Mu Legend - moja opinia

Skoro temat żywy to rzucę pytanie: kiedy będzie można grać bez klucza?

@ Up Pewnie jak wyjdzie OB XD, co do samej gry, jest zbyt mało różnorodna od 1 do 65 wygląda tak samo :/, w klasycznym mu lepiej to wszystko wygladało, BC też już nie jest taki sam i skill evil spirits przecież to profanacja na całego xD

W skrocie: powinni odwrocic proporcje więcej MU niż Diablo gdyż MU Online to ich flagowy produkt, bądź co bądź najwięcej kasy z tego tytułu zgarniają a przecież nie tak dawno wypuścili pod swoimi skrzydlami Diablo-podobny tytul ELOA, który tez jest maksymalnie uproszczony, tez ladnie wygląda i ma mase zbędnych bzdetow ale jak widać na długo także ludzi nie przyciagnal skoro go zamykają wiec mysle ze na tym przykladzie powinni się wzorować.

@Ukryty Przecież nawet Mu Online miało limity dzienne z wejściami tylko w inny sposób zrobione . Imo śledzę trochę Koreańskie forum dla testerów i widzę , że devs team chętnie współpracuje z testerami do tego zapowiedzieli wielkie zmiany w grze bo Koreańce otwarcie powiedzieli że wygląda to jak gra mobilna .

Szczerze, to minusów jest z 10x tyle co plusów. W Mu online spędziłem wiele lat na prywatnych jak i globalu. MUL to jakieś nieporozumienie, jest uproszczone do granic możliwości, dosłowne do obecnych czasów, zero hardcorewego expienia, na dodatek 100lvl to będzie maks, chyba o kilka set za mało. Questy, na co komu questy? Ewentualnie 10 na krzyż, żeby tylko zapoznać się z mechaniką gry i tyle. Jakoś za łatwo o te skrzydła, broń powtarzalna, staty jakieś takie jednolite, drop to jakieś nieporozumienie, dungi są banalnie proste. No kurcze, praktycznie nie jestem wstanie obecnie wskazać plusów, poza grafiką i całkiem przyjemnymi skillami. Jak tak to będzie wyglądać, to właściwie gra nie będzie niczym innym jak zwykłą przygodą na góra kilka tygodni. Ogólnie, żeby wymienić minusy, to chyba trzeba by napisać sprawozdanie na 20 stronach L4 i 40 stron co i jak poprawić xD tak w skrócie, trzeba praktycznie całą gre przebudować, ale pewnie tak nie będzie, zapewne polepszy się sporo, ale idealnej kontynuacji to ja nie oczekuje :)

mu legend za bardzo przypomina mu origin (mobile). podejrzewam że chcili przenieść grę mobilną na pc bo jakby nie patrzeć na kom i ich IS sporo zarabiają. ale na PC to nie przejdzie...

Nie rozumiem tylko dlaczego negujecie czyjąś opinię. Gościu pograł, stwierdził co mu leży a co nie, powiedział to i tyle.

Nie napisał:

"nie grajcie w to gówno bo szkoda czasu"

jak większość pseudo recenzentów wyrażających swoje opinie na temat gier pisze na tym forum.

Nie rozumiem tylko dlaczego negujecie czyjąś opinię. Gościu pograł, stwierdził co mu leży a co nie, powiedział to i tyle.

 

Nie napisał:

 "nie grajcie w to gówno bo szkoda czasu"

 

jak większość pseudo recenzentów wyrażających swoje opinie na temat gier pisze na tym forum.

Bardo dobre dojrzałe podejście. Teraz idź i zastosuj je do Siebie w wątkach BDO :P

Co do MU to nie grałem w stare i tylko spróbowałem nowego ze względu na nudę i czekanie na inny tytuł i musze przyznać że jak na tą chwilę to świetny zabijacz czasu. W sumie jak Diablo 3. Wiem że jakbym zainwestował w niego więcej to by mi się szybko znudził. Dla ludzi którzy lubią rywalizację to nie dziwię się ze im nie odpowiada schemat rozrywki. Mi gra wydaje się jakimś portem z urządzeń mobilnych - pograj chwile i odinstaluj.

up i co z tego Devillian też miał limity na instancje, guardian of ember to samo (i jeszcze wiele gier których już nie chce mi się wymieniać), aby ludzie mieli co robić i w 2 dni setów nie porobili, bo jak wiadomo w takich grach end game to ubieranie się

Co do gry jest za prosta :>

D2, D3, PoE, nie ma ograniczeń i wszystko się trzyma jak należy pod względem uzbrojenia, jeżeli ktoś mi napiszę teraz, że wymyślam sobie iż to jest H2slash to niech mi powie dlaczego tak łatwo wbija się end game i jedyne co nam zostaje to wbijanie soul lvli i eq. To jest banalnie prosty h2slash tylko dla casuali bez wymagań.

Bardo dobre dojrzałe podejście. Teraz idź i zastosuj je do Siebie w wątkach BDO 

 

 

Co do MU to nie grałem w stare i tylko spróbowałem nowego ze względu na nudę i czekanie na inny tytuł i musze przyznać że jak na tą chwilę to świetny zabijacz czasu. W sumie jak Diablo 3. Wiem że jakbym zainwestował w niego więcej to by mi się szybko znudził. Dla ludzi którzy lubią rywalizację to nie dziwię się ze im nie odpowiada schemat rozrywki. Mi gra wydaje się jakimś portem z urządzeń mobilnych - pograj chwile i odinstaluj.

