Komp do gier 1080p 60FPS do 2,7k zł

Siemka,

Złożyłem coś takiego budżetowego: http://www.morele.net/inventory/info/RPuPt6/

Nada się? Nie chce dopłacać, wiec interesuje mnie kwota 2,7k zł plus minus 50zł. Nie jestem maniakiem gier 2k lub 4k w 144 klatkach, nawet zdzierze te medium grafike. Wiem ze mamy tutaj paru fachurow na ten temat, wiec do dzieła. Co zrobiłem źle?:)

Ps. Nie dozbieram do 3k, nie dozbieram do 3,5k, ani wyżej. Mam tyle i więcej baba mi nie pozwoli wydać ^^

Zmień babę bo to komputer na max 2 lata. Karta graficzna bez przyszłości i będziesz grał od samego początku na średnich detalach w najnowsze tytuły wiem bo niestety sam posiadam dlatego sprzedaje i zmieniam na 1060 która jest z 70% wydajniejsza a cena 1300-1600 zł. Procesor hmmm jednak brałbym coś z półki z i5 bo to na pewno jest tylko do grania więc i7 nie jest konieczna i kup coś w zakresie ok 700zł resztę przeznacz na kartę graficzną bo na prawdę jest słaba. Obudowa jak widać po testach jest też lewacka i nie ma dobrego chłodzenia dokładniej rotacji powietrza.

jak do tej ceny jest ok. Baba nie pozwoli? To zrezygnuj z czegoś tak by baba pozwoliła :D brak piwka :D albo coś w tym rodzaju :D

ewentualnie zrób myk kup to co teraz minus grafika. i dozbierasz na grafikę lepszą. :)

Handluj z babą byle z rozwagą :D

Komputer to tylko rozrywka a kobieta to zycie. Badzy powazni, nie bawmy sie w nerdowskie teksty. Nie bd odkladal wiecej kasy bo tez mam zajecia po za kompem. Czemu rx470 jest slaby? 4gb wystarczy do 1080p. Na 2 lata? Starego kompa mam ponad 4lata, a wczesniejszego 8lat i dalej hulaja. Jestem ciekaw czy ta plyta glowna od AsRocka podola w takiej konfiguracji i czy ten zadilacz Antec ogarnie to wsio.

Komputer to tylko rozrywka a kobieta to zycie. Badzy powazni, nie bawmy sie w nerdowskie teksty. Nie bd odkladal wiecej kasy bo tez mam zajecia po za kompem. Czemu rx470 jest slaby? 4gb wystarczy do 1080p. Na 2 lata? Starego kompa mam ponad 4lata, a wczesniejszego 8lat i dalej hulaja. Jestem ciekaw czy ta plyta glowna od AsRocka podola w takiej konfiguracji i czy ten zadilacz Antec ogarnie to wsio. 

da radę. jest to zestaw do długiego grania. tylko wiadomo medium/uber low. zasilacz ogarnie nie masz tu nic co by go spaliło. OC robisz? płyta co ma trzymać. OC procka nie robisz.

Bardziej chodzi o jej jakosc do jej ceny. W oc nie bd sie bawil. Zawsze robilem vsync na 60klatek i wiecej nie trzeba. Czyli podzespoly dobrana poprawnie i nic nie powinno kolidowac?

Jedyne uwagi to obudowa nie posiada praktycznego zastosowania. (chodzi o kulturę. zero wentylatorów, przewiewność poziom Zero. itd.) będzie głośny kompek.

Jeżeli 50zł nie robi ci różnicy https://www.morele.net/obudowa-i-box-virgo-918-prescot-ov918rohs-358283/ spoko obudowa, ogolnie marka ibox malo znana w PL. Sam posiadam tę obudowe i jestem zadowolony. Z obudową masz 2 wiatraki na start w tym 1 duży. Minus, nie mozna wyłączyć niebieskiego oświetlenia w nocy może trochę drażnić :P.

Cała reszta spoko :). RX 470 na rok do przodu wystarczy :).

Zmień babę bo to komputer na max 2 lata. Karta graficzna bez przyszłości i będziesz grał od samego początku na średnich detalach w najnowsze tytuły wiem bo niestety sam posiadam dlatego sprzedaje i zmieniam na 1060 która jest z 70% wydajniejsza a cena 1300-1600 zł. Procesor hmmm jednak brałbym coś z półki z i5 bo to na pewno jest tylko do grania więc i7 nie jest konieczna i kup coś w zakresie ok 700zł resztę przeznacz na kartę graficzną bo na prawdę jest słaba. Obudowa jak widać po testach jest też lewacka i nie ma dobrego chłodzenia dokładniej rotacji powietrza.

tee porownania polityczne... Widac ze wydarzenia sejmowe mocno odbijaja sie na mozgach mlodych polakow...

