Czy warto zacząć grać w Black Desert?

Witam.

Mam pytanie a mianowicie

Czy według was warto rozpocząć teraz przygodę z Black Desert ?

Bo poszukuję jakiegoś nowego tytułu do gry najlepiej MMO i nie wiem czy warto zacząć z Black Desert. A może polecacie coś innego ?

MMO w które grałem i mi się podobały i dlaczego przestałem grać:

- Aion (pogubiłem się w tej grze)

- Guild Wars 2 (80lvl, wyjście dodatków)

- Riders of Icarus (brak powodu)

- Trove, Nostale, Spiral Knights

(o ile można je tu zaliczyć)

Chciałbym zaznaczyć że będę grał samemu.

Jeśli nie masz ciśnienia na bycie pierwszym i najlepszym, to pewnie, że warto. Jednak musisz się liczyć z tym, że na bdo trzeba poświęcić dużo czasu. W razie czego też głównie gram sam, nie mam z kim grać, to chętnie pomogę :)

Jeśli nie masz ciśnienia na bycie pierwszym i najlepszym, to pewnie, że warto. Jednak musisz się liczyć z tym, że na bdo trzeba poświęcić dużo czasu. W razie czego też głównie gram sam, nie mam z kim grać, to chętnie pomogę 

Po grze w Guild Wars 2 nie mam ani trochę ciśnienia na bycie pierwszym bo wiem jak ciężko jest to osiągnąć i utrzymać

W takim razie jeśli nie boisz się grindu i rng enchantów to zapraszam ;) Pisz pm w razie czego

a polecasz jakies aktywne gildie? Nawet te miedzynarodowe, kazdy sie pieknie reklamuje, a mam juz ochote wyjsc z drugiej, a sam gram od niedawna

Zależy czego oczekujesz od gildii. Najczęściej w gildiach wszyscy już mają swoje grupki w których robią bossy itp. Najlepiej to znaleźć swoich ludzi z którymi będzie miło Ci się czy to grindowało po paręnaście godzin, czy to bossy robiło. Poszukaj na forach, po gildiach, na server czacie popytaj. Jeśli chodzi Ci o pvp to sam też musisz mieć gs do tego. Bodajże od 420 przyjmują.

wiec nie wiem tylko po co rekrutuja nowych graczy i obiecuja nie wiadomo co, chyba tylko zeby nabijali przy okazji pkt, za ktore ulepszaja sobie pasywki

No nie sobie, ale gildii, tobie też to się przydaję.

nie szuaklem gildii dla paru ap, dp wiecej ^^ ale chyba tak zrobie teraz i co najwyzej dodam co niektorych na friend liste, jesli spotkam kogos spoko na spocie itd.

Jako iz sam niedawno zaczalem gre a juz mam spore doswiadczenie i 480gs +
GRA KOSZTUJR 150 ZL NA BIEDE (podstawka + pety)
yu da sie grac masz wszystko co potrzeba reszte osiafniesz po czasie
300+ zl (podstawka pety udzwig outfit oraz miejsca w bp i pacce)
Oczywsice mozna tez grac na podstawce gry i starac sie kupic w marketplace pety oraz outfit jednak na to kampi wielu graczy i sa to kwoty 8mln + co dla poczatkujacego nie jest latwe do zarobienia (mimo ze kwtoa smieszna potem bd je robil w 15 min) wiec szansa ze dostaniesz peta z marketplace to moze jakies 5% ;D o outfir gorzej jedank on daje tylko 10% exp wiecej ;p
Gierka jest fantastycza jesli chcesz sie dobrze bawic to sama podstawka wystarczy jednak jesli chcesz pograc na pelnych mozliwoscach to wydatek tych 150 zl to koniecznosc ;p gidlie dobre przyjmuja od 400 gs + jednak slabsze wezma cie juz na poczatku ;D
Moge pomoc expic alty do niedzieli poki robie 3 alty dla siebie wiec piszcie pw sluze tez pomoca i rada 27 gildi na eu

