Andrzejef

Notebook do 5500 zł

27 odpowiedzi w tym temacie

Hej,

rzecz smutna, padł mi ekran w laptopie, serwis mówi, że nic z tym już nie można zrobić. W związku z tym, moglibyście polecić jakieś notebooki (najlepiej do gier), które spełniałyby także poniższe wymagania?

- Cena 5000-5500zł (po wstępnym przeglądzie taki mi wyszedł kompromis między ograniczonym budżetem, a konkretnymi wymaganiami)

- Napęd optyczny (mam sporo płyt, których czasem słucham, plus mam też sporo gier na płytach)

- Matryca matowa, lub antyrefleksyjna (z powodów oczywistych)

- Nie HP (mam sporo złych doświadczeń z HP-kami) i raczej nie Lenovo (ten co padł mi teraz był Lenovo, i padł po zaledwie dwóch latach)

- Raczej bez systemu operacyjnego (z tego co widziałem większość wchodzi z Win10, co dla mnie jest jednoznaczne z formatem)

Osobiście myślałem o ASUS ROG Strix GL753VE albo MSI GE62 Apache Pro. Jeśli więc moglibyście się jeszcze wypowiedzieć i o nich, byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rzecz smutna, padł mi ekran w laptopie, serwis mówi, że nic z tym już nie można zrobić.

A co dokładnie? Matryca, zawiasy? http://www.pclap-alert.pl - mogę polecić.

Napęd optyczny (mam sporo płyt, których czasem słucham, plus mam też sporo gier na płytach)

Odpada to ograniczyło by mocno układ chłodzenia. Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

z tego co widziałem większość wchodzi z Win10, co dla mnie jest jednoznaczne z formatem

Aktualnie 10.4 i raczej nie licz że jakiś inny system będzie wspierany.

Jeśli więc moglibyście się jeszcze wypowiedzieć i o nich, byłbym bardzo wdzięczny.

Nie specjalnie wydajne chłodzenie.

MSI GE73 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti 120Hz (bez systemu)
Acer Helios 300 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1060 (z windows 10)

System potrzebujesz? W co grasz? Dysk SSD M.2 sobie dokupisz czy masz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Matryca. Dodatkowo losowo zmasowany epileptyczny atak biało-szarych pasków wzdłuż całego ekranu, z którymi nic nie można zrobić, poza wywaleniem ekranu przez menedżera urządzeń i włączeniu go na nowo po jakimś czasie (pomaga na jakieś parę minut, jeśli w ogóle).

Nie, systemu nie potrzebuję, mam gdzieś płytkę z 7, pendrive z 8.1 - przeżyję bez :)

SSD też mam, po prostu wyjmę go ze starego.

Odnośnie tego w co gram, ostatnimi czasy głównie ESO i Total War: Warhammery, czasem też planetside.

W perspektywie mam jeszcze Wieśka 3 i Spellforce 3, jak faktycznie wyjdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam gdzieś płytkę z 7, pendrive z 8.1 - przeżyję bez

Na nowych laptopach tylko Windows 10. Daruj sobie instalacje starszych bo to mija się z celem.

W starym raczej nie miałeś dysku SSD M.2 prawda? Sprzedaj 2,5" na SSD a kup sobie M.2 (NVMe) np. Plextor PX-128M8SEGN

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty,  dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10X GTX1060

Ulepszona wersja y520 - aluminiowa obudowa itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, dzięki za pomoc :)

Aczkolwiek ten win 10 dalej mi się nie uśmiecha. Cóż, widać zło konieczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak z ciekawości: co ci nie odpowiada w windows 10? To kwestia jakichś twoich rzeczywistych potrzeb czy po prostu brak przyzwyczajenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oba - między innymi przyzwyczajenie do wyboru które aktualizacje będą się instalować, a które nie. Dodatkowo bloatware którego nie można usunąć, i zabawa z kontrolą uprawnień dla w zasadzie wszystkiego zainstalowanego w systemie.

