Monitory o różnych paletach barw i rozmazana czcionka

Witam, stwierdziłem ostatnio, że skoro nie używam telewizora to podłączę go do laptopa jako drugi monitor. Pracuje się na tym nadzwyczaj dobrze, ale na ekranie telewizora jest jaskrawsza paleta barw i nieco rozmazana czcionka. Nigdy nie miałem dwóch monitorów, więc tak powinno być, czy da się to "naprawić"?

Telewizor =/= Monitor. Telewizory mają inną paletę barw niż monitory dla komputerów - kontrast mają mocniejszy, a barwy żywsze. Rozmazana czcionka wynika z tego, że piksele na telewizorze są bardziej prostokątami a nie kwadratami jak te na monitorach.

Generalnie nie polecam używać telewizora jako monitora, oczy będą ci się szybciej męczyć, ba, mój znajomy musi nosić specjalne okulary kiedy gra na telewizoromonitorze (nie ma zwykłego monitora) bo inaczej strasznie go szczypią po kilku godzinach gapienia się w ekran.

Więc w żaden sposób nie da się tego zmienić? :/

EDIT: W takim wypadku proszę o polecenie jakiegoś monitora w sensownej cenie :D. Dodam, że mój laptop ma rozdzielczość 1366x768 i, czy jest sens brać drugi monitor większy, czy taki sam? Używać kabla HDMI, czy może DVI do drugiego monitora?

Już wszystko wiem. Temat uważam za zamknięty.

Witam, stwierdziłem ostatnio, że skoro nie używam telewizora to podłączę go do laptopa jako drugi monitor. Pracuje się na tym nadzwyczaj dobrze, ale na ekranie telewizora jest jaskrawsza paleta barw i nieco rozmazana czcionka. Nigdy nie miałem dwóch monitorów, więc tak powinno być, czy da się to "naprawić"?