Zaczynam przygodę

Witam

Pobieram sobie triala do Wowa i nie ukrywam, że myślę po wbiciu 20 lvl kupno battle chesta ( na początek). Od kilku lat jestem biernym graczem mmo i zgrywałem je wszystkie albo sporą część ..nic nie utrzymało mnie na długo nawet GW2 ani TESO. Pamiętam, że jedyną grą w której osiągnąłem coś było runes of magic które jest klonem wowa stary dobry system trójcy świętej, niesamowite dungi - w wowa miałem przyjemność grać jedynie na prywatnych serwerach. Obecnie jestem na skraju wyczerpania i stwierdziłem, że to chyba pora, aby w końcu rozpocząć przygodę z ..królem.

Tyle mojego uniesienia :)

Czy możecie mi teraz dać garść informacji na temat samej gry ?

Na początek może na jakim serwerze zacząć grę? Chodzi mi o populacje polaków ( szukałbym polskich gildi w przyszłości). Jaka klasa będzie odpowiednia dla nowego w świecie wowa/ewentualnie średnio zaawansowanego w grach pokroju wowa. Bardzo podoba mi się wizja nieumarłego dark priesta który jest suportem a zarazem posiada pewny dmg. Szukałbym takiej postaci która dała by rade solo na pve bo jak mniemam zbyt wielu graczy na początkowych mapkach nie znajdę ? Oraz czy jest jakaś wielka różnica którą stronę konfliktu wybiore ( oprócz dostępności klas ) ??

Jest jakaś stronka albo macie dojście do statystyk jaka klasa/rasa itp jest najpopularniejsza w wowie ?

http://www.icy-veins.com/

Pod tym linkiem znajdziesz wszystko o WoWie

Ja natomiast od siebie życzę wytrwałości do endgejmu bo co by nie mówić początkowe krainy wyglądają strasznie i odstraszająco więc nie sugeruj się tym co zobaczysz do 20 poziomu

ja pokochałem World of Warcraft dopiero po dobiciu max poziomu, wcześniej podchodziłem do gry 3 razy i zniechęcałem się zanim dobiłem max poziom

w sumie dopiero od Pandarii krainy wg. mnie wyglądają o niebo lepiej i przyjemnie się leveluje

co do klasy to wszystkimi pograsz PVE, wybierz tą która ci się podoba, odradzam na początek zabawę tankami/healerami, najpierw wbij max poziom i poznaj swoją klasę

Co do serwera to najwięcej rodaków jest na Burning Legion (serwer PVP) więc jeśli nie przeszkadzają Ci na czacie cały czas teksty "a kto to nexos" "Nexos ssie pałe" "Nexos to, nexos tamto" to graj na BL

Ja natomiast od siebie polecam gorąco serwer Defias Brotherhood (RP PVP serwer) mniej więcej 50/50 ally/horda i po obu stronach znajdziesz PL gildie lub jeśli wolisz serwer PVE to Magtheridon,

Co do klas to tak jak mówiłem interesuje się dark priestem oraz warlockiem typowy sorc mnie zbytnio nie interesuje. Zastanawia mnie jak na te 2 klasy reagują ludzie czy z tymi dwoma klasami da radę na rajdy czy dungeony chodzić ? Z doświadczenia wiem, że np. warlock na jakiś dungach był po prostu słaby a priest to priest jeżeli nie leczysz to sory memory..

Priest shadow akurat jest obecnie najlepszym dpsem w rankigach, ale ma dostać nerfa w patchu, więc priest nie jest w wowie tylko do leczenia. Nie ma czegoś takiego, że coś jest słabe i go nie biorą. Oczywiście są problemy z balansem jak teraz np Shaman elemental nie robi za duzo cyferek, ale coś robi i raidowi sie przydaje(chyba), kiedy 3 dodatki wstecz robił kosmiczne cyferki. Balance druid też robi, raz dobry raz bardzo słaby. Po prostu blizz ma problem z balansem miedzy klasami. Warlockiem raczej spokojnie bedziesz miał spota. Wszystkie 3 specjalizacje robią przyzwoity dps, a nawet potrafia zrobić topke a na dungeonach przy Aoe nawet bić nie zaczniesz a warlock pozabija ;p Warlocka moge polecic z czystym sumieniem. Ale nie sugeruj sie stereotypami, że któraś klasa całkowicie służy do jednego, albo że jest tylko wsparciem jakimś tam. Dps to dps i już :D to ze nie robi top nie znaczy ze nikt go nie chce. Przeciez raidy nie skladaja sie z samych "najlepszych" dpsów

Dobiłem 12 poziom warlockiem i jakoś chciałem spróbować czegoś innego. Wybór padł na druida którego już mam też na 12. Wrażenia są takiego, że ten druid miał zupełnie łatwiejszy początek szybciej expiłem większy dmg wyciągałem. Do tego druid może posłużyć raz za healera raz za tanka a raz dps ( chyba) patrząc na specjalizacje. Nie wiem teraz co mam zrobić warlock mnie odrzucił tym początkowym słabym dmg i jednym mainowym skilem shadov boltem gdzie druid ze swojego bolta wyciągał więcej. Do tego druid ma jakby transport szybszy bo zamiana w kota. Poradzicie coś ? Odczucia mam takie, że druidem lepiej się grało dotychczas i do tego ta wszechstronność w specjalkach. Zastanawia mnie czy idzie ugrać na instach jako support druidem czy głównie dps/tank ? Niby jak coś jest do wszystkiego to jest do d*p*

