Tani PC

Siemanko, ostatnio dużo osób kupuje pcety to i stwierdziłem, że to jest czas i na mnie i jest to bardziej spowodowane z przymusu niż z chęci, ponieważ mój wieloletni blaszak raz się włącza raz nie, tutaj złapie jakiegoś laga i trzeba resetować, spadek fpsów zauważyłem w każdej grze w którą grałem (a głównie grałem w lol-a i jakieś mniej wymagające gry wyścigowe/co-op). Mój budżet w tej chwili jest bardzo ograniczony, a mianowicie jest to 2000-2100zł. Przeglądając sobie części komputerowe sam złożyłem coś takiego jak jest na zdjęciu. Z dyskiem twardym chyba będę się musiał wstrzymać, chyba że rodzicie mi dodadzą troszkę kaski do pc-ta to kupię oddrazu i nawet chyba tak zrobię, ponieważ akutalny dysk ma aż 140gb ^_^. No może napiszę jeszcze do czego komp ma mi służyć, ponieważ dam sobie łapę uciąć, że zaraz wejdzie tutaj jakiś znawca i napisze "za tą kasę nie ma co kompa kupować, lepiej jeszcze pozbieraj", otóż tak jak pisałem mam problemy z aktualnym komputerem (więc myślę, że zakupu dokonam do maksymalnie 2 tyg), na kompie chcę sobie pograć w niektóre tytuły mmorpg (bdo, revelation, wow, lol, cs) oraz zagrać w gry sp, ponieważ z aktualnym pctem mam dosyć duże zaległości. Z góry mówię, że mam monitor 1280x1024, więc nie będe tutaj grał w full hd, nie zależy mi też na ciśnięciu we wszystko na ultra. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do zestawu to może coś tutaj napisać i pomóc.

kompacz.png

Rozumiem ze dysk wlasny??

Narazie będę musiał prawdopodobnie przejechać jeszcze na 140gb dysku (własnym), chyba że wyczaruję jeszcze trochę $$ to wtedy dokupię przy zamawianiu, ale na ten moment-tak dysk własny, budżet ogranicza jego zakup.

Po cichu licze ze ryzen cos poprawi Na rynku obecnie dolar szaleje a czesc doo blaszakow winduja ....

Jeszcze 2 lata temu mozna bylo sensowny zestaw za 2500 zl zlozyc dzis ....

Czym jest too spowodowane ....

Mozliwe ze polityka naszego kraju ....

Co do gtx 1050 wersja best ti too zlom nie warte zakupu

Czemu nie warte? Może i wersja ti ma więcej pamięci na szynie, ale ma gorsze taktowanie, a różnica cenowa to 150-200zł, a tak jak już napisałem mój budżet jest ograniczony, a chodzi mi czy ten sprzęt w tym przedziale cenowym jest ok, myślę, że za rok będe wymieniał grafę i proca.

Sam sobie odpowiedz Na too pytanie

Gtx 1050ti to jest zupelnie nowa karta niz gtx 1050 wyposazony jest lepsze rdzenie posiada wiecej jednostek teksterujacych ...

Karta graficzna too nie tylko MHz Na rdzeniu ale jakosc tych rdzeni

Różnica fpsów w zależności od gier sięga do 10 fpsów (przy niektórych tytułach są to nawet 3-4 fpsy), jest to warte kwoty 200zł? Akutalnie posiadam 9800gt, więc myślę, że nawet przesiadka na zwykłego 1050 będzie dla mnie ogromną różnicą, poza tym tak jak napisałem nie będzie grał w jakości hd/full hd bo nie mam monitora do tego typu rzeczy, a nie wiem czy w tym zestawie co podałem da się zaoszczędzić na czymś innym dla lepszej grafiki, też tak jak wcześniej napisałem za rok będę wymieniał kilka części ponownie, jeżeli twoim zdaniem da się coś lepszego zrobić za podaną kwotę to czekam na propozycje.

Ram bierz 2x4GB, a nie 1x8GB, płyta działa z technologią dual channel. Wychodzi nawet trochę taniej o 15 złoty.

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

Przy zamianie twojego ramu wychodzi 1962 złote. Pisałeś 2000-2100. Masz więc w teorii 140 złotych luzu. Dysku za to nie kupisz normalnego, ale możesz dać więcej na kartę graficzną.

