Blizzard

Dużo ludzi mówi jaki to Blizzard jest zły i źle balansuje gry itp. (nie mówię że wszyscy, po prostu dużo). Ale pewnie nigdy się z nimi nie skontaktowali. Miałem pewien problem. Otóż chciałem zakupić 1 skrzydło przygody w Hearthstone. Było to pierwsze skrzydło. Owszem da się kupić pojedyncze ale na karcie nie miałem kodu CVV. Przez PayPal da się zapłacić tylko za wszystkie 5 skrzydeł bez tego kodu. Więc napisałem do Blizz w tej sprawie. Myślałem że powiedzą mi jak to zakupić albo coś podobnego, ale miło się zaskoczyłem. Blizzard napisał mi jak można jeszcze zapłacić, a to skrzydło dał mi w prezencie za darmo. Dołączam link do screenów z maila: http://imgur.com/a/xSprM

A jak napiszesz na wykopie że solgaz to dobre płyty to dostajesz kubek.

Co ma to wspólnego z balansowaniem gier?

Dużo ludzi mówi że Fiat robi najszybsze , najlepsze samochody , najbardziej przyjazne środowisku itd . Bo wiecie jak kupiłem poloneza z startym bieżnikiem dostałem 4 koła zimowe gratis w ramach rekompensaty .

Jak kolega wyżej napisał co ma piernik do wiatraka . Blizzard kiedyś wydawał gry przełomowe typu warcraft , SC , Diablo czy ,,rewolucyjny'' WoW teraz wydaje przeciętniaki typu d3 , Overwatch , HoTs które ludzie grają tylko ze względu na markę co nie oznacza że są super dobre . O co ludzie sapią na Blizza ? W większości właśnie o balans w ich produkcjach bo poza sc wszystkie są niezbalansowane i zamiast pracować nad tym to dodają itemy do cashopów czy kosmetyczne pierdoły . Jak w 2000 roku mógłbym zaliczyć Blizzard do najlepszej Firmy wydającej gry mmulti to obecnie porównując ich do SquareEnix , NcSoft czy Nexona wypada dość przeciętnie .

Ludzie się sapią bo w większości gry blizzarda są płatne. I to wszystko. Nie powiem, można się czepić pewnych rzeczy w ich produkcjach ale jakby nie było w top20 najbardziej popularnych gier znajdują się wszystkie gry blizzarda. To świadczy samo za siebie. A to, że ktoś napiszę negatywnie o blizzardzie nie świadczy o tym, że ma racje. To po prostu opinia jedna z wielu. Pozytywnych jak i negatywnych. A support jak widać bardzo przyjazny. To też dużo.

Yup. Dla mnie to tez plus. Bardzo fajne zachowanie ze strony supportu. Nie widzę powodu, żeby się pieklić.

Luqe302 Posiadam/grałem wszystkie możliwe gry blizzarda i uważam większość z nich za słabe więc pisanie że ktoś nie ma pieniędzy jest na poziomie podstawówki . Są w top 20 to tylko pokazuje jak gówniany obecnie rynek gier mamy . Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że Overwatch czy HoTs jest rewolucyjne . Tak samo można powiedzieć że ten co tylko wychwala ich produkcje ma racje .

Dużo ludzi mówi że Fiat robi najszybsze , najlepsze samochody , najbardziej przyjazne środowisku itd . Bo wiecie jak kupiłem poloneza z startym bieżnikiem dostałem 4 koła zimowe gratis w ramach rekompensaty .

