Jaki realm dla Alliance?

Jak w temacie. Jaki możecie polecić realm dla Alliance?

Wracam do gry i w prawdzie mam jedną postać na BLu, ale coraz poważniej myślę nad zmianą, bo nic tak naprawdę mnie tu nie trzyma, większość gra tu w hordzie, nawet moi znajomi zmienili frakcje.

Serwer nie musi być pełen polaków, byle znalazła się na nim jakaś normalna polska gildia, bez parcia na progress - potrafię grać długo, ale raczej znajduje sobie inne zajęcia niż raidowanie, chociaż jestem zdecydowanie graczem PvE, tryby PvP kompletnie mnie nie interesują.

Chyba, że jednak są jakieś sensowne gildie po stronie Ally na BL'u? Bo póki co przewijają mi się od lat ciągle te same nazwy, głównie gildie które zapraszają nachalnie każdego jak leci, byle +1 do ludzi było.

Defias Brotherhood

Defias Brotherhood albo Silvermoon

O Defias Brotherhood już słyszałem kilka razy, tylko mam jedną obawę. Czy ludzie (mowa o Polakach oczywiście) na ten serwer nie przychodzą głównie ze względu na pewnego streamera?

Nie żebym coś do niego miał, bo jest mi zupełnie obojętny, po prostu na pewno nie dołączyłbym do jego gildii, która pewnie jest największą polską gildią na tym serwerze.

Nie ludzie przychodzą dlatego że jest masa polskiej społeczności. Większość graczy nie jest w gildii u Nex... tylko w innych gildiach które dużo lepiej rozwijają się. BL to Horda , a DBH to Ally nic po za tym.

No i to chciałem wiedzieć, dzięki! :)

Szczerze mówiąc właśnie myślałem o tych realmach, które wymieniłeś czyli Defias i Silvermoon, ale ten drugi wydaje mi się jednak za duży + prawie 100% ally to też przesada.

Teraz inna kwestia czy rzeczywiście warto z BL uciekać - czytałem, że w dodatku ma być jakaś zmiana w realmach PvP, żeby działały podobnie jak pve.

A jaka to roznica (chodzi o silvermoon) ze alliance jest tak wielki?

Jestes "nowy", chcesz zarobic to idz na silver bo tam jest lepsza ekonomia....

Co do zmian w nowym dodatku tryb pvp na serv pve bedzie mozna wlaczac/wylaczac w wyznaczonych miejscach a nie w dowolnym miejscu jak teraz.

https://realmpop.com/eu.html - Wejdź sobie na tą stronę i masz jak na dłoni stopień zaludnienia i podział między frakcjami.

Nie ludzie przychodzą dlatego że jest masa polskiej społeczności. Większość graczy nie jest w gildii u Nex... tylko w innych gildiach które dużo lepiej rozwijają się. BL to Horda , a DBH to Ally nic po za tym. 

Śmiem powątpiewać w twe słowa ;p Masa polskiej społeczności jest jedynie na BLu i to w Hordzie.

Tak to mniejwięcej wygląda jeśli chodzi o tę frakcje, około 80% gra na BLu reszta na innych realmach.

Natomiast jeśli chodzi o przymierze to się ładnie podzielili około 35% gra na BLu, 35% na Defiasie, 30% na innych realmach.

Śmiem również wątpić, żeby na Defiasie było jakoś specjalnie dużo więcej polskich graczy niż na BLu(po stronie ally), nie wiem nawet czy jest w ogóle więcej.

Co do gildii to z tych, które znam to gildia tego youtubera jeśli chodzi o progres jest druga? zapewne też najliczniejsza jeśli chodzi o członków, ale nie wiem co masz na myśli mówiąc rozwój.

Balans frakcji nie ma znaczenia Blizz i tak miesza graczy z różnych realmów i wyrównuje dysproporcję. Tym bardziej zostanie to udoskonalone w kolejnym dodatku bo przecież ma polegać na pvp prawda?

Ja bym polecił najpierw znaleźć gildie potem zmienić realm, z fajną ekipą zawsze się miło spędza czas nieważne jak duża ona jest ;p Na polskim forum poświęconym World of Warcraft jest sporo ogłoszeń możesz coś wybrać i pogadać z rekrutantem.

@Hardy No i to jest jakaś myśl.

Nawet się rozglądałem za ogłoszeniami różnych gildii, ale niestety większość celuje jednak w jakiś progres raidowy, co mnie kompletnie nie interesuje, albo druga skrajność - przyjmują każdego jak leci :D.

Zdecydowanie zgadzam się z tym, że ekipa najważniejsza. Dlatego nie zależy mi, żeby był to serwer pełny Polaków, tylko właśnie szukam jakiejś fajnej, zgranej grupki :D

na Defiasie po stronie ally jest naprawdę sporo graczy, nawet się zdarza cebula na czacie Trade jak na słynnym BL'u

Po stronie hordy na Defiasie też są polskie gildie bo robią często nawalankę z gildią Nexosa

Nie twierdzę, że jest ich mało ale nie jest też bardzo dużo. Na BLu też jest mało graczy z ally, bo akurat po tej stronie barykady polska społeczność jest bardziej podzielona między realmami. To wszystko zależy od własnych preferencji warto mieć zawsze jakąś alternatywę. Na BLu i Defiasie praktycznie tak samo się opłaca grać z tą różnicą, że na Defiasie dochodzi dodatkowy plus związany z ekonomią. To oczywiście nie znaczy, że na innych realmach nie ma fajnych polskich gildii. Jednak gdyby się rozpadała lub coś poszło nie tak a byłaby tylko jedna na realmie to znów trzeba byłoby się przenosić...