1050 ma wyższe taktowanie rdzenia, ale w benchmarku 1050 TI ma więcej fpsów. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-1050-i-1050ti-test/strona/26976.html

Mając budżet 740 złotych na kartę jesteś w stanie wziąć coś takiego https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n105toc-4gd-975508/

Hmmmm, ok, właśnie też się zastanawiałem nad opcją kupna 2x4, ale stwierdziłem że wygodniej jest kupić 8 i w przyszłości dokupić kolejne 8, ale zastanowię się jeszcze nad tą opcją i kupienia tej lepszej grafiki. A mam jeszcze 1 pytanie, opłaca się kupić używanego twardziela? Ludzie w mojej okolicy sprzedają i jest do kupna 320gb za 50zł.

W zależności w jakim jest stanie, są od tego specjalne programy, które odpalasz i pokazują Ci w procentach sprawność twojego dysku. Może i jest dysk 320, ale może być sprawny w 40%, wtedy będzie hałasował i zamulał. Możesz zostać na tej karcie 2GB i dołożyć troszkę do budżetu na dysk, najtańszy to 209 złoty. Nowe dyski to Sata III, tym samym większe prędkości.

No właśnie nie ukrywam, że komputer który mam teraz jest już troszeczkę stary, a dysk który w nim posiadam będzie miał lekko ponad 10 lat i czasem wydaje takie dźwięki, że aż się boję (9800gt, e7600, 4gb ramu, p5kpl-se i 140gb dysku). A mam do twojej osoby takie pytanie-co byś zrobił na moim miejscu? Zostałbyś przy karcie 2gb i brał dysk, czy olał narazie dysk i dołożył do grafiki? Ja sobie zdaję sprawę z tego, że ten komputer nie będzie przyszłościowy, bardziej mi tutaj chodzi o zbudowanie podstawy którą za 6-7 miesięcy będę mógł ulepszyć . Ja właśnie myślałem nad tym, aby teraz zakupić tego 1050 i jak mi się uda to dysk, a po upływie max. roku zmienić grafikę i proca.

Nie wiem czy na twoim miejscu nie wziąłbym jakiegoś potężnego proca i jechał na zintegrowanej karcie graficznej. Do czasu aż będziesz miał kasę na lepszą grafikę.

Inaczej, chciałbyś bawić się w przyszłe podkręcanie komputera czy nie?

Przykładowo tutaj masz Battlefielda 1 w 720p, czyli na rozdzielczości podobnej do Twojej. Grane jest na integrze i procesorze I5 6500.

A tu cs'a, w którego chciałbyś grać

I uwaga: w tej samej cenie mógłbym polecić Ci nie 6500 tylko 7500, który ma nowszą integrę, która będzie trochę lepsza.

Także twoja decyzja, jeśli zdecydujesz się na zestaw bez karty to pisz, złożę ci koszyk.

Powiem ci, że nigdy nie bawiłem się w kręcenie proca, więc takie opcje bym sobie raczej odpuścił.

Także pozostaje Ci zdecydować czy chcesz brać zestaw podobny do tego z 1 postu czy zestaw bez karty graficznej.

Po przemyśleniu całej sprawy zdecydowałem się dysk twardy kupić przy okazji jak będę miał $$ nazbierane, a tymczasem mam zamiar inwestować w to. Może coś takiego być?

@Ksarou ramy które wysłałeś to jest także 1 kość 8gb

Komputer.png

Zestaw dobry. Chodziło mi o ten ram https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-2x4gb-2400mhz-cl15-gy2400d464l15s-8gdc-843280/

http://www.morele.net/inventory/info/LRKzly/

Ja ci zaproponuje takie rozwiazanie

Przypadkiem procek nie bedzie ograniczal karty graficznej? Myslalem ze mocne i3 to minimum.

Nie wiem co bedzie ograniczal tylko tak ...

Karta graficzna jest od renderowania...

A procesor od liczenia....

Zreszta ten procesor jest praktycznie too samo co tamta i3 tylko nizsze taktowanie..

Z drugiej strony latwiej uzbierac 600 zl jeszcze Na i5 niz 1000 zl Na karte z nowym procesorem.

Wrzuc mu ADMka ktory bardziej mu przysluzy.