Po 1 kup sobie okulary ... Po czym doszedles ze too i7 bo ja widze i5 -7400

Po 2 dobrze sie czujesz 70% procent too chyba w snach.... Nie bede ukrywal ze 1060 jest wydajniesza .... Ale kosztuje zaleznosc od modelu nawet o 100% wiecej....a wydajnosc wcale nie jest 70% wieksze... W zaleznosc od tytuly gry od 10 do 20 paru fps mozna zyskac wiecej.... .

Ciesze sie twoim poczuciem humoru...

Jeżeli 50zł nie robi ci różnicy https://www.morele.net/obudowa-i-box-virgo-918-prescot-ov918rohs-358283/ spoko obudowa, ogolnie marka ibox malo znana w PL. Sam posiadam tę obudowe i jestem zadowolony. Z obudową masz 2 wiatraki na start w tym 1 duży. Minus, nie mozna wyłączyć niebieskiego oświetlenia w nocy może trochę drażnić :P.

 

Cała reszta spoko :). RX 470 na rok do przodu wystarczy :). 

Dzieki, podmienie sobie ja w zestawie. :)

 tee porownania polityczne... Widac ze wydarzenia sejmowe mocno odbijaja sie na mozgach mlodych polakow...

Po 1 kup sobie okulary ... Po czym doszedles ze too i7 bo ja widze i5 -7400

Po 2 dobrze sie czujesz 70% procent too chyba w snach.... Nie bede ukrywal ze 1060 jest wydajniesza .... Ale kosztuje zaleznosc od modelu nawet o 100% wiecej....a wydajnosc wcale  nie jest 70% wieksze... W zaleznosc od tytuly gry od 10 do 20 paru fps mozna zyskac wiecej.... .

 

Ciesze sie twoim poczuciem humoru... 

Fantastyka popularno naukowa ^^ 70%? moze 15%.

A ten rx470 od power colora to dobry wybor?

Jakie 15%? Nikt nie napisał czy chodzi o 1060 3gb, czy 6gb. Jeżeli chodzi wam o 6gb, to rx470 nawet się do niej nie umywa. Do 1060 6gb, można co najwyżej porównać rx 480 8gb, który wychodzi tak samo wydajnościowo.

To, że masz kompa za ileś, którego kupiłeś jakiś czas temu to nic nie znaczy. Kiedyś kupowało się komputer za 1500 złoty i grało się na ultra przez 4 lata. Teraz przez 4 lata żeby grać na ultra to musiałbyś składać za 3,5-4.

A co do tematu... Za tą cenę nic lepszego raczej nie złożysz. Zastanowiłbym się czy brać 7400, czy 6500. Aktualnie ceny osprzętu poszły w górę, gdybyś dopłacił 1000 to masz bardzo duży skok wydajnościowy.

@Blath Właśnie dlatego napisałem, że za tyle nie złoży nic lepszego niż zestaw który podał. To z dopłatą było bardziej skierowane do reszty w roli ciekawostki. Pozdrawiam.

@G3Ryon Nie 5, nie 12. Sprawdzałem testy i różnica jest na poziomie 20 klatek. A przy 60 klatkach, a 40 jest różnica.

Ksar, ale on napisał, że nie da rady dołożyć i nie chce przekraczać podanej przez siebie kwoty, więc gadanie typu: "Mógłbyś dołożyć..." nie ma za bardzo sensu.

Zawsze można dołożyć i tak magicznie dochodzimy do ceny 8k :D Zestaw całkiem niezły, brałbym, tylko tak jak kolega wyżej pisał, zmień budę i będzie cacy. Ewentualnie kiedyś w przyszłości dołóż jakiś mały dysk ssd, windows i podstawowe programy będą się uruchamiać znacznie szybciej i praca na kompie będzie przyjemniejsza.

Jak zwykle większość z cyklu "nie znam się to się wypowiem".

Przy tej karcie i tej konfiguracji, spokojnie odpalisz większość gier w FULL HD, 60FPS i co najmniej na detalach HIGH, jak powyłączasz zbędne duperele, a pisanie takich bzdur że Geforce 1060 jest o 70% wydajniejszy, to już kompletna głupota, widać komu mama odrabiała lekcje w podstawówce.

Różnica między RX 470 4gb, i Geforce 1060 6gb, to max 12 Fpsów, w niektórych grach nawet o wiele mniej- ok 5-6. Zanim ktoś strzeli taką głupotę to polecam zapoznać się z testami, gameplayami i porównaniami obu kart, a najlepiej jak się ma możliwość to przetestować jak to dokładnie wygląda a potem się wypowiadać, bo ja też potrafię napisać parę bzdur i udawać mądrego w zakresie sprzętu.