 

Jak kolega wyżej napisał co ma piernik do wiatraka . Blizzard kiedyś wydawał gry przełomowe typu warcraft ,  SC , Diablo czy ,,rewolucyjny'' WoW teraz wydaje przeciętniaki typu d3 , Overwatch , HoTs które ludzie grają tylko ze względu na markę co nie oznacza że są super dobre . O co ludzie sapią na Blizza ? W większości właśnie o balans w ich produkcjach bo poza sc wszystkie są niezbalansowane i zamiast pracować nad tym to dodają itemy do cashopów czy kosmetyczne pierdoły . Jak w 2000 roku mógłbym zaliczyć Blizzard do najlepszej Firmy wydającej gry mmulti to obecnie porównując ich do SquareEnix , NcSoft czy Nexona wypada dość przeciętnie .

Nie do końca zgodzę się z tym że ich gry są słabe, raczej to gracze sami nie wiedzą czego chcą a poza tym, hejtowanie o obrażanie wszystkich dookoła jest w modzie

Piszesz że obecne gry robią słabe a w międzyczasie Overwatch w krótkim czasie ma już ponad 20 mln graczy, do tego zamierzają zrobić rewolucję w e-sporcie z prawdziwymi ligami i kontraktami

Następny ich nowy produkt Hearthstone, TY piszesz że jest słaby, oni na swoją obronę mają fakt że w HS jest już ponad 50 mln graczy, jest bardzo popularny na Twitchu i na chwilę obecną największy zysk przynosi im właśnie słynna karcianka

takie nastały czasy, 15 lat temu mały ułamek ludzi miał internet w domu, nie było zatem wszechobecnego hejtu na wszystko, teraz każdy ma internet i każdy hejtuje wszystko, głównie to co płatne

Kiedyś na pewnym forum o telefonach napisałem że mam iphone'a i jestem z niego mega zadowolony, zwyzywali mnie od najgorszych i pisali że to syf, że jestem głupi i że samsung za 300 zł jest lepszy

To samo tyczy się gier, nie wszyscy ale zdecydowana większość hejtuje gry bo są płatne

Ja osobiście uważam że Overwatch i Hearthstone to bardzo dobre i grywalne gry, są w nich bugi, cheaty czy brak balansu no ale tak jest ze wszystkimi innymi grami, nie tylko blizzard ma z tym problem ale też inni wydawcy swoich gier

Pisanie głupot w stylu, "grają tylko dlatego bo słynna marka" to stek wielkich bzdur, gorszego wytłumaczenia nie słyszałem. Nie rób z nas, graczy, idiotów, każdy ma swój mózg i wie czy gra mu się podoba czy nie

Myślisz że Overwatcha kupiło ponad 20 mln graczy ze względu na markę ?

myślisz że w darmowego Hearthstone'a grają miliony graczy tylko dlatego że słynna marka ?

Otóż nie, gdyby gra była słaba to odinstalowaliby ją i nigdy w nią nie grali, taka jest parwda

Grają bo im się dana gra podoba

Co do samego supportu blizzarda to nie ma lepszego, natychmiastowy kontakt, nie robią żadnych problemów, bez problemu dadzą w WoWie 3-5 dni gry jeśli będziesz potrzebował, bez żadnego problemu "zamrożą" również Twój abonament jeśli jedziesz na wakacje na 2 tygodnie i nie chcesz by się abonament zmarnował

//bvndy

człowieku, piszesz ze grasz regularnie w coś co jest słabe ? przecież Twoja wypowiedz się kupy nie trzyma...

wracasz do ich gier bo masz sentyment ? masz sentyment do Overwatch który jest kilka miesięcy dopiero na rynku ? sentyment to możesz mieć do WoWa który ma ponad 10 lat a nie do gry która ma kilka miesięcy

to nie jest sentyment, wracasz do nich bo po prostu zdajesz sobie po przerwie sprawę że nie ma lepszych

@SiLuS

,,Piszesz że obecne gry robią słabe a w międzyczasie Overwatch w krótkim czasie ma już ponad 20 mln graczy, do tego zamierzają zrobić rewolucję w e-sporcie z prawdziwymi ligami i kontraktami ''

