Mu Legend - moja opinia

A Ty się z choinki urwałeś? W każdym mmorpgu Gildie walczą o np boss firsty, w każdej grze gdzie jest ranking ludzie będą się zmagać o miejsca, nie ważne czy jest to ranking pvp czy ranking zebranych jajek, czy piórek. Zastanów się trochę.

no pewnie , ze jest, ALE TO NIE JEST i NIE PODCHODZI POD ZADNE PAY-TO-WIN, człowieku, zastanów się trochę, w ten sposób to każdą grę nazwałbyś p2w, bo zawsze ktoś w niej w czymś będzie lepszy.

Dlatego przyjęło sie , że p2w odnosi się do gier , w których występuje rywalizacja pvp.

Jezeli mieliby ta gre naprowadzic na dobre tory musieliby ja przebudowac, zrezygnowac z ograniczen, wprowadzic wiecej innowacji, zrobic z niej nieco trudniejszy produkt ale tego nie zrobia. Teraz gry robi sie pod calkiem inne grono odbiorcow, poza kilkoma wyjatkami ktore wyszly. W momencie gdy Webzen zrezygnowalby z ograniczen itp stracilby aspekt zarobkowy ktory wjedzie wraz z item shopem.  

Mam nadzieje ze posiadasz błędne informacje/domysły, webzen widzi ile graczy jest w Mu Global wątpię żeby nie chciał podobnych wyników w legend oczywiście wiadomo będzie chciał zarobić ale nie wydaje mi się żeby musiał aż tak przebudowywać grę widziałeś wszystkie lokacje itp. dało by się częściowo zbliżyć do tego co zostało stworzone w Globalu przynajmniej takie mam zdanie. PK to raczej system który nie wymaga większego wysiłku w końcu to modyfikacja pvp które już w grze istnieje, co do expienia jak dla mnie te questy jakie już są mogli by rozłożyć na przykład 4 questy na lvl czyli, dało by się zrobić wszystkie na aktualny poziom i anie jednego więcej do puki nie zdobyło by się kolejnego lvl up(jednocześnie potrzebne do tego były by spory i większy exp za moba) dodatkowo mogli by porobić spoty, częściowo już są bo potwory rzucają się na postać jak na żarcie wiec kilka, kilkanaście mobów da się uzbierać, dodatkowo problemem jest drop oraz crafting, oczywiście drop tez można zmienić w paru linijkach intensywność wypadania itp. ale crafting zostawia sporo do życzenia, ogólnie z wypowiedzią mogę być w błędzie ale na zdrowy rozum to nie jest jakaś wielka ingerencja w mechanikę gry, oczywiście dodatkowo mogli by dać władze graczom nad rozwojem cech (siła zwinność żywotność mana). Bo to też zabija klimat, aktualnie gra przypomina typowa grę www. I jak mówiłem wcześniej wydaje mi się ze takie opinie i oceny to najlepiej pisać na webzen forum bo tam admini maja dostęp do tematów które mogą przekazać wyżej i może coś się zmieni bo narzekając tu co zmienisz? A ze to jest CB jak już ktoś wspomniał czyli badanie reakcji graczy na grę oraz ocena jej w stanie tym którym już jest wiec takie info jest potrzebne webzenowi żeby stwierdzić co dalej robić. Oczywiście i tak nie pozbędziesz się items shopu czy co tam wstawia bo gra musi zarobić sama na siebie i na pracowników modlić się musisz tylko żeby to nie było p2w mogą tam dawać premium czy bonusy na exp itp. ale bez płacenia takie rzeczy tez da się wymaksowac a nawet i blesy soule jewele i chaosy mogą wystawiać tam pod warunkiem ze drop będzie tez w grze, z reszta wiadomo o co chodzi.

