Cosmopulse - kosmiczna gra strategiczna

14900398_10154333517809597_8722381105714

Chciałbym Wam zaproponować grę Cosmopulse.

Jest to gra strategiczna, w której budujemy swoje imperium. Nie wymaga ona ogromnego nakładu czasu, wygodnie można w nią grać również na smartfonie. Gra jest darmowa. Możliwe jest wykupienie konta premium "CPFan", lecz nie daje to konkretnej przewagi nad przeciwnikami, więc nie trzeba się tu martwić o P2W. Jest to gra nieco w starym stylu, gdzie magazynujesz surowce i stopniowo kolonizujesz i rozbudowujesz swoje planety, a w międzyczasie powiększasz swoją flotę i zdobywasz wpływy w okolicy.

W grze mamy bardzo dużo miejsca na rozwój. galaktyka, w której jesteśmy osadzeni posiada niemal 3000 układów planetarnych, a w każdym układzie jest po kilka planet. Możemy zdecydować, czy chcemy, by nasze imperium było skondensowane w jednym punkcie, czy chcemy być obecni w całej galaktyce. Nie ma sztucznego ograniczenia liczby planet, więc jeśli masz ochotę możesz posiadać ich 10, 50, czy też 100. Ale pamiętaj - przy większej liczbie planet trzeba poświęcić im więcej uwagi, a przeciwnicy również mogą połakomić się na Twoją dobrze rozwiniętą prowincję i zagarnąć ją dla siebie. W osiągnięciu przewagi nad rywalami pomóc nam mogą Relikty - przedmioty zwiększające możliwości naszych flot, ostrzegające nas przed wrogiem, lub poprawiających wyniki badań naszych laboratoriów.

Możemy projektować własne modele okrętów, tak by pasowały naszym preferencjom. Jeśli chcemy zachować mobilność, to nasze statki mogą zainwestować w mocniejsze silniki, jeśli interesuje nas czysta siła ognia, to nikt nam nie broni zamontować na naszych okrętach ogromne działa. Można też postawić na powolne, opancerzone bestie. Każda flota jest dowodzona przez oficera, który z czasem, dzięki walkom i szkoleniom, będzie nabierał doświadczenia i umiejętności. Przekłada się to w ogromnym stopniu na jego skuteczność w walkach. Bitwy pomiędzy dużymi flotami mogą przeciągać się do kilkudziesięciu godzin, dając czas na ściągnięcie posiłków własnych, lub swoich sojuszników.

Gra dzieje się w dość spokojnym tempie, więc jest idealna dla kogoś, kto nie może sobie pozwolić na bezustanne doglądanie konta. Oczywiście ci bardziej aktywni dorobią się szybciej pokaźnego imperium, ale spokojna, systematyczna gra również przynosi profity.

Gorąco zapraszam do spróbowania.

Instrukcja do gry: http://cosmopulse2.wikidot.com/

Screenshoty: http://www.cosmopulse.net/gamma/screenshots.htm

Link do gry: http://www.cosmopulse.net/gamma/start.htm

Kiedy gra wystartowała?

Gdyby tylko ta gra miała ciekawszą oprawę graficzną to mogłaby osiągnąć naprawdę spory sukces. Na tą chwilę jest to w większości tekst ale liczę na rozwój tej produkcji. Brakuje mi też podziału na galaktyki, które wyglądały by podobnie jak w rzeczywistości, czyli podróże z planety na planetę w galaktyce powinny być w miarę łatwe, natomiast gdzieś dalej powinny wymagać większego rozwoju techniki i nakładu surowców.

Dodajemy :)

Kiedy gra wystartowała?

Ten serwer wystartował w październiku. W planach jest też wersja anglojęzyczna.

Przydałaby się appka na smartfona i by było cacy nawet tekstowo ;)

Powiem tak gra jest dosyć ciekawa ale jak już ktoś napisał na razie to tylko tekst . Grafika , poszerzenie fabuły oraz dynamika to jest to czego tej grze brakuje .

Z racji że jest to któraś z kolei gra oparta o Ogame to nie mogę pozytywnie jej ocenić bo tak na prawdę chodzi głównie o zasadę "poznaj nowość nie koniecznie tej samej tematyki"

Kupowanie premium w tej grze puki co mija się z celem , to bardziej wersja wczesnej alphy jest aniżeli już ukończonej w 100% gry .

