Komputer stacjonarny czy laptop do,paru rzeczy?

Siemka.

Mam dylemat... Nie wiem czy kupić komputer czy laptop do kilku rzeczy:

- CS GO

- GTA V

Te gry na średnich lub wyższych wymaganiach.

- Program do obróbki zdjęć i filmów

- Program do obróbki muzyki

- Program do nagrywania filmów z gier

Bez zacinków.

Nie musi być to wielki sprzęt nie,wiadomo za ile, może być to skromny ale by spełniał moje wymagania.

Oraz chciałbym w dodatku was poprosić o dodatkowe informacje odnośnie wyboru, dlaczego i jakie części.

Dzięki wielkie za pomoc. :-D

Ostatnio założyłem podobny temat co do kupna laptopa do gier i pracy. Mój wybór padł na Lenovo Y700-15, który kosztuje ok. 3 tysiące. Z tego co doradzili mi użytkownicy, to 'musi to być coś w stylu i5 minimum 8Gb ramu jakiś ssd i najlepiej gtx 940m-960m'. Poszedłem w tym kierunku i jestem zadowolony na obecną chwilę. Co do samego wyboru laptop, czy pc, to na dzisiejsze standardy, moim zdaniem, jest to kompletnie bez różnicy. Owszem, kiedyś mówiło się pc>gry, laptop>praca, teraz granice się zatarły i zarówno jedno jak i drugie może służyć do tego samego na równie wysokim poziomie komfortu. Ja wybrałem laptop ze względu na poręczność. Jestem w ciągłym rozbiegu, a laptop daje mi możliwość wykorzystywania każdej wolnej chwili gdziekolwiek jestem.

ja osobiście polecał bym stacjonarny ale laptop też ma dużo plusów gdyż możesz go wszędzie wziąć. jeśli jednak planujesz to robić wszystko w 1 pomieszczeniu i masz miejsce gdzie stacjonarny położyć oraz włożyć kase w monitor dobry (dla przyjemności gry i przeróbki filmów) to jak najbardziej stacjonarny. Laptop też się do tego nadaje lecz wadą laptopów jest (moim zdaniem) MONITOR. Ale każdy ma swoje preferencje.

Powiem tak że grając w grę na stacjonarnym bawiąc się przednie to jak przesiadlem się na laptopa to porażka. Laptop 17 cali jesli dobrze pamietam. Wiec tak odemnie to jesli masz spelnione wymogi by miec stacjonarny to jak najbardziej.

Owszem, kiedyś mówiło się pc>gry, laptop>praca, teraz granice się zatarły....

:lol: Sypnij jeszcze jakiś kawał :lol:

 Sypnij jeszcze jakiś kawał 

Nie jest tak? Patrząc na specyfikacje pctów i laptopów, teraz niemalże nie ma żadnych różnic(są bardzo zbliżone). Kiedyś to było wyraźniej nakreślone, że laptopa używało się głównie do pracy i internetu, a stacjonarny komputer do czerpania rozrywki. Jak wspominałem wcześniej, zarówno z jednego jak i drugiego, można korzystać w pełnym komforcie. Może wielkim znawcą nie jestem, ale nie zamykam się na świat i przyswajam pewne nowinki, nawet te technologiczne. Widzę, jak na przestrzeni lat, zmienia się podejście ludzi do tematu 'komputer stacjonarny czy laptop?' i wyrabiam sobie opinie.

Wszystko fajnie, ale na laptopie za 4 tysiące jesteś w stanie pograć w Wiedźmina 3 na niskich przy 50 fpsach, a na pc za 4k na ultra przy 70. Takie gadanie jest bezsensowne, tak jakbyś polecał komuś skuter zamiast samochodu bo to i to jeździ, ale skuter jest mniejszy.

@ Twórca tematu Jeśli nie ogranicza Cię miejsce, to bierz PC, bo laptop warty 4k jest równy wydajności pceta za 2

PS. Jakim komforcie? Po 3 godzinach podkładka chłodząca nic Ci nie da i komputer sam się zacznie ścinać.

Potrzebujesz mobilności? Bierz laptopa. Jedyna zaleta nad komputerem stacjonarnym i jedyny powód dla którego jestem w stanie zrozumieć kupno laptopa. Wszystko inne, zaczynając od wydajności, przez takie rzeczy jak temperatury pracy i wbudowana klawiatura, na cenie kończąc, to wady.

