Aion poradnik dla nowych graczy 2017

Witam w tym poradniku chciałbym zająć się i opisać cztery aspekty gry a mianowicie:

Gold Pack

Sposób jego zdobywania bądź zarabiania na niego

Sposoby na lvl'owanie/expienie postaci

EQ do PvP oraz jak go zdobyć.

Poradnik ten jest przeznaczony dla nowych graczy tzn. tych którzy dopiero zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę z Aion'em.

Będą w nim opisane "aktywności" które wykonuję się w zakresie od 1 do 66 lvl i wyższych.

Celem powstania tego poradnika jest chęć pomocy osobom którym samym jest ciężko przebyć drogę od 1 do 66 lvl.

Wszystko co zostanie opisane w tym poradniku będzie się wiązało z aktualną wersją gry Aion 5.1

1. Gold Pack (Złoty Pakiet)

world_gf_full_pack_day_30_1.jpg

Co daje Gold Pack? (Złoty Pakiet)

Grając bez Gold Pack'a są oczywiście pewne ograniczenia jak np. brak możliwości wystawiania item'ów na Auction House/Trade Broker (główny sposób zarobku) To chyba najważniejsze ograniczenie, pełną listę znajdziecie poniżej:

content_adadad.jpg?1375011423

Zmiany w 2016

W 2016 roku Firma Game Forge poszła po rozum do głowy i zmieniła "trochę" zasady działania kont "darmowych" tych bez Gold Pack'a (chociaż nie są to jakieś kolosalne zmiany)

race_restriction_pl.png

Sposoby na zdobycie Gold Pack'a:

1. Kupno w grze za walutę z gry (Kinah)

Obecny koszt GP za Polskim serwerze Barus to około: 100 milionów Kinah (100kk)

2. UWAGA TEN SPOSÓB DZIAŁA TYLKO RAZ NA KONTO

Moim zdaniem kiedy zaczynasz swoją przygodę z Aion'em jednym z lepszych i łatwiejszych sposobów na kupno GP jest zakup pudełkowej wersji gry.

- Kupno pudełkowej wersji gry, koszt 9,99 zł / Dostępność: Empik, Kulturomaniak, MediaMarkt, Saturn itp.

Wybieramy się do sklepu kupujemy grę w środku znajdujemy KOD który wpisujemy na stronie GameForge'a.

UWAGA TEN SPOSÓB DZIAŁA TYLKO RAZ NA KONTO

4f9opwk41tcc.jpg

3. Zakup poprzez Item Shop (IS) za walutę premium (Aion Coin'y) które można zdobyć za prawdziwą walutę.

2. Sposoby zarabiania waluty w grze (Kinah)

Opiszę tutaj trzy najlepsze na dzień dzisiejszy sposoby na zdobywanie waluty w grze (Kinah)

1. Grind

Ze zwykłych mob'ków które możecie spotkać na nowej mapie lecą mityczne bronie, armory ogólnie eq który na broku kosztuję od 5 do 10kk za sztukę.

Nowa Mapa Nosra (Asmodian)

Nowa mapa Esterra (Elyos)

2. Questy w Nosra/Esterra

Wykonywanie dziennych Quest'ów na nowych mapkach.

12 questów, każdy resetuje się półtora dnia.

Questy polegają na zbieraniu krzyształków lub zabiciu kilku mobków.

Każdy quest, poza niezłą ilością expa, daje 1,8kk golda, tak więc wychodzi coś koło 20kk co 2 dni, czyli średnio 10kk dziennie.

3. Grind i przerabianie drop'u na "Proszek" / Enchantment Stone

Gorszy eq tzw. "eternalowy" przerabiasz na proszek z którego robi się kamyki do podbijania eq (enchantowania) cena 1 kamyczka na broku to 2kk.

