Jak wygląda obecnie rozgrywka?

Hej wszystkim,

otóż natknąłem się na ciekawy artykuł dotyczący polskich czołgów które mają wejść do WoT'a. Tak wiem według artykułu twórcy robią je od 2010 roku i co chwilę zawieszają pracę ale prędzej lub później wejdą one. Tak więc postanowiłem ,że może wrócę do gry jednak kończąc ok. 2 lata temu gra była strasznie P2W (głównie przez złote pestki + moduły ratujące d*pę). Jak to wygląda teraz czy wciąż złote pestki za kasę z gry są tak drogie , czy bugi związane z niektórymi weak pointami czołgów zostały poprawione i czy chociaż troszkę balans został poprawiony ( chodzi mi głównie o ruskie od których większość się odbijała kiedyś ). No i czy opłaca się obecnie w tą grę grać/wrócić do niej ?

Za dużo nie gram w wota ale odpowiem na kilka pytań

1.Tak złote pociski są drogie

2.Sporo weak pointów zostało zmienionych ale jak wiadomo nie wszystkie

3.Gold dalej niszczy czołgi typu maus czy is7/4 (Aktualnie najlepiej gra się medami )

Jeśli chodzi o powrót to jak dla mnie gra się spoko do 7 tieru później raczej bez wydawania na goldową amunicje nie ma sensu grać :P

@taktaklubinie naprawdę nie ma sensu bo myślałem, że na tierach 8+ jest największa zabawa a też chciałem spróbować. Nie będę w stanie przebijać w ogóle czy po prostu jest zbyt wielka różnica w dmg'u między normalnymi pociskami a goldowymi?

Są spore problemy z przebijaniem chyba że znasz weak spoty lub strzelasz w bok pojazdów a jak zagrasz jakimś czołgiem który jest niby opancerzony to i tak sporej ilości przypadków będziesz bez problemu przebijany bo po prostu ktoś załaduje goldową amunicje ;o nawet dużo przypadków strzelania goldem możesz zauważyć już na 6 tierach np. ja grając at-7 byłem bez problemu przebijany mając bardzo dobry pancerz przez 6 tiery w przód ponieważ ciągle strzelali goldem

Niby idzie jako tako grać ale na pewno nie zrobisz jakiś super wyników + by wymaxować czołg na 8-9 tierach to jest katorga i strata sporej ilości kasy ( masz słabe działo prawie nic nie przebijasz z czego dostajesz mało expa / kasy ) dlatego najlepiej na 6-7 pozbierać sporą ilość srebra by mieć zapas na straty + używanie golda

Od siebie dodam, że nie warto grać na razie w WoT'a. Dopóki mody są dozwolone gra jest nieuczciwa. Od momentu zakupu złotych pestek za srebro, P2W jako takiego nie ma, jednak jak pisali poprzednicy, na wyższych tierach jest to wymóg.

Gra jest dobra do pogrania kilku walk na dzień, ale nie aby się wciągać.

To ja wypowiem się jako stary wyjadacz, który gra w wota od closed bety. Niestety Polskie czołgi w najbliższym czasie nie pojawią się w grze, zostały zbyt pochopnie zapowiedziane a okazało się że brakuje maszyn na wysokie tiery co jest oczywistą oczywistością, bo Polska myśl techniczna zakończyła w 39r. Po wojnie produkowaliśmy ruski sprzęt którego jednak nie modernizowaliśmy ani w żaden sposób nie modyfikowaliśmy, aby mógł trafić do drzewka co jest wymogiem aby pojazd cokolwiek się różnił od oryginału byle nie był totalnym klonem. Modernizacje zaczęły sobie dopiero na późniejszych modelach co wychodzi poza ramy czasowe gry, o ile się orientuje dopiero T-55 przerobiono do typu "Merida" a to byłby X tier, wcześniej nic nie ma i niestety nie będzie bo wątpię że nagle znikąd pojawią się dokumenty że jednak jakieś plany były skoro już wszystkie źródła zostały przetrzepane. Jeśli pojawi się PL drzewko to najpewniej z klonami pojazdów które już są w grze.