Za dobrego laptopa do grania trzeba zapłacić tyle co za dobry komp stacjonarny do wszystkiego. Kwestia wygody, ale ja zawsze będę brał stacjonarkę bo w tej samej cenie pożera lapka aż miło.

Pozwól, że pytaniem odpowiem na pytanie : czy często wyjeżdzasz?

a) tak

- kupuj laptopa bez zastanawiania się

b ) nie

- kupuj PC

Czemu tak? Bo jeśli weźmiemy PC i laptopa o podobnych parametrach to PC będzie DUŻO tańszy. Dlatego w laptopa opłaca się zainwestować tylko w 3 przypadkach :

- używasz kompa tylko do przeglądania neta i oglądania filmików z kotami (czy co tam na youtube jest w modzie)

- nie liczysz się z kosztami (bo np bierzesz sprzęt "na firmę")

- 90% czasu spędzasz po za domem (np jeździsz od miasta do miasta)

- czwarty przypadek, tzw BONUS : chcesz zaszpanować przed innymi

Widzę, że mnie nie zrozumieliście. Nie chodziło mi o to, że za taką samą kwotę można kupić dwa równe sprzęty. Chodziło mi o to, że teraz laptopy mają bardzo zbliżone, prawie że identyczne, specyfikacje do komputerów stacjonarnych. Nigdzie nie napisałem, że laptop jest lepszy od komputera stacjonarnego. Ukazałem tylko swój punkt widzenia. Informacje, dlaczego JA wybrałem laptopa, a nie stacjonarny komputer. Mniej nienawiści, więcej czytania ze zrozumieniem.

Nie jest tak? Patrząc na specyfikacje pctów i laptopów, teraz niemalże nie ma żadnych różnic(są bardzo zbliżone)

Ahahahahahaha kolejny kawał :) Myślisz że jak karta graficzna na lapku ma 2gb pamięci to jest super hiper w pyte i równa się z tą ze stacjonarnego co ma 2gb???? Ahahahaha. Zmartwię Cię kolego. Parametry nie świadczą o tym nic. Prosty przykład. Mam na starym kompie gts 250 z 512mb a na drugim jakiegoś szmelca gt630 czy tam 610 z 3gb pamięci. I ta pierwsza zjada ta druga ^^ Ale to przykład z d*py bo to stare badziewne karty do testów nic więcej. Poczytaj trochę, zainteresuje się tematem i wtedy się wypowiedz. Ok?

Mam znajomego, który składa komputery dla graczy i stwierdził, że laptop za 3000 zł jest gorszy od komputera stacjonarnego za 1000 i w pełni się z nim zgadzam. Nawet laptopy stricte gamingowe posiadają swoje wady - za 20 000 zł możesz kupić albo "wypasiony" laptop, który nie będzie kompatybilny z każdym sprzętem (wiem, co mówię), albo stacjonarkę rodem z NASA, która uciągnie wszystko. Laptop jest dobry tylko wtedy, kiedy musisz zabierać go ze sobą w podróż. Jeśli zamierzasz zajmować się grafiką, to polecam kupienie dobrego komputera stacjonarnego i laptopa typu "składak" (dasz radę już za 500-600 zł), żeby jedynie móc monitorować stan swojej pracy na większą odległość.

Nie rozumiem, czemu ludzie na siłę próbują komuś przemówić komputer>laptop

Wszystko zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika

Sam osobiście posiadałem PC i a teraz jestem posiadaczem Lenovo Y50 w dość mocnej konfiguracji.

PC przede wszystkim stoi w miejscu i zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca (sama skrzynka, monitor, biurko itp.). Laptop daje tą przewagę, że możesz go użytkować praktycznie wszędzie.

Wiadomo nie od dziś, że jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości to PC-ty wypadają w tym polu o wiele lepiej! Jednak za wygodę trzeba swoje zapłacić, a jeśli ktoś dysponuje odpowiednim budżetem to można na prawdę porządnego lapa kupić

jeżeli twoim targetem jest cos więcej niż praca multimedialna odpowiedz jest prosta. Jak chcesz być mobilny bierz lapka, jeżeli nie bierz PC. Jak już się namyślisz wtedy napisz a ktoś pomoże ci coś wybrać w danym budżecie.

chciałbym w dodatku was poprosić o dodatkowe informacje odnośnie wyboru, dlaczego i jakie części. 

