Mu Legend - moja opinia

Jak dla mnie to próbujesz być teraz cwany na siłę. Rozmowa trochę zboczyła z tematu Mu Legend.

Jak dla mnie to próbujesz być teraz cwany na siłę. Rozmowa trochę zboczyła z tematu Mu Legend.

Widzisz jak się stawia jakąś tezę to trzeba ja udowodnić. Jesli się nie umie tezy udowodnic to sie człowiek przyznaje do pomyłki, aLe do takiego zachowania trzeba dorosnąć. Fakt zboczyliśmy trochę z tematu Mu Legend :)

Widzisz jak się stawia jakąś tezę to trzeba ja udowodnić. Jesli się nie umie tezy udowodnic to sie człowiek przyznaje do pomyłki, aLe do takiego zachowania trzeba dorosnąć. Fakt zboczyliśmy trochę z tematu Mu Legend 

Nie kolego, ja kończę temat bo jak dla mnie nie potrafisz czytać. W wiadomości do której się po raz pierwszy odniosłeś nie pisałem nic, że to muszą być gry MMORPG, tylko 'najlepiej zarabiające gry'. Jak nie potrafisz dedukować to po co zaczynasz kłótnie? Odniosłem się do listy tych MMO bo jak już chciałeś to masz a co mnie obchodzi to, że gry z niej to rzeczywiście MMO czy nie.

Gdzie tu miejsce na zysk z item shopu /s 

szkoda, ze te itemki do craftu wejsciowek wypadaja na lokacjach z ograniczonym wejsciem, takze juz wiesz gdzie zysk.

Te ograniczone wejścia to dla mnie ogromny PLUS

Wracając z pracy wiem że jest limit a nie nolajfy spamują w nieskończoność dungi expiąc swoją postać

Mam przynajmniej jakieś szanse by pracując dotrzymywać kroku reszcie

O takie bzdety to płączą chyba tacy co siedzą całymni dniami na tyłku i marudzą bo chcieliby za FREE spamować content w nieskończonosć

D2, D3, PoE, nie ma ograniczeń i wszystko się trzyma jak należy pod względem uzbrojenia, jeżeli ktoś mi napiszę teraz, że wymyślam sobie iż to jest H2slash to niech mi powie dlaczego tak łatwo wbija się end game i jedyne co nam zostaje to wbijanie soul lvli i eq. To jest banalnie prosty h2slash tylko dla casuali bez wymagań.

Skąd masz pewność, że gra będzie łatwa po 65+ ? I skąd wiesz jak łatwo wbija się endgame skoro go nie osiągniesz w CBT ? To samo z soul lvl i eq ... A w MuO jak jest ? po wbiciu 400 zostaje nam tylko skill tree i eq ...

Skąd masz pewność, że gra będzie łatwa po 65+ ? I skąd wiesz jak łatwo wbija się endgame skoro go nie osiągniesz w CBT ? To samo z soul lvl i eq ... A w MuO jak jest ? po wbiciu 400 zostaje nam tylko skill tree i eq ...

nie przeczytales, nie rozumiesz, ze gra ma daily wejscia na dunegony? A na otwartym swiecie nie ma spotow?

nie przeczytales, nie rozumiesz, ze gra ma daily wejscia na dunegony? A na otwartym swiecie nie ma spotow? 

Skąd wiesz że w IS będą do kupna dodatkowe wejścia na dunga ? nic nie wiesz jeszcze o shopie a uwziąłeś się tego limitu, będę miał z cb ubaw po pachy jak wejdzie IS i okaże się że nie ma tam do kupna wejściówek na dungeon i że wszyscy płacący/niepłacący są na równi

Skąd wiesz że w IS będą do kupna dodatkowe wejścia na dunga ? nic nie wiesz jeszcze o shopie a uwziąłeś się tego limitu, będę miał z cb ubaw po pachy jak wejdzie IS i okaże się że nie ma tam do kupna wejściówek na dungeon i że wszyscy płacący/niepłacący są na równi

Pobierz Mu Origin i zobacz IS, bedzie podobny, to po pierwsze. Po drugie nawet jesli nie dodadza tego do IS w co watpie, ale jesliby nie dodali to nadal pozostaja ograniczenia ktore odpychaja mnie od tej produkcji, H2slash powinno dac mozliwosc mlucenia potworkow 24/7 a nie taki sztynks, to casual, czy tego chcesz czy nie.

"

wszyscy płacący/niepłacący są na równi

"

hahahah, to webzen XD

Te ograniczone wejścia to dla mnie ogromny PLUS

Wracając z pracy wiem że jest limit a nie nolajfy spamują w nieskończoność dungi expiąc swoją postać

Mam przynajmniej jakieś szanse by pracując dotrzymywać kroku reszcie

O takie bzdety to płączą chyba tacy co siedzą całymni dniami na tyłku i marudzą bo chcieliby za FREE spamować content w nieskończonosć

Oczywiście ale w przepadku może innego wydawcy, tutaj zapewne będą w IS wejściówki, ostatecznie na jedno wyjdzie.

