Wow- niechec ludzi

Także ktoś streści fenomen wowa na podstawie mojego postu ze strony pierwszej? Ktoś zachęci...? Ktoś obrzydzi????

Ciężko stwierdzić, które elementy WoWa są odpowiedzialne za jego fenomen.

Panowie u góry próbują rozłożyć wszystkie ważniejsze elementy WoWa i udowodnić, że są słabe/nie innowacyjne/inne MMO są lepsze w danym aspekcie.

Trochę jałowa rozmowa, ponieważ wiele tych aspektów sprowadza się do osobistych preferencji.

WoWa w sumie nie trzeba bronić, bronią go liczby i statystyki.

Nie bez powodu deklasuje inne MMO pod względem liczby graczy, bedąc jednocześnie najdroższą z nich.

Fakt, mogło zajechać fanboystwem :v nie ukrywam. Ale błagam.

Nie masz argumentów do dyskusji.

Nie potrafisz napisać poprawnego posta.

Napisalem myśle całkiem zgrabne porównanie. Ty potrafisz tylko napisać "hehe fanboy nie bede czytał".

Dziecko, po co w ogóle założyłeś ten temat? 5 dni grasz to świata nie widziałeś a miotasz sie jak typowy dzieciak blizzarda.

Pewnie, że pisze o plusach gry w która gram. Ale widzę też jej błędy i niedociągnięcia, w przeciwieństwie do ciebie :) nadal uważam, że jedynym fanboyem czegokolwiek, na dodatek z polaczkowym smarkacznym bólem tyłka, jesteś ty ^^

dobij coś sensownego, i tak za... 10 lat jak juz dorośniesz do dyskusji, spróbuj jeszcze raz :P

Fakt, mogło zajechać fanboystwem  nie ukrywam. Ale błagam. 

Nie masz argumentów do dyskusji. 

Nie potrafisz napisać poprawnego posta. 

 

Napisalem myśle całkiem zgrabne porównanie. Ty potrafisz tylko napisać "hehe fanboy nie bede czytał". 

Dziecko, po co w ogóle założyłeś ten temat? 5 dni grasz to świata nie widziałeś a miotasz sie jak typowy dzieciak blizzarda. 

Pewnie, że pisze o plusach gry w która gram. Ale widzę też jej błędy i niedociągnięcia, w przeciwieństwie do ciebie  nadal uważam, że jedynym fanboyem czegokolwiek, na dodatek z polaczkowym smarkacznym bólem tyłka, jesteś ty ^^ 

 

dobij coś sensownego, i tak za... 10 lat jak juz dorośniesz do dyskusji, spróbuj jeszcze raz 

przykro mi ze nie wiesz co to sarkazm i nie bede z toba dyskutowal w tym temacie bo argumenty podalem w 1 poscie . tak , ze jak chcesz sie przkomazac to z kim innym , no dzieckiem przed 30 jestem ;) Oba posty do kosza= o ile mozna prosic.

Ja swego czasu miałem okazję zagrać w WoW'a od samego początku jak i na maksymalnym poziomie. Sprawdzałem tam różne rzeczy jak pvp, questy, jakiś tam raid itp.

Powiem tak...w gorszą grę jeszcze nie grałem.

 

1. Nuda jest podniesiona normalnie do rangi sztuki, totalnie nic, a nic nie potrafiło tam sprawić przyjemności.

2. Jak grafika jest ostatnią rzeczą, na którą patrzę to tu jest dla mnie tragedia.

3. Walki są...kijowe, co tu więcej dodawać xD

Jak dobrze pamiętam było też coś takiego, że jak się zginęło to trzeba było pójść do ciała (coś jak w 4Story) - totalna porażka. Ale jeśli źle zapamiętałem to wybaczcie.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Szczerzę mówiąc nie wynudziłem się tak bardzo nawet w Metinie. 

Gdy patrzę na Twoje MMO to się w ogóle nie dziwię.

Sam do WoW'a podchodziłem wiele razy,na przestrzeni lat mimo wszystko mocno się zmienił, gdyby moi znajomi grali w WoWa to zapewne w nic innego bym nie grał, a tak gram tylko w okresach gdzie mam więcej czasu.