Mam nadzieje ze posiadasz błędne informacje/domysły, webzen widzi ile graczy jest w Mu Global wątpię żeby nie chciał podobnych wyników w legend oczywiście wiadomo będzie chciał zarobić ale nie wydaje mi się żeby musiał aż tak przebudowywać grę widziałeś wszystkie lokacje itp. dało by się częściowo zbliżyć do tego co zostało stworzone w Globalu przynajmniej takie mam zdanie. PK to raczej system który nie wymaga większego wysiłku w końcu to modyfikacja pvp które już w grze istnieje, co do expienia jak dla mnie te questy jakie już są mogli by rozłożyć na przykład 4 questy na lvl czyli, dało by się zrobić wszystkie na aktualny poziom i anie jednego więcej do puki nie zdobyło by się kolejnego lvl up(jednocześnie potrzebne do tego były by spory i większy exp za moba) dodatkowo mogli by porobić spoty, częściowo już są bo potwory rzucają się na postać jak na żarcie wiec kilka, kilkanaście mobów da się uzbierać, dodatkowo problemem jest drop oraz crafting, oczywiście drop tez można zmienić w paru linijkach intensywność wypadania itp. ale crafting zostawia sporo do życzenia, ogólnie z wypowiedzią mogę być w błędzie ale na zdrowy rozum to nie jest jakaś wielka ingerencja w mechanikę gry, oczywiście dodatkowo mogli by dać władze graczom nad rozwojem cech (siła zwinność żywotność mana). Bo to też zabija klimat, aktualnie gra przypomina typowa grę www. I jak mówiłem wcześniej wydaje mi się ze takie opinie i oceny to najlepiej pisać na webzen forum bo tam admini maja dostęp do tematów które mogą przekazać wyżej i może coś się zmieni bo narzekając tu co zmienisz? A ze to jest CB jak już ktoś wspomniał czyli badanie reakcji graczy na grę oraz ocena jej w stanie tym którym już jest wiec takie info jest potrzebne webzenowi żeby stwierdzić co dalej robić. Oczywiście i tak nie pozbędziesz się items shopu czy co tam wstawia bo gra musi zarobić sama na siebie i na pracowników modlić się musisz tylko żeby to nie było p2w mogą tam dawać premium czy bonusy na exp itp. ale bez płacenia takie rzeczy tez da się wymaksowac a nawet i blesy soule jewele i chaosy mogą wystawiać tam pod warunkiem ze drop będzie tez w grze, z reszta wiadomo o co chodzi.

Zwiedzilem 100% produktu w 2 dni, to nie wystarczy? Przez cala gre nie wypadl mi zaden z tych jaweli poza blesem.

no pewnie , ze jest, ALE TO NIE JEST i NIE PODCHODZI POD ZADNE PAY-TO-WIN, człowieku, zastanów się trochę, w ten sposób to każdą grę nazwałbyś p2w, bo zawsze ktoś w niej w czymś będzie lepszy.

Dlatego przyjęło sie , że p2w odnosi się do gier , w których występuje rywalizacja pvp.

Dodam od Siebie ze p2w moim zdaniem to dawanie do item shopu ekwipunku którego nie da się zdobyć w grze ani wycraftowac a daje spory bonus do parametrow postaci, modyfikacje wyglądu czy tez dodanie scrola na miesiac do 10% epxa nie jest moim zdaniem p2w tak samo jak rzeczy które da się zrobić w grze tylko ze oczywiście z większym odstępem czasowym, bo jeśli dodadzą p2w i ekwipunek dajmy na to (daje przykład z mu global )+16 +lucy +dmg cri + hp+speed+ i czort wiec o to będzie p2w jeżeli się mylę to mimo było by mnie uświadomić że jestem w błędzie.

Ja napiszę jedno XD

Nie zdziwicie się jak Lost Ark Online będzie miał podobną mechanikę co teraz MU Legend XD Hype był na MUL widać co dostaliśmy mimo, że jest to CBT, żeby uratować ten produkt trzeba nad nim sporo pracy, bardziej zadowoliłbym się gdyby starego MUO odświeżyli w grafice w której teraz jest MUL... a z Lost Ark Online będzie to samo. Niby hype bo dobry HnS ma wyjść, a się okaże być takim HnSem jak MUL :( czyli zero losowości wypadania EQ, "otwartego świata" żeby farmić itp itd. Chociaż bardzo tego nie chcę to wiem że może tak się wydarzyć :P

Pozdrawiam i propsy za post :D

Zwiedzilem 100% produktu w 2 dni, to nie wystarczy? Przez cala gre nie wypadl mi zaden z tych jaweli poza blesem. 

Dla tego mowie idź na stronę webzena i porusz temat na angielskim forum, napisz z pytaniem jaki drop maja jewele i inne duperele z tym związena może na CB nie wprowadzili jeszcze innych kamieni. Czort wie w końcu to testowy okres a nie otwarta beta.

Ja napiszę jedno XD
Nie zdziwicie się jak Lost Ark Online będzie miał podobną mechanikę co teraz MU Legend XD Hype był na MUL widać co dostaliśmy mimo, że jest to CBT,  żeby uratować ten produkt trzeba nad nim sporo pracy, bardziej zadowoliłbym się gdyby starego MUO odświeżyli w grafice w której teraz jest MUL... a z Lost Ark Online będzie to samo. Niby hype bo dobry HnS ma wyjść, a się okaże być takim HnSem jak MUL  czyli zero losowości wypadania EQ, "otwartego świata" żeby farmić itp itd. Chociaż bardzo tego nie chcę to wiem że może tak się wydarzyć 
Pozdrawiam i propsy za post 

Wszystkie gry tego typu maja podobna mechanikę wiec co ma zdziwić? to czy będą zmiany czy nie zależy od intensywności narzekań na oficjalnym forum gry! Jeżeli zrobią remake Mu global to chętnie wrócę bez narzekania tam jest wszystko tak jak zostaliśmy tego nauczeni, więc nowa oprawa graficzna była by bardzo dobra i na pewno w tedy sporo osób by zaczęło przygodę na nowo. W starym świecie. Przytoczę pewien produkt mowa o Diablo 2 jeżeli rzeczywiste wypuszcza remek z nową grafiką bez ingerencji w mechanikę gry to chętnie kupie bez pytania i tu pewnie było by podobnie w mu global.

