Bless Open Beta Ru

Kto gra, jakie macie nicki i czy istnieje jakaś polska lub międzynarodowa gildia godna zainteresowania?.

Nie będę ukrywał, że gierka bardzo mi się podoba, mechanika jest bardzo podobna do tej w AA, więc jeśli kto tam się dobrze bawił i tu znajdzie swoje miejsce.

Miałem dobić w Revelation 49, ale wymiękłem przy 40, ta gra to po prostu porażka z cała pewnością nie nadaje się dla prawdziwych wojowników (Za dużo gadania/biegania za mało prawdziwej gry), więc jeśli nie podoba ci się Revelation, to z całą pewnością spodoba ci się Bless

Po co ta propaganda przeciwko Revelation w temacie? Dałoby radę stworzyć go i bez tego :)

@unlucky

Tak samo jak ten temat przeżyłby bez Twojego wpisu, gratuluję Ci złożenia najbardziej bezsensownego i bezpodstawnego reporta w historii tego forum jak również i warna za offtop i nie wnoszenie nic do tematu.

@Ukryty

"[...] więc jeśli nie podoba ci się Revelation, to z całą pewnością spodoba ci się Bless " - Nie wiem czy to do końca tak działa xD Szczególnie z tą "pewnością. Mógłbyś jakoś bardziej rozpisać co dokładnie podoba Ci się w Bless? Myślę, czy nie sprawdzić sobie tego tytułu ale szczerze mówiąc po filmikach wygląda to moim zdaniem dużo gorzej od RO, ale po samych filmikach wiele się nie dowiem.

mechanika jest bardzo podobna do tej w AA, więc jeśli kto tam się dobrze bawił i tu znajdzie swoje miejsce.

Jak wyglada sprawa z grindem gearu i gear progression. Tak samo wali po glowie jesli nie wywalasz masy kasy. Niestety o ile AA był całkiem dobrym tytułem to niestety jest tylko dla hardkorów grających na 5 kont 24h albo dla bojowników mastercarda. Jak wygląda tu gear progresion i PvP międzyfrakcyje. Bo to jet to co wyróżnialo AA, PvP miedzy frakcjami plus walki na morzu.

@unlucky

Tak samo jak ten temat przeżyłby bez Twojego wpisu, gratuluję Ci złożenia najbardziej bezsensownego i bezpodstawnego reporta w historii tego forum jak również i warna za offtop i nie wnoszenie nic do tematu.

 

@Ukryty

"[...]  więc jeśli nie podoba ci się Revelation, to z całą pewnością spodoba ci się Bless " - Nie wiem czy to do końca tak działa xD Szczególnie z tą "pewnością. Mógłbyś jakoś bardziej rozpisać co dokładnie podoba Ci się w Bless? Myślę, czy nie sprawdzić sobie tego tytułu ale szczerze mówiąc po filmikach wygląda to moim zdaniem dużo gorzej od RO, ale po samych filmikach wiele się nie dowiem.

Wiesz może optymalizacja i dynamika walki nie przebije Revelation, ale tutaj gracz nie nudzi się już na samym początku, ja akurat lubię robić te "głupie" questy typu uwolnij porwanych wieśniaków, czy tam przynieś skóry aby ktoś mógł wykonać eq dla wojaków itp.

Dla mnie podkreślam to, żeby nie było revelation wygląda tandetnie, wszystko uproszczone do maksa, 3 godziny bezsensownego biegania od npca do npca (bez zabijania) i siedzenie w gorących źródłach, już na samym początku odpycha, nudzi, a to że niby po 20 lvlu już nie trzeba robić tylko klikasz tam U czy jaka to tam litera i robisz wszystko z listy mnie nie zadowala.

Ja tam lubię robić questy, czytać q, bić mobki, a gdy to już mi się znudzi robić różnego rodzaju daily i czekać na wprowadzenia nowego kontentu, aby znowu bić mobki itp..

W Rev pierwsza część jest tego pozbawiona i gracz ma się skupić na jak najszybszym wbiciu tego 40-49lvla , co jest w cholere najnudniejszym wbijaniem lvla z jakim do tej pory się spotkałem i to nie dla mnie.

