Książki Fantasy 2017

Witam mam do was pytanie jakie polecacie książki z fantasy 2017 proszę żeby to nie były tytuły gier np wiedźmin ,WOW,Guild wars 2 Obecnie teraz nie czytam książek ale chce to zmienić czy znacie jakieś fajne tytuły które mogą zaciekawić

Rozumiem, że chodzi ogólnie o fantastykę, natomiast z rokiem 2017 chodzi po prostu o dostępność, zgadza się? Jeśli tak, to z takiej typowej fantastyki poleciłbym "Saga o Kotołaku" Konrada T. Lewandowskiego. Jest to swego rodzaju "Wiedźmin", przy czym bardziej nastawiałbym się na bohatera, który w przeciwieństwie Geralta nie emanuje swego rodzaju pewnością siebie, jest postacią bardziej poszukującą odpowiedzi, niż osobą odpowiadającą na każde pytanie. Poza tym (w klimatach średniowiecznej Japonii) "Opowieść o Shikanoko" panii Lian Hearn. Sam jestem zapalonym "molem książkowym", więc staram się szukać jakichś ciekawych historii, jednak wiele tytułów mi jakoś nie odpowiada. W każdym razie, liczę, że któraś z tych pozycji przypadnie Ci do gustu. Powodzenia w poszukiwaniach :) .

Wiesław Szpony i kły , Mettro 2035 , King To , Kant. Cykl Komornik. Tom 3 , Zakon Krańca Świata ,

To ja polecę Metro - 2033,2034(średnie) i 2035. Autorką fantastyki, która jest warta uwagi jest również Morgan Rice. Ma 3 dosyć popularne sagi(no jest ich więcej, ale nie czytałem). Pierwsze części z nich możesz pobrać i przeczytać za darmo.

http://www.morganricebooks.com/the-survival-trilogy/

http://www.morganricebooks.com/kings-sorcerers/

http://www.morganricebooks.com/the-sorcerers-ring/

Tutaj możesz poczytać i pobrać książki w języku angielskim. Jak byś cię to zainteresowało to na chomiku znajdziesz polskie wersje tych pierwszych części.

Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu trylogia Survival.
Pozdrawiam.

Ja dorzucę coś na pograniczu fantastyki i sci-fi, mianowicie całą serię książek od Jarosława Grzędowicza pt. „Pan lodowego ogrodów”. Moim zdaniem naprawdę warta przeczytania seria, szczególnie, że jest pod pewnymi względami wyjątkowa ;)

dzięki na pewno sprawdzę tytuły

Ja dorzucę od siebie Brent Weeks - Saga Powiernika Światła oraz Kevin Hearne - Kroniki Żelaznego Druida

Ode mnie dwie pozycje, które ostatnio mnie mega wciągnęły:

Peter V. Brett - Malowany Człowiek ( i kolejne części)

Brandon Sanderson - Z mgły zrodzony ( i kolejne części)

Brandona można jeszcze Drogę Królów, ale jest spora i nie każdemu może się to spodobać.

Tak jak wcześniej

Sagi które przeczytałem w tym roku i mogę polecić z pełną odpowiedzialnością, było ich trochę więcej ale to są te po których siedziałem w koncie i płakałem że już koniec.

Peter V. Brett - Malowany Człowiek

Patrick Rothfuss-Kroniki królobójcy

Robin Hobb- Królewski skrytobójca

Miroslaw Zamboch- Cykl o Koniaszu

Jeśli chciałbyś przeczytać na początek coś krótkiego, w sensie jedna książka nie cykl. To polecam Miroslaw Zamboch - Bez Litosci, Czas żyć, czas zabijać.

Książek jest tyle że nigdy nie dasz rady ich przeczytać wszystkich dlatego próbuj i nie zniechęcaj się jesli któraś z kolei nie przypadnie ci do gustu. W końcu trafisz na taką, po której będziesz czół się jak by zdechł ci pies który noc w noc spał koło ciebie przez 15 lat.

fantastyka... ja polecam od siebie CAŁĄ serię Terry Pratchett - świat dysku. książek jest w sumie 40+. niektóre tomy opowiadają oddzielne historie, niektóre łączą się ze sobą jednak wszystkie opowiadają o tym samym świecie, bohaterowie i wydarzenia przeplatają się w kolejnych tomach.

Książki są w miare lekkie z ogromnym poczuciem humoru i sarkazmu. świat jest przepięknie opisany oraz jedyny w swoim rodzaju. przez wszechświat przemierza żółw na którym stoją 4 słonie a one podtrzymują dysk... na którym żyją ludzie i nie tylko. czarodzieje, smoki, krasnoludy, wilkołaki, chodzące kufry itp itd... ogólnie polecam w 100%. lektura dla osób 15-16+. Tak na moje oko. Wystarczy przeczytać 1 książkę z całej serii i można po prostu wsiąknąć. Osobiście najbardziej podobała mi się książka MORT :)

witam od dziewczyny na święta dostane książkę Stallker nigdy tej książki nie czytałem mam na dzieje że mi się spodoba

Witam mam do was pytanie jakie polecacie książki z fantasy 2017 proszę żeby to nie były tytuły gier np wiedźmin ,WOW,Guild wars 2 Obecnie teraz nie czytam książek ale chce to zmienić czy znacie jakieś fajne tytuły które mogą zaciekawić

Gronhold - J.M.R Michalski
Władca Pierścieni - J.R.R Tolkien
imię wiatru patrick rothfuss
Bramy domu umarłych - Steven Erikson

Malazańska księga poległych - Stevena Eriksona
Pan Lodowego Ogrodu - Jarosława Grzędowicza

W swoim TOP 5 dałabym:

  1. Diabelskie Maszyny

  2. Seria Convenant

  3. Dary Anioła

  4. Harry Potter

  5. Mroczne Intrygi

Wyróżnienia poleciałyby do Hobbita, Dworów i Wieśka