Brak LTE w telefonie LG G4

Witam.

Napiszę szczerze, mam telefon pół roku i dopiero teraz mnie zainteresowało że nigdy nie widziałem na nim LTE. Patrzylem w Internecie Ale chcą by wpisywać jakiś kod w telefonie a niezbyt chce tam majstrowac. W moich opcjach mam ustawienie automatyczne do wyszukiwania sieci i mam tam plus GSM/lte/ WCDMA jednak lte nigdy nie ma. Ktoś pomoże lub ma też g4 I wie jak ustawić na nim lte?

gdzie mieszkasz? możesz zwyczajnie nie być w zasięgu LTE.

Oczywiście wiesz, że LTE/3G/hspa/edge włącza się tylko kiedy jesteś niepodłączony do wifi, oraz masz uruchomioną transmisję danych w tel, oraz masz na nią środki? Jeśli wiesz, to dobrze i mamy tą częśćz głowy ;)

Pracuje w Warszawie i kumpel ma LTE a ja właśnie nie mam. Mam abonament z pakietem Internetu.

- nie obraź się, ale używasz internetu poza domem/biurem, bez wifi?

- jak stara i w jaki formacie jest Twoja karta sim? (micro/nano?)

Rodzaj połączenia internetowego "transmisji danych" jest ustawiany automatycznie w zależności od dostępności sieci itd. . Zapewne jesteś jednym z tych ludzi, którzy mają Wi-Fi włączone cały czas, jak się nie mylę to wyłącz Wi-Fi i przetestuj trochę.

Nie sądzę, by rodzaj karty sim był wyznacznikiem uzyskania połączenia LTE..

Sprawdź czy w ustawieniach sieci w zakładce tryb sieci masz zaznaczoną opcję z LTE. (ustawienia>sieci>więcej>sieci komórkowe>tryb sieci)

Rodzaj karty sim ma bardzo duże znaczenie. Mój kumpel miał starą kartę sim i telefon nie łapał mu LTE. Przypadkiem ją złamał, wymienił na nową i dziwnym trafem telefon zaczął łapać LTE. Pozdrawiam.

A ja polecę coś nie konwencjonalnego ale najpierw...

Mój brat kupił sobie nie dawno LG G5, wszystko pięknie ładnie, i też zauważył brak LTE, problemem była sama KARTA SIM, wystarczyło po prostu iść do punktu operatora i wymienić kartę na nową, oczywiście obeszło się bez zmiany numer itd.

Nie wiem dlaczego to pomogło, ale wydaje mi się że jeżeli masz starą kartę to może po prostu coś z nią jest nie tak. Ale polecam wypróbować ten sposob jak nic nie pomoże bo 5-10 zł a problem może być z głowy.

Ja polecam skontaktowac się z operatorem bo np Orange jak do nich nie zadzwonisz żeby włączyli to domyślnie wyłączają LTE :P

A ja polecę coś nie konwencjonalnego ale najpierw...

 

Mój brat kupił sobie nie dawno LG G5, wszystko pięknie ładnie, i też zauważył brak LTE, problemem była sama KARTA SIM, wystarczyło po prostu iść do punktu operatora i wymienić kartę na nową, oczywiście obeszło się bez zmiany numer itd.

Nie wiem dlaczego to pomogło, ale wydaje mi się że jeżeli masz starą kartę to może po prostu coś z nią jest nie tak. Ale polecam wypróbować ten sposob jak nic nie pomoże bo 5-10 zł a problem może być z głowy.

Bo Karta SIM to jakby "trzon" operacyjny telefonu/tabletu, który operatorzy używają do zarządzania usługami dla swoich klientów. I faktycznie, jeśli ma się już kilkuletnią kartę to nie będzie łapać LTE bo wtedy go po prostu nie było/nie był w standardzie i karty tego typu po prostu jakby "blokują" w sprzęcie możliwość korzystania z niego.

Przykładem może być np. to, że Cyfrowy Polsat do swojej oferty dawał Tablet Samsung Galaxy Tab 4, który jest TYLKO tabletem multimedialny - to znaczy, że nie możesz z niego dzwonić. Ma pakiet LTE, ale opcje dzwonienia ma zablokowaną - właśnie przez kartę SIM jaką do niego dołączyli. Jakbym dała do niego inną kartę SIM np. ze swojego telefonu to normalnie mogłabym z niego dzwonić ;)

Dokładnie o to mi chodziło o czym mówi Hasira.

Pamiętam, że żona miała kilkuletnią SIMkę, która została wyprodukowana zanim w Polsce było dostępne LTE i zwyczajnie nie była w stanie obsłużyć standardu transmisji którego nie znała.

Karte SIM mam z napisem LTE wieć chyba nie musze jej wymianiać :). W opcjach mam znaczone LTE jednak tego LTE mi nie chce złapać.

Karte SIM mam z napisem LTE wieć chyba nie musze jej wymianiać :). W opcjach mam znaczone LTE jednak tego LTE mi nie chce złapać.

Napis to jedno, a jej działanie to drugie. 5zł to nie pieniądze, lepiej wymienić i mieć pewność.

Ok byłem przekonany, że to jakaś gwarancja :) wymienię i dam znać.

Witam.

Napiszę szczerze, mam telefon pół roku i dopiero teraz mnie zainteresowało że nigdy nie widziałem na nim LTE. Patrzylem w Internecie Ale chcą by wpisywać jakiś kod w telefonie a niezbyt chce tam majstrowac. W moich opcjach mam ustawienie automatyczne do wyszukiwania sieci i mam tam plus GSM/lte/ WCDMA jednak lte nigdy nie ma. Ktoś pomoże lub ma też g4 I wie jak ustawić na nim lte?