Myszka gamingowa

Witam, poszukuję myszki używałem rival 100 steelseries i była świetna ale poszukuje coś bardziej ergonomicznego, ale równie w miarę średniej wielkości nie lubię dużych myszek,próbowałem maba tournament ale nie bardzo chyba za ciężka, zastanawiam się na deathadder elite? poszukuje najbardziej do gry league of legends, bo do takich mysle ze ma najwieksze znaczenie

Do moba myszka ma najmniejsze znaczenie :P I na takeij od chinczyka za 3zł byś zagrał równie dobrze co na takiej z topowym sensorem.

Praktycznie zadne znaczenie własciwie. Jak mysz nie duza i dobra mysz to polecam Logitech g203 do kupienia w kazdym rtv agd za 119zł.

Świetny sensor porównywalny z PWM3310, nie duża taka bardziej pod claw grip, wzorowo wykonana i ładnie wygląda z podświetleniem RGB. Pozytywnie opinie w necie mówią same za siebie :P

Trochę lepsza od Rivala 100, który już sam w sobie jest dobrze wyprofilowaną myszką do średniej wielkości dłoni pod palm/claw grip

Do moba myszka ma najmniejsze znaczenie  I na takeij od chinczyka za 3zł byś zagrał równie dobrze co na takiej z topowym sensorem.

Serio? W grze, w której znaczenie mają ułamki sekund? Sama używam myszki z supermarketu za 5 złotych, ale nikt mi nie mówi, że jest tak samo dobra jak profesjonalna mysz dla graczy.

Roccat Lua, ~100zł, w opakowaniu masz podkładkę kanga i nie ma ona tych irytujących bocznych przycisków.

zastanawiam się miedzy steelseries a zowie

1. Idź do rtv media saturna etc. tam są myszki na wystawkach.

2. Pomachaj każdą poklikaj zobacz która Ci najlepiej leży w dłoni i najbardziej odpowiada wizualnie, cenowo

3. Następnie porównaj cenę ze sklepu z ceną w internecie (amazon, allegro etc. )

4. Kup tam gdzie najtaniej dany model jest dostępny....

5. Tada ! MaszMysz ;)

 1. Idź do rtv media saturna etc. tam są myszki na wystawkach.

2. Pomachaj każdą poklikaj zobacz która Ci najlepiej leży w dłoni i najbardziej odpowiada wizualnie, cenowo 

3. Następnie porównaj cenę ze sklepu z ceną w internecie (amazon, allegro etc. )

4. Kup tam gdzie najtaniej dany model jest dostępny....

5. Tada ! MaszMysz 

tak, tylkoa czasami dopiero wychodzi jak pograsz na niej jakiś czas :D ale faktytcznie to dobry pomysl

@Blath

A co to jest profesjonalna mysz dla graczy? Czym się różni od zwykłej myszki ? Chyba nazwą, albo marketingiem.

Jak nauczysz się grać na myszy za 20zł to będzie ci się na niej grać wygodnie. Droższa mysz, będzie miała jedynie sensor z innym feelingiem i precyzją ale z drugiej strony nie można powiedzieć, że mysz za 20zł jest "nieprecyzyjna" Wszystko to kwestia przyzwyczajenia i dostosowania do sprzętu

W moba ułamki sekund nie mają znaczenia, więcej robisz klawiaturą niż myszką. To klawiaturą masz zrobić całą dobrze przemyślaną kombinacje zależną od przeciwnika, myszką jedynie nacelowujesz i klikasz prawym. Zagrasz w diamencie na biurowym logitechu m110 tak samo jak na Rivalu 300 za 200zł

Wystarczy, że umiesz wycelować myszką na postać. W CS:GO różnica się już zmienia akceleracja wsteczna, akceleracja, interpolacja ma znaczenie szczególnie że gra się na low-sensie, a do takich moba nie potrzebna duża powierzchnia robocza i wskazane jest nawet grać na 800dpi aby nie machać ręką nie wiadomo jak tylko wykonywać szybkie ruchy na ekranie :P

No chyba, że będziesz mi próbowała powiedzieć o tym jak to w Moba potrzebne jest odwzorowanie ruchów myszki do tych na ekranie :P

Kiedyś w Quaka i Csa 1.6 grali na kulkowych... w moba myszka nie ma znaczenia, wystarczy aby działała, precyzja i interpolacja to rzecz drugorzędna

---------

W sumie tak najlepiej pójść do sklepów popatrzyć co jest. Jak myszka w pierwszej chwili wyda się wygodna to trzeba iść w tym kierunku, ale problemem jest to że na tych wystawkach najczęściej są marketingowe, drogie buble które po prostu trzeba sprzetać a nie są na wystawce bo są dobre albo adekwatne do ceny :P

Z tańszych i ergonomicznych Gigabyte M6900v2 też jest spoko

Wszyscy tutaj zapominają że kupno myszki to podobnie jak z kartą dźwiękową. Zakup na lata i bardzo czysto indywidualny.

