Obecny stan gry balans itd

Witam wracam po długiej przerwie do gry i jestem ciekaw co się pozmieniało. Pamiętam ostatnio jak grałem wychodził patch z Yeti i wtedy już ciężko było się dostać do party przez wymagane chore wysokie AP. Jest może teraz łatwiej wyfarmić wyższe AP? Jak wygląda balans klas dalej summoner leje jak leci? Zastanawiam się nad Assassinem lub Soul Fighterem. Oraz najważniejsze czy questy zostały jakoś pozmieniane? Warto robić nową postać (szybszy levelowanie?) czy może starą postać nie ominą jakieś nowe questy?

Summoner to teraz gówno ale BM dalej nie uwalili jest jeszcze gorzej niż było.

Gram od 3 miesięcy MI się fajnie gra. Optymalizacja jest kiepska ale tak było zawsze :P Łatwo o party na dunga mozna wszystko robic ( tylko nowy dung 700+ AP a tak to spoko xD )

A jak ta nowa klasa Soul Fighter? Zaraz sciągnie mi sie gra ale ciekawy jestem czy balans jest już normalny czy tier lista njalpszych na PvP dalej jest.

Balansu nie ma i nie będzie BM jest op ale każdym możesz grać w diamencie jak i wcześniej jeśli ogarniasz.

Robiąc tylko kampanię(żółte questy) wbijasz max lvl 50 i hm 2-3. Z niebieskimi jednorazowymi pewnie będzie to około hm5. 400AP masz po samej kampanii. 500AP idzie zrobić niewielkim kosztem w parę dni. 500AP wystarczy ci na 2 daily dungeony i wszystkie aż do Yeti/Necro/Frozen Fang. Na wyższe technicznie wystarczy też ale ludzie szukają zazwyczaj 550-600+.

Dps zależy od skilla, pingu, mózgu, fps itp ale w PVE ranged>mele i różnica z każdym updatem się powiększa. do tego ranged nie musi omijać wielu mechanik bossów.

Ogólnie gra się łatwiej Ranged niż mele (jak w wiekszości mmo).

DPS

FM>WL>BM>SIN>SUM>SF>KFM>BD>DES mniej wiecej tak, zielona grupa kolejność wymienna w zależności od ogaru, buildu itp.

PVP Ladder 1vs1 top 100

FM - 4

WL - 5

BM - 20

SIN - 16

KFM - 4

SF - 3

SUM - 11

BD - 16

DES - 16

Z tym, że te liczby trochę faworyzują popularniejsze klasy, wiadomo jeżeli masz 5x więcej BM niż SF na arence bardzo prawdopodobne że w topce bedzie ich wiecej. Tak samo deska dobrze kontruje Summonerów których jest b.dużo i na nich się farmi wysoko w rankingach.

Dziekuje za odpowiedzi stworzyłem póki co Soul Fightera zobaczymy jak on wygląda. Widzę, że początkowe wioski wcale nie są opuszczone i nawet nie są to boty.

A na jakim serwie zaczynasz zabawe? :D Jak na Windrest to mozesz dolaczyc do klanu jak chcesz :D

Tak windrest frakcja crimson.

Czy dalej sie farmi na Soulstone Plains i czy naprawili lagi tam?

Moonstony na SSP dropią tylko w weekendy i wtedy jest tam jakiś ruch. W tygodniu możesz tylko dropić klucze do skrzynek(niska cena), lub wymieniać punkty prestiżu na Soulstony. Prócz weekendów lagów nie ma bo nie ma pełnych kanałów, ranged z przedziału 550-650 farmią tam. Cześć ludzi zagląda tam po daily questy. No i wiadomo, trzeba iść do dominującej frakcji żeby sobie pod górkę nie robić.

A właśnie jak wygląda teraz sytuacja z frakcjami? Gdzie najlepiej opłaca się isc?

gramy z kumplem na GreenHollow i dość dużo osób grywa. Frakcja Crimson

Hej,

Tez zastanawiam.sie.nad powrotem, ale gdzie teraz gra najwięcej rodaków by było z kim wbić I ogarnac end game ?

Ja gram na Windrest frakcja Crimson podobno najwieksza populacja ; )

Po łaczeniu we wrześniu tak to wyglądało

NHxAKQC.png

generalnie w EU dominuje frakcja Crimson, w Ameryce Cerulean.

Najwięcej chyba było na Windrest, grupy to są właściwie serwery, więc wybierasz pomiedzy serwerem 1,2,3.

A który "podserwer" to bez znaczenia. Był merge ale nie chcieli się przyznawać więc są takie o to "grupy".

Jak sobie radzi Soul Fighter na PVE ? solo wieża i dungi grupowe?

Żeby nie tworzyć nowego tematu a i tak pewnie powielę pytanie ale chciałbym odpowiedzi graczy, którzy aktualnie bawią się w b&s :)Jak w tej grze jest ze zdobywaniem gearu na areny? Chciałbym się dowiedzieć czy jak długo zajmie mi zrobienie postaci tak by móc logować się by porobić arenki albo jakiegoś dunga dla przyjemności? Czy ta masa daily jest koniecznością czy jest w końcu moment gdzie możesz to olać?

Na areny gear nie potrzebny tylko level który daje ci więcej pkt umiejętności. Na pve jest trochę zabawy żeby robić end game dungi. Jednak polecam, sam gram po 1-2h dziennie i ciągle widzę progress.

Obecnie trwa event do 18 stycznia, 1 daily dungeon który daje 15k expa, co na low lvlach daje bardzo dużo i pozwala ci wyexpić postać od 16-33lvl na samym evencie, dzięki temu możesz później jechać tylko kampanię aż do max lvl nie przejmując się pobocznymi questami. Dobra okazja do wyexpienia alt postaci, czy coś pod arenki.

Na arenkach nie ma gearu, jedynie lvle ponad cap dodają ci dodatkowe pkt w skille, są też skille wymagające odblokowania i tu już robi się kosztownie bo albo ubierasz postać pod PVE żeby je wyfarmić albo zbierasz chore ilości PVP waluty. Najszybciej chyba zrobić postać 50lvl ~ hm 5-7 około 500AP, (tydzień roboty). Taką postacią możesz sobie robić 2 daily dungeony z których wpada 5g + loot, itemki do odblokowania skilla, walute pvp sprzedawać na markecie i za golda kupić itemy do odblokowania skilli.

Niektóre klasy nie potrzebują za bardzo odblokowań, niektórym daje to ogromnego boosta. Mimo wszystko do rangi gold idzie się dostać każdą postacią. Kwestia skilla i pingu.

Szczerze nie polecam grać na Windrest nie można wziąć frakcji Crimson a Celurianie to jakieś odpady a nie gracze, co przejawia się tym że na fraction PVP dostajemy straszny oklep.