Czy BDO umiera?

Witam

Czy mogły mi ktoś napisać czy BDO umiera opłaca się zaczynać grę ?

serio musisz pytać skoro drugi post na portalu jest o stalej obnizce ceny bdo?

nie umiera, ma się dobrze, jedyne czego potrzeba obecnie tej grze to połączenia tych 3 serwerów... przesiew się zrobił i można by to zlepić w całość ale dodać też tak po jednym kanale, bo na spota się człowiek nie wbije.

Jak ktoś ma obiekcje co do ilości grających ludzi, to niech idzie na world i field bossy i modli się by klatki były powyżej 20 :P. Większość graczy jest na takim etapie lvlowym, że więcej spędza czasu na zarabianiu pieniędzy niż na biciu mobów.

----------------

Nie rozumiem dlaczego ludzie uważają obniżki cen za widmo czegoś złego. Jak zachęcić ludzi do gry, jeśli wszędzie są komentarze, że podstawka jest po prostu za droga. Obniżyć cenę... produkt tańszy ma większe wzięcie.

----

Z chęcią służę informacjami - odnośnie serwera Jordine. Bez Hypa, Bez koloryzowania, bez nagabywania. Proste info. niemniej jednak ostrzegam iż każdy z nas ma swoje zdanie i gusta, to co dla mnie jest ok innym może się nie podobać.

Cena podstawki jest ok ale cena w miarę przyjemnego grania (4 pery + strój + ghillie + udźwig + sloty + sloty w banku + etc ... ) 300 euro to mało :P

nie licząc abonamentu ^_^ aka value pack

@zlyduszek

To tak, wszystko co wymieniłeś masz na AH jak ludzie wystawiają...

Sloty wszelakiej maści.. jeśli nie grasz po wiele godzin dziennie jest Ci to KOMPLETNIE zbędę. Mało tego nawet mimo to nie są one potrzebne.

Ghilll set jest przereklamowany...i kompletnie zbędny, sam go zrefundowałem.

Udźwig nic Ci nie da, przesiadywanie na spocie 1h+ wymaga i tak albo wozu albo konia, ponieważ i tak ilość dropa jest większa niż udźwig jaki sobie możesz kupić, a poty są tak ciężkie, że i tak trza nosić je w dodatkowych "torbach".

Value Pack, jeśli nie siedzisz na AH przez cały czas, nie skupujesz matsów i nie crafcisz na potęgę to wiele Ci to nie pomoże. W gildii nie ma ani jednej osoby, która by za Value Packa zapłaciła realną kasę.

@Dreedzik

Wybacz ale nie zgodzę się z Tobą Ghilli w walkach robi dużą różnicę jeżeli nie grasz na zerowych detalach

Co do udźwigu daje i to dość sporo są miejsca gdzie koń stanowi tylko lekką pomoc np tygodniowa farma na piratach[zbierasz na siebie 2kk srebra czystego bandany na konia i dopiero npc) a reszta niestety statek http://screenshot.sh/m1UvO7y6gYPhc

w innych wypadkach też wolę aby zepsucie broni zmusiło mnie do powrotu do miasta a nie brak udźwigu.

Bez Value Packa sprzedawanie czegokolwiek zabija nas ekonomicznie a wymiana rzeczy z item shopu za złoto to jakaś pomyłka ^_^ (żeby nie było że nie wiem o czym mówię) -> http://screenshot.sh/owqSPkWtSYL19

te wszystkie zmiany zmusiły mnie do zakończenia swojej przygody z bdo 3 miesiące temu ^_^ ale kto wie jak poprawią to i owo to może kiedyś się wróci .

pozdrawiam ZeroMana

Widzisz nie grasz od 3 miesięcy, wiec nie wiesz jak to teraz wygląda.

Otóż NIE musisz mieć a możesz... w każdej grze B2P czy F2P jeśli item ułatwia a nie wymusza jest czymś normalny. Dlaczego nie czepiać się Boostów do expa w innych grach B2P jeśli bierzesz pod uwagę jakiekolwiek ułatwianie. Wszystko o czym piszesz to ułatwienia, uproszczenia a nie wymuszenia.. wież mi, że osoba która idzie na 1h a nawet na 2h nie potrzebuje udźwigu na poziomie 1000lt czy 190slotów.

