20.03.2015

TOP11 najładniejszych gier MMO

Grafika, grafika, grafika… Podobno nie jest ważna, podobno odgrywa drugo, trzeciorzędną rolę, ale gdy przychodzi do pierwszego gameplay’a lub odpalenia jakiegoś MMORPG’a, to pierwsze na co zwracamy uwagę i pierwsze, co oceniamy, to… no właśnie – GRAFIKA. Może ona znacznie poprawić przyjemność z gry, ale może również skutecznie odstraszyć i obrzydzić nawet najlepszy produkt.

Dlatego dzisiaj przedstawiam wam moją, osobistą, ultra-subiektywną listę TOP10 (poprawka TOP11 – nie mogłem już wyrzucić ani jednego tytułu) gier MMO z Najlepszą grafiką na rynku.

I co 1-2 Weekendy (przynajmniej do końca roku) będę publikował nowe TOPKI na różne tematy. 

 

11. PlanetSide 2

Już do samego odpalenia PlanetSide’a 2 potrzeba potężnej machiny, więc nic dziwnego, że gierka oferuje do siebie bardzo ładną grafikę, która nomen omen zostanie również – po części – użyta w EverQuest Next. Jest więc na jakiś sposób „next-genowa”, chociaż jak mówią ostatnie raporty tylko…. 10% użytkowników PS2 może uruchomić MMOFPS’a na maksymalnych ustawieniach. 10% szczęśliwców:)

 

10. RIFT

Zaskoczeni? Pewnie tak, bo waszym zdaniem RIFT nie jest jakimś pięknisiem, który powalałby grafiką. Może nie jest, ale jeśli bawimy się w niego na defaultowych ustawieniach low-mid, to wcale nie jest to dziwne. Włączcie sobie wszystko na full, cienie on, zaznaczcie wszystkie „ptaszki”, w „Video” i „Advanced”, przesuńcie suwaki na opór na prawą stronę i przed wami ukaże się zupełnie nowy, świetnie wyglądający MMORPG. Wtedy wygląda jak gra z 2014 roku, zaś na low... jak z 2006 roku.

 

9. Lord of the Rings Online

7-letni MMORPG, który oprawą graficzną z łatwością pokonuje 80% dzisiejszych crapów z Azji z segmentu F2P. Widać, że Tolkien’owski świat i całe Śródziemie dają radę i nawet po tak długim czasie potrafią pozytywnie zaskoczyć. Bez wątpienia jeden z ładniejszych tytułów na rynku i co najważniejsze bardzo przestępny, bo do jego odpalenia nie trzeba komputera za 3 tysiące. 

 

8. ArcheAge

Nie jestem fanem grafiki ArcheAge, ale byłbym głupi, gdybym nie umieścił tego „gorącego” MMORPG’a w tym zestawieniu. Dla wielu z was jest to przecież najładniejszy tytuł ever: z otwartym światem, pięknymi widokami, multum rzeczy do robienia, lataniem, pływaniem na statkach. Owszem, pod tym względem nie można mu niczego zarzucić i na pewno mówimy o czołówce „piękna”.

 

7. Elder Scrolls Online

Chyba najbardziej hejtowany MMORPG tego roku. Zauważcie jednak, że ów hejt praktycznie nigdy nie odnosił się do grafiki Elder Scrolls Online. Średnia grywalność - prawda, oklepana koncepcja - prawda, wszechobecna nuda -prawda, ale słaba grafika – nigdy. Patrzenie na ESO sprawia przyjemność i przynajmniej pod tym kątem Bethesda i Zenimax spisali się na medal: szczegółowy świat, płynne animacje, fajne efekty skilli.

 

6. War Thunder

Piękna gra, piękna gra świateł, piękne krajobazy, piekne, odwzrorowane samoloty. War Thunder zadziwia cały czas, chociaż nie jest to przecież młodzieniaszek, który wyszedł parę miesięcy temu. Wszystko przebija jednak wspaniała optymalizacja, pozwalająca odpalić „samoloty” na bardzo, ale to bardzo średniej maszynie. To właśnie świadczy o jego zajebi$%#%: super ładna gra, za darmo i  jeszcze dostępna na każdy komputer. Brawo!

 

5. EVE Online

Najstarszy tytuł w mojej TOP’ce, który – może trudno uwierzyć – skończył już 11 lat. Jednak częste i bardzo udane upgrade’y graficzne sprawiły, że EVE Online nadal wygląda świetnie. Szczególnie trzeba pochwalić Character Creation, który jest chyba najlepszym i najbardziej szczegółowym kreatorem w historii gier MMORPG. Również kosmiczne wojaże, wygląd gwiazd, galaktyki, warpowanie i te wspaniałe kolory sprawiają, że gramy w naprawdę w unikalny produkt.

 

4. Blade & Soul

Blade & Soul możemy zarzucić zbytnią „chińszczyznę”, plastikowe postacie z długimi nogami i silikonowymi biustami, ale graficznie jest to jednak Ekstraklasa wsród MMORPG. Przepiękne uniwersum, no i to słynne „szybowanie” sprawia, że wszystko to daje przeogromną frajdę, a to się przecież tylko liczy. Możecie się nie zgadzać, ale to moja lista i Blade & Soul umieszczam na wysokim, czwartym miejscu.

 

3. TERA Online

Do piekna TERY Online nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy, głupi idiota pozna, że wizualnie jest to ponadprzeciętny segment. No i nieprzypadkowo w każdym poście typu „Szukam ładnego MMORPG” pierwsza odpowiedź, pierwsza myśl, to zawsze „TERA”.

 

2. DC Universe Online

Osobisty faworyt, ale również jeden z moich, ulubionych MMORPG’ów, który zaraził mnie swoim grywalnością, klimatem, ale również grafiką. Wiecie, jak to najlepiej sprawdzić? Wybierzcie się do Gotham City (Metropolis również, chociaż w nocy widać to jeszcze lepiej), znajdźcie najwyższy wieżowiec w mieście, udajcie się na górę… nie mówiąc już o samym lataniu. Cud, miód, malina.

 

1. Final Fantasy XIV

Z serią Final Fantasy nigdy nie było mi po drodze, ale klasyczny FFXIV naprawdę mi się spodobał. Grałem w 95% najnowszych MMORPG’ów (licząc 3 lata wstecz) i żaden tytuł nie spodobał mi się pod względem graficznym tak jak „czternastka”. Zasłużone pierwsze miejsce, które co prawda możecie podważać, ale ja swojego zdania nie zmienię, sry. 

 

guru

 

 

Autor
guru
Komentarze 3

Wyszukiwarka

Dodaj nas

Ankieta

Jaki wpływ mają na was opinie/komentarze innych osób na temat danej gry?

Wyniki

Screen dnia

Fun

Kalendarz