Ogólnie na 1 ogień musi iść to jaki masz chwyt http://www.test-gear.pl/gripy/ jak już będziesz wiedział wtedy już masz praktycznie sukces. Reszta to kwota, sensor itp.

Dam taki przykład Gram głownie w FPSy i latami używałem A4techa X7 spoko myszka za swoją cenę. Ale padła no to zaczęły się poszukiwania, i nie trwały one tak krótko jakby się mogło wydawać. Jako że zamawiałem z neta zawsze mam te 14 dni na zwrot. Pierw SS Rival 300(Ludzie grający w FPSY bardzo ją chwalą) faktycznie precyzja wow, ale miałem problem z wygodą... oddałem. No to potem Zowie FK1... czy FK2(nie pamiętam) też miazga... ale jednak ten 3 palec mi ciągle się zsuwał(używam claw gripa) więc i ją oddałem. I potem dość przypadkowo wpadła mi w ręce myszka Logitech G303 i teraz to jest MOJA myszka i NIKOMU jej nie oddam :). Dodatkowo trafiłem na model powystawowy na allegro i kupiłem ją za 119zł :) BUM.

Np http://allegro.pl/przewodowa-myszka-logitech-g303-promocja-24h-i6192625210.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTk4NjI5ODUAMTQ3MTk3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9f3f0c66-e3d6-4f40-8cef-6f3bf11b59a9

Serio? W grze, w której znaczenie mają ułamki sekund? Sama używam myszki z supermarketu za 5 złotych, ale nikt mi nie mówi, że jest tak samo dobra jak profesjonalna mysz dla graczy.

Ja ci podpowiem, marketing xD Myślisz, że te dla graczy się czymś różnią? Tylko grupą docelową którą są debile i gimbusy

W moba ułamki sekund nie mają znaczenia, więcej robisz klawiaturą niż myszką. To klawiaturą masz zrobić całą dobrze przemyślaną kombinacje zależną od przeciwnika, myszką jedynie nacelowujesz i klikasz prawym. Zagrasz w diamencie na biurowym logitechu m110 tak samo jak na Rivalu 300 za 200zł

Tak samo szczelanki można podsumować, że wystarczy najechać myszką na głowę i nacisnąć lewy przyciski.

Jest różnica między myszkami za 20 zł a myszkami za 100-200. Mogę jedynie się zgodzić, że razery za 5 stów to marnowanie pieniędzy.

Różnica jest oczywiscie, ale są gry w których ta różnica ma znaczenie i takie w których nie ma :P

W fpsie owszem można powiedzieć, że wystarczy najechać na głowę ale głowa jest mała i się rusza, więc odzwierciedlone ruchy myszki to co na podkładce i na ekranie sporo pomagają.

Ale jak autor chce brać Zowie do Moba to ja nie rozumiem :P

@FreeQ

Zakup myszki nie jest na lata. Karta dźwiękowa się nie eksploatuje praktycznie, nie masz z nią kontaktu a myszka? Cały czas dotykasz, plastik robi się ślizgi, ślizgacze po roku do wymiany najlepiej, ogumienie po bokach też jest pod ciągłym naciskiem :P

A sam mechanizm nacisku mikroprzełączników pod plastikiem opiera się na 2 niewielkich kwadratowych plastikach, którymi dociskasz przelącznik naciskając na plastik u góry :P Łatwo potrafi peknąć, w końcu to plastik. Po roku naciskania i kilku mocniejszych nacisnieciach myszka może po prostu nie wytrzymać w dobie dzisiejszego plastiku myszka jest na 1-2 lata, a jak wytrzyma dłużej to ktoś ma szczęście.

U mnie po 1,5 roju w Razerze DA13 prawy przycisk ledwo kilkał, prawy działał już średnio, guma z lewego boku została mi na kciuku i jest puste miejsce na gumę, myszka do szafy i kupiłem Rivala 300, który dobrze się trzyma :)

Wgl na promocji w Xkom są po 159zł Rivale 300, warto.

Witam, poszukuję myszki używałem rival 100 steelseries i była świetna ale poszukuje coś bardziej ergonomicznego, ale równie w miarę średniej wielkości nie lubię dużych myszek,próbowałem maba tournament ale nie bardzo chyba za ciężka, zastanawiam się na deathadder elite? poszukuje najbardziej do gry league of legends, bo do takich mysle ze ma najwieksze znaczenie