4. Spirit Stone of Eternity

Ostatnia sprawa to Spirit Stone'y potrzebne do Nowego Craftu. Ja z jednego dnia po około 3-4 godzinach grindu mam ich około 20-30. Cena ich to około 100 000 Kinah czyli za 30 mamy 3 miliony (kk).

3. Sposoby na lvl'owanie/expienie postaci

Na dzień dzisiejszy maksymalny lvl postaci w Aion'ie to 75 lvl.

Ze względu na to, że tak naprawdę wszystkie najważniejsze czynności, które wykonuję się codziennie zaczynają się na 66 lvl opiszę sposób level'owania od 1 do 66 lvl.

1. Wykonywanie Quest'ów

Quest dzielą się na:

-Kampania (kolor złoty/żółty) Najwięcej Exp'a + EQ.

-Misje powiązane z kampanią (kolor ciemnoniebieski) Najwięcej Exp'a.

-Misje poboczne (kolor niebieski)

-Misje dodatkowe za które dostajemy różny eq, scroll'e, potiony (kolor różowy)

Jeżeli zależy wam na szybkim wyexpieniu postaci polecam dostosować się do tego co zaraz napiszę. Zostawić wszystko inne różowe questy również ponieważ eq z nich zdobyty i tak będzie wam nie potrzebny na 66 lvl ponieważ wtedy zaczniecie robić Instancję i dropić z nich Sety.

Według mnie jest jeden najbardziej optymalny schemat expienia postaci. Trwa on od 1 do około 55 lvl i wygląda on następująco:

Zaczynamy grę dostajemy kampanie wykonujemy wszystkie ciemnoniebieskie questy, robiąc przy tym w miarę możliwości kampanię.

Jeżeli na danej mapie skończyliśmy Kampanię i wykonaliśmy wszystkie ciemnoniebieskie questy udajemy się na kolejną mapę, tam powinny czekać na nas nowe ciemnoniebieskie questy. Schemat dla każdej mapy jest taki sam.

Kolejność map po stronie Asmo

Ishalgen>Altgard>Pandemonium>Morheim>Beluslan>Reshanta>Brusthonin>Gelkmaros>Vengar>Nosra

Kolejność map po stronie Elyo

Poeta>Verteron>Sanctum>Eltnen>Heiron>Reshanta>Theobomos >Inggision>Signia>Esterra

Uwaga: Podczas gry/expienia będzie tak, że w pewnym momencie nie będziecie mieli kampanii przez kilka lvl'i żeby się pojawiła będziecie musieli wbić kilka poziomów na ciemnobieskich questach. Jest to spowodowane mechaniką gry. Tak już po prostu jest.

Rozpiska Kampanii z podziałem na poziom postaci:

LVL: 1, 3, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 23, 25, 27, 30, 31, 32, 34, 36, 37, 28, 39, 40, 43, 44, 45, 46, 48, 50, 55, 56, 57, 58, 60, 61, 62, 64, 65

Także jak widzimy są momenty w grze kiedy będziemy musieli dobić kilka poziomów zanim znowu pojawi nam się kampania.

4. EQ PvP i jak go zdobyć

Wraz z wprowadzeniem Patch'a 5.1 zostały dodane do gry Nowe Sety do PvP.

Tzw. "Nowe Sety Arenkowe" są dla nowych graczy najłatwiej dostępne i najlepsze pod PvP na tę chwilę.

Tutaj możecie je sobie zobaczyć:

http://aionpowerbook.com/powerbook/Crucible_Conqueror%27s_Holy_Set

Sety te kupujemy za Infinity Insignia po Polsku "Odznaka Nieskończoności" Można je zdobyć za uczęszczanie na Arenach:

1vs1

3vs3 (Coop)

Arena of Chaos (wszyscy na wszystkich łącznie podajże do 10 osób)

Cały Set kosztuję 5675 Infinity Insignia

Broń: 1796 Insigni

Klata: 1193

Rękawice: 596

Naramy: 596

Nogi: 898

Buty: 596

"Insignie" dostajemy zarówno za przegraną jak i za wygraną.

