World of Warcraft
Płatne (P2P/B2P) RPG Przygodowe

World of warcraft

Producentem gry jest firma Blizzard Entertainment, która słynie z takich gier jak Diablo2 czy StarCraft. World of Warcraft został zapoczątkowany sagą Warcraft, o której zapewne słyszał każdy. Gra istnieje od 2004 roku, i jest jedną z najpopularniejszych gier MMORPG na świecie (Ponad dziewięć milionów aktywnych kont!). Na początku, po uruchomieniu gry, przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo ładnym i dopracowanym menu. Gdy uda nam się przebrnąć przez proces logowania, i wybierania serwerów (nazywanych Realmami), nadejdzie czas na stworzenie naszego bohatera. Do wyboru mamy dwie frakcje: Horda i Przymierze, które toczą ze sobą epicką wojnę, od zarania dziejów. Jako że świat Warcrafta zamieszkiwało mnóstwo, przeróżnych, inteligentnych stworzeń, tak i tutaj wybór będzie bardzo szeroki. Każda z frakcji ma do dyspozycji po 5 ras! Niektóre napawają swoim pięknem, inne przerażeniem!

Przymierze ma do dyspozycji: Dumnych Ludzi, Silnych Krasnoludów, Nocnych Elfów, Gnomów i Dranei - rasę zwaną kiedyś Eredar. Horda dysponuje zaś Orkami, Taurenami (Hybryda człowieka i byka), Trollami, Nieumarłymi i Krwawymi Elfami. Gdy zdecydujemy się już na którąś z wyżej wymienionych ras, przyjdzie nam wybrać klasę naszej postaci, są nimi kolejno: Paladyn (Rycerz posługujący się mocami światłości), Rogue (przemieszczający się w cieniu łotrzyk), Shaman (szaman posługujący się żywiołami), Mage (czarodziej), Warlock (przyzywający demony czarnoksiężnik), Warrior (Potężny wojownik), Priest (Kapłan używający czarów leczniczych), Hunter (Łowca, któremu w walce pomagają przeróżne stworzenia), Druid (Zaprzyjaźniony z przyrodą, potrafiący zmienić kształt) i Death Knight (Nieumarły rycerz, posługujący się mocami ciemności. Dostępny po zainstalowaniu drugiego dodatku). Gdy nasz bohater zostanie stworzony, nadchodzi czas by wkroczyć w przepiękny świat World of Warcraft! Po zalogowaniu się do gry, naszym oczom ukazują się przepiękne, nie do opisania krajobrazy! Azeroth (bo tak nazywa się owy świat) jest niesamowicie wielki! Naprawdę dużo czasu zajęłoby zwiedzenie go całego. A jednocześnie jest on naprawdę różnorodny, poczynając od od terytoriów pokrytych czarną, wyschniętą ziemią, zamieszkiwanych przez rasę nieumarłych, a kończąc na pięknych, górzystych i zielonych terenach zamieszkiwanych przez Taurenów, które można by nazwać rajem!

Bardzo ciekawe są tutaj także zadania, które dostaniemy od naszych komputerowych przyjaciół. Jak to w niektórych grach bywa, nie ograniczają się one jedynie, do monotonnego zabijania potworów (chodź i takie można znaleźć). W World of Warcraft, zadania są dużo bardziej rozbudowane. Nie raz przyjdzie nam eskortować jakąś osobistość, śledzić kogoś, czy potajemnie zgładzić tak by inne jednostki cię nie zauważyły. Tak więc zadania są bardzo atrakcyjne, zwałaszcza że to na nich polega większość gry. Maksymalnym poziomem jaki możemy osiągnąć jest poziom 60 (z dodatkami 80), w tym czasie możemy z grupką przyjaciół dostać się na różne instancje, gdzie przebywają najsilniejsze potwory. Przeskoczmy jednak etap zdobywania poziomów, gdyż dla niektórych ludzi, może to być bardzo męczące, a i rozpisywać się nie ma nad czym. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia, gra się wcale nie kończy, jak to mogłoby się wydawać. Ona właśnie wtedy się rozkręca! Gdy nabijemy maksymalny poziom doświadczenia, możemy dołączać do przeróżnych Raidów na na drugą frakcję i wstąpić na przeróżne areny, jest tego dużo więcej, jednak nie będę wam odbierał całej przyjemności z odkrywania coraz to nowszych rzeczy. W grze mamy do dyspozycji różne stworzenia: naziemne i powietrzne, na których dano nam możliwość przemierzania rozległych kontynentów. A jest ich naprawdę wiele (Na każdą rasę przypada jedno stworzenie, co już teraz daje nam łączną sumę 10ciu wierzchowców, a jest ich o wiele więcej!).

Będziemy dodatkowo mogli wybrać profesję swojej postaci, profesje to kolejno: Minning (Górnictwo), Alchemy (Alchemia), Herbalism (Zielarstwo), Fishing (Rybołóstwo), Skinning (Garbarstwo), Leather Working (Wytwarzanie przedmiotów ze skór), Engineering (Inżynieria), Tailoring (Krawiectwo), Enchanting (Zaklinanie), Jewelcrafting (Jubilerstwo), Inscryption (Inskrypcje) i Blacksmithing (Kowalstwo). Jak widać mamy w czym wybierać, a są to tylko profesje główne, w grze można znaleźć jeszcze profesje poboczne, jednak wymieniać ich nie będę.
W World of Warcraft mamy rozbudowany system gildi i party, dzięki czemu nigdy nie braknie nam przyjaciół. Nie mógłbym także nie wspomnieć o muzyce, która jest boska! Nigdy, w żadnej grze, nie słyszałem czegoś podobnego! Tego nie da się opisać, to trzeba usłyszeć.

Wszystkie te rzeczy tworzą z World of Warcraft grę niesamowicie klimatyczną, która może przyciągnąć gracza na długi czas, i jest ona moim faworytem na rynku gier MMORPG.
Ocena: 9.5/10
Dodał: Cocher

Komentarze 337
Wyszukaj gry MMO Ico arrow down
Ankieta Ico arrow down

W większości granych przeze mnie MMORPG-ów,