Co do setu to chodzą w nim - jeśli ludzie go jeszcze mają - Ci co kopią drzewka, bo daje gathering +1, w innych przypadkach jest on im zbędny. Nie przydaje się ani na Node Warach, ani na Siedgach ani na Battlefroncie.

Grę mam na maxa i nie mam problemów z zlokalizowaniem człowieka bez nicku - ale to tylko teraz na pustyni :).

Wszystko sprowadza się do tego kto ILE gra i JAK. Jeśli osoba siedzi na piratach to wie ile i jak ma grać.. ale nie będę gołosłowny i poproszę o zdjęcia inventarza ludzi, którzy z szopem mają tyle wspólnego co zakupią na AH...a udźwig czy sloty kupowali z LOJALKI!!.

Mówisz, że bez VP zabija nas ekonomicznie.. jak grindujesz to niby JAK.. 90% zysk masz z itemów które oddajesz do NPCa, jak dorobisz się kasy - silvera - możesz ten VP kupić od ludzi, wystarczy trochę posnajpić. Potem możesz zebrać kasę z AH jeśli jakieś itemki wystawiłeś.

Wymiana ISa na srebro to pomyłka, ten zabieg ma tyle minusów co plusów.. też wolałbym żeby tego nie było, ale też fajnie, że ludzie którzy nie płacą w grze realną kasą mogą coś z tego ISa mieć.

Teraz inflacje ostro zbili w dół. Te paczki u NPCa co można fajne BIŻU dostać wyssały ludziom ładnie kasę.

IS nie jest niezbędny w tej grze i nikt nie każe nikomu nic kupować. Gra nie przewiduje, że gracz w przeciągu miesiąca osiągnie lvl 60, zbierze gear, zdobędzie energię ~350+ i kontrybucje 300+, nie przewiduje, że będzie miał status "guru" w każdym możliwym life skillu itd..
Ta gra wymaga dużych nakładów czasu in-game i afk. Coraz więcej ludzi zaczyna to ogarniać, lvle zwolniły, ludzie pieszczą gear, zarabiają pieniądze itd.

Sam jesteś graczem, znaczy byłeś baardzo aktywnym... jeśli to zdjęcie sprzed 3 miesięcy to powiedzmy iż byłeś ponad przeciętny, jeśli nie w jakiejś tam topce. Ja 3 miesiące temu nie wiedziałem co to boss armor ;]. Powiem Ci tylko tyle, że obecnie najwięcej ludzi w grze jest bardziej casualowych niż hardkorowych i nie zaliczam tego do minusów.. bo Twórcy zaczynają wreszcie widzieć iż najwięcej do same gry wnoszą właśnie Ci ludzie... :)

gram od premiery (7 miesiecy) i co widac zauwazalnie w gre gra coraz wiecej osob (wow przez pierwszy rok premiety mial max 3 mln graczy a po 4 latach juz 10 mln). Bardzo ulatwili mechanizm catch-up nowym graczom wiec wbicie 56 zeby miec awekning zajmuje chwile :) (kiedys tygodnie)

stroje + pety mzoesz sobie zakampowac na markecie.

Teraz polnoc 30 nie mo ge znalesc wolnego spota na valencji do g rindu :(

Ogolnie bardzo polecam jezeli ktos lubi grindowniki.

Gracze ktorzy miluja sie w theme parkach aka wow i inne instancjonowane pve nie maja co szukac w tej grze :)

btw mam 60 lvl server Jordine

Spoko rozumiem dziękuje wszystkim bardzo za odpowiedz ;) Nie zaszkodzi spróbować :)

Ja niedawno zacząłem i patrząc po ilości ludzi w niektórych lokacjach,gra nie wygląda jakby miała umrzeć. Wydaje mi się, że dopiero się rozkręca i ludzie ją docenią. Obecna (rozsądna) obniżka do 9,99 Euro przyniesie kolejną falę nowych graczy. Uważam że BDO jest godnym następcą L2.