W wowie nie ma supportów :D Zalezy jakiego warlocka masz :D Druid jest najbardziej wszechstronny bo ma 4 drzewka rozwoju. Tank, heal, dps melee i ranged. Warlock ma 3x dps.. Affli ma dobre self healing. Ale wiesz grajac warlockiem nie ty musisz sie leczyc :P Wiekszosc potworkow wytankuje ci voidwalker, masz do tego fear do kontrolowania mobow. Na 20 masz mounta do jazdy. Ale fakt druid jest najbardzije wszechstronny wiec porownania nie ma. Ale masz dopiero 12 lvl więc ciezko porównać. No warlockiem masz tylko dps do wyboru. Druidem mozesz wszystko ale na 100+ i tak bedziesz musiał zdecydować sie na 1 głowną bo dwie naraz to w koncu bedziesz ani w jednym ani w drugim przydatny. Graj czym lubisz, ale nie da sie porównać dps na 12 lvlu. Jeden "skill" dostajesz dopiero na 100+ z artefaktem który potrafi zmienić jakośc dmg czy rotacji w postaci. Więc to zależy jak widzisz siebie w raidzie :P co byś chciał robić i jak twoja postać ma walczyć?

Właśnie co do tych specjalności...na razie mogę je zmieniać tyle razy ile mi się spodoba - na 100 lvl już tylko 1 drzewko na zawsze ? Do 100 lvl jeszcze spooora droga także będzie trzeba się nacieszyć. Jak widzę swoją przyszłość ? Jeżeli chodzi o PVP to zbytnio nie nastawiam się na to wiadomo czasem może , ale głównie chodzi mi o jakieś wspólne instancje czy te tzw raidy. Lubię postaci magiczne, dlatego mam dylemat pomiędzy druidem a warlockiem ( tradycyjnego maga zbytnio nie lubię ). Nigdy nie byłem na raidzie ale podejrzewam, że to typowe instancje itp. Na pewno rola tanka mnie nie interesuje - healer/dps. Czyli wg. mnie druid wydaje się odpowiedni do tego? Chociaż pewnie w wowie druid często,gęsto robi za tanka ?

Raidy sa 10-25 osobowe. Instancje 5 osobowe. A druid robi za wszystko ;p Healerzy sa dosc unikatowi. Druid healuje kałdając HoT (Heal over time) na cały raid i tym sie glownie zajmuje - Raid healing. Choć też i single ma niczego sobie. Expiac np balance druidem bije bardzo duzo wiec moze i szybko zabijac. Ale na raidzie nie zawsze jest czas stac w miejscu i sobie spokojnie bic. Ogólnie jeśli druid Cie ciekawi to smiało graj, nie bój sie każda klasa sie przydaje bez obawy o to, że któraś bedzie do niczego. I warlockiem i druidem znajdziesz cos dla siebie. Choć druidem zawsze możesz sie w heala przerobić. Lockiem nie. A co do pytania pierwszego- nie, zawsze możesz i będziesz mógł , ale na 100+ dostajesz Broń-Artefakt która bedzie Ci toważyszyć przez reszte gry. I to ją bedziesz rozwijać. Rozdawać punkty zdobyte na bossach, mobkach, questach. I własnie przez to ze rozwijasz też samą broń a nie tylko postać, trzeba 2x wiecje czasu przeznaczyć na rozwój 2 drzewek. Artifact power ( AP) które dajesz w bron dla nowych bonusów itp, Masz przypisane do broni ktorej uzywasz. Grająć np dps balance rozwijasz bron do balance. Ale zmieniasz heal i masz inna broń. Ją musisz rozwijać oddzielnie punktami które musisz drugi raz zdobyć. I to też dylemat, bo zawsze te puntky mógłbyś dalej dać do dps :) Mam nadzieje że w miare to zrozumiałe

No to nieźle czyli widzę, że wątpliwości to mnie dopiero dopadną ja 100 wbije haha czyli może warlock :D. Jeżeli chodzi o raidy,dungeony,instancje - grupowe wypady to na jakim poziomie można już coś ugrać ? W sensie są np. jakieś insty,raidy na 20-30-40 lvl ? czy wszystko dopiero od 100+ ?