Ciężko powiedzieć co jest fenomenem WoWa. On ma po prostu to coś. Ja po graniu w WoWa nie mogę grać w inne MMO, bo nie mogą mnie tak wciągnąć. Nie na każdego to zadziała, bo są różne gusta.

Szkoda słów :D

A ludzie mówią, że to Dreedzik jest fanboyem BDO, ale Bladek to jak dla mnie już wgl. Teksty typu "gdyby nie WOW to mmo by nie było" mnie irytują... Świat jest taki, że jeśli nie byłoby WOWa to ktoś inny by na to wpadł. I TO jest fakt. Po prostu inna gra w końcu byłaby tą, która zbiera pomysły pierwszych mmo w całość i to pewnie ona byłaby "królem". Bo byłaby pierwsza i to od niej by to wszystko zabierano, na jej podstawie robiono by nowe gry, do niej by były porownywane. Więc przestańcie pisać "gdyby nie WOW". Mi się wow nie podoba, próbowałem, nie mój styl i tyle. I wybacz Bladek, ale nie powinieneś tak przyciskać innych ludzi swoją opinią, bo każdy może mieć swoje zdanie. Mi np. leży BDO i kocham tą grę, i szanuję tych, którym się z jakichś powodów się ona nie podoba. Pozdrawiam, dobrej nocy wszystkim.

wiecie co jest najfajniejsze ? wypowiadaaj sie tu ludzie z 12-30 postami i pisza ze jestem fanboyem wlasnie Ci ktorzy maja pare postow na krzyz i nie maja pojecia co to jest fanboy , bo jakmozna nazwac kogos fanboyem kto nie mial jeszcze max lvla i gra 5 dni :) ??????? Czytanie ze zrozumieniem to slaba strona co poniektorych :) WOW jak kazda gra ma swoje wady i zalety tak jk aion tera gw2 l2 teso swtor ff czy inny mmo...ja tylko pisalem ze zmienilem zdanie na temat tej gry ale jak ktos czyta osttanie posty krzykaczy to tak jest , posty osob ponizej 500 w ogole nie biore pod uwage ibo poprostu nie mam pojecia kto to jest ....i czy klamia czy mowia prawde kto ich wie :)

Ale ty się zachowujesz jak rasowy fanboy xD

Na dodatek, napisałeś, że "Stworzyłeś ten temat, żeby krzykacze się odezwali" a teraz masz zamiar ich ignorować? Co najmniej niepoważne... ^^ I teraz udajesz niewiniątko. Powinno się na to nowe słowo stworzyć :v

Oceniają nas po ilości postów. :(

Ja na przykład nie lubię gier azjatyckich ze względu na klimat, dlatego też WoW tak mi się podoba, co nie zmienia faktu, że grałem w wiele azjatyckich gier ponieważ zwracałem uwagę tylko na gameplay. W WoWie brakuje mi wielu rzeczy, ale ciągle gra ta ma klimat jakiej nie ma inna gra (lub jest ich niewiele).

Od dawna chciałem wrócić do wowa tylko skończył mi się abonament, jakby ktoś miał golda na tokena to chętnie zagram :D

Miałam podobnie, mówiłam nie, zaprzeczałam, ciągnęli mnie do tej gry nie raz namawiali nie dwa, ale ja zawsze odmawiałam, aż w reszcie dla świętego spokoju zagrałam... I się zakochałam...

WoW to obok LOTRO na pewno gra wyróżniająca się ogromną ilością conentu, lore i wielkim uniwersum do odkrywania, do której jakieś AIONy, TERY czy Black Deserty i inne takie gry zupełnie pozbawione tych aspektów nie mają startu. Co nie zmienia faktu że gra mnie nie przekonuje. Z resztą jak każde dzisiejsze MMO, bo niby co te gry mają mi zaoferować w porównaniu do dobrej jakości gier single player? Żałosny system walki? P2W? Zerową interakcję ze światem? Masę oszołomów rujnujących immersję? Zerową lub chaotyczną fabułę i niespójne, nieprzemyślane uniwersum i lore?Jedyną zachętą jest content grupowy, ekonomia i rozwój postaci, ale gra musi być na prawdę dobra i spójna żeby się w nią wciągnąć. Cały system w grach MMO jest potwornie przestarzały i nudzący, to już po prostu nie działa, nawet jak się zdarzą jakieś lepsze gry do których można by przysiąść to zawsze jest coś nie tak, a to mają dobrą zawartość ale są upośledzone wręcz technicznie, albo P2W czy inna niekompetencja wydawcy. Nie może być choć jednej solidnej gry? Tu już nawet nie chodzi o tworzenie takich gier, wystarczyło tylko nie psuć niektórych gier i byłoby w co grać. Wszystkie gry w których spędziłem 1000+ godzin w obecnym stanie nie nadają się do gry.

