Osoby niepełnosprawne w grach MMO i nie tylko

Jestem osobą niepełnosprawną i gram w gry komputerowe bez wykorzystania myszy i klawiatury za pomocą specjalistycznego urządzenia do emulacji ruchów myszy, klawiatury ekranowej i programu obsługi głosowej. Przez długi czas nie grałem w gry komputerowe, ponieważ straciłem możliwość obsługi komputera za pomocy klawiatury i myszy. Wpadłem na pomysł utworzenia kanału na Youtube poświęcony niepełnosprawnym graczom i możliwościach, zarówno sprzętowych jak software'owych, obsługi komputera przez osoby niepełnosprawne. Na moim drugim filmiku prezentuje jak łatwo można grać w gry MMO takie jak Guild Wars 2 za pomocą klawiatury ekranowej. W Guild Wars 2 tym sposobem wy'level'owałem 5 postaci do 80 level'u. Jeżeli są na forum osoby niepełnosprawne, które chciałyby podzielić się swoimi sposobami na granie i/lub zagrać/nagrać coś razem to zapraszam.
Jeżeli uznacie temat za a) potrzebny B) użyteczny c) interesujący to proszę o a) komentarz B) sub'a c) like'a :-)
Pozdrawiam
Viper

Gratulacje ale co z tego ?

Musiałem to napisać bo reszta zacznie się rozczulać i będą cię traktować jak kalekę (a może już nie po moim wpisie) nie żebym był przeciwko tobie ale złe forum wybrałeś, twój filmik jest dobry dla ,,świeżych'' inwalidów tych załamanych co sądzę że została im tylko wegetacja, a tak zobaczą że da się funkcjonować

Fajnie, ale wbiłem 80-tkę w GW2 grając na luzie i ginąc przy tym bardzo mało razy. To nic trudnego, na upartego zrobiłbym to grając nogami.

jaka patologia u ludzi, nie chodzi zeby sie rozczulac, tylko ze chłop wpadl na fajny pomysl.

...

Świetny pomysł, myślę że wielu niepełnosprawnym osobom to pomoże :)

+ za kreatywność :D

Widac ze pierwsze wpisy to gimbazjalna cebula, badz niedowartosciowani faceci ktorzy tylko potrafia negowac zeby podniesc swoje ego.

Facet zrobil cos od siebie, pokazal jak on gra w gry i chce sie tym podzielic z innymi, byc moze spotka tu ludzi podobnych do siebie, ktorym pokaze ze da sie grac nawet jak jest sie niepelnosprawnym. Moze znajdzie tu innych do wspolnej gry, a grajac z "rowiesnikami" gra sie fajniej.

Co ma do tego wybor forum? To juz tutaj nie mozna pokazac zadnego ciekawego pomyslu, ze mimo pewnych barier da sie cos robic?

Nikt nie zamierza sie tutaj rozczulac, tylko podziwiac i miec szacunek.

A jak wedlug ciebie wybral zle forum, to moze sam je zmien?

Szacun! Mam nadzieję, że kiedyś pogramy razem!

A komentarzami powyżej się nie przejmuj. Nie warto.

Dabu ciekawe jak po twojej niepełnosprawności intelektualnej przyjdzie inna niepełnosprawność, czy dalej tak będziesz rzucał cebulą tak jak twój kolega lugvan... Nie wiecie co to życie więc wróćcie do swoich bajkowych gier. Jak dla mnie wielki szacunek dla Ciebie i życzę wytrwałości i więcej takich filmików. Pomysł jak najbardziej na plus i nie przejmuj się komentarzami gimnazjum, oni jeszcze mają meszek pod nosem i jedyne co siedzi im w łowie to jak dowartościować się w internecie.

Bardzo fajny pomysł, ale forum chyba złe... chociaż jak już pewnie zauważyłeś na forum jest sporo niepełnosprawnych, umysłowo osób ;)

Nie komentujcie hejtów bo nie warto.

Viper, świetna inicjatywa, pokazujesz że mimo niepełnosprawności, nadal można funkcjonować jak normalny człowiek. Wiele plusów dla ciebie, i powodzenia, obyś dalej pasjonował się i pokazywał innym że wszystko się da, wystarczy tylko chcieć.

Pierwszego komentarza nawet nie skomentuje, bo szkoda słów na jakiegoś orangutana.

Co do filmiku to miło zobaczyć, że pomimo pewnego stopnia niepełnosprawności nadal możesz się świetnie bawić w grach online.

A co do osób piszących, że wybrał złe forum. Przecież to forum o grach. Autor wstawił film jak gra w gw2, a że robi to w swój własny interesujący sposób to chyba nic złego?