Ja polecam sprzęt bo na pewno pograsz z 2lata na tym, nie ma teraz takiego skoku technologicznego jak kiedyś więc i wymagania zazwyczaj są na podobnym poziomie przy każdej nowej grze, chyba że optymalizacja jest kiepska to już inna sprawa.

Polecam YouTube hasło komputer do gier za 1500 zł od dobreprogramy.

Dzieki wszystkim za pomocne wypowiedzi. Zaraz kazdemu sypne lajkiem.

Hmm a tak z innej beczki. Warto czekac na nowe procki od AMD? Jakos lubie ta firme :) Myslicie ze kolejnych ich wypust przebije 6 i 7 generacje i5?

AMD VS INTEL http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_AUVDD79IMu4IQl62nN6c9M2pydb6Vb8I,w400.jpg

Witam. To ja ciut od siebie. Po 1wsze GF 1060 to nie jest konkurencja dla RX 470 i nigdy nie był i nie miał być ( nie wiem skąd ludzie wyciągają takie bzdury i je rozpowszechniają robiąc z tego jakiś durny mit wręcz jak by mieli z tego powodu ból d*p ska ), GF 1060 to konkurencja dla RX 480 i to tylko wtedy ma sens w porównaniu kiedy 1060 to wersja 6GB a RX 480 to wersja 8GB walka między nimi w przyszłości będzie się toczyć na DX12 ale to przyszłość. RX 470 to wolny strzelec i nie ma żadnego rywala po stronie Nvidi , podobnie u Nvidi 1050 TI nie ma żadnego oponenta po stronie AMD ( ot taki mały dołek segmentowy zrobiły se te 2 firmy ). Po 2ugie mam małą uwagę dotyczącą ramu w tym konfigu , mianowicie zalecam dual chanel ( straty przy skylike w opcji singiel chanel ram w grach dochodzą nawet do 20 % w fps ) warto się nad tym zastanowić np: 2 x 4 GB ( polecam YT na ten temat na Morele TV Piotrek "Lipton" robił pokaz różnic ). Po 3cie karta graficzna która wybrałeś jest ok i nie słuchaj nikogo ze to chłam. Ludzie nigdy w kompie jej nie mieli i piszą pierdoły. Jak byś miał kłopoty z kulturą pracy zrobisz jej undervolting to i spadną temperatury ( o ile jej po tym nie będziesz jej robił OC ) i poziom hałasu zmniejszy się nawet o ( +/- 5 dB ) a to już znaczna różnica kiedy wybierasz tanią obudowę z cieniutką blachą gdzie wszystko dzwoni. Martwi mnie troszkę płyta główna , i nie nie to że to B150 bo sam mam z tym chipsetem ( ja mam MSI Night Elf ) tylko o jej trwałość ( laminat i wyposażenie " karta dźwiękowa jest delikatnie pisząc słaba" ) ale to już kwestia twoje własnej oceny. Po za tym wszystko ok jak na zestaw budżetowy. Ze swojej strony życzę ci udanych zakupów i miłej gry.

Pozdrawiam.

A jaka bys polecil plyte glowna pod ten secik? Oczywiscie bez przesady cenowo :) FAKT z ramem to podmienie na dual channel. Nie planuje OC, wole stabilna prace w max 60fps bez buczenia.

Jak byś wytrzymał tak niewielką różnice w cenie to polecam tego mobasa https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b150m-ds3h-ddr3-b150-ddr3-sata3-usb-3-0-matx-ga-b150m-ds3h-ddr3-816167/ - powód to 4 sloty na ram , bardzo przyjazny dla usera bios lub tę https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-ddp-b150-dualddr4-sata3-dvi-2xdp-matx-b150m-pro-ddp-1034865/ prosta i bez awaryjna płyta z obsługą 4 x ddr ram i stabilną sekcją zasilania albo taka jak moja https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-night-elf-b150-dualddr4-2133-sata3-dvi-usb-3-1-matx-784087/ olej to że ma LEDy ( wiem ze nie masz w planach obudowy z oknem ) lecz liczy się to jaką ma kartę dźwiękową a jest zajeb ... ( sorki cenzura ) :) i jaki ma zestaw chłodzenia sekcji zasilania + jakości laminatu " nic się nie wygina " :) ... ok z tą ostatnią to cię trochę podpuszczam bo wiem że masz ograniczoną ilość kasy , lecz możeeeee ... dasz się skusić :). Jak coś to klikaj :)

Pozdrawiam.