W sumie też coś naskrobię . W gry mmorpg gram tylko i wyłącznie dla pvp. Pvp gram już 16 lat . Dlatego ocenie Wowa od tej strony.

Miałem legiona i wszystkie inne dodatki wowa. Żeby nie było w wowa grałem około 5 lat

Na początku wow dawał duże pole do budowy postaci i party pvp .

-masa statystyk

-masa gearu

-talenty (3 drzewka)

-skile

-enchanty

-gemy

Battlegroundy i areny dawały dużo frajdy bo było co z nich zbierać (honor pointy i conqueror pointy ) za które kupowaliśmy gear pvp . Farmienie gearu trwało bardzo długo. Było bardzo wiele buildów na postacie , bardzo dużo można było kombinować talentami i skilami. Dodatkowo na bg mozna było wchodzic więcej niż 5 osób gdzie teraz po za rated bg można maxymalnie 5 osób w premade.

Vanila tbc wotlk cata były dobrymi dodatkami jeśli chodzi o pvp . Ale z każdym dodatkiem coraz bardziej casualizowali pvp.

Pandaria i Legion to dno jeśli chodzi o pvp . Każdą klase buduje się tak samo , nie ma podziału na gear, okrojone statystyki ile ich teraz jest 5-6

Kilka talentów na krzyż a i tak bierze się te same co każdy bo inne bardzo odstają z używalnością.

Arena i bg . Każdy random ma taki sam gear , za wygrana nie dostajemy nic ( smieszna skrzynka z gearem ktory nic nam nie daje na bg + troche golda)

dodatkowo teraz dysbalans miedzy klasami widać bardzo dobrze bo mamy mało kombinacji w skilach, talentach , statystykach.

bg są nudne wystarczy że wejdziemy w 5 osób i w naszym teamie będzie 3-4 graczy którzy nie będą chcieli grać i mamy pewną przegraną w 5 osób pomimo zgrania ciężko coś ugrać na innych bg niż warsong. Dawniej w 5 osób byliśmy w stanie wygrać 90% bg już nie mówię jak wchodziliśmy 10+ osób

A pve mnie nie interesuje oceniam gry tylko pod wzgledem pvp i Lineage2 , Archeage, Black Desert , Aion, Dają dużo więcej frajdy , możliwości na pvp niż wow.


Wow to symulator kolejki do instancji.

Kiedyś stało się pod instancjami i blokowało ludziom wejście do instancji poprzez zabijanie ich. Ludzie wylewali swoje żale na forach , filmiach itp.

jak gracze pvp się znęcają.

Uśmiech był szeroki jak czytało się jaka to twoja gildia jest zła

Tam nawet nie ma dram na chacie że kogoś zabiłeś , że komuś coś wziąłeś .

Wchodzisz na bg i te nicki zupełnie nic nie mówią , jak by się biło z npckami.

Dawniej jak miało się gear pvp i oblegało np stormwind to ludzie robili specjalnie chara po stronie hordy żeby Cie zwyzywać a teraz....

Wow był dobrą grą pvp.

