Notebook do 5500 zł

Hej,

rzecz smutna, padł mi ekran w laptopie, serwis mówi, że nic z tym już nie można zrobić. W związku z tym, moglibyście polecić jakieś notebooki (najlepiej do gier), które spełniałyby także poniższe wymagania?

- Cena 5000-5500zł (po wstępnym przeglądzie taki mi wyszedł kompromis między ograniczonym budżetem, a konkretnymi wymaganiami)

- Napęd optyczny (mam sporo płyt, których czasem słucham, plus mam też sporo gier na płytach)

- Matryca matowa, lub antyrefleksyjna (z powodów oczywistych)

- Nie HP (mam sporo złych doświadczeń z HP-kami) i raczej nie Lenovo (ten co padł mi teraz był Lenovo, i padł po zaledwie dwóch latach)

- Raczej bez systemu operacyjnego (z tego co widziałem większość wchodzi z Win10, co dla mnie jest jednoznaczne z formatem)

Osobiście myślałem o ASUS ROG Strix GL753VE albo MSI GE62 Apache Pro. Jeśli więc moglibyście się jeszcze wypowiedzieć i o nich, byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki.

rzecz smutna, padł mi ekran w laptopie, serwis mówi, że nic z tym już nie można zrobić.

A co dokładnie? Matryca, zawiasy? http://www.pclap-alert.pl - mogę polecić.

Napęd optyczny (mam sporo płyt, których czasem słucham, plus mam też sporo gier na płytach)

Odpada to ograniczyło by mocno układ chłodzenia. Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

z tego co widziałem większość wchodzi z Win10, co dla mnie jest jednoznaczne z formatem

Aktualnie 10.4 i raczej nie licz że jakiś inny system będzie wspierany.

Jeśli więc moglibyście się jeszcze wypowiedzieć i o nich, byłbym bardzo wdzięczny.

Nie specjalnie wydajne chłodzenie.

MSI GE73 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti 120Hz (bez systemu)
Acer Helios 300 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1060 (z windows 10)

System potrzebujesz? W co grasz? Dysk SSD M.2 sobie dokupisz czy masz?

Matryca. Dodatkowo losowo zmasowany epileptyczny atak biało-szarych pasków wzdłuż całego ekranu, z którymi nic nie można zrobić, poza wywaleniem ekranu przez menedżera urządzeń i włączeniu go na nowo po jakimś czasie (pomaga na jakieś parę minut, jeśli w ogóle).

Nie, systemu nie potrzebuję, mam gdzieś płytkę z 7, pendrive z 8.1 - przeżyję bez :)

SSD też mam, po prostu wyjmę go ze starego.

Odnośnie tego w co gram, ostatnimi czasy głównie ESO i Total War: Warhammery, czasem też planetside.

W perspektywie mam jeszcze Wieśka 3 i Spellforce 3, jak faktycznie wyjdzie.

mam gdzieś płytkę z 7, pendrive z 8.1 - przeżyję bez

Na nowych laptopach tylko Windows 10. Daruj sobie instalacje starszych bo to mija się z celem.

W starym raczej nie miałeś dysku SSD M.2 prawda? Sprzedaj 2,5" na SSD a kup sobie M.2 (NVMe) np. Plextor PX-128M8SEGN

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10X GTX1060

Ulepszona wersja y520 - aluminiowa obudowa itp

Ok, dzięki za pomoc :)

Aczkolwiek ten win 10 dalej mi się nie uśmiecha. Cóż, widać zło konieczne.

Tak z ciekawości: co ci nie odpowiada w windows 10? To kwestia jakichś twoich rzeczywistych potrzeb czy po prostu brak przyzwyczajenia?

Oba - między innymi przyzwyczajenie do wyboru które aktualizacje będą się instalować, a które nie. Dodatkowo bloatware którego nie można usunąć, i zabawa z kontrolą uprawnień dla w zasadzie wszystkiego zainstalowanego w systemie.

Tak, możesz mnie nazwać paranoikiem :)

Dodatkowo - obaj bracia mieli 10 i obaj zrobili downgrade. Jednemu po aktualizacji przestał się ładować system, drugiego trafił szlag, że co usunął aplikację, zdaje się Xbox, to mu natychmiast wracała sama.

Wszystkie śmieci instalowane automatycznie da się usunąć za pomocą komendy w konsoli PowerShella. Pełno jest filmów i poradników na temat odchudzania Windowsa 10. Mam W10 i chodzi o wiele szybciej niż W7, więc to bzdura.

Dokładnie tak da się to obejść.

Ok, jestem w zasadzie zdecydowany na Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060, tylko takie pytanie (cholernie noobiarskie podejrzewam) - ta możliwość montażu drugiego dysku SATA - znaczy mogę mu tam zamontować dysk magnetyczny ze starego (oszczędziłoby mi to mnóstwo zabawy z przenoszeniem danych)?

Dysk HDD 2.5 z tego co się orientuję.

Możliwość montażu dysku SATA (brak elementów montażowych)

Tak mozesz wsadzić dowolny dysk HDD 2,5" lub dysk SSD 2,5"

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/16GB/256+1000 GTX1060

1000 GB SATA 5400 obr. (w obudowie zewnętrznej)

Tu masz lepszą ofertę z 16GB RAM + dysk zewnętrzny.

W tym legionie nie dość że 1060 z 3 gb ram to na dodtatek max q ... To nie lepiej coś z 1050 ti 4 GB ram brać ? ew poszukać czegoś z niewykastrowaną 1060 w tej cenie ?

http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo Laptops/Lenovo Legion Y520 (15_)/Lenovo_Legion_Y520_spec-win509.pdf

A ok mój błąd, bo to konfiguracja nie z 6GB RAM.

 to na dodtatek max q

Chcesz pełną 1060-tkę to Y720, zresztą bez problemu można podnieść zegary i mieć taką samą wydajność ale kosztem gorszej kultury pracy (bez podstawki chłodzącej).

Hej, poczekaj, nie kupuj jakichś bezsensownych grzejników które Ci polecaja - typu lenovo czy acery.

Przecież to grzejniki na prąd a nie laptopy.

masz stronkę i tam kupujesz. Nie ma lepszych produktów w tej cenie więc nie ma nawet co się zastanawiać.

https://www.ceg-hardcorecustom.com/

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty,  dysk SSD M2 PCIe NVMe.

 

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10X GTX1060

Ulepszona wersja y520 - aluminiowa obudowa itp

Poleciałem modele z 6 Gb vramu grafiki, maja dobrą kulturę pracy.

@Gajwer to nie jest forum xkom !!!

To ma być laptop do gier nie pierdółka z 3 GB pamięci graficznej. Więc daruj.

to nie jest forum xkom

Dla mnie żadna różnica czy link odsyła do xkom, czy komputronik, czy jeszcze gdzie indziej. Kupię gdzie będzie dostępne i gdzie będzie bardziej przystępne.

To ma być laptop do gier nie pierdółka z 3 GB pamięci graficznej. Więc daruj.

Spokojnie - każdy się może pomylić.

@miroll - podoba mi się co widzę (nieco mniej już opłata za shipping). Wiesz może która to będzie normalna klawiatura QWERTY?