Zwiedzilem 100% produktu w 2 dni, to nie wystarczy? Przez cala gre nie wypadl mi zaden z tych jaweli poza blesem. 

Nie , nie widziałeś 100 % produktu . Na CBT nie mamy dostępu do kontentu 65+ . Co do kamyków to są jeszcze soule na EU jeszcze nie widziałem , ale dropily mi na koreańskiej becie . Ogólnie gra jest nadal w fazie rozwoju. W Korei nie było jeszcze nawet otwartej bety, więc dużo rzeczy w grze może się jeszcze zmienić .

Nie , nie widziałeś 100 % produktu . Na CBT nie mamy dostępu do kontentu 65+ . Co do kamyków to są jeszcze soule na EU jeszcze nie widziałem , ale dropily mi na koreańskiej becie . Ogólnie gra jest nadal w fazie rozwoju. W Korei nie było jeszcze nawet otwartej bety, więc dużo rzeczy w grze może się jeszcze zmienić .


Wiec kolejny kontent do 100poziomu zrobie w kolejne 3 i chyba nie chcesz mi powiedziec, ze nagle ograniczenia znikna

O jakie ograniczenia ci chodzi ?

Daily na rifty to najgorsze ścierwo w tej grze, nie mogę chodzić na epickie dungeony które jako jedyne sprawiają frajdę i trudność z ich robienia bo dali tylko raz dziennie... NO 2 jak se scraftujesz ! A rift na które mogę wejść 10 razy z ekipą robimy w 2 minutki. To długo sobie nie pogrindujecie w tej grze :D

Daily na rifty to najgorsze ścierwo w tej grze, nie mogę chodzić na epickie dungeony które jako jedyne sprawiają frajdę i trudność z ich robienia bo dali tylko raz dziennie... NO 2 jak se scraftujesz ! A rift na które mogę wejść 10 razy z ekipą robimy w 2 minutki. To długo sobie nie pogrindujecie w tej grze 

Większość gier posiada teraz dzienne limity wejść do instancji więc nie rozumiem bólu .

Daily na rifty to najgorsze ścierwo w tej grze, nie mogę chodzić na epickie dungeony które jako jedyne sprawiają frajdę i trudność z ich robienia bo dali tylko raz dziennie... NO 2 jak se scraftujesz ! A rift na które mogę wejść 10 razy z ekipą robimy w 2 minutki. To długo sobie nie pogrindujecie w tej grze 

Wszystko może się zmienić, zwiększyć poziom trudności czy ilość uczęszczania w dungach to zmiana kilku linijek w systemie jeżeli na forum webzenu będą narzekania to wydaje mi się ze to poprawia z reszta już są ze gra jest za łatwa bo jest i wydaje mi się ze OBT się opóźni bo będą musieli wprowadzić parę zmian, oczywiście mam taka nadzieje ze wezmą to do serc. W końcu To CBT wiec sami czekają na opinie i komentarze na temat tego co już zrobili.

PS dziś już webzen wysłał na FB ankietę z 4 pytaniami i wyślą takich więcej bo chcą poznać zdanie innych a to się będzie liczyło bo nim więcej osób tym więcej się zarobi, do tego nim więcej osób zrobi ankiety tym większa szansa na zmiany.

Wszystko może się zmienić, zwiększyć poziom trudności czy ilość uczęszczania w dungach to zmiana kilku linijek w systemie jeżeli na forum webzenu będą narzekania to wydaje mi się ze to poprawia z reszta już są ze gra jest za łatwa bo jest i wydaje mi się ze OBT się opóźni bo będą musieli wprowadzić parę zmian, oczywiście mam taka nadzieje ze wezmą to do serc. W końcu To CBT wiec sami czekają na opinie i komentarze na temat tego co już zrobili.

PS dziś już webzen wysłał na FB ankietę z 4 pytaniami i wyślą takich więcej bo chcą poznać zdanie innych a to się będzie liczyło bo nim więcej osób tym więcej się zarobi, do tego nim więcej osób zrobi ankiety tym większa szansa na zmiany.

Może być tak jak mówisz, ja tam bardziej się boję ze te wejściówki będą w item shopie : )

Większość gier posiada teraz dzienne limity wejść do instancji więc nie rozumiem bólu . 