Ciekawe ile gra :P aktywnie . Z gw2 też mieli zrobić najlepsze mmo esportowe . Pisanie co mają zrobić wiesz gdzie można sobie wsadzić . Hots też miał zawojować sceną Esportu

,,Następny ich nowy produkt Hearthstone, TY piszesz że jest słaby, oni na swoją obronę mają fakt że w HS jest już ponad 50 mln graczy, jest bardzo popularny na Twitchu i na chwilę obecną największy zysk przynosi im właśnie słynna karcianka ''

Naucz się czytać nie napisałem nigdzie że HS jest słaby tylko niezbalansowany i w d*pie mają opinie progamerów na temat balansu niektórych kart . Skoro mają tak wiele graczy , tyle kart , takie dochody dla czego tylko kilka tali nadaje się do grania .

,,Pisanie głupot w stylu, "grają tylko dlatego bo słynna marka" to stek wielkich bzdur, gorszego wytłumaczenia nie słyszałem. Nie rób z nas, graczy, idiotów, każdy ma swój mózg i wie czy gra mu się podoba czy nie

Myślisz że Overwatcha kupiło ponad 20 mln graczy ze względu na markę ?

Nie ale spora ilość osób na pewno bo produkty Blizzarda są przehypowane ( bardzo agresywna kampania reklamowa ) . Myślisz że nielicznych stać kupić grę za 150zl pograć 10h i odłożyć na półkę ? Sam mam wiele takich gier .

Nigdy nie kupiłeś gry tylko z tego powodu bo ktoś na streamie w nią grał i wydawała ci się fajna ? Niestety odczucia grając , a oglądając są całkiem inne .

Nie zastanawiało cię dla czego blizzard nie podaje przybliżonego online ? By uciąć spekulacje takich osób jak ja ? Dla czego większość firm ujawnia swoje serverstatsy gdzie Blizzrd mając online po xxx milionów nie chwali się tym ?

Jeśli wyjdzie d4 i w4 zobaczysz ile milionów osób kupi preordera nie grając w bety . Sam Kupiłbym już dziś w ciemno bo lubię te uniwersa

Sentment był ogólnikowo napisany nie do wszystkich gier , lubię wrócić do d3 , d2 , w3 , sc czy hotsa od czasu do czasu nic więcej . Wowa jak i Ov pomimo iż posiadam trochę pograłem uważam za słabe produkty .

Takie nastały czasy, 15 lat temu mały ułamek ludzi miał internet w domu, nie było zatem wszechobecnego hejtu na wszystko, teraz każdy ma internet i każdy hejtuje wszystko, głównie to co płatne

Brednie grałem w mmo w tamtych czasach i ludzie tak samo hejcili i skakali po grach .

15-20 lat temu skakać po grach to raczej nie skakali bo 15-20 lat temu gry MMORPG można by policzyć na palcach jednej ręki, nie mieli po czym "skakać"

Hejtowali też praktycznie sporadycznie bo po prostu nie było gdzie hejtować. Nie było portali społecznościowych , facebooków, Youtubów, Pudelków, faktów i reszty tego syfu gdzie można komentarz napisać

Do tego służył mirc , fora . 20 lat to owszem za czasów ultimy nie mieliśmy za dużo alternatyw , ale 15 lat w tył już było sporo gier na rynku . Można było przebierać i mieć porównania . Sam pewnie testowałeś niejeden tytuł z tych bardziej znanych Tibia , Mu , PristonTale , Ro , knight Online , Everquest a to tylko te bardziej rozpoznawalne co mi do głowy przyszły .

produkty Blizzarda są przehypowane (  bardzo agresywna kampania reklamowa )  .

To, że Blizzard promuje swoje na gry na wielką skalę nie jest równe agresywnej kampanii reklamowej, bo takowej jeszcze nie widziałem (od Blizzarda).