5 osobowe są od 15 lvla już. Jest ich sporo. Pod "I" literą bedzie "dungeon finder" :P Na nich calkiem fajnie sie expi. W oczekiwaniu robiac questy na planszy. Postacie są juz w miare pełno grywalne od 70-80+ już wtedy widać ich mechanike i "sile". Albo i wcześniej, bo teraz sie sporo zmieniło. Ogolnie wcale tak długo sie nie wbija lvl. Szybko ci zleci

Akurat jest tak, że jakiś spec, klasa jest słabszy od reszty. Tylko na to patrzą głównie najlepsze gildie, któe chcą sprogressować jak najszybciej i patrzą na każdy % różnicy. Według mnie dobrym wyborem byłby Priest, ponieważ zawsze możesz grać jako dps/healer, dzięki czemu będziesz bardziej przydatny dla grupy. Raidy są ze starych ekspansji na niższy poziom, ale na nie nie opłaca się chodzić. Dopiero na 110+ będziesz mógł isć na raidy z Legionu.

No a taki druid moze tez byc dpsem i healerem i do tego jeszcze tankkiem i wez tu wybierz klase :(

Monk tak samo, paladyn. Wiesz jesli takim warlockiem będziesz wymiatal dpsem to tez inna kwestia. Trzeba po prostu grac tym co sprawia tobie przyjemnosc i starac sie grac tym jak najlepiej ;p Jeśli będziesz się zmuszał do grania czymś, bo robi dobre cyfry, ale nie daje tobie radości, to szybko z grania zrezygnujesz.

W sumie masz racje. Na razie druid u mnie wygrywa pod względem rozgrywki. Sprawdzę tego monka może i paladyna zanim zdecyduje się kupić battlechesta.

Edit: powiedzcie mi na jakiej zasadzie ten battlechest działa - to jest po prostu jakiś kod czy jak ? On ma jakiś termin ? Bo na allegro znalazłem fajną ofertę za 22 zł

http://allegro.pl/world-of-warcraft-battlechest-30-dni-tanio-legion-i6531621611.html

Mógłbym to kupić sobie teraz a użyć dopiero w momencie jak zdecyduje się kim grać.

Aktywujesz kod na stronei blizzarda. I chyba tyle da sie powiedzieć. Dostajesz wtedy te dodatki i 30 dni gry od momentu aktywacji. Nie wiem jaka ma ważność. Ale na pewno jakąś ma.

Czy jakiś system RAF istnieje w Wowie bo czytam, że wtedy dostaje bonus do expa itp itd jak to działa. Bo teraz już nie wiem czy kupować tego battlechesta czy kombinować z tym rafem

RaF polega na tym, że ktoś ciebie jakby zaprasza do gry. Na e-mail dostajesz link do utworzena konta starter. Na tym koncie aktywujesz battlechest. Wtedy grając z osobą która ciebie zaprosiła masz 300% bonus expa za questy, zabijanie mobków itd. przez chyba 3 miesiące.

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tym najnowszym dodatkiem ? Czy dużo stracę jako nowy nie obeznany w świecie wowa gracz ? Bo po porstu na razie chciałbym popróbować sił na battlecheście ewentualnie później dodatek bym wykupił. Co się stanie jak skończy mi się battlechest ? Czy wszystkie dodatki mi znikną jak to jest ? Bo jeżeli kupię legion tylko a później będę go prepeidował to wtedy będę miał content tylko legionu czy będę miał wszystko ?

Battlechest ci się nie skończy. On zwiera 30 dni grania wszystkie dodatki poza legionem. Jak skończy się tobie czas gry, to będzieszmmógł grać jedynie na zasadach konta starter, czyli do 20 lvla. Jako nowy gracz to nie musisz mieć jakiegoś parcia na Legion. Jak kupisz sam legion bez bc, to nie pograsz w wowa. trzeba najpierw mieć aktywny battlechest.

Witam

Pobieram sobie triala do Wowa i nie ukrywam, że myślę po wbiciu 20 lvl kupno battle chesta ( na początek). Od kilku lat jestem biernym graczem mmo i zgrywałem je wszystkie albo sporą część ..nic nie utrzymało mnie na długo nawet GW2 ani TESO. Pamiętam, że jedyną grą w której osiągnąłem coś było runes of magic które jest klonem wowa stary dobry system trójcy świętej, niesamowite dungi - w wowa miałem przyjemność grać jedynie na prywatnych serwerach. Obecnie jestem na skraju wyczerpania i stwierdziłem, że to chyba pora, aby w końcu rozpocząć przygodę z ..królem.

Tyle mojego uniesienia :)

Czy możecie mi teraz dać garść informacji na temat samej gry ?

Na początek może na jakim serwerze zacząć grę? Chodzi mi o populacje polaków ( szukałbym polskich gildi w przyszłości). Jaka klasa będzie odpowiednia dla nowego w świecie wowa/ewentualnie średnio zaawansowanego w grach pokroju wowa. Bardzo podoba mi się wizja nieumarłego dark priesta który jest suportem a zarazem posiada pewny dmg. Szukałbym takiej postaci która dała by rade solo na pve bo jak mniemam zbyt wielu graczy na początkowych mapkach nie znajdę ? Oraz czy jest jakaś wielka różnica którą stronę konfliktu wybiore ( oprócz dostępności klas ) ??

Jest jakaś stronka albo macie dojście do statystyk jaka klasa/rasa itp jest najpopularniejsza w wowie ?