Wszystkie Areny otwarte są w poszczególne dni i godziny. Polecam stronkę na której można sprawdzić kiedy i o której godzinie są otwarte.

https://timetable.aioninfo.eu/arena

Z owego poradnika widze , ze jedynym zarobkiem jest drop ?... a gdzie farmienie instancji ? craft ? itd ??

Pordanik lvlowania - byl juz z 5 razy tu dodawany od 1-55 a gra ma obecnie 75 lvli...

Sorki ale poradnik jest bezuzyteczny na obecna chwile. Robiac rozowe questy lvl leci 2x szybciej niz na ciemnoniebieskich i kampaniach co znowu jest odwrotnoscia tego co piszesz.Wystraczy znalezc legion i poprosic i pomoc. (o to w Aionie bardzo trudno akurat bo kazdy jest zadumany w sobie i woli siedziec w miescie i skakac) :D

gdzie lvle 55-65 i 65-75 ?? :))

Sorki ale jezeli cos piszesz napisz to do konca anie ucinaj na 55 lvlu , ktory byl jakies 4-5 lat temu ?

Nie wiem czemu tak reklamujesz Aiona pewnie ze wzgledu na drastyczny spadek populacji , ale badzmy szczerzy 5,0 zabilo Aiona , ktory stal sie gra jedynie dla no-life.

offtop

Po pierwsze to moja sprawa jak piszę, może zrobiłem sobie przerwę bo mam też inne swoje sprawy?

Po drugie jeżeli moderatorzy się zgodzą i dojdą do wniosku, że może komuś się przyda ten poradnik to i tak temat zostanie wyczyszczony i przyklejony.

Po trzecie nie wiem jak ci to napisać nie obrażając cie. Dla mnie jesteś zwykłym trolem któremu prawdopodobnie nie wyszło w Aion'ie dostawałeś pewnie baty od każdego kiedy tylko wychodziłeś z miasta, albo na arenkach. Tylko się udzielasz a zapytany o swój nick w grze wciąż nie dałeś mi odpowiedzi ;)

Poza tym jak inaczej nazwać człowieka który piszę żeby tylko pisać i hejtować Aion'a?

Z owego poradnika widze , ze jedynym zarobkiem jest drop ?... a gdzie farmienie instancji ? craft  ? itd ??

Nie czytasz do końca albo udajesz, że nie doczytałeś pokaż mi w którym miejscu napisałem, że to jedyny sposób na zarabianie?

Nie wiem czemu tak reklamujesz Aiona  pewnie ze wzgledu na drastyczny spadek populacji , ale badzmy szczerzy 5,0 zabilo Aiona , ktory stal sie gra jedynie dla no-life.

Nie reklamuję Aion'a, tylko przeglądając moją skrzynkę prywatną i widząc ludzi na forum z którymi pisałem doszedłem do wniosku, że może przydałby się taki poradnik dla nowych graczy. Nie grasz nie wypowiadaj się. Niech cię nie interesuję czy to gra dla no-life czy nie. Przecież i tak nie grasz.

Co do expienia/levelowania to TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA I MÓJ SPOSÓB NIKT NIE MUSI SIĘ DO TEGO DOSTOSOWYWAĆ

Masz lepsze pomysły? Proszę bardzo masz dwie ręce siadaj i pisz PORADNIK LEPSZY OD MOJEGO nikt Ci nie broni.

offtop ?? poprawilem to czego nie napisales i napisalem co powinienes napisac nazywajac temat PORADNIK 2017 .. bo wlasnie w 2017 liczy sie tylko 66-75 a tutaj stanales na 55 :)

PS. w bmowym secie na 0 (chanterem) zabijalem generalow w apekowym tyle w temacie co w AIonie i jak robilem :)