Tak, możesz mnie nazwać paranoikiem :)

Dodatkowo - obaj bracia mieli 10 i obaj zrobili downgrade. Jednemu po aktualizacji przestał się ładować system, drugiego trafił szlag, że co usunął aplikację, zdaje się Xbox, to mu natychmiast wracała sama.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie śmieci instalowane automatycznie da się usunąć za pomocą komendy w konsoli PowerShella. Pełno jest filmów i poradników na temat odchudzania Windowsa 10. Mam W10 i chodzi o wiele szybciej niż W7, więc to bzdura.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, jestem w zasadzie zdecydowany na Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060, tylko takie pytanie (cholernie noobiarskie podejrzewam) - ta możliwość montażu drugiego dysku SATA - znaczy mogę mu tam zamontować dysk magnetyczny ze starego (oszczędziłoby mi to mnóstwo zabawy z przenoszeniem danych)?

Edytowane przez Andrzejef

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwość montażu dysku SATA (brak elementów montażowych)

Tak mozesz wsadzić dowolny dysk HDD 2,5" lub dysk SSD 2,5"

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/16GB/256+1000 GTX1060

1000 GB SATA 5400 obr. (w obudowie zewnętrznej)

Tu masz lepszą ofertę z 16GB RAM + dysk zewnętrzny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym legionie nie dość że 1060 z 3 gb ram to na dodtatek max q  ... To nie lepiej coś z 1050 ti 4 GB ram brać ? ew poszukać czegoś z niewykastrowaną 1060 w tej cenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo Laptops/Lenovo Legion Y520 (15_)/Lenovo_Legion_Y520_spec-win509.pdf

A ok mój błąd, bo to konfiguracja nie z 6GB RAM.

to na dodtatek max q

Chcesz pełną 1060-tkę to Y720, zresztą bez problemu można podnieść zegary i mieć taką samą wydajność ale kosztem gorszej kultury pracy (bez podstawki chłodzącej).

Edytowane przez Zakopek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, poczekaj, nie kupuj jakichś bezsensownych grzejników które Ci polecaja - typu lenovo czy acery.

Przecież to grzejniki na prąd a nie laptopy.

masz stronkę i tam kupujesz. Nie ma lepszych produktów w tej cenie więc nie ma nawet co się zastanawiać.

https://www.ceg-hardcorecustom.com/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.12.2017 o 19:35, Gajwer napisał:

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty,  dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10X GTX1060

Ulepszona wersja y520 - aluminiowa obudowa itp

Poleciałem modele z 6 Gb vramu grafiki, maja dobrą kulturę pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Zakopek napisał:

to nie jest forum xkom

Dla mnie żadna różnica czy link odsyła do xkom, czy komputronik, czy jeszcze gdzie indziej. Kupię gdzie będzie dostępne i gdzie będzie bardziej przystępne.

Godzinę temu, Gajwer napisał:

To ma być laptop do gier nie pierdółka z 3 GB pamięci graficznej. Więc daruj.

Spokojnie - każdy się może pomylić.

@miroll - podoba mi się co widzę (nieco mniej już opłata za shipping). Wiesz może która to będzie normalna klawiatura QWERTY?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Unikaj też dysków 5400 RPM, zwłaszcza jeśli grasz w MMO. Taki dysk to tylko na magazyn danych. Sam kiedyś miałem 5400 w swoim staruszku (padł) i wstawiłem 7200. Rożnica zauważalna, zwłaszcza w takim WoWie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I nie słuchaj opinii, że Lenovo i Acery są "grzejnikami na prąd". Jeżeli laptop ma denny i nieprzemyślany układ chłodzenia to bez znaczenia jego marka, zawsze będzie się grzać. To prawda, że kadłubki Clevo oferują chyba najlepszy stosunek ceny do wydajności i jakości, aczkolwiek i one mają wiele modeli, gdzie układ chłodzenia opiera się tylko na pojedyńczym ujściu powietrza, więc proszę, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora, bo nic na świecie nie jest tylko białe lub czarne. Osobiście posiadam dwa egzemplarze gamingowe, jeden od Acera, drugi od Lenovo i oba mają podwójny układ chłodzenia, który w obu przypadkach sprawuje się bardzo dobrze, bo nie uważam, aby temperatury w przedziale 70-75 stopni przy mocnym obciążeniu były karygodne, czy też złe i nie sądze aby jakikolwiek model z Clevo miał niższe wyniki w produkcjach typu Witcher 3 na Uber w FHD, czy innych. Pewnie zjawią się ci, którzy powiedzą, że 70 stopni to dużo - owszem, ale są to temperatury skumulowane w miejscach, w których raczej dłoni się nie trzyma, więc tego nie odczuwamy.