Jeżeli chcesz, aby ktoś Ci zrobił przykładową specyfikacje PC`ta, to napisz do jakiej kwoty, bo taka wypowiedź " Nie musi być to wielki sprzęt nie,wiadomo za ile, może być to skromny ale by spełniał moje wymagania. ", nie pomaga.

Niepotrzebnie piszecie 10 komentarzy o tym, że jak ktoś chcę być "mobilny" to niech bierze laptopa. Piszecie to samo, żadnych nowych argumentów przemawiających za waszym wyborem, tylko inaczej dobieracie słowa, a wszystko odnosi się do tej waszej "wygody" pracy...

Jeżeli chcesz, aby ktoś Ci zrobił przykładową specyfikacje PC`ta, to napisz do jakiej kwoty, bo taka wypowiedź " Nie musi być to wielki sprzęt nie,wiadomo za ile, może być to skromny ale by spełniał moje wymagania. ", nie pomaga. 

Niepotrzebnie piszecie 10 komentarzy o tym, że jak ktoś chcę być "mobilny" to niech bierze laptopa. Piszecie to samo, żadnych nowych argumentów przemawiających za waszym wyborem, tylko inaczej dobieracie słowa, a wszystko odnosi się do tej waszej "wygody" pracy... 

zgadzam się potrzebna cena

a od siebie dorzucę "1 grosz" ŻYWOTNOŚĆ laptopa przy ostrym graniu (wymagające często słabo zoptymalizowane siadają na cpu lub gpu) pierwszy symptom to właśnie ściny nawet podstawka guzik da do tego często przez gwarę nie można ściągnąć dół do czyszczenia czy np do wymiany pasty (choć z tym dołem to nie dokońca jestem pewien) w każdym razie meritum żywotność częste maxymalne wykorzystanie lapa proawdzi do tego, że np po ok 2 latach lap jest na śmietnik i taka jest prawda niech spanie parę razy to jeszcze szybciej do tego dojdzie. Możecie mnie poprawić bo dawno nie widziałem lapka :)

marins, z tym spadaniem to nie do końca jest tak - są jeszcze laptopy typu toughbook. Ale one do gier nijak się nie nadają, bo zostały zaprojektowane do zupełnie innych zadań.

Ja również czekam na zakres cenowy. I mam dla autora wątku dobrą radę - niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujesz, nigdy nie kupuj gotowego zestawu prosto ze sklepu. O wiele taniej i wydajniej wyjdzie Ci składanie części.

Chyba wybiorę PC.

Cena do 700-1200 zł

Tak wiem niski budżet, ale potrzebuje tylko kompa do tych rzeczy co podałem. Ponieważ mój PC się zepsuł i potrzebuje czegoś w zastępstwie (do kwietnia... Potem robota i kasa się znajdzie na o wiele lepszy sprzęt).

Nie musi być to nówka... Nawet używany.

Najlepiej chciałbym się zmieścić do 800 zł.

Monitor na d-sub i dvi, klawiatura itd. Mam, wystarczy mi tylko sam PC.

Dzięki za pomoc. :-D

Ps. Kolega jest informatykiem i mówił mi, że najlepiej kupić całą skrzynie niż osobne części. Jak to jest? (pytanie na przyszłość)

Jak za tą kasę, to szału nie będzie, co do tego czy całą skrzynię, czy osobno, to gdyby to był komp za np. 3-4tyś, to lepiej złożyć samemu i kupić osobno wszystkie części, ale przy tym budżecie to może być skrzynia jakaś byle z w miarę dobrymi częściami.

Siemka.

Mam dylemat... Nie wiem czy kupić komputer czy laptop do kilku rzeczy:

- CS GO

- GTA V

Te gry na średnich lub wyższych wymaganiach.

- Program do obróbki zdjęć i filmów

- Program do obróbki muzyki

- Program do nagrywania filmów z gier

Bez zacinków.

Nie musi być to wielki sprzęt nie,wiadomo za ile, może być to skromny ale by spełniał moje wymagania.

Oraz chciałbym w dodatku was poprosić o dodatkowe informacje odnośnie wyboru, dlaczego i jakie części.

Dzięki wielkie za pomoc. :-D