Szkoda, że Blizzard nie przedłuża prepaida na WoWa, kiedy piszesz im po 10 ticketów na dzień a bugi jak były tak nadal są :v

I jeszcze te ciągłe odpowiedzi w stylu "sorki, taki mamy klimat, nowy dodatek, totalna zwała, no czaisz bazę chyba nie? Płać dalej a my to kiedyś naprawimy, elo!"

To, że dali ci jedno skrzydło (czy coś tam) za free to nie czyni ich jakimś pro uber dobrym. Od Overwolfa dostałam wszystkie skiny do Smite za free bo nie mogłam ich zdobyć w normalny sposób poprzez używanie go i jakoś tematu na forum z kuli tego nie zrobiłam. Dla nich danie jakiemuś tam jednemu randomowi na milion czegoś za darmo to żadna sztuka. A to, że trzepią z was kasę tak czy siak nie muszę chyba wspominać?

Chyba wpiszę Blizzarda na moją czarną listę, podobnie jak zrobiłam to z EA (od nich ostatnią grę jaką kupiłam było Darkspore w 2011 roku?). Ta firma w moim życiu namieszała zbyt wiele, a portfel będzie karmić HiRez, bardziej zasługują :)

Szkoda, że Blizzard nie przedłuża prepaida na WoWa, kiedy piszesz im po 10 ticketów na dzień a bugi jak były tak nadal są 

I jeszcze te ciągłe odpowiedzi w stylu "sorki, taki mamy klimat, nowy dodatek, totalna zwała, no czaisz bazę chyba nie? Płać dalej a my to kiedyś naprawimy, elo!"

 

To, że dali ci jedno skrzydło (czy coś tam) za free to nie czyni ich jakimś pro uber dobrym. Od Overwolfa dostałam wszystkie skiny do Smite za free bo nie mogłam ich zdobyć w normalny sposób poprzez używanie go i jakoś tematu na forum z kuli tego nie zrobiłam. Dla nich danie jakiemuś tam jednemu randomowi na milion czegoś za darmo to żadna sztuka. A to, że trzepią z was kasę tak czy siak nie muszę chyba wspominać?

 

Chyba wpiszę Blizzarda na moją czarną listę, podobnie jak zrobiłam to z EA (od nich ostatnią grę jaką kupiłam było Darkspore w 2011 roku?). Ta firma w moim życiu namieszała zbyt wiele, a portfel będzie karmić HiRez, bardziej zasługują  

Współczuję Ci skoro jakaś firma produkująca gry miesza w Twoim życiu. Musi Ci być bardzo ciężko...

Naprawdę, szczerze, współczuję

Zdrowiej szybko...

Pozdrawiam

Szkoda, że Blizzard nie przedłuża prepaida na WoWa, kiedy piszesz im po 10 ticketów na dzień a bugi jak były tak nadal są 

I jeszcze te ciągłe odpowiedzi w stylu "sorki, taki mamy klimat, nowy dodatek, totalna zwała, no czaisz bazę chyba nie? Płać dalej a my to kiedyś naprawimy, elo!"

 

To, że dali ci jedno skrzydło (czy coś tam) za free to nie czyni ich jakimś pro uber dobrym. Od Overwolfa dostałam wszystkie skiny do Smite za free bo nie mogłam ich zdobyć w normalny sposób poprzez używanie go i jakoś tematu na forum z kuli tego nie zrobiłam. Dla nich danie jakiemuś tam jednemu randomowi na milion czegoś za darmo to żadna sztuka. A to, że trzepią z was kasę tak czy siak nie muszę chyba wspominać?

 

Chyba wpiszę Blizzarda na moją czarną listę, podobnie jak zrobiłam to z EA (od nich ostatnią grę jaką kupiłam było Darkspore w 2011 roku?). Ta firma w moim życiu namieszała zbyt wiele, a portfel będzie karmić HiRez, bardziej zasługują  

hmm ciekawe raportowałem kilka bugow i wszystkie były w najbliższych dniach od informacji o nich usuwane...jak potrzebowałem 1 dzień darmówki w WoW'ie bo chciałem sobie za kasę od kumpla kupić token na prepaid dostałem 27 dni od nich za free...kilka razy miałem problemu z kontami i bez problemu załatwiłem wszystko w kilka dni

ogólnie według mnie blizzard ma jeden z lepszych supportów grach.

