Potrzebna pomoc w wyborze karty graficznej

Czesc !

Zastanawiam sie nad wymiana karty graficznej. Na oku mam GTX 1060 / GTX 980 (uzywka) / R9 Fury Nitro.

Rozdzielczosc monitora to 1920x1080, wiec poszukuje karty do FHD. Karta bedzie wspolpracowac z i5-6600k.

Nie moge sie zdecydowac, licze na wasza pomoc !

Nie baw się w stara architekturę od Nvidia. Co do grafik Fury potrzebuje troche prądu :). A sam wybór... Hmmm a w jakie gry grasz?

Co do gier - Wiedzmin 3, MMO ( Black Desert Online itd. ), seria Total War, H1Z1, Paragon.

Oczywiscie mam zamiar pomykac w ustawieniach ulta / wysokich w najblizsze tytuly.

Zasilacz Corsair CX600 na pokladzie.

Czesc !

Zastanawiam sie nad wymiana karty graficznej. Na oku mam GTX 1060 / GTX 980 (uzywka) / R9 Fury Nitro.

 

Rozdzielczosc monitora to 1920x1080, wiec poszukuje karty do FHD. Karta bedzie wspolpracowac z i5-6600k.

 

Nie moge sie zdecydowac, licze na wasza pomoc !

Fury jest najwydajniesza karta z tego co tu napisales ,ale tez pobiera na wiecej pradu ... I tu juz nie chodzi o tytuly gier bo prawie w kazdej ma kilkunasto klatkowa przewage nad gtx1060

jak cie nie interesują większe rachunki za prąd w skali roku bierz fury :).

100 zł w skali ROKU, to jest pikuś. Poczekam jeszcze na jakąś wypowiedź. Wstępnie jestem za Fury.

ewentualnie RX 480. Ja go brałem do i5 6600 i powiem że jestem mega zadowolony. Szczególnie przy grach korzystających z dx12. Rise of The Tomb Raider czy Squad czy Forza nowa działa elegancko. :)

Motyw jest taki, że wciąż korzystam z Windowsa 7. Dx 12 jest tylko dla Windowsa 10.

Nie wiem co ludzie maja do win10 korzystam i jestem mega zadowolony :)

To ja też coś dopiszę ... więc tak , jak wybierasz 1060 to tylko 6gb vram ( nie pchaj się w 3gb ) bo polegniesz. Większości tytułów wymaga od grafiki minimum 3,2 gb vram ... 1060 ok lecz patrz też na chłodzenie ... ceny są adekwatne do zastosowanych chłodzeń i tak np: są karty bez pół-pasywnego chłodzenia co powoduje iż nawet w spoczynku wentylatory pracują z +/- 500-600 rpm. Z tego co pamiętam najlepsze układy chłodzenia w rozsądnej cenie mają modele Palit ( Jet-Stream ) , Gainward ( Phoenix ) oaz absolutny TOP MSI ( Gaming X ) . Warto podjąć rozsądną decyzję przed zakupem , bo potem zostaje się z "suszarką" w obudowie i czar z FPSów pryska zwłaszcza jak karta jest w spoczynku a nadal "wyje". Teraz z innej beczki warto rozważyć zakup RX 480 8gb , Prędzej czy później przesiądziesz się na win10 a DX 12 + Vulkan będą czy tego chcemy czy nie boostowały gry przez następne 2-3 lata. Radeon RX 480 daję ci ogromny handicap i pozwoli grać w tytuły w 60 FPS na detalach wysokich. Nie obawiaj się tych kart są naprawdę warte uwagi i rozważenia zakupu. Co zaś się tyczy modeli z 2 ręki ... cóż nie wiadomo co dostaniesz ryzyko jest spore. A i jeszcze ostatnia sprawa modeli starszych , dotyczy tematu R9 Fury i GTX 980 ... tu już wielu testerów i blogerów na ( YT i forach ) wypowiadało się iż zakup tych modeli ma sens tylko wtedy kiedy Ty jako klient końcowy masz szanse kupić je w super cenie +/- 30 % niższej od ceny sklepowej na dziś ( brutto ) , bo tracą na wartości ogromnie a ich cena w sklepie nie jest już dedykowana ich super jakością ( na rynku są mocniejsze jednostki i tańsze ) lecz tym że firmy zakupują sprzęt w dolarach i to co miały/mają na magazynach kupili w cenach mocno na dziś nie zadowalających w przeliczniku zł / dolar a nie mogą ( lub nie chcą ) ich sprzedać pod wodą czyli ( są w t.z. czarnej d*pie ) . Cóż mam nadzieję iż wyjaśniłem wszystko w miarę merytorycznie :) .