Polecałbym najpierw przyłożyć się do jej tworzenia dokończenia w pierwszej kolejności a dopiero potem reklamować można i ewentualnie płatnie rozwijać .

Pozdrawiam

Witam,

Blagam nie zajmujcie sie teraz wersja angielska bo nie to jest najistotniejsze w tej chwili dla tej gry.

Na pewno trzeba zrobic apke na tel, bo ze stronki to troche dziwnie sie steruje cala planeta, co dopiero jak sie bedzie ich mialo wiecej. Fajny jest system projektowania wlasnych okretow i posiadania swojej unikalnej floty. Fajnie ze pracujecie nad rozszerzeniem grafiki. Zarejestrowalem sie i gram na probe. Pozdrawiam

Powiem tak gra jest dosyć ciekawa ale jak już ktoś napisał na razie to tylko tekst . Grafika , poszerzenie fabuły oraz dynamika to jest to czego tej grze brakuje .

Z racji że jest to któraś z kolei gra oparta o Ogame to nie mogę pozytywnie jej ocenić bo tak na prawdę chodzi głównie o zasadę "poznaj nowość nie koniecznie tej samej tematyki"

Kupowanie premium w tej grze puki co mija się z celem , to bardziej wersja wczesnej alphy jest aniżeli już ukończonej w 100% gry .

Polecałbym najpierw przyłożyć się do jej tworzenia dokończenia w pierwszej kolejności a dopiero potem reklamować można i ewentualnie płatnie rozwijać .

 

Pozdrawiam

Ehhh jestem ciekaw, w którym miejscu gra jest oparta o Ogame ?? Jedyne co ma z ogame wspólnego, to fakt, że opiera się o kosmos (kolonizacja planet, latanie flotami). Bardziej obszerna recenzja gry z mojej strony, jak wrócę z roboty.

Ehhh jestem ciekaw, w którym miejscu gra jest oparta o Ogame ?? Jedyne co ma z ogame wspólnego, to fakt, że opiera się o kosmos (kolonizacja planet, latanie flotami). Bardziej obszerna recenzja gry z mojej strony, jak wrócę z roboty.

To można poprzeć o samą grę .

A ja mam takie pytanie jeszcze - czego Wam brakuje w grafice? Co by się jeszcze przydało?

Tak tylko w mojej opinii to ja właśnie nie za bardzo lubię te przeładowane grafiką i animacjami gry, gdzie trzeba się naszukać potrzebnej nam opcji, a po tym jak już się z interface zapoznamy to i tak nawet nie zwracamy uwagi na grafikę. Wolę minimalizm.

@Mires500 tak jak powiedział Ephion, Cosmopulse ma z Ogame wspólny jedynie temat. Wszystkie założenia, rozgrywka i cele są całkowicie inne.

Ja osobiście chętnie zobaczyłbym więcej możliwości eksplorowania/podglądania planet.

Jeżeli w grze znalazłoby się coś takiego i oczywiście widok ten zmieniałby się w zależności do rozwoju i rodzaju planety to dla mnie byłoby rewelacyjnie :)

Ja osobiście chętnie zobaczyłbym więcej możliwości eksplorowania/podglądania planet. 

Jeżeli w grze znalazłoby się coś takiego i oczywiście widok ten zmieniałby się w zależności do rozwoju i rodzaju planety to dla mnie byłoby rewelacyjnie  

Co do tego, że więcej grafiki i bajerków przyciąga oko i ludzi to się chyba każdy z nas zgodzi, nawet jak sam nie przywiązuje do tego większej wagi, ale tu są dwie sprawy:

1. Na takie wypasy jak w Twoim przykładzie, to potrzeba pieniędzy. CosmoPulse to nie Blizzard, tylko projekt niezależny, a tym samym biedny :)

2. Gra przyjęła formułę przeglądarkowego interfejsu dostosowanego i do komórek i do desktopów. Jest przenośna, ale w konsekwencji też nie da się do niej dołożyć wszystkiego, coś za coś.

Pozdrawiam.

Cosmo cały czas się rozwija. W tym również graficznie ☺

Już jutro update wprowadzający nowe tła.

Na Sylwestra planowany jest też wielki, doroczny, sparing.