Jako iz sam niedawno zaczalem gre a juz mam spore doswiadczenie i 480gs + 
GRA KOSZTUJR 150 ZL NA BIEDE (podstawka + pety)
 yu da sie grac masz wszystko co potrzeba reszte osiafniesz po czasie
300+ zl (podstawka pety udzwig outfit oraz miejsca w bp i pacce)
Oczywsice mozna tez grac na podstawce gry i starac sie kupic w marketplace pety oraz outfit jednak na to kampi wielu graczy i sa to kwoty 8mln + co dla poczatkujacego nie jest latwe do zarobienia (mimo ze kwtoa smieszna potem bd je robil w 15 min) wiec szansa ze dostaniesz peta z marketplace to moze jakies 5% ;D o outfir gorzej jedank on daje tylko 10% exp wiecej ;p
Gierka jest fantastycza jesli chcesz sie dobrze bawic to sama podstawka wystarczy jednak jesli chcesz pograc na pelnych mozliwoscach to wydatek tych 150 zl to koniecznosc ;p gidlie dobre przyjmuja od 400 gs + jednak slabsze wezma cie juz na poczatku ;D 
Moge pomoc expic alty do niedzieli poki robie 3 alty dla siebie wiec piszcie pw sluze tez pomoca i rada 27 gildi na eu

od 2 tygodni przelogowuje sie na bidy o peta i bez sukcesu poki co, wiec slabo. Bedzie jakas przecena perel/petow na swieta, czy juz by to oglosili? Generalnie to 5 petow tier 1 wystarcza ( ja i tak mam zamiar kupic z 3 i liczyc na market, eventy)? bo ja widze., ze ludzie wywalaja duzo wiecej $ i maja pety t4

Nie, nie warto. Ta gra jest przekoloryzowana w opinii publicznej przez jej psychofanów, którzy uważają jej niedopracowanie i ubóstwo za "hardkorowość".

od 2 tygodni przelogowuje sie na bidy o peta i bez sukcesu poki co, wiec slabo. Bedzie jakas przecena perel/petow na swieta, czy juz by to oglosili? Generalnie to 5 petow tier 1 wystarcza ( ja i tak mam zamiar kupic z 3 i liczyc na market, eventy)? bo ja widze., ze ludzie wywalaja duzo wiecej $ i maja pety t4

Ostatnio był event z przecenami na wszystko w sklepie, następny nie wiadomo kiedy.

Nie, nie warto. Ta gra jest przekoloryzowana w opinii publicznej przez jej psychofanów, którzy uważają jej niedopracowanie i ubóstwo za "hardkorowość". 

Podaj jakieś argumenty, bo swoim "nie warto" niczego nie wyjaśniasz.

Od siebie dodam, że gierka bardzo fajna. Na przecenie kupujesz ją za 20zł, więc nie ma co się dziwić, że jeszcze te 100zł przydałoby się załadować. Tyle możliwości w grze, to chyba jeszcze nigdzie nie widziałem. Tutaj naprawdę JEST co robić. Jak zaczynałem grać, to byłem przytłoczony tymi wszystkimi opcjami, których nawet do tej pory nie znam wszystkich (po 100 przegranych godzinach). Każdy ma tutaj swój własny sposób na grę. Chcesz expić? Expisz. Chcesz PvP? Idziesz się bić po mordach, bo jest o co. Nie chcesz żadnej z tej rzeczy? To wiedz, że czeka na Ciebie żegluga, exploracja, zbieractwo, łowiectwo, a nawet zabawa w własny biznes, gdzie rozbudowujesz swoją sieć pracowników, którzy pracują i przynoszą Ci zysk. Mało tego, bo tego jest więcej - grind czegokolwiek i gdziekolwiek, hodowla koni, handlarstwo, farmerstwo, alchemia i wiele innych pierdół. Nic tylko grać. I faktycznie z tych wszystkich rzeczy możesz mieć zysk - można się dorobić na czymkolwiek.