Jakieś 3 lata temu miałem Acera bodajże M3 581-TG, który potrafił grzać się do 90 stopni i powyżej przy GTA 5 i jakoś się grało, bo mimo słabej architektury jednak tych temperatur się nie odczuwało, a był to bardziej model przypominający Ultrabooka swoją konstrukcją. Co prawda zmarł po niecałych 4 latach katuszy, ale służył dobrze.

Dobrze prawi @Gajwer - unikaj konfiguracji z GTXami posiadającymi 2/3GB VRAM, skoro możesz mieć 4/6GB. Co do dysku 5400 RPM - mam takie na gry, które odpalam rzadziej, reszta na SSD i faktycznie - szału nie robią, wczytywanie za pierwszym razem w niektórych gierkach trochę trwa, więc 7200 RPM powinno być priorytetem obecnie. 

Edytowane przez Matthiaso

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

unikaj, nie unikaj - jak mówiłem, jeśli będę mógł podpiąć swój stary dysk (5400), to już jest to bonus, bo oszczędzi mi to trochę czasu i zabawy. Jednak nie jest to dla mnie priorytet. Nie będę odrzucał ofert tylko dlatego, że "ja już mam dysk!!!!1".

Co do chłodzenia, to faktycznie wolałbym, żeby nie stopił się w czasie użytkowania i żebym nie dostał blizn pooparzeniowych. A jeśli będzie można z niego spokojnie i wygodnie korzystać, mimo tego że na "wydechu" będzie można piec kiełbasę, to jest to tylko bonus (a i ciekawy punkt przy spotkaniach towarzyskich) :) 

Mówiąc już poważnie - weźmy na przykład wspomniane przeze mnie MSI GE62 Apache Pro i Lenovo Legion Y520-15 - oba są promowane między innymi hasłem o "najlepszym systemie chłodzenia", a jak poczytać opinie, to MSI ma ten układ niewydajny i podobno grzeje się niemiłosiernie, Lenovo to, jak wspomniane wyżej, grzejnik na prąd.  Nie wspominając już o tym, że te opinie często sobie nawzajem zaprzeczają. Clevo trochę się boję zamawiać, głównie z tego powodu, że pierwszy raz o nich usłyszałem, ale marka jako taka opinie ma głównie "niezłe". Podoba mi się jeden model (konkretnie https://www.ceg-hardcorecustom.com/product/clevo-n957kp6-6th-lga1151-ddr4-nvidia-gtx-1060-vr), ale odstrasza mnie kompletny brak jakichkolwiek recenzji.

Jednak jeśli miałbym wybierać (a coraz bardziej czuję potrzebę, gdyż męczy mnie już podpinanie osobnego monitora do laptopa - to trochę zaprzecza idei laptopów), to prawdopodobnie między tymi trzema - Do MSI będę musiał dokupić najmniej rzeczy, Lenovo ma lepsze parametry, Clevo bardziej podoba mi się wizualnie, plus mogę go "dostosować pod siebie" przy zamówieniu (co też odpowiednio wpływa na cenę).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak Ci się nie spieszy albo masz dodatkową kasę to w sumie nic lepszego w Polsce na tą chwilę nie znajdziesz.... http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26360   Nowe procesory intel coffe lake ekran g sync w przyszłości można dokupić ramu a nawet wymienić grafike .... tylko cena zaporowa choć w przeciągu 2 -3 miesięcy spadnie w końcu z 1000 zł podatku od nowości tu jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja się choć raz wtrące :P - polecam od nich lapka https://xtreem.pl/3-laptopy-dla-graczy#/producent-smart7/cena-4273-6305  [o ile ci nie przeszkadza napęd na usb (nie wbudowany) ] to masz tam ceny względem produktów dobre no i dobrą jakość (sam używam 1 z tej marki od roku, i sie sprawuje bez problemowo wciąż=] ).

Edytowane przez ynkam44

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta