludzie zarabiają w grze i w jaki sposób? Jakie rzeczy zbierać i zostawiać dla siebie, które zbierać i sprzedawać, a jakie ignorować? Jako, że postać ma 60 lvl (tylko) rozważam też powrót do gry inną klasą zaczynając wszystko od nowa (aczkolwiek wolałbym zostać przy warriorze ze względu na pasujący mi styl gry). Jak wygląda sprawa z gearem i co robić, aby ubrać się w miarę przyzwoicie? Zaznaczam, że nigdy nie interesowało mnie bycie w topce i wielogodzinne wbijanie na +12 - to nie była moja bajka. Grałem dla przyjemności i udawało mi się to. Mam nadzieję, że ten aspekt gry został bez zmian i jako średnio - casualowy gość jestem w stanie dalej czerpać satysfakcję z tej gry.

Z góry dzięki za odpowiedź na moje irytujące pewnie pytania ale po dzisiejszym zalogowaniu się do gry kompletnie się zgubiłem. Nowe dungi, itemy, skille, jakieś Vanguard requesty, okna, zamki itp wprowadziły zamęt w moich oczach.

Szczerze? Dużo zależy od tego, czy grasz na EU, czy NA.

Ja gram na wersji enmasse, więc jakby co, na europie może się wszystko kompletnie różnić.
Warrior jest teraz dość trudną klasą do ogarnięcia. Nie jestem pewna, ale jest możliwość, że wprowadzili parę zmian. Teraz w terze dodano +5 lvli, max lvl cap to 65, nie 60, tak jak to było kiedyś.
Teraz głównie warrior robi za dpsa, nie spotkałam się z tą klasą jako tank - chyba, że w kryzysowych sytuacjach, jak np. są instancje z 2 bossami, jednego czasem trzeba przytrzymać, czy też osoba tankująca nie dawała sobie rady, etc.
Z tego co widzę to nie każdy potrafi warriorem dobry DPS wykręcić, istotne jest znanie tej klasy i opanowanie dobrej rotacji skilli.
Do PVP jest podobnie - albo umiesz, albo nie. Jest w sumie tak, jak z każdą inną klasą, to zależy jak grasz - jednak, w PVP warrior ma tę przewagę, że posiada sporo stunów.

Zarabianie: tutaj masz spore pole do popisu, bo zarabiać można na prawie wszystkim. Ogólnie, masz pieniądze z:

- robienia daily questów (to są właśnie te Vanguard) - obejmuje to dungeony, BAM'y (idź i zabij 10 bossów, najnudziejsze co może być), battlegroundy, tego typu rzeczy (możesz zrobić ich 7 dziennie)
Z daily questów dostajesz gold + feedstocki do enchantowania / tokeny które możesz wymienić na różne itemy

- sprzedawania itemów które dropną z duneonów - niektóre są dość unikalne i jest na nie popyt,

- sprzedawania materiałów z gatheringu
Po prostu, biegasz po mapce, zbierasz esencje, roślinki i wydobywasz kryształy - jak się ich trochę uzbiera, to można je sprzedać za jakąś sumę, dodatkowo czasami może Ci dropnąć coś, co jest trochę wiecej warte (np. Kaelic Spark, czy jakoś tak, warty 400g sztuka)
Scaraby, które możesz znaleźć właśnie w kwiatach, esencjach i kamieniach, można przerobić na puder (który jest potrzebny do etchingów), koszt przerobienia ich jest na prawawdę bardzo tani, a zyski większe, ponieważ puider sprzeda się za ociupinkę większą cenę.

- Eventy - cóż, jak enmasse doj**ie eventem, to da się zarobić sporą sumkę. BTW. Na eventach z europy nic nie zarobisz, od razu mówię - tam ich nawet nie ma, jak już są, to twoją nagrodą jest dostanie coś na 7 dni, kiedy na enmasse twoja nagroda to 400k golda xD

- Jest masa innych rzeczy, na których można zarabiać oraz które możesz sprzedawać, jest to dość trudne do wytłumaczenia, bo zależy czego używasz i co Ci jest potrzebne. Większość zarobków przychodzi sama, np. z robienia dungeonów, battlegroundów, questów gildyjnych, sprzedawania starych rzeczy, po prostu przychodzi samo.


Tutaj masz nieco więcej informacji, ponieważ niedawno ktoś pytał o podobne rzeczy:


BTW robienie gearu na +12 jest teraz strasznie izi i wystarczy, by robić wszystkie dungeony.


Podczepię się do tematu z moim pytaniem odnośnie warriora. Pamiętam że jak kiedyś, dawno temu grałem, to warrior miał skille typu "shadow step" i inne takie, jednak były one pod def stance. Dalej tak jest, czy może coś pozmieniali?

Poszukałam trochę na necie, wydaje mi się, że ten guide do warriora powinien być nadal aktualny: http://teratoday.com/content/tera-guide/tera-class-guide/warrior-min-max-guide-bernkastel

Witam,

zgodnie z tematem planuję wrócić do gry po prawie 4 latach.

Mam warriora, który siłą rzeczy ma 60 lvl. W związku z tym mam kilka istotnych pytań co do aktualnego stanu gry. Pamiętam, że warriora wybrałem ze względu na szybkość, mobilność i dowolność gry. Jak to wygląda dziś? Warrior nie był nigdy ani tankiem ani dpsem. Jaka jest jego aktualna rola w pt i jak przedstawia się on na tle innych klas (pvp i pve). Kolejna sprawa to farmienie kasy i itemów. Za moich czasów każdy z max lvlem nałogowo robił LoT'a dla MWA, które się albo sprzedawało albo używało samemu i było to główne źródło zarobku. Gdzie dzisiaj ludzie zarabiają w grze i w jaki sposób? Jakie rzeczy zbierać i zostawiać dla siebie, które zbierać i sprzedawać, a jakie ignorować? Jako, że postać ma 60 lvl (tylko) rozważam też powrót do gry inną klasą zaczynając wszystko od nowa (aczkolwiek wolałbym zostać przy warriorze ze względu na pasujący mi styl gry). Jak wygląda sprawa z gearem i co robić, aby ubrać się w miarę przyzwoicie? Zaznaczam, że nigdy nie interesowało mnie bycie w topce i wielogodzinne wbijanie na +12 - to nie była moja bajka. Grałem dla przyjemności i udawało mi się to. Mam nadzieję, że ten aspekt gry został bez zmian i jako średnio - casualowy gość jestem w stanie dalej czerpać satysfakcję z tej gry.

Z góry dzięki za odpowiedź na moje irytujące pewnie pytania ale po dzisiejszym zalogowaniu się do gry kompletnie się zgubiłem. Nowe dungi, itemy, skille, jakieś Vanguard requesty, okna, zamki itp wprowadziły zamęt w moich oczach.