Ciężko jest to zastosować, bo praktycznie każda wypowiedź jest tak określona jak powiedziałem... co innego jak ktoś piszę, że mu nie leży klimat, grind itd.. a co innego jak ktoś pisze.. "gówno, po co grać", "p2w" - choć nigdy nie grał :P, i wiele innych podobnych.

Do MU nic nie mam.. ale wszystko zależy od tego kto jak do gry podchodzi, gdyby MU był moją główną grą to może i coś by było nie tak... a tak to jak zaglądnę raz na jakiś czas to nic mi tam nie przeszkadza.

Powiem tak to..mul to jest gra skupiona na pseudo fabule której zabrakło na globalu gra nie ma i nie będzie miała nic wspólnego z globalem i to się nie zmieni. Tyle obadałem tyle wiem i na tym kończy sie moje interesowanie tym... tytułem Życzę powodzenia w auto graniu bo jeszcze trochę i dadzą tam auto bota do gry a żeby gracz się nie przemęczył czasem. Takie czasy..

Pozdrawiam tyle w temacie z mojej strony do widzenia.

Moim zdaniem powinni zmienić kilka rzeczy i by było ok.

Po pierwsze to rozdawanie statystyk postaci powinno zależeć od gracza a nie, że są one rozdawane automatycznie a my mamy wpływ tylko i wyłącznie na Magic Attack, Cooldown Reduction, etc.

Po drugie wejście na ET czy inne instancje powinno się odbywać tylko i wyłącznie poprzez craftowanie wejściówek z itemków, które wypadają z mobków w określonych lokacjach. Nie dość, że ekonomia w grze by się ładnie rozwinęła to jeszcze byłaby kolejna rzecz do roboty. Rzeczy zdobyte w instancjach cieszyłyby bardziej a to chyba na tym polega.

Reszta tak nie kuje w oczy, otwarte pvp może jeszcze będzie, jestem w sumie dobrze ku temu nastawiony, to dopiero CB a jak wyjdzie OB i nowe sezony, jakieś dodatki, patche to raczej to się wszystko rozwinie. Szkoda by było zepsuć taką markę zwłaszcza, że przepis na dobrego następce starego dobrego mu jest prosty. Zachować kilka mechanik za które gracze pokochali tą grę i resztę tylko odświeżyć.

tylko i wyłącznie poprzez craftowanie wejściówek z itemków, które wypadają z mobków w określonych lokacjach.

Gdzie tu miejsce na zysk z item shopu /s :D

uważam że takie dyskusje powinny zostać przeniesione na oficjalne forum webzenu... pewnie i tak nic by to nie dało jednak może chociaż ktokolwiek by to zobaczył :)

swoją drogą jak ktoś chce może zajrzeć tutaj webzen official - po angielsku!!

Gdzie tu miejsce na zysk z item shopu /s 

Kosmetyczne pierdoły, mounty, pety. Najlepiej zarabiające gry wyciskają grosz z tego a nie z p2w, ten model sprawdza się tylko w grach mobilnych i nie widzę sensu w usilnym próbowaniu zaszczepienia go z sukcesem w grach na PC. Wprowadza to tendencję do wypuszczania crapów na rok, góra 2 lata a nie dobrych gier, które można zapamiętać na długo. Stare dobre MU mogło rozczarować w pewnym sensie Webzen pod względem zarobków przez prywatne serwery, które oferowały rozgrywkę bardziej przystosowaną do gracza, no ale na to też jest sposób i jak wydawca nie widzi jaki Hajs w tym leży to szczerze współczuje braku cohones bo jak CEO jest miękką fają i nie potrafi sprzedać pomysłu inwestorom to będą wydawać tylko crapy :)

Chodziło pewnie o AH a nie IS

Kosmetyczne pierdoły, mounty, pety. Najlepiej zarabiające gry wyciskają grosz z tego a nie z p2w,

Dawaj przykład f2p MMORPG który tak świetnie zarabia mając w itemshopie tylko mounty pety i kosmetyke. Z checią pogram

Dawaj przykład f2p MMORPG który tak świetnie zarabia mając w itemshopie tylko mounty pety i kosmetyke. Z checią pogram

Nie napisałem, że tam MUSZĄ być tylko kosmetyczne rzeczy. Da się skonstruować IS, żeby nie był p2w jak się trochę pomyśli. Listę najlepiej zarabiających MMO f2p miałeś ostatnio w newsach na portalu.

league of legends ^^ - nadal jest uznawany za MMORPG :)

league of legends ^^ - nadal jest uznawany za MMORPG 

Chyba przez przedszkolaków którzy nigdy nie grali w prawdziwe MMORPG.

Nie napisałem, że tam MUSZĄ być tylko kosmetyczne rzeczy. Da się skonstruować IS, żeby nie był p2w jak się trochę pomyśli. Listę najlepiej zarabiających MMO f2p miałeś ostatnio w newsach na portalu.

No widzisz na tej liście niema żadnego f2p MMORPG wiec twoja teza niema poparcia w rzeczywistości. Gra albo ma elementy p2w albo na siebie nie zarabia. Cały czas mówimy o modelu f2p i MMORPG.