Życzę naj-lepszego z nowym rokiem i udanych zakupów.

Pozdrawiam.

Do puli dorzucam GTX 1070. Warto dodac te kilka stowek do wydajnosci jaka oferuje wspomniana karta ?

Jak najbardziej lecz w tym monecie muszą być spełnione 2 warunki ...

1 - Mocny zasilacz ( stabilna i mocna linia 12V ) w celu zasilania karty ( wiadomo że na pewno skusi cię jej OC ) a do tego potrzeba takiego właśnie .

2 - 1070 to karta pracująca docelowo w 2K ( ofc pracuje też w Full HD ) więc aby pracować ( grać i inne sprawy ) w natywnej dla niej rozdzielczość warto mieć dobry monitor by docenić tą kartę w 2K i procesor , aby w miejscach procesorowych ( czytaj aktywnych ) tam gdzie procesor zaczyna odpowiadać za FPS , nadążał on za kartą graficzną ( by nie było drastycznych spadków FPS ) z powodu niskiej wydajność procesora.

Reasumując ... wydanie 2 tyś na grafę wiąże się też z podsumowaniem całego PC.

ps: polecam ten link jak masz zamiar real kupić 1070 -- >>

Pozdrawiam.

525W na linii 12V powinno starczyc do GTX 1070. I5-6600k raczej nie powinien ograniczac tej karty, zawsze mozna zrobic lekkie OC.
Monitor to niestety FHD - Eizo FG2421. Jak to jest z tym DSR ? Zawsze mozna zescalowac 2k do FHD.

Tu nie pomoże ci na razie nikt ( a na pewno uczciwie ) , niestety za mało jest jeszcze testów między tymi 2 technologiami 1 vs 1. Póki co , był by to jak rozprawianie o wyższości Św. Bożego narodzenia nad Św Wielkiej Nocy :) . Gdybym miał się ja sam wypowiedzieć na ten temat to nawet na sucho ( bez testów ) wolał bym czyste 2K niż nawet najlepsze skalowanie ... ot jestem po prostu staromodny wiek ( robi swoje ) :) więc traktuj to jako zwykłą zajawkę :) . Cóż w mojej opinii to chyba zamyka ten temat , teraz pozostaje ci tylko podjąć rezolutną decyzję adekwatną do posiadanej gotówki i potrzeb :) ... z mojej strony życzę ci udanych zakupów i miłej zabawy.

Pozdrawiam.

Gier z wykorzystaniem architektury Dx 12 jest na razie nie wiele, wiec 1070 będzie dobrym wyborem, chyba że masz trochę czasu to warto byłoby poczekać na architekturę kart AMD vega, może być ciekawa a no i ceny polecą w dół zapewne.

Miałem ogólnie taki zamiar, dlatego prezentu na święta sobie nie robiłem. Jednak patrząc na informacje, które AMD nam podało, spodziewam się tych kart dopiero w czerwcu...

moim zdaniem GTX 1070 powinien być do monitorów z obsługa 1440p albo 144hz(szczególnie go monitorów z 144hz) bo tak to marnuje się potencjał tej grafiki. Wiec może faktycznie lepiej poczekać na vegi? Nawet jak nie kupisz to może odłożysz na taki monitorek dodatkowo? Chociaż z drugiej strony można kupić taki monitor później posiadając już taką kartę :). Tylko mnie trochę denerwuje marketing Nvidia a dokładnie to jak szybko porzucają swoje starsze architektury. Doskonale to widać na przykładzie GTX 7xx, a już czytałem na tech... Coś tam o przypadkach dziwnych działań GTX 960 na nowych sterach. Człowiek jednak kupuje grafike za ponad 2000zl i chcę się nią cieszyć. Za to cenę można mieć konsole z grami do niej. Co nie zmienia faktu że na dzień dzisiejszy to wybitna grafa :)

Lub w sumie możesz sobie kupić rx 480x, porządna karta, a potem ją sprzedać też jest jakieś rozwiązanie, jak wejdą nowe karciochy, co do kolegi z góry, to jakby kupił 1070, to może sobie też z czasem dokupić fajny monitor.

Właśnie ta polityka... Monitor ma odświeżanie 120 Hz, więc im wydajniejsza karta - tym lepiej. Miałem zamiar wymienić też monitor, jednak wszystko w swoim czasie. Są rzeczy ważne i ważniejsze, komputer poczeka. Liczyłem na vege w lutym... Przeliczyłem się. Korci mnie kupno Fury trochę.

Fury już trochę już latek ma, nie pakowałbym się w stare technologie. Tak się zapytam ile masz na wydanie PLN ?