Warto zaczynac?

Siemka, szukalem jakiegos dobrego MMO i pomyslalem, ze moze bym zaczal grac w Tere. Dlatego mam kilka pytan -

Jak wyglada sytuacja? Lepiej grac na NA czy EU?

Czy jest P2W (w koncu to gameforge)

Podobno jest gender lock na wielu klasach?

Czy ogolnie oplaca sie zaczynac i inwestowac czas w ta gre?

Z gory dzieki

(dzieki guru)

1. Na NA jest lepszy wydawca, ale na EU lepszy ping, co w tego typu produkcji ma spore znaczenie.

2. Kiedy ostatnio grałam, to nie było.

3. Jest gender lock na wielu klasach. Niestety.

4. Gra nadal potrafi dać dużo frajdy. Ja wracam od czasu do czasu i dobrze się bawię.

Zastanawiam sie pomiedzy TERA a B&S. Czy moglby ktos zrobic porownanie obu gier pod wzgledem pvp i pve? (zalezy mi na balansie pomiedzy PVP i PVE, aby obu bylo pod dostatkiem)

Na samym wstępie to napiszę jeżeli chcesz PvP bierz BnS, jeżeli PvE to Terę. W Terze PvP już dawno umarło, tyle co arenka przy velice, na której zawsze są te same osoby.

Co do balansu w BnS się nie wypowiem, grałem za krótko by coś pisać na ten temat.

W terze prawdę mówiąc wszystkim można grać na PvP, każda postać jest na swój sposób broken jeżeli potrafisz nią coś ugrać.

Co do wersji jak wyżej napisała Blath, Enmasse dla przyjemności z gry(pingu możesz pozbyć się za pomocą proxy, więcej info na pw).

Gender i race locki są niestety w obu grach.

Wiesz jak to jest z inwestowaniem czasu, gry grami, zawsze będą lekką stratą czasu. Chyba, że chcesz zejść na drogę gold sellerstwa, w terze mogę w to wprowadzić. xD

Wydaje mi się, że obie gry wymagają czasu aby zrobić ekwipunek na wyższym poziomie.

Ogólnie gra oferuje sporo zabawy, w tym roku w Terze wchodzi seria instancji z poziomem Extreme.

W tere zbyt długo nie pograłem bo gra mnie odrzuciła już około 50 poziomu, levelowanie jest niewiarygodnie nudne i zrobione na odwal się, mimo fajnego systemu non-target i ładnej oprawy niestety nie potrafiłem siebie zmusić. B&S był już zdecydowanie pod tym aspektem lepszy i przyjemniejszy, łatwo znajdowało się party na dungeonki i była tona zabawy w PVP, które zresztą jest za***iście rozbudowane i odbywające się na arenkach.

Kolejny plus B&S to że community faktycznie żyje i cały czas utrzymuje się na stałym poziomie, a z Terą już nie wiadomo.

Tera fajna gra, aczkolwiek bez Pvp, kiedyś może i było ale się skończyło, NA jest 100x lepsze niestety ping dowala (choć nie jest zły)

osobiście wolę B'n's, ciekawsze, lepsze, więcej zabawy i bardziej dynamiczne + non stop uptade, fajne eventy, bardzo dużo ludzi.

granie na proxy lub innych nie jest przypadkiem karane ? W części gier jest zapis że nie można tego robić.

A jak jest z rosyjską terą ? Dalej nie ma żadnego patcha zangielszczajacego ?

W B&S pvp jest raczej dobrze zbalansowane, bo w B&S są zawody esportowe. Jeżeli chodzi o PVE, to na pewno trzeba zaznaczyć ciekawą fabułę (jak na MMO), ale jak już skończysz fabułę, to pozostaje grind daily questów i ulepszanie eq na przyjście nowszego i trudniejszego contentu PVE (bo eq na pvp nie ma znaczenia)

Na 65 gra polega na grindzeniu tych samych dungów bez przerwy, a jak są eventy to dropiom z nich tokkeny max 10 z np world bossa a potrzeba 500. :P
PVP puste, na battlegrounda musisz czekać minimum 5 minut. Nie muszę chyba przypominać że są w tej grze ludzie którzy kupują rzeczy z IS, sprzedawają za kasę i ulepszają eq, a później grasz z takimi co się non stop wykładają, bo nie ogarniają mechaniki bossa. :x

Gra na zabicie czasu jest bardzo fajna, można pobawić się na aukcji i zarobić sporo. Polecam, ale granie z gildią nie solo :)

P2W zawsze jest w grach od GF

wystarczy wejść w cash shop na stronie i porównać + ceny na brooku sięgają zenitu .

Sam wracałem do tery kilkukrotnie (tylko z racji na nowe klasy) ,niestety aspekt pvp umarł dawno temu gra stała się wyścigiem o lepszy gear czy to pvp czy pve.

Gender lock owszem ale jak większość płaczków na forach nigdy na to nie zwracałem uwagi czym gram . Grałem wszystkim i mówiąc ściśle podejść było ogrom ale gra po prostu zawsze ląduje w koszu po miesiącu max . Nie wiem czy jestem wybredny czy jak (może to okrojony kreator postaci? Mało oczoyebne skile)?

W każdym bądź razie sprawdź wbij 65 zobacz co się na tym 65 robi zostań lub odinstaluj marnujesz tylko czas na pobranie i 45GB dysku .

A jak mam iść w OFFTOPA bo z Tery poszło na Blade&Soul, jak miał bym polecić Ci pierwsza grę do testowania to polecił bym tą drugą bo można ładnych chłopców robić *.* .

Black Desert zdecydowanie lepsze :) TERA nigdy mnie nie wciągnęła niczym

black desert nie jest wcale taki cudny :P A co do tery sam bym poklikal jednakze z pingiem na enmas 200+- to juz samo odstrasza . A na gf to szkoda zawracac sobie gitare :)

graj na proxy masz piekne 20ms na Enmasse i nie musisz czekac az gameforge cos naprawi albo doda do itemshopa

graj na proxy masz piekne 20ms na Enmasse i nie musisz czekac az gameforge cos naprawi albo doda do itemshopa

dzis pobiore gierke zobacze ale na proxy musialbym kogos oblukac aby wyjasnil co i jak bo nie chcialbym aby caly komp byl na innym proxy tylko aby gra przez to szla gdyz uzywam neta pod wszystko a na programach z proxy zazwyczaj odlaczony jest caly komp od normalengo korzystania z neta :P

@Miziri123 To jest nieco inne proxy, nie ingeruje w twoje połączenie. :>

@Miziri123 To jest nieco inne proxy, nie ingeruje w twoje połączenie. :>

to rozumiem ze ma sie odezwac o pomoc jak pobiore gierke :D

pisz na pw do liska, albo do mnie to ci wyjasnimy jak to dziala.

Siemka, szukalem jakiegos dobrego MMO i pomyslalem, ze moze bym zaczal grac w Tere. Dlatego mam kilka pytan -

Jak wyglada sytuacja? Lepiej grac na NA czy EU?

Czy jest P2W (w koncu to gameforge)

Podobno jest gender lock na wielu klasach?

Czy ogolnie oplaca sie zaczynac i inwestowac czas w ta gre?

Z gory dzieki

(dzieki guru)