Te ograniczone wejścia to dla mnie ogromny PLUS

Wracając z pracy wiem że jest limit a nie nolajfy spamują w nieskończoność dungi expiąc swoją postać

Mam przynajmniej jakieś szanse by pracując dotrzymywać kroku reszcie

O takie bzdety to płączą chyba tacy co siedzą całymni dniami na tyłku i marudzą bo chcieliby za FREE spamować content w nieskończonosć

To, ze ktos ma czas grac od razu jest nolajfem, nie pracuje i siedzi na tylku caly dzien xD? Mysle, ze to moja ostatnia odpowiedz na Twoj post bo ciemnogrod zawital widze, nie pozdrawiam, czesc.

Te ograniczone wejścia to dla mnie ogromny PLUS

Wracając z pracy wiem że jest limit a nie nolajfy spamują w nieskończoność dungi expiąc swoją postać

Mam przynajmniej jakieś szanse by pracując dotrzymywać kroku reszcie

O takie bzdety to płączą chyba tacy co siedzą całymni dniami na tyłku i marudzą bo chcieliby za FREE spamować content w nieskończonosć

To, że 'nolajfy' biegają po mapie tworzy cały klimat. Jak lubisz biegać maratony i chcesz być w tym dobry ale realizujesz to jako hobby bo masz prace, która pochłania dużo twojego czasu i nie rezygnujesz z niej na rzecz biegania to naturalne, że będziesz w niższej lidze a nie, że będziesz gonić czołówkę. Reszcie nie zabronią trenować przez większość dnia bo chcesz stanąć na podium, tak samo jest w grach. Wbijcie to sobie wszyscy raz na zawsze do głowy. Specjalne płatki śniegu się znalazły.

Mi też pasują limity, ludzie mogą sobie pograć i zająć się poważniejszymi sprawami, przynajmniej człowiek nie będzie siedział cały dzień przed pc-tem i patrzył jak mu życie ucieka między palcami.

Mogli by jeszcze dać zakaz/blokadę grania między 24.00-8.00, żeby wreszcie ludzie się wyspali. :)

Co do samej gry, mimo ogólnej prostoty gra się o dziwo bardzo przyjemnie, pogram do końca cbt i z cała pewnością zawitam na obt :).

produkcja gry mmo w którą można grać przez ograniczony czas dziennie jest poronionym pomysłem. przyznaje że nie mam jakoś dużo czasu na granie. wiadomo żona, dzieci, praca itd. jednak jeżeli mam np. wolny dzień. dzieci na wycieczce, żona w pracy... to co mam sobie znaleźć inne mmo bo w moje ulubione nie pogram bo nie ma co robić?

dla ludzi którzy chcą sobie popykać.... istnieją gry bazujące na "meczach" , lol, dota, overwatch. hots, wot itp itd...

Jak nie ma co robić, przecież nawet tu z limitami jest roboty na około 4h jak nie wiecej, mi akurat pasi, bo nawet jak ma sie wolne, żona w pracy, dziecko w szkole to jakieś obowiązki człowiek jednak ma, no chyba, że w domu się nie pomaga, ale wtedy to się jest kanalia i pasozytem :-P

ukryty. prosze cie przestań.... jeżeli Ty umiesz wygospodarować sobie czasami 4h dziennie grania to nie znaczy że inni czasami nie chcieli by pograć dłużej... tak więc nawet jeżeli jest co robić przez 4h dziennie... a chce grać 5h. to co mam robić przez nast. godzinę?:> a co jeżeli jakiś student zamiast iść na wykłady tylko chce pograć CAŁY dzień bo taką ma ochotę?

To że TY nie masz czasu na grę nie znaczy że inni też nie mają. To że ty nie chcesz aby ktoś miał większy lvl od Ciebie nie znaczy że nikt nie chce WYBIĆ się i być w top 100. Jeżeli wszystkie daily activity ludzie będą mogli wykonywać w 4h dziennie to każdy będzie na tym samym poziomie/paragonie... czyli znowu coraz mniejsza rywalizacja w tej grze.

Pomyśl ludzie nolajfią na początku każdej gry nie bez powodu. chcą się wybić, chcą być w rankingu top 100/10. chcą być najlepsi. Jeśli ograniczyć ludziom również taką rywalizację to faktycznie... lepiej kupić jakiegoś aRPG offline i napierdalać ile wlezie :) i chwalić się na forum gry że masz takie itemy, takie achivy itp. To będzie taka sama rywalizacja jak tutaj.

Poza tym niech się dzieci bawią. Żyjemy w czasach gdzie dzieciaki już nie biegają na podwórko bawić się z kolegami a nawet jeśli by chciały to nie mają z kim bo każdy siedzi przy kompie. To nie to co kiedyś że ganiało się za piłką od rana do nocy a matka nie mogła się doprosić żebyśmy wrócili do domu.

