WoW poczatek przygody

Witam serdecznie. Od dluzszego czasu korcilo mnie przetestowac wowa a teraz mam ku temu idealna okazje (promocja z filmem warcraft). Jesli chodzi o WoWa jestem totalnie zielony wiec chcialbym poprosic o kilka porad.

1. jaki serwer polecacie? Fajnie gdyby byl balans miedzy frakcjami a nie dominacja ktorejs ze stron. Miloby bylo rowniez gdyby znalaz sie ktos kto wprowadzi mnie w swiat gry i pomoze przyswoic podstawowe rzeczy. Dodam ze wszelkiej masci streamerzy i ich fani mi nie przeszkadzaja.

2. Jaka klasa jest najlepsza? Dobra to byl zart :P Sa jakies spece ktore sa na chwile obecna niegrywalne? Mam taki dziwny fetysz ze nie lubie grac tym co jest OP lub bardzo popularne i zeby nie bylo pozniej ze nikt mnie nie wezmie do pt/raidu bo gram niegrywalnym buildem :P

3. Czy bez Legionu mozna swobodnie zarobic na token? Raz czy dwa razy moglbym abonament dokupic ale pozniej wolalbym juz wyciagac oplaty z golda, a dodatek prawdopodobnie dokupie ale to zalezy od kilku rzeczy a mianowicie czy dam dade wyrobic na token, wow mi sie nie znudzi oraz czy przypadkiem nie ruszy cos w sprawie diablo 3 na blizzconie.

WoWa planuje zakupic wraz z filmem w przeciagu tygodnia a legion najwczesnien w polowie listopada (o ile zakupie). Do tego czasu licze na wasze porady :) Pozdrawiam.

1. Zacząłem grać na Defias Brotherhood - polecam szczerze. Znajdziesz paru Polaków jeśli musisz, jest popularny pośród streamerów, ale najważniejsze... jest balans między frakcjami.

2. Może warlock albo priest? Mocno zbalansowane klasy, ale nie są OP.

3. Raczej tak, ale nie oczekuj mega fun'u i super rozrywki.

Proponuję jak kolega wyżej napisał, serwer Defias Brotherhood, stosunek ally/horda to praktycznie 50/50. jest to serwer PVP na którym znajdziesz polaków w obu frakcjach

Jesli chodzi o klasy to mam 3 na oku. Hunter MM hunter survi lub warlock affliction. Defias widze jest tu na forum polecany wiec prawdopodobnie na nim zaczne. Na razie musze sie skupic na pve a legion zakupie zaleznie od wynikow.

Hunter survi PODOBNO jest mega słaby - takie słyszałem opinie wielu ludków, którzy są aktywnymi graczami. Warlock Affi i hunt MM brzmi nieźle.

Survival hunter dobrze sobie radzi na arenach pvp i podobno na dungeonach też nie jest źle. Trzeba pamiętać, że to klasa melee. Nie walczy na dystans jak mm i bm.

Na lvlu 100 nie zarobisz na token

Witam serdecznie. Od dluzszego czasu korcilo mnie przetestowac wowa a teraz mam ku temu idealna okazje (promocja z filmem warcraft). Jesli chodzi o WoWa jestem totalnie zielony wiec chcialbym poprosic o kilka porad.

1. jaki serwer polecacie? Fajnie gdyby byl balans miedzy frakcjami a nie dominacja ktorejs ze stron. Miloby bylo rowniez gdyby znalaz sie ktos kto wprowadzi mnie w swiat gry i pomoze przyswoic podstawowe rzeczy. Dodam ze wszelkiej masci streamerzy i ich fani mi nie przeszkadzaja.

2. Jaka klasa jest najlepsza? Dobra to byl zart  Sa jakies spece ktore sa na chwile obecna niegrywalne? Mam taki dziwny fetysz ze nie lubie grac tym co jest OP lub bardzo popularne i zeby nie bylo pozniej ze nikt mnie  nie wezmie do pt/raidu bo gram niegrywalnym buildem 

3. Czy bez Legionu mozna swobodnie zarobic na token? Raz czy dwa razy moglbym abonament dokupic ale pozniej wolalbym juz wyciagac oplaty z golda, a dodatek prawdopodobnie dokupie ale to zalezy od kilku rzeczy a mianowicie czy dam dade wyrobic  na token, wow mi sie nie znudzi oraz czy przypadkiem nie ruszy cos w sprawie diablo 3 na blizzconie.

