Alien Swarm
Hybrid MMO Strzelanki Zręcznościowe Platformowe Przygodowe

01882a318b636fb2927bdcd20b9ff283

Alien Swarm jest bezpłatną grą z rzutu izometrycznego studia Valve, a został stworzony przez oryginalny zespół, który został zatrudniony przez Valve.Jest to odnowienie gry pod tym samym tytułem która była modem do Unreal Tournament 2004.

Jest to w pełni darmowy shooter w wersji kooperacji (co-op) dla 4 osób, kamera została osadzony wysoko nad głowami postaci, pod kontem 70º. Gra jest na nowym/ulepszonym silniku Source.
Do dyspozycji mamy:

 1. 8 grywalnych postaci każda z innymi atutami
 2. 4 klasy
 3. ok. 40 różnych rodzai uzbrojenia
 4. 64 osiągnięcia Steam
 5. edytor poziomów (do pobrania)
 6. 4 poziomy trudności, na łatwym zaczynając i na szaleńczym kończąc
 7.  

Punkty doświadczenia możemy uzyskać za czas skończenia misji, ilość unieszkodliwionych obcych, osiągnięcia, celność itd. Na 27lv. możemy zdobyć pierwszy (z trzech) "Prestiż" (Promotion*), musimy kliknąć wyłącznie na przycisk "Prestiżu".

Co do klas. Możemy zagrać czterema klasami: Technikiem (Tech), Officerem, Medykiem (Med), Specjal Weapons (specjal weap.). Każda z tych klas ma inne właściwości, atuty i unikalne wyposażenie.

 1. Medyk (ang. Medic) - jest to klasa (jak sama nazwa wskazuje) przeznaczone do leczenia sojuszników. #Od Autora - jako medyk uważaj także na siebie (ale nie marnuj amunicji tylko na siebie), jeżeli medyk zginie drużyna będzie pozbawiona pomocy medycznej z jego strony. Tym samym drużyna może ponieść porażkę.
 2. Technik (ang. Technic) - jest wymagany na prawie wszystkich mapach do hackowanai drzwi itp. #Od Autora - jeżeli jedyny technik zginie przed otwarciem ostatnich drzwi, drużyna przegrywa.
 3. Oficer (ang. Officer) - Oficer uzyskuje atrybuty do walki bronią palną, wręcz i ładunkami wybuchowymi (granatami, minami itp.)  #Od Autora - mając w wyposażeniu Vindicatora uważaj z nim! Jeżeli wszystkie kule trafia w sojusznika  to FF (Friendly Fire) spowoduje mu spadek 1/5 życia (może więcej). Może to spowodować TK (Team Kill).
 4. Specjal Weapons - ta klasa na wyposażeniu ma dwie unikalne ciężkie działka (Autogun i Minigun) #Od Autora - uważaj aby nie strzelać w swoich sojuszników przy użyciu miniguna, bo 3sek. i pada. Ale uważajcie też aby nie wpadać mu "pod lufe".
Komentarze 27
Wyszukaj gry MMO Ico arrow down
Ankieta Ico arrow down

W większości granych przeze mnie MMORPG-ów,