Jeżeli Ty nie masz czasu na grę to może po prostu jesteś już na tyle dorosły że powinieneś albo ustąpić miejsca NOWYM nolajfom....? Kiedyś może Ty nim byłeś a może nie... albo może pogodzić się z myślą że nastał czas kiedy nie masz czasu grać w mmo do tego stopnia żeby być gdzieś w czołówce.

Twoja wypowiedź jest bezsensowna tylko z jednego powodu: ZAROBEK. Proszę Cię. jaki wydawca chciałby ograniczać czas grania w swoje gry? Przecież byłaby to dla nich tylko strata pieniędzy. I tutaj pojawia się magiczne słowo Item Shop gdzie będą dodatkowe wejściówki do dungów i całego contentu gry. Na tym chcą zarobić :) bo jak już wykonasz wszystkie dostępne czynności na dzisiaj... no cóż. Płać żeby grać albo idź pograj w coś innego i pozwól żeby ktoś inny był lepszy od Ciebie :)

A w ogóle to może przestań być taki samolubny.... To że Tobie to pasuje ze względu na styl życia nie znaczy że każdy tak ma. Ja mimo swoich obowiązków, pracy, kobity itd nadal potrafię sobie znaleźć ze 2-3x w tygodniu po 6h czasu na granie.... I wcale nie zaniedbuje niczego w realu.

Mi też pasują limity, ludzie mogą sobie pograć i zająć się poważniejszymi sprawami, przynajmniej człowiek nie będzie siedział cały dzień przed pc-tem i patrzył jak mu życie ucieka między palcami.

Mogli by jeszcze dać zakaz/blokadę grania między 24.00-8.00, żeby wreszcie ludzie się wyspali. 

 

Co do samej gry, mimo ogólnej prostoty gra się o dziwo bardzo przyjemnie, pogram do końca cbt i z cała pewnością zawitam na obt :).

53446593.jpg

No i właśnie dlatego Mu Legend jest casualowe. Straci na pewno sporo graczy z tego powodu. Samej roboty jest mniej niż na 4h.

Jak nie ma co robić, przecież nawet tu z limitami jest roboty na około 4h jak nie wiecej, mi akurat pasi, bo nawet jak ma sie wolne, żona w pracy, dziecko w szkole to jakieś obowiązki człowiek jednak ma, no chyba, że w domu  się nie pomaga, ale wtedy to się jest kanalia i pasozytem :-P

Oglądałem sobie wczoraj stream, koleś wyrobił się w 2 godziny.

Ale pewnie do czasu startu gry, dodadzą jakieś nowości albo pozmieniają sporo.

No ciekawa dyskusja sie utworzyla ^^ Pogralem dosyc sporo w ciagu ostatnich dni, udalo mi sie wczoraj wbic top 1 pod wzgledem CP i Soul levela. Musze powiedziec, ze gra strasznie mnie wciagnela.

Macie jednak racje odnosnie do limitowanego contentu w grze. Najgorsze jest to, ze wingi mozemy ulepszyc danego dnia tylko tyle, na ile pozwoli nam RNG; itemy mozemy ulepszyc tylko tyle, na ile pozwola nam Gemy z dziennych instancji. Wszystko to po prostu ogranicza i opoznia progres. Brakuje mozliwosci zdobywania gemow poprzez grind.

Poki co , farmienie polega na klepaniu dwoch instancji (Pit of Nightmares i Pandemonium Cave). Niestety legendarnych przedmiotow z affixami pozwalajacymi stworzyc jakikolwiek build jest obecnie zbyt malo. Wartosciowe setowe przedmioty dropia tylko z daily epic dungeonow... Leży także optymalizacja gry, po wbiciu 70pietra na ET zazwyczaj FPS'y spadaja do takiej ilosci, ze ciezko jest walczyc czy chociazby uniknac jakichkolwiek atakow bossow.

Nie zapominajmy jednak, ze obecnie mamy do czynienia z pierwsza betą i midgame'owym contentem. Przy finalnym produkcie nie bedziemy nawet zwracac uwagi na ten 65lvl ( bo faktycznie lvle bije sie strasznie szybko), tylko cisnac do 100, wiec developerzy nadal maja pole do popisu. Osobiscie mam nadzieje na lokacje 85+ z open PVP i mozliwoscia PK, Castle Siege, wojny gildii. Brakuje mi tez systemu statystyk postaci, gdzie sami tworzylibysmy build jak w pierwszej czesci, ale na to chyba nie mamy co liczyc :)

I to co juz zostalo tu powiedziane: ta dyskusja powinna trwac na forum Webzenu. Na szczescie widac tam wiele tematow, ktorych autorzy tez sa przeciwni casualowemu podejsciu do gry. Miejmy nadzieje, ze Webzen poslucha feedbacku i pojdzie w dobrym kierunku, bo gra ma potencjal.