Co wymaga upgrade w moim kompie?

Witam.

Prosiłbym o jakieś porady w ulepszeniu mojego pc.

Aktualny Sprzęt:

Intel core i3 3220

8gb ram

AMD Radeon HD 6670 2gb

Zasilacz LOGIC 500w

Chciałbym wiedzieć w co zainwestować najpierw w processor czy w kartę graficzną? Bo jak narazie najbardziej przekonuje mnie kupno procka i5 6600k.

Nie jestem zbytnio wymagający zależy mi żebym mógł pograć m.in. w Wiedźmina 3 wszystko jedno na jakich detalach ale żeby utrzymało się te 60fps :D

Pierw podaj model swojej płyty głównej, potem zedytuję post i spróbuję pomóc.

Podaj budżet. Ale już widzę, że masz procesor taki jak mój, czyli lga 1155, więc twoja płyta jest za na stara procesory typu 6400,6500,6600k

Pierw podaj model swojej płyty  głównej, potem zedytuję post i spróbuję pomóc.

Podaj budżet. Ale już widzę, że masz procesor taki jak mój, czyli lga 1155, więc twoja płyta jest za stara procesory typu 6400,6500,6600k

płyta główna gigabyte h61m-s2pv

Jakiś czas temu napisałem taki sam temat - http://mmorpg.org.pl/forum/topic/90164-upgrade-blaszaka/

Jeśli nie chcesz zmieniać płyty głównej to będziesz mógł zmienić kartę graficzną i procesor. Nie wiem jaki masz budżet. Co do procesora... Twoja płyta ma stary typ gniazda. Jedynie mógłbyś kupić procesor pod gniazdo lga1155. Najlepiej byłoby gdybyś wziął jakiś i7, na przykład i7-3770k. Problem w tym, że są to drogie rzeczy i taki procesor lepiej kupić używany, bo nowy kosztuje 1500 złoty. Miałem taki sam problem jak ty i doszedłem do wniosku, że nie chcę inwestować w archaizmy tylko po prostu kupię nowego pc.
Pozdrawiam.

#alert Marka twojego zasilacza znajduje się na czarnej liście. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Jeżeli jakkolwiek inwestowałbyś w ten komputer to radziłbym go zmienić, szczególnie gdy kupiłbyś procesor, który byś podkręcał.

@Ksarou No cóż to pora zbierać na nowego kompa :/ Dzięki za wielką pomoc dowiedziałem się wiele rzeczy o których nie miałem pojęcia :D

Witam.

Prosiłbym o jakieś porady w ulepszeniu mojego pc.

Aktualny Sprzęt:

Intel core i3 3220

8gb ram

AMD Radeon HD 6670 2gb

Zasilacz LOGIC 500w

Chciałbym wiedzieć w co zainwestować najpierw w processor czy w kartę graficzną? Bo jak narazie najbardziej przekonuje mnie kupno procka i5 6600k.

Nie jestem zbytnio wymagający zależy mi żebym mógł pograć m.in. w Wiedźmina 3 wszystko jedno na jakich detalach ale żeby utrzymało się te 60fps :D