Druga sprawa, ja osobiście zawsze powtarzam że gra jest nie p2w ani nie p2p tylko b2p czyli kup aby grać, bo gra dla płynnego rozwoju konta wymaga posiadania pojazdu/pojazdów premium, jeśli będziesz miał zarabiaczkę 8 tieru to stać Cię będzie na wszystko, nawet regularne plucie złotą amunicją która fakt jest dużo droższa.

Można i kupić pojazdy premium 5 - 7 poziomu, te 5 są po promocji tanie jak barszcz i można raptem za grosze kupić, 6 i 7 to już wydatek od 20 zł i kase generują niezłą ale ciągle nie to co 8. Z kodu zaproszeniowego startuje się z premką 5 tieru więc od początku rozgrywki można już sobie generować Hajs a co najważniejsze szkolić załogę, która jest niesamowicie ważna w grze więc tak czy inaczej gra się premkami dla szkolenia załogi a kasiorka leci przy okazji.

Nie wiem o co chodzi z bugami dotyczącymi weak pointów, może chodzi o niezrozumienie mechaniki gry, która denerwuje wielu nowicjuszy np strzałami za 0 albo tym że gold amunicją przebijają mniej niż normalną, bo co ciekawe w przypadku wielu celów złote pociski mogą być bezużyteczne a zwykłe bez problemu przebijać (odsyłam do poczytania o zasadzie działania pocisków HEAT).

Balans jest stale stale poprawiany i wg. statystyk pojazdy mają wyrównany % zwycięstw i obrażenia w bitwach, problem z balansem mają raczej słabi / niedoświadczeni gracze, którzy nie potrafią odpowiednio wykorzystać swojego pojazdu. Trzeba zrozumieć że nie zawsze 2 paski oznaczają że pojazd ma grać jak med, nie zawsze 3 paski oznaczają że trzeba grać jak ciężki i nie zawsze rąb oznacza że masz spotować ( weź tu spotuj kaczką amx 40 ).

Czy się opłaca, zależy co rozumieć przez opłacalność, zarobić na tym nie zarobisz kasy, ale jeśli chodzi o frajdę to musi być duża, skoro od bety ciągle tak samo mnie jara a statystyki wciąż wyświetlają monstrualne liczby aktywnych graczy co znikąd się nie bierze. Pamiętaj jednak że perełką tej gry jest system klanowy, zdobądź czołgi 6 - 8 tieru, podszkol się tak żebyś miał chociaż żółty wn8 i wstąp do klanu, jak poczujesz smak skoordynowanej walki drużynowej o wysoką stawkę jak prowincje i dostaniesz swoją pierwszą wypłatę w goldzie za bitwy to gwarantuje że wot zyska w twoich oczach 200% :) A do tego bonusy i misje które włączją klany pozwolą ci zarabiać nie tylko dużo kasy więcej ale nawet golda i premium.

Szczerze polecam tym bardziej że właśnie zaczął krążyć film na którym widać nową grafikę i fizyke jaką planują wprowadzić do wota w przyszłym roku, robi wrażenie :)

phyrexii86 dawno nie grał w WoTa podsumowując w takie pkt wszystko co tutaj sie napisało

-WoT to najlepsza gra tego typu wszystkie inne są albo nie zbalansowane albo mechaniki sa bez sensu albo niedopracowane

- ogromna ilość czołgów jeżeli masz jakiś swój gust co do tego na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie i będziesz sie tym świetnie bawił

- mody/cheaty są już niedozwolone i banowane, ludzie co wyzywaja czy spamuja tez dostaja blokade czy to na czat czy to na konto lecz to dzieki waszym reportom WG wie że coś takiego miało miejsce i działa więc report to wazna sprawa jeżeli gra ma być uczciwa i przyjemna.

- Goldowe pociski nie są potrzebne by grać na tierach 7+ ja goldowe pociski biore tylko na klanówki a i tak nie zawsze z nich korzystam jeżeli wie gdzie ma się celować to wchodzi wszystko we wszystkich i tak jak powiedział kolega up sporo czołgów ma pociski HEAT a te są beznadziejne na dosyć spora ilość czołgów i będzie wchodziło prawie zawsze za 0.