Nie. Dziekuje za uwage

BDO jest całkiem spoko grałem sporo, ale znudziło mi się 490gs full boss sprzęt. Największy plus tej jaki ja widzę to grind logujesz się kiedy chcesz i grindujesz i coś osiągniesz. Przez godziny pracy inne mmo odpadają bo trzeba pojawiać się w wyznaczonych godzinach by coś osiągnąć (choć jeżeli chcesz gildie co gra nw i siege to też musisz mieć frekwencje tygodniową inaczej kick :p)

Gra ma zalety i minusy. Zaletą jest to że cały czas się rozwija. Moim zdaniem minusem jest już zbyt duża ilość klas przez co balans staje się coraz trudniejszy.

Miesięcznie minimum ładowałem 100€, podkreślam minimum, na kostiumy, artisany, wage, pety itp. itd. Jeżeli myślisz, że wydasz tylko 20 złotych na grę to się mylisz i to grubo :P

Nie wiem jaki to minus w GW2, że wyszedł dodatek, bo to napisałeś jako powód. To są właśnie plusy bo gra się rozwija czy raczej to, że trzeba było zapłacić te kilka groszy?

BDO jest całkiem spoko grałem sporo, ale znudziło mi się 490gs full boss sprzęt. Największy plus tej jaki ja widzę to grind logujesz się kiedy chcesz i grindujesz i coś osiągniesz. Przez godziny pracy inne mmo odpadają bo trzeba pojawiać się w wyznaczonych godzinach by coś osiągnąć (choć jeżeli chcesz gildie co gra nw i siege to też musisz mieć frekwencje tygodniową inaczej kick :p)

 

Gra ma zalety i minusy. Zaletą jest to że cały czas się rozwija. Moim zdaniem minusem jest już zbyt duża ilość klas przez co balans staje się coraz trudniejszy.

 

Miesięcznie minimum ładowałem 100€, podkreślam minimum, na kostiumy, artisany, wage, pety itp. itd. Jeżeli myślisz, że wydasz tylko 20 złotych na grę to się mylisz i to grubo 

 

Nie wiem jaki to minus w GW2, że wyszedł dodatek, bo to napisałeś jako powód. To są właśnie plusy bo gra się rozwija czy raczej to, że trzeba było zapłacić te kilka groszy?

O kurde, jak to Irek z LW chyba XD

Jak najbardziej się z przedmówcą zgadzam. Wchodzisz kiedy chcesz i robisz co chcesz. Z tym wydawaniem, to już od osoby grającej zależy.

Od siebie rowniez polecam gre. Rozpisywac sie nie bede bo dobrze podsumowal ja wyzej kolega @Mandrah.

Co do wydawania $ to jak w kazdej grze sa typy co laduja niebotyczne kwoty. Spokojnie na start wystarczy gra + 2pety(najtanszy 900pereł, najdroższy 1100pereł. Cena 1000pereł - 10€). Reszte sobie dokupowac pomalu z marketu lub za $. Udzwig nie jest potrzebny. Wystarczy kon, bo mozna go przeladowywac, a gdy trzeba wiecej slotow na grindzie - wagon z 4 koniami. Z wykupionymi wszystkimi udzwigami(ok 50€) i tak trzeba latac sie 'rozladowac', tyle ze rzadziej.

O kurde, jak to Irek z LW chyba XD

Jak najbardziej się z przedmówcą zgadzam. Wchodzisz kiedy chcesz i robisz co chcesz. Z tym wydawaniem, to już od osoby grającej zależy. 

A kto inny może mieć ten nick

:P.

Zgadzam się to z tą kasą. Ja wydałem w tym miesiącu już 300€ na gre na komórkę lol gdzie nie chce mi się grać już xd.

Gra jest super.

Tak pety to must have, za tydzień powinna być promocja - święta.

Grę kupisz na alle drogo już za 25 zł, bo ludzie sprzedają kody do gry, a warto.

W tej grze zawsze masz co robić. Bycie najlepszym w tej grze nie istnieje, bycie najlepszą gildią jużtak. ale tam nie liczy się szczęście jednoski