Kisnę z was niemożebnie mistyczne pelikany. Nie chcecie się rozczulać ale i tak mimowolnie to robicie.
Fajnie, że koleś sobie radzi i gra, ale takich jak on jest wielu.
Jak już kolega chce się reklamować, to radzę coś więcej powiedzieć na temat sposobu w jaki sobie radzi albo chociażby o tym o jaki stopień niepełnosprawności mu chodzi, bo na pewno nie każdy inwalida może skorzystać z jego poradników.

@nachwile
@magnum
A kto napisał coś o tym, że wybrał złe forum?

Hej.

Świetny temat , myślę że możesz wyciągnąć wielu niepełnosprawnych ludzi z psychicznego dołka .

Obejrzałem odcinek i nie zauważyłem w nim urządzeń na jakich grasz , a to w tym wszystkim bardzo mnie zainteresowało , napisałeś że używasz specjalistycznych urządzeń może w kolejnym odcinku podzielisz się swoimi urządzeniami lub stworzysz serię o urządzeniach dla niepełnosprawnych graczy bo myślę że właśnie taką serią możesz wielu ludziom otworzyć nowe okno na świat .

Doceniam twoją kreatywność i jeśli masz dużo pomysłów jak ułatwić niepełnosprawnym graczom granie to zacznij projektować i próbuj nawiązać współprace z jakimiś firmami dziś Gaming jest na topie a niepełnosprawni gracze to kolejny rynek masz szanse go otworzyć bo jesteś niepełnosprawny więc sam wiesz najlepiej czego tu brakuje .

Dajcie mi warna czy coś, ale kur** "you made my day". Oficjalnie zostaje super hiper fanem i gratuluję x76 bo to świetna motywacja dla każdego, z jakimi kolwiek utrudnieniami, badz bez nich, radzenie sobie podczas obslugiwania gier to może byc tylko tafla oceanu przeróżnych przeciwności w życiu, że tak się wyrażę. Generalnie można wszystko i nie, niebo nie jest limitem. Piona!!!!!!!111one Życzę wszystkiego co naj lepsze!

Sam pomysł na stworzenie takiego kanału to świetny pomysł. Już widziałem niektórych niepełnosprawnych graczy, którzy grali z innymi normalnie w gry MMO. Twoje filmiki na pewno pomogą tym, którzy też muszą zmagać się z niepełnosprawnością i nie wiedzą co mogą robić i wspomóc ich psychicznie. Nikt bardziej im nie pomoże jak osoba, która sama wie jak to jest.

@LugVan

nie żebym był przeciwko tobie ale złe forum wybrałeś

i jeszcze

Bardzo fajny pomysł, ale forum chyba złe

No tutaj masz

Szanuje.

Ogólnie to jeden z lepszych Eve jest niepelnosprawny(nie ma jednej reki, stracil w wypadku, gra stopa oraz reka).

Ludzie z bólem 4 liter którzy dali pierwsze komentarze nie wiedzą że to forum o MMORPG i że filmik jak i temat jest okej.

No i git, prawdziwy gracz z krwi i kości którego nie złamie nikt ani nic :)

Kisnę z was niemożebnie mistyczne pelikany. Nie chcecie się rozczulać ale i tak mimowolnie to robicie.
Fajnie, że koleś sobie radzi i gra, ale takich jak on jest wielu.
Jak już kolega chce się reklamować, to radzę coś więcej powiedzieć na temat sposobu w jaki sobie radzi albo chociażby o tym o jaki stopień niepełnosprawności mu chodzi, bo na pewno nie każdy inwalida może skorzystać z jego poradników.
@nachwile
@magnum
A kto napisał coś o tym, że wybrał złe forum?

Ehh, wyjdź.

"Rozczulać się". Świetnie rozumujesz tym bardziej że wszyscy, którzy twoim zdaniem się "rozczulają" są pełni podziwu za POMYSŁ, a nie za to, że gościu jest inwalidą.

Jeszcze nigdy nie słyszałem o czymś takim, nawet o tym nie pomyślałem dlatego ten pomysł mnie zaskoczył i spodobał mi się.

Co ma do tego forum czy reklama kanału? Masz ból d*py jakiś czy o co ci chodzi? Co z tego że takich jak on jest wielu, to chyba dobrze że wpadł na taki pomysł i go stara się udostępnić innym.

Nie rozumiem cie w ogóle. Nawet jeśli ktokolwiek by się nad nim rozczulał to ch*j ci do tego, tyle w temacie.