- Głównym czynnikiem dawania sobie rady w WoT jest doświadczenie i poznanie FIZYKI i MECHANIKI gry gdzie one nie są wyciągnięte z palca tylko są prawdziwe do pewnego stopnia. Jeżeli nie znasz grubosci pancerzy, topografi mapy, weak spotów na czołgach, oraz odpowiedniego ustawiania/kątowania się to ZAWSZE przegrasz z osobą która to umie nawet jeżeli on nie będzie grac na goldzie a ty będziesz [ gold w tej grze to nic, w porównaniu do ogrania gry ]

- nie trzeba wydawać kase na gre na 5 i 6 tierze sa czolgi normalne które są bardzo uniwersalne i można nimi bardzo latwo i szybko zarobić spora sumke kredytów, a co do premium i czołgów premium we wszystkich grach F2P znajdzie się coś takiego co pozwala szybciej zarabiać albo coś więc nie jest to nic strasznego, i tak jak napisałem zarabiać SZYBCIEJ, a nie że tylko dzieki temu się da.

Dodam jeszcze od siebie że nigdy nie zrozumiem ludzi co piszą tematy czy "OPŁACA MI SIĘ" albo "BĘDĘ SIĘ DOBRZE BAWIĆ", gry są po to by bawiły a to czy tak będzie to zależy tylko od tego gustu i chęci a to czy się opłaca serio ? w gry nigdy nie opłaca się grać bo nawet jak będziesz grał pod zarobek to i tak nigdy nie wyciągniesz tyle ile byś zarobił w pracy.

Dodatkowo już to tutaj gdzieś raz pisałem pytanie się ludzi zwłaszcza negatywnie nastawionych na gre prawdopodobnie skonczy się że w nią nie zagracie bo ktoś tak napisał mimo iż gra dla ciebie mogła by być genialna i calkowicie inna niż opisywała to osoba której sie sluchałeś, w większości przypadków takie osoby nie pograły w grę w ogóle albo zagrały góra 2h i powiedziały że bez ISa albo czegoś tam nie da się grać ..... nigdy nie powinno się słuchać innych ludzi tylko pobrać i zobaczyć gre na własne oczy przegrać w nia 10h i dopiero ocenić, przez krytyke innych prawdopodobnie pozbawiacie się gry która "uszczęsliwiła" by was na pare dobrch lat

Przekonaliście mnie do powrotu , mam tylko dwa pytania.

1. Z racji ,że mam stare konto czy jest możliwość zmienienia nicka w grze?

2. Przekopałem yt i google i nie mogę nigdzie znaleźć aktualnej (na 2016 rok) informacji o nacjach (kiedyś było mówione na yt czym dana nacja się charakteryzuje opis czołgów stylu gry itd. a teraz tego nie ma) czy ktoś mógłby podesłać mi / opisać nacje w wot'ie w chwili obecnej? ( np. kiedyś [mówię to jako mało/średnio doświadczony gracz] tylko ruskie były dobre do walki na bliskie dystanse bo stary Kv-1(bodajże) był nie do przebicia na 5 tierze (mogę się mylić z nazwą bo bardzo dawno nie grałem).

system doboru pomidorów ten sam

Hej wszystkim,

otóż natknąłem się na ciekawy artykuł dotyczący polskich czołgów które mają wejść do WoT'a. Tak wiem według artykułu twórcy robią je od 2010 roku i co chwilę zawieszają pracę ale prędzej lub później wejdą one. Tak więc postanowiłem ,że może wrócę do gry jednak kończąc ok. 2 lata temu gra była strasznie P2W (głównie przez złote pestki + moduły ratujące d*pę). Jak to wygląda teraz czy wciąż złote pestki za kasę z gry są tak drogie , czy bugi związane z niektórymi weak pointami czołgów zostały poprawione i czy chociaż troszkę balans został poprawiony ( chodzi mi głównie o ruskie od których większość się odbijała kiedyś ). No i czy opłaca się obecnie w tą grę grać/wrócić do niej ?