 

WoWa planuje zakupic  wraz z filmem w przeciagu tygodnia a legion najwczesnien w polowie listopada (o ile zakupie). Do tego czasu licze na wasze porady  Pozdrawiam.

1. Defias Brotherhood, (pare porzadnych polskich gildii po obu stronach, sporo niezlych miedzynarodowek, pvp serwer z balansem A v H

2. Jak nie grales, mhm ja bym lecial w Hunter Marksmana, TOP Range DPS (taktyki lepiej sie wykonuje na odleglosc imho) + dps rotacja to pare klawiszy wiec latwo Ci sie bedzie nauczyc, wazniejszych od klikania paru przyciskow rzeczy jak: taktyk + movementu itd.

3. Nie, nie mozna. Generalnie to kupujesz teraz na allegro klucz -> battlechest za 10zl, Legion kupujesz na g2a/klucze/kinguin whatever :

a > boost do 100Lv (polecam Human/Dwarf, Orc Huntera)

b > wbijasz 110 (tylko story questy w 4 krainach, nie koncz calych krain)

c > ogarniasz all questy w class hallu + friendly w Suramar (odblokowujesz World Questy - bedziesz je robil codziennie)

d > Robisz chaptery w suramarze (1-4 to jakies 3h, 4-7 to jakies 2h), potem troche world questow i odblokuje Ci sie linia questow, robisz (odblokowujesz dodatk. 2 dungeony, Ciebie glownie interesuje Arcway)

e > grasz (tj. wqs codziennie, szukasz gildii, robisz heroici, potem mythici, jak dojdziesz do 840, to robisz z pugami EN 7/7 N, LFR, szukasz grupy raidowej na Normala/Heroica(850ilvl+) i grasz grasz grasz.

:) Nie bedzie latwo, jestes troche w plecy i przegapiles najlepszy okres na zarabianie, wlasnie minie w srode, ale z drugiej str. ceny flaskow i potionow na raidy beda Dla Ciebie tansze wiec :)

No to teraz mam juz dylemat. Mowicie ze bez legionu raczej nie mam co myslec o tokenie (przynajmniej grajac od 0) ale srednio widzi mi sie wywalac kase na dodatek nie majac pewnosci czy zostane na dluzej. BC to inna sprawa bo mozna to miec za smieszne pieniadze

No to teraz mam juz dylemat. Mowicie ze bez legionu raczej nie mam co myslec o tokenie (przynajmniej grajac od 0) ale srednio widzi mi sie wywalac kase na dodatek nie majac pewnosci czy zostane na dluzej. BC to inna sprawa bo mozna to miec za smieszne pieniadze

dodatek to tez smieszne pieniadze, a jezeli NIE to zamiast grac to bym sie na Twoim miejscu do nauki/pracy zabral.

Tak sie sklada ze pracuje ale jakos szkoda mi wydac 150zl na cos na co moge miec zbyt malo czasu albo po prostu mi sie nie spodoba. Moze ty wydajesz kase na lewo i prawo ale ja wole inwestowac w cos pewnego

Nie musisz dodatku teraz kupować przecież możesz kupić jak już wbijesz lvl 100.

Tak sie sklada ze pracuje ale jakos szkoda mi wydac 150zl na cos na co moge miec zbyt malo czasu albo po prostu mi sie nie spodoba. Moze ty wydajesz kase na lewo i prawo ale ja wole inwestowac w cos pewnego

1. Nie, nie - gra to nie inwestycja.

2. "pewnego" ? - a co to takiego ? Gra upada ?

To jest mmo, gdzie robisz codziennie +/- te same czynnosci. Jako, ze wow jest rozbudowany to dolozyc mozesz do tego serie wypelniaczy czasu jak chodzenie po starych raidach, zdobywanie mountow/petow, ew. Expienie nowych postaci, a jak juz naprawde nie masz co z czasem robic to mozesz sobie wbijac achievement 'y - zaczynajac od najmozolniejszego tj. Loremastera, ktory to wymaga skonczenia wiekszosci questow na kazdej mapie, czasami wymagajac questy z obu stron h/a.

