Niedziałające programy tunelujące

Witam. Borykam się z pewnym problemem już długo. Dotyczy on tego że nie działają u mnie w domu żadne programy tunelujące od Hamachi i tunngle po Game Ranger i inne programy np do kamerek internetowych.

Jak go rozwiązać?

Uprzedzam że wielu rzeczy już próbowałem ale może coś źle po prostu robiłem.

Mój router to ZTE mf283+

Dostawca internetowy Orange.

Każdy komputer jest podłączony do osobnego switch'a TP link sf1005D. które są podłączone do takiego samego centralnego który to jest podłączony do router'a.

Poblokowane porty . Sprawdziłeś, czy na pewno nic nie blokuje ?

@polios3

Czy ja dobrze rozumiem? Każdy komputer to osobny switch, które na samym końcu są spięte razem do jednego switcha końcowego? Po co? Jaki był zamysł tego? Całkowicie nie rozumiem po co tak utrudniać życie sobie/innym i przesył danych przez kolejne całkowicie nie potrzebne bramki.

Stawiałbym jak przedmówca na porty, ale w takiej konfiguracji ciężko jest się połapać co i jak. Ile masz tych komputerów, że potrzebujesz tyle switchy? Do jednego switcha podłączysz na raz komputery (sam router posiada 4 porty na podłączenie różnych urządzeń) i po to one są, żeby łączyć sieci w normalny sposób za pomocą możliwie jak najmniejszej ilości urządzeń/bramek.

To jest problem architektury domowej akurat. Bo w w każdym pokoju jest shitch. Bo stacjonarne lecą po kablu a czasem i laptopa drugim się wpina. Shitch centralny po to że kable prowadzą na strych i tam wszystkie się zbiegaja. A router jest pod schodami na strych by wi-fi na dole działało (sufity jest tak wykonany że gdyby stał na strychu blokował by całe WiFi) odblokowywania portów próbowałem. Firewall'e i antywirusy wyłączyłem.

Edit: Dodałem rysunek będący modelem systemu w moim domu. Tak miszcz painta xD

model.png

To nie jest problem architektury domowej tylko nieumiejętnego/nieprzemyślanego stworzenia infrastruktury sieci domowej, ale to nie jest tutaj tematem.

Co do programów typu hamachi wywala jakieś błędy czy tak po prostu nie działa, podaj więcej szczegółów bo w świecie komputerowym nie działa znaczy bardzo wiele rzeczy.

@Edit

Po tym rysunku widać, że wystarczy tobie tylko jeden switch 8 portowy. Jeżeli tak bardzo chcesz podłączać laptopa przewodowo do internetu to wystarczy w każdym z pokoi gdzie jest switch założyć na ścianę gniazdko 2 portowe, które będzie podpięte do głównego switcha 8 portowego. W takim wypadku masz 3 pokoje po 2 porty + router co daje wykorzystanych 7 portów w głównym switchu. wystarczy dołożyć na każdy pokój dodatkowy kabel i na ścianę przykręcić gniazdka (jeżeli nie chcesz robić otworów w ścianach to gniazdka natynkowe). Taka sieć jest o wiele łatwiejsza do zarządzania i na pewno będzie sprawiać mniej problemów.

To nie jest problem architektury domowej tylko nieumiejętnego/nieprzemyślanego stworzenia infrastruktury sieci domowej, ale to nie jest tutaj tematem. 

Co do programów typu hamachi wywala jakieś błędy czy tak po prostu nie działa, podaj więcej szczegółów bo w świecie komputerowym nie działa znaczy bardzo wiele rzeczy.

tyle wiem. na przykładzie hamachi nie jestem w stanie z nikim utworzyć połączenia Bezpośredniego i zawsze jest albo pośredni albo wcale nie ma.

przy tunngle i game ranger po dołączeniu do pokoju i potem przejściu do lobby już wewnątrz gry tego lobby nie widać.

albo przy Warframe które też korzysta z tej metody mogę grać tylko z niektórymi osobami. przy reszcie wywala mnie nie znaleziono sesji albo utracono połączenie z hostem.

odblokowywałem porty według tego co podaje producent tego oprogramowania. jak i czytając na internecie używając programów do odblokowywania portów i nawet dzwoniłem do orange w tej sprawie. nic nie dało rady. kiedyś przy starym routerze który był podłączony do anteny na dachu w netia działało poprawnie.

Witam. Borykam się z pewnym problemem już długo. Dotyczy on tego że nie działają u mnie w domu żadne programy tunelujące od Hamachi i tunngle po Game Ranger i inne programy np do kamerek internetowych.

Jak go rozwiązać?

Uprzedzam że wielu rzeczy już próbowałem ale może coś źle po prostu robiłem.

Mój router to ZTE mf283+

Dostawca internetowy Orange.

Każdy komputer jest podłączony do osobnego switch'a TP link sf1005D. które są podłączone do takiego samego centralnego który to jest podłączony do router'a.