Problem nie jest w grach tylko was...oczekujecie od gry ZYCIA a zyje sie w realnym swiecie....ludzie po dniu pracy maja ochote wejsc zrobic instancje raid pogadac ew pvp na bg ....nie maja ochoty czekac 10h bo komus odbilo i blokuje inste...to ma byc przyjemosc a nie praca po pracy....lub uzeranie sie z pk kyorym sie poprostu nudzi..

w aionie masz pvp teraz?? po 3.0 umarlo , l2 tylko privy ....tera ??bg... wiec sory ale kazda gra jest taka sama instancje bg i troche open pvp. kampienie po nocy na bossa lub robienie pol roku q ? sory to bylo fajne w podstawowce i troche gimnazjum.....jak nie mialo sie obowiazkow.

...ludzie po dniu pracy maja ochote wejsc zrobic instancje  raid pogadac  ew pvp na bg ....nie maja ochoty czekac 10h bo komus odbilo i blokuje inste...

Fajnie, ze wiesz lepiej od nas czego chcemy MY, maluczcy ludzie. O Wielki Bladku, dziekujemy Ci ze jestes! Bez Ciebie pewnie wolalbym wejsc do jakiejs gierki i pobawic sie w PK, bo tego nie moge robic w realu, ale przeciez farma daily jest ciekawsza i w niczym nie przypomina drugiej pracy!

O Wielki Bladku, czuwaj nade mna, zyj wiecznie!

Moze chcesz posiasc moja kobiete? Dla Ciebie wszystko Wielki Bladku!

Rowniez uwazalem WoWa za bardzo dobry mmo, do poki mnie nie znudzil a stalo sie to szybciej niz taka Ultima Online czy L2. Bo ile mozna klepac pve? W dodatku styl blizzarda z ubijaniem starego contentu po wyjsciu nowego. Ta gra jest mala. WoW to taki symulator stania w miescie i zapisywania sie na instancje, bo daily questy szybko nudza.

Rozwoj postaci jest jednym z najbardziej uproszczonych w grach MMO. Rozwoj sprzetu podobnie. Serio WoW jedyne co ma dobre to mechanike skilli (odpowiedniego odpalania roznych roznych skilli zeby zrobic najwyzszy DPS, latwo sie pomylic, plus jak trzeba sie ruszac to robia sie problemy) i rozne taktyki wymagane na raidzie, gdzie nie wystarczy naciskac 2 guziki zeby zabic bossa. Na tym koniec plusow.

Cala gra jest praktycznie instancjonowana (co z tego ze wielki swiat jak uzywane jest moze 5%). WoW vanilla byl o tyle fajny ze open pvp istnialo i mialo sie dobrze, pozniej blizzard to zabil. Juz nie mowie o zerowej konsekwencji smierci. 120% casual game.

Nie polecam, jest duzo ciekawszych MMO.

@Bladek - Bredzisz. Nikt nie oczekuje zycia po MMO, tylko po tylu latach produktu, gdzie contentu jest tyle ze sie idzie za glowe zlapac. WoW to mala gra, bo caly wczensiejszy content jest zabijany.

Ale mniejsza z tym, co powiesz o rozwoju postaci i sprzetu? Przeciez tu nie ma ZADNEGO rozwoju, mozliwosci modyfikacji. Kazda dowolna gra MMO ma lepiej to rozwiazane.

Argument o ludziach ktorzy "przychodza z pracy i chca pograc" jest nietrafiony, bo teraz prawie kazde MMO na rynku takie jest. Gra sie bez zadnych konsekwencji i mozliwosci pomylek jak w starych MMO gdzie mozna bylo zaprzepascic dziesiatki godzin gry po np. jednym zgonie czy fail enchancie (przedmiot sie rozpadal) czy chociazby 60% recepty z L2 gdzie materialy zbieralo sie tydzien na te najlepsze, pozniej idziesz do kowala scrafcic item i ci nie wychodzi - placz i zgrzytne zebow.

Teraz tego nie ma bo kazda gra za bardzo starala sie upodobnic do WoWa przez co gatunek mocno podupadl, bo MMO to juz nie gry na lata tylko max kilka miesiecy.

Bladek nie wiem kim jesteś że mówisz czego oczekuje po swoim 8 godzinnym dniu pracy.