Nie wplywa to jednak na to, ze czekaja Ciebie codziennie te same rzeczy. Glowna rzecz, ktora bedzie sie zmieniac z tyg. na tydz. TO cyferki na czesciach Twojego ekwipunku.

Jak juz o cyferkach mowa, to jak wybierzesz gre glownie PvE, to wlasnie tym bedziesz sie zajmowal - robieniem cyferek.

Zmusza nas to do powrotu do poczatku, czyli w skali tyg. DO WYKONYWANIA TYCH SAMYCH CZYNNOSCI - WORLD QUESTOW, FARMIENIA GEARU w celu poprawienia sily Twojego artefaktu I ulepszenia ekwipunku, co ma bezposrednie przelozenie na Twoja MOZLIWOSC GENEROWANIA CORAZ TO WIEKSZYCH CYFEREK.

TAK, dobrze slysysz "MOZLIWOSC" - gear musisz sie jeszcze nauczyc uzywac, grac swoja klasa, wiedziec jak reagowac w grupie na rozne sytuaxje, znac taktyki(caytac I zapamietywac- jakie umiejetnosci na dungeonach I raidach bossy uzywaja i jak na nie w danym momencie zareagowac.

W wolnym czasie mozes rozwijac sobie profesje, ktore pozwola Ci sie utrzymac. Ahh tak, bo jak chcesz sie bawic w end game PvE jak mythic+ i raidy to potrzebowac bedziesz jedzenia, eliksirow i flaskow - te do tanich nie naleza i albo na nie bedziesz zarabial albo tworzyl (co jest bez roznicy, wymiernikiem bedzie czas).

Mozesz tez pojsc w PvP i ominac duzo z tych rzeczy - Twoja gra bedzie sie skladac z robienia aren i rated bg(na poczatku BG).

Na koncu dochodzi element ludzki, czyli gildia/grupa raidowa. Moze uprzyjemnic zycie, ale i je pogorszyc. Niestety, jako nowy gracz przebierac w gildiach nie bedziesz mogl, wiec nie wiadomo czy trafisz na fajnych ludzi. Dodatkowo w WoWie gildie PvE sa dzielone na grupy raidowe, a te czesto wykonuja dungi it's ze sobq, czyli moze sie okazac ze w sporej rozmiarem gildii moze i die znajdziesz, ale na pyt. Czy ktos idzie na dungeona nie uslysysz odp.

Na koniec dodam Drogi inwestorze, w gielde papierow wartosciowych WoW, ze nie wiesz czy to dobra inwestycja.

Powiem tylko tyle, z dodatkiem czy bez jak zaczniesz "ta inwestycje" od cisnienia na token, to bedzie to jak w 90% przypadkow inwestycja krotkoterminowa, czy raczej fiasko.

Nie jestes pierwszy, ni ostatni tematy byly walkowane. Tak, z dodatkiem jak masz czas na gre powiedzmy 20-24H tygodniowo z odrobina pomocy merytorycznej da sie i zapewne po updajcie w srode bedzie sie nadal dalow 30 dni wbic zboostowana postac z 100-110, zdobyc nieco gearu i odlozyc 100k (30 na 2-3 raidy - flaski/jedzenie/poty/czesciowe enchanty na backs i ringi +"TOKENA").

Tworcy to firma, ktora stoi na rynku jak stoi, poniewaz ludzie podejmujacy tam decyzje maja glowe.

Token zostal przewidziany dla graczy, ktorzy maja nadmiar golda lub kupili bc+legion I min. Miesieczne doladowanie lub 2mc prepa.

p.s

Jakby sie ktos znowu uczepil, pisane z kom I nie bede wracal I poprawial brakujacych ,( itd.

Piszesz, że możesz kupić miesiąc może dwa abo no i w ten czas jesteś w stanie uzbierać na kolejny miesiąc lub dwa ale nie będzie to łatwe ani przyjemne.

Kolejna sprawa raczej da rade dostać legion w cenie 2 miesięcy. Kolega który zaczynał grę i wolno expił pomimo rafu ale z legionem pod koniec dał rade uzbierać na następny miesiąc. Potem uzbierał na następne 3, jednak w nowym patchu nie będzie to takie łatwe zwłaszcza, że już ceny spadły o jakieś 60-70% a po tym patchu spadną bardziej oraz ludzie zaczęli masowo skupować tokeny przez co ostatnio (nie wiem w sobotę?) nawet brakło.