No właściwie na tym BL'u nie jest mi źle, jedyny problem, że nie potrafię TEJ gildii znaleźć, ale może po prostu źle szukam?

A jeśli dobrze rozumiem te zmiany pvp, to już nie będę musiał się obawiać hordy od nowego dodatku? Bo jeśli tak, to kolejny powód, żeby się nie przenosić :D

No właściwie na tym BL'u nie jest mi źle, jedyny problem, że nie potrafię TEJ gildii znaleźć, ale może po prostu źle szukam? 

A jeśli dobrze rozumiem te zmiany pvp, to już nie będę musiał się obawiać hordy od nowego dodatku? Bo jeśli tak, to kolejny powód, żeby się nie przenosić 

Tak w jednym z głównych miast będziesz mógł sobie wyłączyć opcje pvp i grać zupełnie tak jak na serwerach pve, czyli żaden gracz z przeciwnej frakcji cie nie zaatakuje. Natomiast jeśli się zdecydujesz włączyć pvp wtedy z zadań dostaniesz lepsze nagrody a przy ekspieniu więcej doświadczenia w ramach rekompensaty za większy trud i poświęcony czas przy ścieraniu się z innymi graczami. Tak to ma mniej więcej wyglądać w kolejnym dodatku.

Z Bla kojarzę tylko 3 gildie pierwsza to Gondor i jest to raczej nie hardcorowa gildia a dwie kolejne to gildie, które jak tylko kogoś z nich spotkam to od razu zabijam więc nie polecam ;p

Nie bedzie serwerow PvP/e bedziesz w miescie ustawial Google PvP on/off I na taki phasing CB wrzuci to jest world PvP lub brak

Ally w BL jest dead, zreszta wiekszosc pl raidujacych gildii jest tam.

Takze nie wiem czy jest jakas specjalna roznica czy defias czy silver, Bo ani u ani tam nie ma wiecej jak 3-5 raid GRP z polski I tyle.

Zalezy co CB interested, jak mythic raidy w j.polskim to tylko black Jordan, Bo masz duzo gildii wiec i Sporo opcji....

W ally na BL jest tragedia Bo jest tylko asylum I all sie tam pchaja...

Takze nie wiem czy to tak dobrze, zeby celowac w mythic raidy z polakami poza BL:

mozesz sie spazyc..... Albo moze nie byc spots DLA CB

Nie ma regular, umowmy sie od razu ze obecnie raid HC to sie z pugiem robi, to jest stary poziomu trudnosci normala.

Ciezko Ci doradzic, bbylem w Twojej sytuacji, transfer na silvera lub defias jest ok - tylko jak masz chcec raidowac mythicsy z polakami to moze byc trudno.

Btw, w obecnych czasach masz cross really, wiec latwiej sie GRA na serwera 95% Twojej frakcji jak silver biz defias 45-55, dlatego ze mniej czekasz I serwera bedzie stal I stal I oferowal gre 24/7, a na np. Cebulion to GRA glownie w godz 15-1, potem wszyscy spia xD.

Silvermoon, all the way ew. Defias nic wiecej. Masz tutaj jakies zalazki pl community, pare gildii do wyboru i rozwiniete ekonomie.

Silvermoon ma tragiczna ekonomie, matsy z Argusa po 1 silvera tam spzredawalem gdzie na Defiasie sa po 30 golda

Silvermoon ma tragiczna ekonomie, matsy z Argusa po 1 silvera tam spzredawalem gdzie na Defiasie sa po 30 golda

Bzdury xd

Bzdurny to jest Twój komentarz niepoparty żadnym argumentem

Niedawno wprowadzili wymiane Primal Sargerite na matsy z Argus gdzie na Silvermoon po stronie Ally 1 sztuka była po 1 silvera

Na Defiasie jedna sztuka kwiatka była za ~30 golda gdzie zarobiłem na tym prawie 400k golda

/edit

Teraz widze ze w miare się unormowały ceny na Silvermoon

https://rodent.io/blood-money-eu/silvermoon

Bzdurny to jest Twój komentarz niepoparty żadnym argumentem

Niedawno wprowadzili wymiane Primal Sargerite na matsy z Argus gdzie na Silvermoon po stronie Ally 1 sztuka była po 1 silvera

Na Defiasie jedna sztuka kwiatka była za ~30 golda gdzie zarobiłem na tym prawie 400k golda

 

/edit

Teraz widze ze w miare się unormowały ceny na Silvermoon

https://rodent.io/blood-money-eu/silvermoon

I tyle w temacie.

Dodatkowo na silverze tj. 2gim co do populacje serwerze w Europe, w najwiekszej grupie serwerowej

... Jest olbrzymi pobyt/podaz, a wiec warto Sobie znalezc nisze.

Poza tym jest to realm glownie anglosasko-skandynawski, wiec ludzie wiedza co to commerce I rynek kwitnie. W porowaniu na cebulionie rynek ded, Bo polak predzej sam wyfarmi od zera X przedmiot niz da Ci zarob, a Sam zarobi na Y.