Dalej mam obowiązki ale zawsze znajde z 3-4 godzinki na grę a w weekendy trochę więcej:)

Ja i aktualnie 20 osób z którymi gram . Mamy ochote po dniu pracy wejść pogadać zrobić z inna gildia ustawke small/medium pvp , po pkować , coś komuś zabrać , kogoś zdenerwować tym że jesteśmy lepsi na pvp, odbić jakiegoś bosa. A nie klepać instancję , raidy czy daily questy. A nawet dostać na tym pvp i zastanawiać się z ludźmi co poszło nie tak i jak zrobić to lepiej.

Sorry ale l2 zawsze żył na privach , nie wiem kiedy żył niby global ale ok. Na privach ruskich i tak jest lepsze pvp niż aktualnie w wowie. Mówie o terze w swoich latach świetności teraz jest dead game . Wowa tak samo porównałem dawniej a dziś jak wygląda.

W dalszym ciągu cieszy mnie że jeśli poświęcę pół roku i stanie obok mnie nowy gracz to będzie mówił " ale ty masz sprzęt ile grasz"

a nie że stanie koło ciebie gracz i ma w sumie to samo na sobie co ty tylko dał sobie inne skórki:) W dalszym ciągu cieszą mnie cało nocne walki o bossy, w dalszym ciągu cieszą mnie odbijania i walki o spota, w dalszy ciągu cieszą mnie siege, Więc każda gra nie jest taka sama to tak jak byś powiedział każdy samochód jest taki sam bo ma silnik i koła.

Wyraziłem swoją opinie wiele osób się z nią zgodzi , wiele też nie . Ale to tylko i wyłącznie moje odczucie i albo przyjmiesz to na klate i pogodzisz się z tym że istnieją ludzie którzy maja inne zdanie w danym temacie albo bij się z wiatrakami:) No ale możesz napisać mi pma co jeszcze ma mnie cieszyć w moim życiu jak już tak dobrze wszystko i wszystkich znasz.

Wyraziłem swoją opinie i więcej nie mam potrzeby udzielać się w tym temacie ale z chęcią poczytam dalszy ciąg Twojej produkcji

w końcu drama to jest to co lubie w grach i w nich związanych.

tak na rozluźnienie

Zgadzam się ze Schaboszczakiem.

Pamiętam jak grałem pierwszy raz, wbicie maxa zajęło mi pół roku. Na insty chodziło się rzadko, były wymagające a każdy wipe karał bardzo. Trzeba było co chwila przystawać bo heal nie miał many. Żeby cokolwiek zrobić trzeba było szukać grupy na czacie. Teraz zapisujesz się znajduje po paru minutach prawie wszyscy z loomami przelatujecie bez zatrzymywania się i następny. Jak jesteś początkującym casterem to nie zdążysz zarzucić skilla, możesz nawet przeafkować całą inste jako dps. Ogólnie trzeba się bardzo starać żeby nie dać rady. Dlatego gra dla nowych graczy może nie być atrakcyjna z racji tego, że rozwija się dopiero na endgame. Blizz o tym wie dlatego daje ludziom boosty.

Kiedyś cały czas były potyczki z przeciwna frakcja, tworzyło się lub dołączało do jakiejś kontr grupy i przeganiało pkerów. Teraz mało osób levleuje na questach a jeśli już, to nikt z nich nie jest skory do bitki. Za to na max lvlu lub podczas world eventów ludzie korzystają z cross-realm gdy przeszkadza im grupa pk i problem mają z głowy bez jakiejkolwiek walki. Więc grupa ta będzie sobie tak zabijać graczy którzy się nie spodziewają. Zabiją kogoś raz, drugi zmienia realm a oni nadal będą tam siedzieć i zabijać następnych.

Można narzekać, że po pracy chce się spokojnie iść na inste najlepiej żeby od razu grupa się sama znalazła i teleportowało do jej wnętrza bez żadnych niespodzianek takich jak grupa pk blokująca wejście. Ale dla mnie właśnie to jest klimat mmo rywalizacja i współpraca oraz kontakt z innymi zawsze są gry single oraz serwery pve.

Za to gra pve w wowie z dodatku na dodatek coraz lepsza szkoda tylko, że moje ulubione pvp jest coraz gorsze a world utracone bezpowrotnie. Szkoda też, że żadna inna gra nie zaoferuje mi tego co nowy i stary wow jednocześnie.