MSI GTX 780Ti - Martwa, prawdopodobnie spalona. :D

Witam, mam małe pytanko. Gwarancja minęła jakieś pół roku temu, więc prawdopodobnie jestem udupiony, ale jestem ciekaw, czy ktoś orientuje się czy da się taką kartę graficzną naprawić.
Czytałem w sieci, że mógł jeb&$ć tylko jeden kondensatorek i koszt naprawy może być piorunująco niski, ale mogło też się stać coś gorszego. Karta leży od miesiąca w mini magazynku. xD
Ktoś z was próbował kiedyś to robić? Znacie namiary na jakichś specjalistów? Wiecie czy ktoś może się tego podjąć? Jak tak, to dajcie mi znać!
Może coś jeszcze uda się z tego zrobić. :D

Zdjęcie #1

Zdjęcie #2

Zdjęcie #3

Przeniosłem do odpowiedniego działu

Ksarou

Jakie masz objawy? Czarny ekran po instalacji sterowników czy może w ogóle nie wyświetla obrazu?

Słuchaj, karta graficzna po całym tym zajściu śmierdziała spalenizną, ale nie było widać żadnych znaków spalenia.
Sprawa wygląda tak, że boję się podłączyć, jak widać na jednym zdjęciu, przy PIN8 jest jakiś dziwnie jasny, jak by był delikatnie przypalony.
Wszystkie inne podzespoły są całkowicie sprawne.
Boję się podłączać i leży tak od końca wakacji. xD

Fotki nic nie mówią. Trzeba zdjąć chłodzenie i może wtedy coś zobaczysz.

Jedyna rada: Karta jest już RIP, ale mozna ja wskrzeszac podpiekajac ją w piekarniku. Ja tak HD7850 2gb podpiekalem 3 razy za nim padla calkowicie, jeszcze pol roku chodzila.

To z piekarnikiem serio działa, poczytaj gdzieś, a tak na moje oko to na screenie 3 tam gdzie jest procesor graficzny nie jest przypadkiem brązowe? na moje oko tam właśnie śmierdziało bo tam właśnie się przypiekło :D chyba że to światło tak pada..

Tak jak wyżej pisali - podpieczenie w piekarniku/mikrofali może dać jej drugie życie, jeśli nie to raczej jest definitywnie RIP ;) Jeśli chodzi o "naprawianie" to z tego co wiem raczej tego nie wykonują, po prostu kupuje się nową. Naprawianie podzespołów już raczej wyszło z mody :P

No więc nikt nic nie wie gdzie można naprawić oprócz podpiekania?

wyczyść dobrze z kurzu i zacznij zdejmować chłodzenie (jak FreeQ mówił) wtedy zrób zdjęcia bo na takich jakich teraz są nic nie widać...

Witam, mam małe pytanko. Gwarancja minęła jakieś pół roku temu, więc prawdopodobnie jestem udupiony, ale jestem ciekaw, czy ktoś orientuje się czy da się taką kartę graficzną naprawić.
Czytałem w sieci, że mógł jeb&$ć tylko jeden kondensatorek i koszt naprawy może być piorunująco niski, ale mogło też się stać coś gorszego. Karta leży od miesiąca w mini magazynku. xD
Ktoś z was próbował kiedyś to robić? Znacie namiary na jakichś specjalistów? Wiecie czy ktoś może się tego podjąć? Jak tak, to dajcie mi znać!
Może coś jeszcze uda się z tego zrobić. :D

Zdjęcie #1

Zdjęcie #2

Zdjęcie #3

Przeniosłem do odpowiedniego działu

Ksarou