Dylemat początkującego programisty

Witam, siemanko. Otóż niedawno rozpocząłem studia na kierunku Informatyka po 4 latach technikum inf. Wraz z rozpoczęciem studiów stanąłem przed poważnym dylematem i zastanawiam się czy jest tutaj ktoś, kto pomoże mi podjąć decyzję :D

Miałem do czynienia już z wieloma językami. C++, PHP, JS, Java, C. Wszystkie po łebkach, ale podstawy znam (z wyjątkiem PHP i JS, który mnie totalnie nie interesuje :P). Jednakże od kilku miesięcy zajmuję się Javą (w szybszym bądź wolniejszym tempie, czasem praca, teraz znajduje troche więcej czasu :) ), na studiach uczymy się C a dodatkowo pojawiła się opcja bezpłatnego kursu C# w ramach jakiejś organizacji studenckiej na moim wydziale. Zastanawiam się czy jestem w stanie to udźwignąć(niby różnica to głównie składnia, ale wiadomo przy nauce trzech języków naraz można się pogubić). Czy lepiej z czegoś zrezygnować (no i tu się pojawia wybór, albo Java albo C# bo z C muszę zaliczyć xD)? Czy ograniczyć C tylko do robienia zadań na laboratoriach? Jest ktoś rozeznany w rynku?

Wiem że Java i C# są opłacalnymi językami, C również się przydaje. Ale czy to nie za dużo jeśli dopiero zaczynam?

Wszelkie opinie mile widziane, przy okazji nie pogardzilbym jakimiś materiałami do Javy(jestem w trakcie przerabiania książki Herberta Schildta).

Pozdrawiam! :)

Inql.

Jakiś wysyp tematów o programowaniu ostatnio :). Na uczelnianym C na pewno bym się nie skupiał, bo prawdopodobnie żadnego poważnego projektu w tym i tak nie będziecie robić tylko raczej jakieś implementacje struktur danych typu lista, stos, drzewa binarne itp. i proste algorytmy. Te zajęcia traktowałbym raczej jako ogólną naukę myślenia programisty i wstęp do programowania dla tych, którzy nie mieli wcześniej z tym kontaktu niż bazę pod karierę programisty w C. Java i C# to bardzo podobne języki, jeżeli pracujesz już w Javie to nie wiem czy jest sens brać się za kurs C# (organizowany pewnie przez jakąś lokalną "Grupę .NET", które są praktycznie na każdej uczelni, wspierane przez M$). Takie kursy przeważnie są w stylu wykładów i nie będą od Ciebie wymagać zbyt wielkiego wkładu, więc możesz przejść się z ciekawości i sprawdzić sam.

Doskonale zgadłeś z tą grupą, mam zamiar się przejść na pierwsze spotkanie niedługo, również w celu nauki programistycznego myślenia(bo z tym mam głównie problemy - z algorytmiką, ale powolutku ten problem zanika :) ). Myślę też o tym kursie ze względu na certyfikaty, warto zbierać takie rzeczy(przy pustym cv, które pewnie będę musiał zapchać stażami, by ktokolwiek mnie zechciał w przyszłości :P). Dzięki za opinię!

Witam, siemanko. Otóż niedawno rozpocząłem studia na kierunku Informatyka po 4 latach technikum inf. Wraz z rozpoczęciem studiów stanąłem przed poważnym dylematem i zastanawiam się czy jest tutaj ktoś, kto pomoże mi podjąć decyzję :D

Miałem do czynienia już z wieloma językami. C++, PHP, JS, Java, C. Wszystkie po łebkach, ale podstawy znam (z wyjątkiem PHP i JS, który mnie totalnie nie interesuje :P). Jednakże od kilku miesięcy zajmuję się Javą (w szybszym bądź wolniejszym tempie, czasem praca, teraz znajduje troche więcej czasu :) ), na studiach uczymy się C a dodatkowo pojawiła się opcja bezpłatnego kursu C# w ramach jakiejś organizacji studenckiej na moim wydziale. Zastanawiam się czy jestem w stanie to udźwignąć(niby różnica to głównie składnia, ale wiadomo przy nauce trzech języków naraz można się pogubić). Czy lepiej z czegoś zrezygnować (no i tu się pojawia wybór, albo Java albo C# bo z C muszę zaliczyć xD)? Czy ograniczyć C tylko do robienia zadań na laboratoriach? Jest ktoś rozeznany w rynku?

Wiem że Java i C# są opłacalnymi językami, C również się przydaje. Ale czy to nie za dużo jeśli dopiero zaczynam?

Wszelkie opinie mile widziane, przy okazji nie pogardzilbym jakimiś materiałami do Javy(jestem w trakcie przerabiania książki Herberta Schildta).

Pozdrawiam! :)

Inql.