Kupno BDO i pare pytań

Siemka, zacząłem żałować że nie kupiłem BDO na promocji, mam akurat parę złociszy w portfelu na steam i myślę czy z bólem nie kupić za te 40 zł jednak mam parę pytań.

Jak to jest z tym ISem, petami, udźwigiem i slotami w EQ? Co takiego dodają pety z ISu? Czy te z gry z AH i jakiś tam eventów dają takie same bonusy? Czy w PvP w mid/end game (Powiedzmy od 50-56lvla) ludzie którzy inwestują w ISa mają przewagę?

Czy samemu jest sens grać? Czy w BDO można osiągnąć coś jako solo player czy jednak trzeba mieć party/ dołączyć do gildii?

Doradzicie jeżeli już to jaka klasa może być dla mnie fajna? :P W Metinie całe życie grałem ninją daggerem, w nostale Łucznikiem i kochałem sp ninji i WK, zawsze coś a'la ninja, coś szybszego, jakiś dual wielding czy daggerki.

Jest jakiś polski YTber w ostateczności ANG który wytłumaczy podstawy? Np tiery koni, gathering caly, housing itd.

I na koniec czy wg. was opłaca się kupić teraz za 40 zł czy czekać np do świąt "a kij" będzie znów promocja?

Kupić musisz udźwig (nie można go in game), ubranie i pety dasz radę na aukcji, często są eventy z petami. Jednak dasz radę grać nie kupując nic.

Jedyne co zalatuje p2w to artisan memory (3x tańsza naprawa late game itemów), ale nie masz się co tym przejmować.

Solo jest fajnie, ewentualnie z kilkoma znajomymi. Teraz dodali jakiś system najemników, nie wiem dokładnie jak działa, ale chyba nawet solo gracz może "wynająć" się na wojny o nody.

Każda klasa jest szybka i mobilna z dużą ilościa aoe, kwestia gustu w sumie.

Trochę ten udźwig jednak mnie odstrasza :P

Jestem świeży w BDO ale mam nadzieje że moje info będzie trafne i pomocne :D.

Jeżeli chodzi o przedmioty z IS'a to można je kupić od innych graczy (tyle że jak coś trafia na market to schodzi tak szybko jak system bid na to pozwala (takie RNG w marketplace, losuje zwycięzce z osób które zbidowały item). Zazwyczaj trwa to kilka sekund). Jak na razie wbiłem tylko 49lvl jeżeli chodzi o udźwig to jest to uciążliwe ale kupienie value packa na marketplace (coś ala premka) jest dosyć tanie i daje +100 do udźwigu. No i można zaopatrzyć się w wagon i postawić go sobie niedaleko miejsca w którym grindujesz i jak już się zapełnisz możesz zrzucić przedmioty do wagonu ( nie każdy wagon ma taką samą ilość slotów i ciężaru) i wrócić bić mobki. Sloty w plecaku można odblokowywać robiąc questy (niektóre dają +1 lub +2 do slotów oraz value pack daje +16). Raz próbowałem kupić peta, które z tego co się orientuje podnoszą loot z potworów co ileś sekund (nie wiem czy robią jakieś obrażenia). PvP jest od 50lvl bodajże więc na ten temat nic niewiem.

A więc udźwig można pozyskać w grze z tych packów? Długo czasu trzeba zbierać na takie coś? :P

Pety same podnoszą drop co skutkuje efektywnym grindem, bez petów sam musisz go podnosić co skutkuje spadkiem efektywności grindu.

Ludzie, którzy inwestują w IS nie mają jakiejś realnej przewagi tzn. nie będą zadawali więcej dmg, lecz będą mogli szybciej progresować. Sam udźwig nie stanowi aż takiej przeszkody, i tak na spot jedziesz koniem/wielbłądem a na Valencii ( regionie w BDO ) leci tylko 1 rodzaj trash item, który idzie do NPC więc nie ma problemu jeśli chodzi o udźwig. Do tego udźwig jest możliwy do kupienia za loyality points.

Co do gry solo, BDO to jest jedna z gier gdzie solo można zrobić prawie wszystko oprócz masowego pvp. Co do klasy, to polecam zacząć wiz/dk ze względu na mocne aoe dmg na samym początku, potem zawsze możesz zrobić reroll, co jeśli troszkę pograsz zajmuje naprawdę chwilkę, bo levelowanie postaci do 57 to kwestia kilku godzin.

A co do Value Pack, to zarobienie na niego zajmuje 1 dzień, ale kupienie go to kwestia bidowania na AH i szczęcia.

W sumie mogę dać ci gift coda do gry, ale musisz wbić 30lv. :c

A więc udźwig można pozyskać w grze z tych packów? Długo czasu trzeba zbierać na takie coś? 

500kg masz tylko z item shopa za ~50$

200kg masz z shopa z punktami za dzienne logowanie

Bazowe na ~60lv to jakieś 300-500kg Tutaj nie wiem dokładnie

100kg masz z aktywnego value packa

Udźwig przydaje się dopiero jak masz mocny gear i szybko farmisz topowe spoty, ale w konie/wielblada możesz pakować i kilkaset tysięcy udźwigu.

Okej, dobra, dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi, pooglądam jakieś tutoriale u Chabasa i może się skusze za te 40zł :P

Poszukaj na reddit, czy ktoś nie rozdaje za free gift code.

Tylko te giftcody chyba są na non-steamową wersję, tak? A ja chciałbym na steamie pograć a nie widzi mi się ściągać 50GB na dysk a potem kupując grę ściągać 50GB raz jeszcze :D

Chodziło mi gift code na pełną wersję gry, za która osoba dająca kod dostaje 1k pereł lub peta. Ale jeśli musisz grać na steam, to wtedy będziesz musiał sam zakupić grę.

Czyli jak jak, jest opcja abym grał za darmo w pełną wersję gry?

Czyli jak jak, jest opcja abym grał za darmo w pełną wersję gry?

Dostajesz gift coda i grasz, tyle że clienta masz ze strony, nie ze steama. Po wbiciu przez Ciebie 30lv osoba dająca ci kod dostaje bonusy.

Dobra, poszukam na reddicie :P Dzięki

Dobra, poszukam na reddicie  Dzięki

Ja obiecasz, że wbijesz 30, mogę Ci dać.

Nie no, grać na pewno bym grał ale nie musisz :P

Jaki jest plus z posiadania black desert na steamie? Przedmioty z item shopu można kupować za steamowskiego walleta?

Po prostu lubie gromadzić gry na swoim profilu, no i przy okazji chciałem karty do gry dropnąć :P

Też miałem właśnie kupować BD na steamie, ale czytam że ludzie dają te gift passy, no i nie wiem teraz co robić :P Ktoś może potwierdzić z tym steamowskim walletem?

Ja teraz zrobie tak że aktywowałem guest passa na 7 dni i jak wbije 30 lvl to poszukam na reddicie gift code