Nie zbaczając z tematu który jest o Bless nie Revelation, jak ktoś sobie pyka lub ma jakąś gildie kontakt me here to podam namiary

ps. przykład z rev był tylko dlatego, że obie gry w posobnym terminie mają cbt/obt,a ponieważ grałem w obie to sobie je porównałem, w jedną męczyłem się od 1 do 40 lvla,a druga zaciekawiła mnie od lvlka 1

ps2. mam dopiero 10 lvl jak trochę potestuję i zmieni się mój pogląd na tą grę, to z pewnością napiszę w Rev dobiłem 40 zobaczymy jak sprawa potoczy się tu poki co:

nie podoba mi się:

- optymalizacja niby mam te 55-60 fpsów, ale z niewiadomego powodu spada do 25, z całą pewnością da się tu coś jeszcze poprawić

- długie uruchamianie - ssd need ?

podoba mi się:

- teren można wejść praktycznie na każdą "górkę", niewidocznych barier czy tam nieprzekraczalnych płotków wielkości 1 mm nie doświadczyłem

- muzyka

- dźwiękiiii mega wycie wilków wałęsających się nieopodal, odgłosy jeleni wcinających trawę, grając w słuchawkaxh nie musisz widzieć, po dźwięku wiesz co znajduje się nieopodal XD, razem z muzyką czuć że ten świat żyje

- system q

- poziom trudności

- grafika

- pierdyliard mountów, petów, towarzyszy do złapania

- postacie nie wyglądają tak azjatycko, dla niektórych może być to minus

- uczenie się skili przez książki

https://zapodaj.net/cad55a61680a5.jpg.html

@Kosiauke co do mountów to nie wiem jak było w RoI ale tu dosiadając konia, robota, czy tam zwykłego jelenia czuć różnicę, na czym jeździsz, póki co questowanie bardzo mi się podoba, tak samo jak sama walka pve (gram łucznikiem) i nawet zwykły mob może cie zaciupać, optymalizacja na duży minus, ale po załadowaniu nie jest tak źle nie wiem czy ssd pomaga, bo graficznie jest pięknie

Grając w Blessa czułem jakbym grał w bardziej przypudrowaną wersję Riders of Icarus.

Mounty i pety - prawie taki sam system w obu grach. Walka tak samo drewniana. Graficznie nawet podobne... Optymalizacja oczywiście leży, bo lepiej wziąć beznadziejny unreal engine 3 niż jakiś porządny silnik.

Jak dla mnie jedyne plusy Blessa:

-ładnie wygląda,

-muzyka,

-dungeony, nawet te niskopoziomowe, w których da się zginąć.

Pograłem parę ładnych godzin na RU ale jeśli prawie wszystko w grze opiera się na tym beznadziejnym systemie walki, to aż się odechciewa...

Na tę chwilę kolejny średniak. Póki co czekam na nowy combat i spróbuję znowu ;)

- system q

- poziom trudności

mógłbys rozwinąć? bo mnie to zaciekawiło

sporo mobków na czerwono już praktycznie od początku, zadają sporo dmg, raczej nie wypada wskakiwać w grupkę bo ładnie biją, między 10 a 12 lvlem 4 razy już zabil mnie zwykły mobek, jak cie dopadną raczej nie uciekniesz xD

a co do questów to np wilki zabijają owce musisz znaleźć i zaradzić, teren oznaczony okręgiem na mapie, chyba nie ma quest trackera masz tylko strzałkę i odległość, moby nie stoją statycznie tylko poruszają się po jakimś tam kawałku terenu, trzeba uważać gdzie sie afkuje xD, są tez powiązane q poboczne typu zabij 5-10 mobów oznaczonych, trafią się też questy typu odnajdź rannych górników i przenieś ich w bezpieczne miejsce itp.

nie wiem czy mozna tu rozwalac eq bo inventory mam pełne a szkoda mi sprzedawac bo jeszcze strace jak chce cwiczyc craft :>

ping jest ok gra przetłumaczona, jest OB więc gra się bez problemu

ps mozna łapać wszystko mounty, pety, towarzyszy wspomagajacych w walce itp, oczywiscie mozna tez je trafic z bonusami np do xpa itp

Tych towarzyszy to sie na misje wysyla. Coś ala garrison z wowa... tylko, że bez garrisonu x) te na niskim lvlu trwają bodajże 1h-2h

Kto gra, jakie macie nicki i czy istnieje jakaś polska lub międzynarodowa gildia godna zainteresowania?.

Nie będę ukrywał, że gierka bardzo mi się podoba, mechanika jest bardzo podobna do tej w AA, więc jeśli kto tam się dobrze bawił i tu znajdzie swoje miejsce.

Miałem dobić w Revelation 49, ale wymiękłem przy 40, ta gra to po prostu porażka z cała pewnością nie nadaje się dla prawdziwych wojowników (Za dużo gadania/biegania za mało prawdziwej gry), więc jeśli nie podoba ci się Revelation, to z całą pewnością spodoba ci się Bless