Zbieranie na pierwszego GP, poprzez kupno gry w pudełku....hmmm, jakoś chyba nie o to chodzi ludziom którzy zastanawiają się czy da się kupić GP za kasę w grze ;) A tak naprawdę, bez legionu na pierwsze GP w życiu nie uzbierasz. Grind? poco jak i tak masz zablokowany AH, bez GP nic nie możesz zrobić ani nijak zarobić więc lipa. Chodzenie na Insty też mija się z celem, bo lepsze itemki lecą z wyższych instancji, a żeby na nie pójść, musisz mieć set, lub ekipę która zabierze ze sobą, co w Aionie, szczególnie na Barusie jest praktycznie niemożliwe.

Poradnik dobry był ale jakieś dwa lata temu, teraz faktycznie potrzebuje liftingu, choć i tak nowym graczom nie pomoże bez dobrej ekipy i mnóstwa zmarnowanego czasu.

To tylko moja prywatna opinia o grze, poradnik spoko, nie mam nic do autora ;) Pozdrawiam.

@BladekRobię to w wolnej chwili kiedy mam akurat czas i będę aktualizował. Zauważ to jest "Poradnik dla nowych graczy" Sam pisałeś pod którymś News'em, że ludzie często nawet nie dobijają tego "65" lvl i właśnie przede wszystkim do nich jest on skierowany.

Na gpka idzie zarobić bez problemu w grze, np. sprzedając do npc drop z instancji (Dark Poeta) lub robiąc questy na 66+lv dające prawie 2kk za ukończenie i chyba regenerują się co 1 czy 2 dni (questów jest chyba 6 lub 7, nie pamiętam)

PS. w bmowym secie na 0 (chanterem) zabijalem generalow w apekowym   tyle  w temacie co w AIonie i jak robilem  

:D chyba afk-ujących pod instancją, nieźle sie ubawiłem tym wpisem :D same procenty APkówka minus BMówka ile dają, a ty jeszcze piszesz ze miałeś bm na zero? taki generał nawet nie ogarnięty to by cie spamowaniem 1-2 klawiszy rozwalił, o czym ty chłopie w ogóle piszesz - no chyba, ze to robiłeś za czasów jak generała dostawało sie za APki, to moze jakiś dzieciak sie dorobił ( bo było wtedy łatwo) i go zgnoiłeś

Poradnik jeszcze nie jest skończony jak wrócę to go dokończę gdzieś tak po 14 godzinie powinień być skończony. Czy byłaby możliwość przypięcia go i wyczyszczenia tematu z postów?

Nie wiem człowieku gdzie sprawdzałeś te ceny w Empiku nie ma w Media markcie 40 zł czy tam 30 a jakiś .... to jeszcze na główna daje.

Nie wiem człowieku gdzie sprawdzałeś te ceny.

http://m.ceneo.pl/35464340

https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-pc-aion

W Media Markt (ogólnie wszędzie) zawsze były dwie wersje jedna za 9,99zł a druga za 29,99zł. Ta droższa poza kodem na GP ma kod na Peta jakiegoś. W MediaMarkt pokazuję Ci to co mają na stanie. Jeżeli w tej chwili nie ma akurat tego to mam dla Ciebie propozycję. Nałóż buty idź do sklepu i poproś pana lub panią o zamówienie żeby przysłali do sklepu więcej egzemplarzy. Czy jeszcze mam pójść za Ciebie kupić i na pw wysłać kodzik? :)

Ale jesteś dobro-myślny , tylko czego wypisujesz 5 sklepów z czego jeden tylko ma prawdziwą cenę ? Oj poszedłem do empiku ale niestety pomyliłeś się i wcale tam tej gry nie ma , no a saturna to mi wyczaruj w mieście a zapewne odwiedzę .

Poradnik jeszcze nie jest skończony jak wrócę to go dokończę gdzieś tak po 14 godzinie powinień być skończony. Czy byłaby możliwość przypięcia go i wyczyszczenia tematu z postów?