Ta gra zdycha. I to wcale niedziwne, mało kto chce grać w generator liczb losowych - bo tym jest tak gra. Niema tu nic poza RNG in P2W.

Teraz ruszył całkiem fajny event halloween (I nie chodzi mi o te promo -50% o którym guru wspomniał na portalu, bo napisał o tym, żeby zrobić drame :D). Z mobków lecą cukierki, za 3 cukierki otrzymujesz koszyk, który łączysz Halloween Cookie (dostajesz go za 2h gry) i otrzymujesz takie coś.

więc zawsze troche golda z tego wpadnie :)

No niestety prawda jest taka że jakby gra się miała dobrze nie było by przeceny 60%.Ale olać tam starter, po wbiciu lvl musisz wykupić udźwig,poeta do loot kostium,magazyn.Starter to tylko kropla w morzu bdo

@

Calvex

A jakie są szansę na poszczególny item z tego RNG boxa? 0.000000000000001% na Kzarka? :lol:

Tak jak mówiłem, t gra to czyste RNG i P2W.

Jeżeli chcesz jakiejś opinii to polecam wejść do tematu

i poczytać opinię wszystkich użytkowników, a nie sugerować się zdaniem ślepo zapatrzonych graczy, którzy mówią, że value pack nic nie daje, a rzeczy kupowane w IS są niepotrzebne i sprawiedliwe. Nie mówię że gra jest zła, ale myślę że z tego tematu dowiesz się dosyć sporo.

@

Calvex

  A jakie są szansę na poszczególny item z tego RNG boxa? 0.000000000000001% na Kzarka? 

 

Tak jak mówiłem, t gra to czyste RNG i P2W.

Nie no bomba.. kolejny gracz, który za zalogowanie się chce dostać end-gameowy item ... nie no GZ GZ za nastawienie i myślenie !!!

Jeżeli chcesz jakiejś opinii to polecam wejść do tematu 


i poczytać opinię wszystkich użytkowników, a nie sugerować się zdaniem ślepo zapatrzonych graczy, którzy mówią, że value pack nic nie daje, a rzeczy kupowane w IS są niepotrzebne i sprawiedliwe. Nie mówię że gra jest zła, ale myślę że z tego tematu dowiesz się dosyć sporo.

W zaproponowanym temacie przez Ciebie jest dużo wartościowych informacji, jednak większość dotyczących Value Packa jest naciągniętych do granic możliwości. Przeciętny kowalski, który sobie siedzi 1-3h dziennie w grze a reszta na AFK jeśli w ogóle siedzi na AFK, bo wielu ludzi nie zostawia jednak kompa odpalonego, tak na prawdę dobrodziejstwa tego VP nie zauważy. By korzystać z tych % trzeba zainwestować kupę czasu i pieniędzy z gry. Osoba lvlująca, ucząca się gry, zbierająca energię, contrybucje, SPki i główny gear wątpię by myślała o kampieniu na AH, kopaniu skałek i innych, posiadaniu 10 altów po energię itd.. Wiele z wymienionych tam informacji jest podana z perspektywy weterana gry, który nie gra w nią po 2h dziennie, tylko dużo dużo więcej a co najważniejsze wiele rzeczy ma rozwiniętych na wysokie poziomy, gdzie craft, procesing, zbieractwo daje mu więcej niż nowemu.

Osoba, która zaczyna grę kiedyś się dorobi, jak się dorobi to kupi sobie VP od ludzi.

No niestety prawda jest taka że jakby gra się miała dobrze nie było by przeceny 60%.Ale olać tam starter, po wbiciu lvl musisz wykupić udźwig,poeta do loot kostium,magazyn.Starter to tylko kropla w morzu bdo

Oczywiście mówisz to z własnego doświadczenia...

Większość ludzi tak mówiąca zazwyczaj nie zna mechaniki gry, w szczególności jeśli mówi o zakupie slotów w magazynach... trzeba contrybucje robić a nie tylko grindzić :P.

Z jednym się zgodzę, coś co faktycznie ułatwia potem zabawę na spocie .. to pety. Żaden kostium - sorki dla mnie obecnie to tylko kosmetyka, nikt mi nie wmówi, ze ogrom różnicy robi te 10% expa, przy dziennym booście, jedzeniu, willach, weekendowych eventach.