Ja osobiście nie farmie a jakoś zawsze mi starcza taki przykład jak lvlowalem postać w warlordsach od 0 do 90 (dungi częściowo na rafie) miałem na niej pod koniec 15k od 90-100 nie wiem bo inwestowałem w garnizon ale na questach z drugie tyle będzie w legionie od 100 do 110 30k z eksploracją świata to już jest grubo ponad połowa. Jeśli dodasz do tego jakieś profesje i chodzenie na stare raidy to bez problemu jesteś w stanie w miesiąc zarobić ale z legionem.

Zauważcie, że token znowu zaczął drożeć. Dzisiaj jak patrzyłem kosztowal już 80k. Poza tym grając z nastawieniem, żeby na token zarobić gra może się szybko znudzić, bo jednak farmienie golda jakieś pasjonujące nie jest.

Piszesz, że możesz kupić miesiąc może dwa abo no i w ten czas jesteś w stanie uzbierać na kolejny miesiąc lub dwa ale nie będzie to łatwe ani przyjemne. 

Kolejna sprawa raczej da rade dostać legion w cenie 2 miesięcy. Kolega który zaczynał grę i wolno expił pomimo rafu ale z legionem pod koniec dał rade uzbierać na następny miesiąc. Potem uzbierał na następne 3, jednak w nowym patchu nie będzie to takie łatwe zwłaszcza, że już ceny spadły o jakieś 60-70% a po tym patchu spadną bardziej oraz ludzie zaczęli masowo skupować tokeny przez co ostatnio (nie wiem w sobotę?) nawet brakło. 

Ja osobiście nie farmie a jakoś zawsze mi starcza taki przykład jak lvlowalem postać w warlordsach od 0 do 90 (dungi częściowo na rafie) miałem na niej pod koniec 15k od 90-100 nie wiem bo inwestowałem w garnizon ale na questach z drugie tyle będzie w legionie od 100 do 110 30k z eksploracją świata to już jest grubo ponad połowa. Jeśli dodasz do tego jakieś profesje i chodzenie na stare raidy to bez problemu jesteś w stanie w miesiąc zarobić ale z legionem.

mam prawie 500 bos, a to uwierz mi duzo nie jest, takze rynek sie zjedzie w srode tak strasznie, ze podejrzewam na 2tyg koniec kaski z matsow.
No, na pewno recznie, botem moze ale recznie nikt nie bedzie farmil, dopoty sie nie ustabilizuja ceny.

Pytanie czy sie ustabilizuja, jak ludzie maja od zaj.... BoS 500 BoS = 1500 Roz = flaskow od zaj...

Witam serdecznie. Od dluzszego czasu korcilo mnie przetestowac wowa a teraz mam ku temu idealna okazje (promocja z filmem warcraft). Jesli chodzi o WoWa jestem totalnie zielony wiec chcialbym poprosic o kilka porad.

1. jaki serwer polecacie? Fajnie gdyby byl balans miedzy frakcjami a nie dominacja ktorejs ze stron. Miloby bylo rowniez gdyby znalaz sie ktos kto wprowadzi mnie w swiat gry i pomoze przyswoic podstawowe rzeczy. Dodam ze wszelkiej masci streamerzy i ich fani mi nie przeszkadzaja.

2. Jaka klasa jest najlepsza? Dobra to byl zart :P Sa jakies spece ktore sa na chwile obecna niegrywalne? Mam taki dziwny fetysz ze nie lubie grac tym co jest OP lub bardzo popularne i zeby nie bylo pozniej ze nikt mnie nie wezmie do pt/raidu bo gram niegrywalnym buildem :P

3. Czy bez Legionu mozna swobodnie zarobic na token? Raz czy dwa razy moglbym abonament dokupic ale pozniej wolalbym juz wyciagac oplaty z golda, a dodatek prawdopodobnie dokupie ale to zalezy od kilku rzeczy a mianowicie czy dam dade wyrobic na token, wow mi sie nie znudzi oraz czy przypadkiem nie ruszy cos w sprawie diablo 3 na blizzconie.

WoWa planuje zakupic wraz z filmem w przeciagu tygodnia a legion najwczesnien w polowie listopada (o ile zakupie). Do tego czasu licze na wasze porady :) Pozdrawiam.