Karta grafiki 470 czy 480

Witam. Postanowiłem kupić nową grace. Wybór padł na msi rx 470 gaming x 8 gb. Jestem już prawie zdecydowany ale znalalem w sieci xfx rx 480 gtr 8 gb za 130 zł więcej. I tutaj pojawią się moje pytanie czy warto dopłacić do backplate'a i 10 % większej wydajności ?

Wiem że 480 mają problemy z grzaniem i hałasem.

Właśnie zajrzałem na benchmarki i ci powiem, że według mnie nie warto dokładać do 480. 470 daje radę i płacić nie mało za parę fpsów?

W praktyce zobaczysz,że max boost jaki dostaniesz za 130zł więcej jest bardzo mały(max 8-10 fps przy szczęściu).

480 ma naprawdę problem z hałasem i pobraniem mocy(nawet widać na Benchmark,że o 30W więcej) co bardziej słychać przy lepszych detalach w grach.

Z tych dwóch lepiej brać 470,ale jak masz jeszcze inne zamiary..

Po OC ten 470 jest jak stock 480 więc całkiem niezle. Wprawdzie szkoda że backplate w tej wersji brak ale jakoś przeżyje:)

nawet po oc nie będzie jak stock 480 zbliży się, ale to ciągle nie to samo. Ja za 130zl więcej bym bral 480 oczywiście w wersji 8gb :). A to ze glosne... Gram na słuchawkach wiec i don't care. Ale to moje zdanie :)

Ja niestety lubię ciszę . Tym bardziej ze w pokoju sypia także żona więc cisza musi być.

jak lubisz ciszę, to się nie pchaj w radeony ;d, a o kręceniu ma mowy, bo chłodziciel rozerwie twe bębenki.

Wcześniej miałem Radki i bylo okej, wiadomo ze nie oczekuje bog wie jakiej ciszy. Co do nvidi to mam uczulenie i zostaje przy AMD. MSI RX 480 Gaming zbiera dobre oceny ale cena 200 zł wieksza od 470 nijak przeklada sie na wydajnosc . Raptem 5-6 Fps.

Ja bym się nawet nie zastanawiał i szedł w GTX 1060.

Obecnie mam R9 390X.

Ja bym się nawet nie zastanawiał i szedł w GTX 1060.

Obecnie mam R9 390X.

Nie Ty pierwszy mi to mówisz , ale kolejny raz podziękuję i zostanę przy AMD :)

Nie Ty pierwszy mi to mówisz , ale kolejny raz podziękuję i zostanę przy AMD 

No przykro mi, pytasz na forum więc jeżeli naprawdę nie tylko ja o tym napisałem to coś musi w tym chyba być...

Wiesz to nie tak ze nagle wszyscy krzycza mi Nvidia lepsza itp itd. Przerabiałem juz kilka kart i z AMD bylem zadowolony ze wzgledu na mniej starzejącą sie architekture i sterowniki. Planuje kupic cos na 3 latka do FHD wiec biore AMD.

Jestem informatykiem i to zdanie:

Wiesz to nie tak ze nagle wszyscy krzycza mi Nvidia lepsza itp itd. Przerabiałem juz kilka kart i z AMD bylem zadowolony ze wzgledu na mniej starzejącą sie architekture i sterowniki.  Planuje kupic cos na 3 latka do FHD wiec biore AMD.

Nie ma sensu.

Moja rada w tej cenie weź sobie gtx-a 1060 albo nawet gtx 980 używkę na allegro.

Oba będą lepsze.

Różnica w pamięci typu 6gb vs 8gb jest zauważalna przy rozgrywce w 2k - 4k w FHD bierz tego gtx-a jeżeli chcesz wydajność, albo radeona jeżeli chcesz zrobić słabszy zakup.

Rozumiem twoje argumenty i szanuje twoje zdanie ale na tym zakonczmy temat Nvidi. Nie chce rozpetac burzy w tym topicu. :)

Chce cos kupic do 1300 zł w tej cenie sa dobre niereferenty 470 i 480 . Z GTX 1060 pasuje mi tylko MSI ktory kosztuje juz 100 zł wiecej.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Temat mozna zamknąc, decyzje kupna podejme na dniach.

Jestem informatykiem i to zdanie:

Nie ma sensu.

Moja rada w tej cenie weź sobie gtx-a 1060 albo nawet gtx 980 używkę na allegro.

Oba będą lepsze.

 

Różnica w pamięci typu 6gb vs 8gb jest zauważalna przy rozgrywce w 2k - 4k w FHD bierz tego gtx-a jeżeli chcesz wydajność, albo radeona jeżeli chcesz zrobić słabszy zakup.

najgłupsze co może być ti pchać się w starą architekturę, szczególnie jak mowa o nvidia, bardzo dobrze to pokazał materiał liptona na kanale moreletv(youtube). Gdzie zrobił porównanie gtx 780 z r9 290 czy czymś podobnym. A co do różnicy zużycia pamięci zależy też od optymalizacji silnika gry, co pokazał Rise of the Tomb Raider gdzie grafiki midendowe z 4gb vramu się dławią. Tyle ze jest jeszcze jedna kwestia... Nawet RX 470 nawet nie styknie na 3 lata do przodu :)

kupowanie czerwonych = strzał w stopę / kolano

@up kocham fanboyow nvidi ..... Ta liczba argumentow az powala...

Rozważ jeszce Rx 480 xfx gtr black albo samo gtr ta karta jest chwalona za granica na morele masz najtaniej te obie karty.

kupowanie czerwonych = strzał w stopę / kolano

Uzasadnij wypowiedz....

Polak mądry po szkodzie więc..

Kup tego RX-a tak jak ja kupiłem moją R9.

I nie mów potem, że Cię ludzie nie ostrzegali.

W sumie to nawet będzie lepszy wybór.

Wesprzesz gospodarkę, dzięki takim jak Ty karty od NVIDIi będą tańsze ze względu na konkurencję.