Edytor tekstu, coś do pisania?

Potrzebuję jakiś edytor tekstu gdzie mogę pisać jak na kartce w dowolnym miejscu. Nie jakieś wordy z miliardem linijek, kreseczek i bez durnych akapitów. Po prostu czasami mam różne informacje z gier itd. które chciałbym zapamiętać i robię sobie taką "bazę danych" i chciałbym to mieć w jakimś pliku gdzie będzie czytelnie i bez limitu miejsca a nie jakieś strony jedna pod drugą itd. Możecie coś polecić?

Notepad++

Autozapis, po otwarciu masz ostatnie pliki w zakładkach, tekst ciągły jak w notatniku

Jak masz windows 10 to polecam OneNote.

Notepad++ to świetny wybór. Wprawdzie można się bawić jeszcze jakimiś Atomami czy innymi, ale to już raczej do innych zastosowań :)

Myślałem, że ten notepad++ to do stron www i takich tam. Można tam sobie edytować czcionkę itp. żeby tak surowo nie wyglądało?

Nie no raczej głównie jest do odczytywania kodu itd. Z tego co pamiętam, to nie można tam zmieniać czcionki, ale chodzi o tę prostotę właśnie - że można pisać tekst bez żadnych "udziwnień", skupić się na tym, a potem jak już się wszystko zrobi to można edytować:)

Polecam OneNote. Jest również wersja mobilna, więc zawsze będzie mógł podejrzeć z telefonu.

Ja używam Evernote'a i jestem z niego zadowolony.

Potrzebuję jakiś edytor tekstu gdzie mogę pisać jak na kartce w dowolnym miejscu. Nie jakieś wordy z miliardem linijek, kreseczek i bez durnych akapitów. Po prostu czasami mam różne informacje z gier itd. które chciałbym zapamiętać i robię sobie taką "bazę danych" i chciałbym to mieć w jakimś pliku gdzie będzie czytelnie i bez limitu miejsca a nie jakieś strony jedna pod drugą itd. Możecie coś polecić?