Po co czyścić temat? Chyba po to powstał, żeby móc dyskutować... Co do samego poradnika, mało przejrzysty, a masa, że się tak wyrażę, oczojebnych kolorów, nie ułatwia jego rozczytywania. Co do samej wersji pudełkowej, obiło mi się kiedyś o uszy, że nie jest już produkowana. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Poza tym, jak już załączasz mapy i ustalasz kolejność przechodzenia lokacji po stronie asmo, to powinieneś pokazać również po stronie elyos... Irytują mnie strasznie te dziwaczne cyferki; "

2.

Grind i przerabianie drop'u na "Proszek" / Enchantment Stone

Gorszy eq tzw. "eternalowy" przerabiasz na proszek z którego robi się kamyki do podbijania eq (enchantowania) cena 1 kamyczka na broku to 2kk.

3.

Spirit Stone of Eternity

Ostatnia sprawa to Spirit Stone'y potrzebne do Nowego Craftu. Ja z jednego dnia po około 3-4 godzinach grindu mam ich około 20-30. Cena ich to około 100 000 Kinah czyli za 30 mamy 3 miliony (kk).

"

Powinno to raczej wyglądać tak: '2. Grind i przerabianie dropu na 'Proszek'/ Enchantment Stone.' i tak dalej... Jeszcze popraw średniki przy angielskich wyrazach, bo są w większości źle postawione :)

Nie oszukujmy się, zarobek tego typu jest oparty wyłącznie dla graczy, którzy już GP'ka posiadają. A co z osobami które tego GP'ka nie posiadają a chcą na niego zarobić? Dla przykładu gram aktualnie na Barusie, nigdy nie zagłębiałem się za bardzo w Aiona, wbiłem już 27 lvl, mam jakiekolwiek szanse żeby na niego w przyszłości zarobić bez posiadania go? Bo z tego co czytałem to raczej mało realne.

Na spokojnie zarobisz. Do gry gildia nie jest wymagana, ale z gildią jest łatwiej;)

skoli - bez gili w Aionie jestes nikim...cociaz teraz na wszystko biora randomow bo nie ma ludzi do gry , smutne i przykre...po 3.0 ta gra umarla a byla najlepsza .

Z tym, czy jesteś nikim polemizował:D co znaczy jesteś nikim? Jeśli chodzi Ci o to, że nikt Cię nie weźmie na te lepsze insty, to o to się nie martw, bo będą brali jak będziesz wystarczająco dobry. Z gildii bonusy masz jedynie jak legion podbije fort, a nie wszystkie na to mogą sobie pozwolić. Jeśli chodzi o to, że rangi nie wbijesz, o wiele łatwiej farmi się solo do 4/5-star, a potem znajdziesz grupe/ally na dredy...

Ok trochę poprawiłem wszystko, dopisałem na temat EQ do PvP tylko muszę dopisać ile wejść w tygodniu jest na poszczególne arenki i ile się dostaję insigni za przegraną i wygraną i jakoś do obliczyć ile można wyciągnąć tygodniowo Insigni.

Z tym, czy jesteś nikim polemizował:D co znaczy jesteś nikim? Jeśli chodzi Ci o to, że nikt Cię nie weźmie na te lepsze insty, to o to się nie martw, bo będą brali jak będziesz wystarczająco dobry. Z gildii bonusy masz jedynie jak legion podbije fort, a nie wszystkie na to mogą sobie pozwolić. Jeśli chodzi o to, że rangi nie wbijesz, o wiele łatwiej farmi się solo do 4/5-star, a potem znajdziesz grupe/ally na dredy...

jakim cudem nauczysz robic sie end game inst bez gildi :X? ew znajomych ...?

poprostu chodząc na nie? Na każdym serverze jest grupa lowków, co biorą randomy z decent gear'em, aby stale próbować je zrobić. Zresztą jakie masz obecnie trudne insty warte zachodu?