Screenshot_20161221_142959-min.png

Właśnie został wprowadzony nowy update a w nim:

  • grupowanie Reliktów na liście
  • pirackie planety specjalizują się w różnych technologiach, które są na wyższym poziomie niż inne i można je uzyskać przez plądrowania
  • raport wywiadu o piratach może zawierać informację o technologii rozwijanej przez daną piracką planetę
  • poprawka przy przejmowaniu ostatniej planety Regresjan
  • strona info - dodany link do opowiadania "Berkeley"
  • pomniejsze poprawki

Gorąco zapraszamy do przetestowania!

Cosmopulse dostało nowy, duży update wprowadzający pełny Fog of War. Od teraz trzeba będzie aktywnie dbać o swój wywiad , aby odnosić sukcesy na polu bitwy :)

Szczegóły aktualizacji:


-Pełna wersja 'Fog of War' - dane z nowo zdobytych raportów zawierają informację o właścicielu, nazwie i typie planety
-Stare raporty wywiadu kasują się po 60 dniach (nie dotyczy aktywnego rozszerzenia CPFan)
-Na liście grup flot dodana informacja o postępie plądrowania i przejmowania planety
-Link do nowego raportu wywiadu na stronie wiadomości z wywiadu
-Pomniejsze poprawki i usprawnienia

Galaktyka sama się nie podbije! Dołącz do gry!

cp-min.jpg

14900398_10154333517809597_8722381105714

Chciałbym Wam zaproponować grę Cosmopulse.

Jest to gra strategiczna, w której budujemy swoje imperium. Nie wymaga ona ogromnego nakładu czasu, wygodnie można w nią grać również na smartfonie. Gra jest darmowa. Możliwe jest wykupienie konta premium "CPFan", lecz nie daje to konkretnej przewagi nad przeciwnikami, więc nie trzeba się tu martwić o P2W. Jest to gra nieco w starym stylu, gdzie magazynujesz surowce i stopniowo kolonizujesz i rozbudowujesz swoje planety, a w międzyczasie powiększasz swoją flotę i zdobywasz wpływy w okolicy.

W grze mamy bardzo dużo miejsca na rozwój. galaktyka, w której jesteśmy osadzeni posiada niemal 3000 układów planetarnych, a w każdym układzie jest po kilka planet. Możemy zdecydować, czy chcemy, by nasze imperium było skondensowane w jednym punkcie, czy chcemy być obecni w całej galaktyce. Nie ma sztucznego ograniczenia liczby planet, więc jeśli masz ochotę możesz posiadać ich 10, 50, czy też 100. Ale pamiętaj - przy większej liczbie planet trzeba poświęcić im więcej uwagi, a przeciwnicy również mogą połakomić się na Twoją dobrze rozwiniętą prowincję i zagarnąć ją dla siebie. W osiągnięciu przewagi nad rywalami pomóc nam mogą Relikty - przedmioty zwiększające możliwości naszych flot, ostrzegające nas przed wrogiem, lub poprawiających wyniki badań naszych laboratoriów.

Możemy projektować własne modele okrętów, tak by pasowały naszym preferencjom. Jeśli chcemy zachować mobilność, to nasze statki mogą zainwestować w mocniejsze silniki, jeśli interesuje nas czysta siła ognia, to nikt nam nie broni zamontować na naszych okrętach ogromne działa. Można też postawić na powolne, opancerzone bestie. Każda flota jest dowodzona przez oficera, który z czasem, dzięki walkom i szkoleniom, będzie nabierał doświadczenia i umiejętności. Przekłada się to w ogromnym stopniu na jego skuteczność w walkach. Bitwy pomiędzy dużymi flotami mogą przeciągać się do kilkudziesięciu godzin, dając czas na ściągnięcie posiłków własnych, lub swoich sojuszników.

Gra dzieje się w dość spokojnym tempie, więc jest idealna dla kogoś, kto nie może sobie pozwolić na bezustanne doglądanie konta. Oczywiście ci bardziej aktywni dorobią się szybciej pokaźnego imperium, ale spokojna, systematyczna gra również przynosi profity.

Gorąco zapraszam do spróbowania.

Instrukcja do gry: http://cosmopulse2.wikidot.com/

Screenshoty: http://www.cosmopulse.net/gamma/screenshots.htm

Link do gry: http://www.cosmopulse.net/gamma/start.htm