Wiele osób już biega z 2 czy 3 petami, to ilość eventowych petów, część ludzi kupuje z AH.. większość ludzi sprzedaje na "zamówienie" ponieważ regularna sprzedaż jest nieopłacalna koszt € nie jest współmierny do zarobku w Srebrze.

-------------------------

W tej grze trzeba sobie wyplewić z głowy przekonania ze znanych nam dotychczas gierek. Tutaj nie ma max lvla, nie ma max statów, siedzisz i klepiesz je cały czas. Chcesz coś mieć to trza na to zapracować. Nikt za zalogowanie się samo do gry nie da Ci itemów, kasy i innych rzeczy.

To jest stary dobry grinder, siedzenie ciągle i w kółko by coś mieć, jak nie na spocie to crafcąc, kupując na AH matsy, produkując je sam itd. Nic z nieba nikomu nie spadnie. Jeśli osoba kupi VP nagle nie będzie najbogatsza na serwie, musi się nad tym napocić i to nie mało.

Niby są teraz ułatwienia w grze, brak konsumpcji energii przy wielu elementach craftu, szybszy lvling, ale przez to ludzie nie robią Q - nie dostają slotów do inv. Nie rozwijają profesji przez Q - mają mało kontrybucji - nie odkrywają mapki, nie zbierają wiedzy - mają mało energii. To wszystko sprawia, że w kilka dni robi się wysyp ludzi 55+, którzy nie mają miejsc w inv, nie mają banków, ciężko im się crafci, nie mają energii, nie mają SP na rozwoje postaci.

To jest prawie jak z jump eventami, ludzie dostają szybko lvlu ale nie mają kompletnie wiedzy o grze i potem pojawiają się problemy, zniechęcenia i hejt dookoła bo gracz grający 7 miechów ma wszystko ;p.

Dredzik akurat wiem co mwoieybo grałem przez parę miesięcy w bdo,niestety wydawca okazał się oszustem.Item shop musisz tam używać nie oklamujmy się, bez item shop gra jest bardzo męcząca i przypomina ile czasu możesz oszczędzić na item shop.Wszystko jest ukryte nie ma ma baga,tylko udźwig, a to odblokowuje przez item shop itd..

Mogę mnożyć, tak jak mówię starter to nie jest koszt gry,spokojnie wydajesz na to 200 funtów a później 10 co najmniej miesięcznie. Za ten koszt gram w wow tam wydawca nie daje mi takich niespodzianek.

Wszędzie masz te ułatwienia, są one spowodowane casualowym podejściem do gry, pomimo iż jest to grinder. Ile ludzi w obecnym czasie wytrzyma tak hardkorowe granie jak za czasów L2? Ludzie prędzej usuną grę niż będą się w to bawić.

Pomio wszystko IS nie jest obowiązkiem, wiele wiele czasu grałem schylając się po drop i jakoś żyje.. lvl mam, gear mam..

PS: Porównuj grindownik do grindownika, a nie grę w której codziennie wiele godzin coś przydałoby się robić bo inaczej zwalniasz okrutnie, do gry w której faktycznie możesz się zalogować na rajdy tylko i nic z tego nie będziesz tracił.

Nie no bomba.. kolejny gracz, który za zalogowanie się chce dostać end-gameowy item ... nie no GZ GZ za nastawienie i myślenie !!!

To po co jest ten ewent?

Zresztą, takie same są szansę za ubicie RB. A raczej... za samo go uderzenie bo gra niczego nie wymaga poza fartem w RNG i kasą wydaną w IS.

To po co jest ten ewent?

 

Zresztą, takie same są szansę za ubicie RB. A raczej... za samo go uderzenie bo gra niczego nie wymaga poza fartem w RNG i kasą wydaną w IS.

Idź biadolić gdzie indziej. Wydanie kasy na ISa ma najmniejsze znaczenie w tej grze... niczym RNG nie ominiesz!!! i mówię to z doświadczenia.. żaden boss nigdy mi nic nie dał.. a potrafiłem wstawać po nocach by bosa bić.