Luqe302 Posiadam/grałem wszystkie możliwe gry blizzarda i uważam większość z nich za słabe więc pisanie że ktoś nie ma pieniędzy jest na poziomie podstawówki . Są w top 20 to tylko pokazuje jak gówniany obecnie rynek gier mamy . Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że Overwatch czy HoTs jest rewolucyjne . Tak samo można powiedzieć że ten co tylko wychwala ich produkcje ma racje .

Także posiadam wszystkie gry blizzarda, w jedne grałem więcej w inne mniej (aktualnie powracam od czasu do czasu tylko do HS'a i Diablo 3) co nie znaczy, że ich gry są słabe. A fakt, że większość ich gier jest płatny sprzyja większej ilości hejtu i nie możesz mi powiedzieć, że nie. Nie jest to argument z podstawówki. Podstawówkowy to może być hejt na gry przez osoby, które nigdy w coś nie zagrały. Zgodzić się mogę co najwyżej na hejt typu "gra nie warta ceny, gdyby była F2P to było by ok, ale nie za np. 200 zł". Ale takie coś jest bardzo sporadyczne. Niestety ale taką mentalność mają ludzie, że czepiają się wszystkiego co odnosi sukcesy, a hejt z ich strony jest słaby, bezargumentowy, na siłę. Nie zawsze ale jednak.

A troszkę śmieszne, jest stwierdzenie, że "są w top20 bo taki słaby rynek gier mamy". Być może jest słaby co nie zmienia faktu, że blizzard na takim rynku jaki mamy nadal jest w czołówce.

Największy problem ich gier, przynajmniej według mnie to casualowość. Produkcje są solidnie wykonane, ale próbują trafić do wiele odbiorców przez co gry są.. za łatwe.

Współczuję Ci skoro jakaś firma produkująca gry miesza w Twoim życiu. Musi Ci być bardzo ciężko...

Naprawdę, szczerze, współczuję

Zdrowiej szybko...

 

Pozdrawiam

Wiesz, Hasira to taka nasza forumowa masochistka. Ciągle gada o tym, jaki to Blizzard jest zły, jak to ździerca kasę itd., przy czym sama ich "dokarmia" kupując Legion i prepaidy.

Wracając już do samego Blizzarda i ich supportu, to nigdy nie miałem z nimi problemów. Imo mają najlepszy "growy" support. Nie raz dostawałem jakieś drobnostki od nich, nie raz odpisywali w ciągu kilkunastu minut, nawet w ustawowe dni wolne od pracy. Za czasów, gdy grałem w wowa, GM nawet pokusił się, by zagadać do mnie podczas gry i zapytał, czy jeszcze czegoś nie potrzebuję :)

Dużo ludzi mówi jaki to Blizzard jest zły i źle balansuje gry itp. (nie mówię że wszyscy, po prostu dużo). Ale pewnie nigdy się z nimi nie skontaktowali. Miałem pewien problem. Otóż chciałem zakupić 1 skrzydło przygody w Hearthstone. Było to pierwsze skrzydło. Owszem da się kupić pojedyncze ale na karcie nie miałem kodu CVV. Przez PayPal da się zapłacić tylko za wszystkie 5 skrzydeł bez tego kodu. Więc napisałem do Blizz w tej sprawie. Myślałem że powiedzą mi jak to zakupić albo coś podobnego, ale miło się zaskoczyłem. Blizzard napisał mi jak można jeszcze zapłacić, a to skrzydło dał mi w prezencie za darmo. Dołączam link do screenów z maila: http://imgur.com/a/xSprM