Ból duży bo to Hack'n'Slash o ile to kolego rozumiesz.

Może być tak jak mówisz, ja tam bardziej się boję ze za wejściówki będą w item shopie : )

 

Ból duży bo to Hack'n'Slash o ile to kolego rozumiesz.

Co prawda to prawda Hack'n'Slash gdzie nie mamy żadnego wpływu na cechy postaci mowie o sile kondycji itp. tylko automatyczne rozdawanie jest :P co do item shopu jak pisałem wcześniej jak dla mnie mogą być wejściówki w item shopie ale dniowe wejście czyli limit się nie zmieni :P a nawet jeśli dla vipow(po wykupie dodatkowym) będzie to 2x więcej na dzień to trudno porostu wolniej będzie się postać rozwijała pod warunkiem ze będzie sens grania w legend bo jak nic się nie zmieni czyli PK crafting itp. to będzie lipa. Dla mnie teraz ważne jest to żeby to mu miało więcej wspólnego z Mu Global i żeby nie było p2w. Z reszta o tym tez już pisałem wcześniej.

Może być tak jak mówisz, ja tam bardziej się boję ze te wejściówki będą w item shopie : )

 

Ból duży bo to Hack'n'Slash o ile to kolego rozumiesz.

Nie oszukujmy się wejściówki będą w item shopie przecież to webzen . Oby można je było odkupić od graczy za walutę z gry i będzie ok .

Mu online to też hack n slash i na mapy eventowe mimo wszystko są dzienne limity wejść tylko w inny sposób jest to zrobione, bo możesz wejść tylko w wyznaczonej godzinie .

Oj Panowie.... CBT jest po to, aby właśnie pomóc twórcą w pomocy rozwoju danej produkcji, ok macie dużo racji jeżeli chodzi o obecny stan gry, ale tak naprawdę wszystko może się zmienić o 180 stopni, premiera jest zapowiedziana na 2017, więc nawet cbt może się przedłużyć. I tak rynek gier hns nie jest jakiś bogaty więc mu i tak ma szansę tutaj zawojować, mówicie że nudne questy, a ponad 90% gier f2p ma jeszcze nudniejsze questy, ponieważ to jest tylko formalność którą trzeba odbębnić żeby osiągnąć capa i bawić się end-gamem. W sumie ja także mogę stwierdzić co jest fajnego w grindzie, albo w przechodzeniu diablo któryś raz z rzędu? A i właśnie pytanie do jasnowidza, skąd wiesz jak się będzie farmić/expić na 100 lvlu? Jak będzie w tym momencie wyglądał content gry? Stanowczo za szybko oceniacie grę. Owszem napisałeś jak to na teraz wygląda spoko, ale dużo rzeczy się jeszcze zmieni (myślę, że pk to kwestia czasu). A co do item shopu to tutaj muszę przyznać rację...... Jest się czego obawiać i mam nadzieje, że wszystko będzie w granicy rozsądku i jak będą wejściówki w IS które gracze będą mogli sprzedawać to myślę, że będą to wymiany za różne jewele, bądź za zeny. Sam póki co nie jestem grą zachwycony, po prostu dobra produkcja na zabicie odrobiny czasu za dnia a nie do dłuższych posiedzeń, ale poczekam i dam jeszcze produkcji szansę, bo moim zdaniem ma duży potencjał.

@Kudlaty

Można wiedzieć ile grałeś w MU Online i jaki lvl wbiłeś 'zapalony graczu'? 

Nie wiem jakie @Kudlaty ma doświadczenie z MU, natomiast ja w spędziłem kilkanaście lat na globalu, mnóstwo kont z max lvlem i max setami.

Niestety podzielam to co napisał autor tego wątku. Gra nie zatrzyma nikogo na dłużej, jest po prostu nudna. Wmawiam sobie, że to tylko beta i że podczas oficjalnej wersji będzie już okey, ale to jest Webzen, nic wielkiego już nie zmienią.

Moim zdaniem żeby ta gra była dobra należałoby przesunąć premierę na 2018/9 i po prostu zrobić ją dobrze. Niestety oczekiwałem czegoś innego, czegoś więcej, niestety ale piękne podsumowanie tej gry @Kudlaty.

Ta gra zawiodła prawdziwych fanów Mu.

Większość gier posiada teraz dzienne limity wejść do instancji więc nie rozumiem bólu . 

to jest h2slash

up i co z tego Devillian też miał limity na instancje, guardian of ember to samo (i jeszcze wiele gier których już nie chce mi się wymieniać), aby ludzie mieli co robić i w 2 dni setów nie porobili, bo jak wiadomo w takich grach end game to ubieranie się

Co do gry jest za prosta :>