ArcheAge 4.0 patch notes i nie tylko

Hej witam po raz kolejny. Dzisiaj troszkę z innej beczki.

Wiem, że na to forum zagląda znaczna część społeczności zainteresowanej jeszcze w jakikolwiek sposób ArcheAge'm. Zdaje też sobie sprawę, że niejednokrotnie wchodzą tu z ciekawości osoby nowe w poszukiwaniu gry w którą mogliby pograć, tak jak chociażby teraz w te długie zimowe wieczory. Tym razem jednak nie będzie to post odnośnie rekrutacji do gildii, bynajmniej nie w tym momencie. Po długim namyśle zdecydowałem się podjąć pewne kroki mające na celu rozpowszechnienie ArcheAge wśród polskiej społeczności. Tak wiem, że to P2W i że TRION zniszczył tą piękną grę. Jednakże wciąż wracam do tego tytułu i na nowo próbuje swoich sił. Jest coś co nieustannie od 3 lat powoduje, że gdy myślę o najlepszym MMORPG w jakie grałem, to znowu mam przed oczami ArcheAge. Zdecydowałem więc, że pisanie namiętnych treści to zbyt błahe zajęcie i raczej nie chwyci nikogo na tyle by zagłębił się w tym świecie, który wciąż bardziej kreują negatywne komentarze na temat jego jak i developerów aniżeli sama gra. Tutaj pojawia się platforma znana wszem i wobec a mianowicie YouTube, bowiem nic tak nie wzmaga w nas zainteresowania, jak film okraszony dobrą narracją i ciekawą informacją, no może za wyjątkiem dobrej książki, ale tej na szczęście ArcheAge jeszcze nie ma. Swoją drogą ciekawe do jakiego pakietu za eurasy dołączył by ją TRION. Krótko mówiąc: poniżej udostępnię link do jednego z filmików w którym będziecie mogli usłyszeć o najnowszym evencie. Z góry uprzedzam że film jak i montaż nie jest najwyższych lotów, jest to moje drugie nagranie na yt i raczej nie szalałem tu z montażem. Aczkolwiek zapewniam was, że daje od siebie tyle ile mogę by produkt końcowy który otrzymujecie miał dla was jakąś wartość. Robię to czysto for fun, bez czerpania jakichkolwiek korzyści, będąc przy tym niepoprawnym optymistom liczę na waszą przychylność względem mojej "twórczości", jeśli można to tak nazwać. Mam nadzieje, że nie łamie w ten sposób regulaminu forum jeśli tak by było to post zostanie usunięty, ale żebym podjął takie kroki proszę o kontakt jakiegoś administratora. Tymczasem zapraszam do obejrzenia i komentowania, czy tutaj czy pod filmem, nie ma to dla mnie większej różnicy, chodzi mi tylko o to by polską społeczność ArcheAge wskrzesić, na tyle ile będzie to możliwe.

Ave!

Salvete!

Po długiej przerwie związanej ze świątecznym oraz noworocznym zamętem wracam z obiecanymi materiałami, a mianowicie ponad 40 stronicowym tłumaczeniem na Język Polski wpisu Celestraty, w którym to przeczytacie o wszystkich zmianach zachodzących w świecie ArcheAge wraz z wejściem aktualizacji Maelstrom. Towarzyszy mu oczywiście krótki filmik, w którym mówię między innymi o swoich pomysłach na jeszcze przystępniejsze przedstawienie informacji odnośnie path'a w kolejnych materiałach. Plik PDF znajdziecie na mojej grupie, do której was serdecznie zapraszam. Życzę miłego seansu i owocnej lektury! :)

LINK DO GRUPY FB

https://www.facebook.com/groups/153277108773646/?source_id=2039128622997711

San, wiadomo coś może o Freshu?

Tak wiem, że to P2W i że TRION zniszczył tą piękną grę.

Co masz na myśli? Chodzi Ci o strony takie jak ta https://www.sellersandfriends.com gdzie można kupować i sprzedawać złoto? Przez to nierealne jest posiadanie dobrego seta nie mówiąc o byciu pro w pvp z tak "kupioną" przewagą. Bo AA sam w sobie pod pvp jest trudny.

zeby grac w archeage trzeba zrezygnowac z zycia i pracy ...to zniszczylo ta gre .+ chore labor points. ludzie 1 hitowali innych na end game bo placili kaske :)

Widac jak grales...
w endgame byli 1 hitowe nooby ktore nieumialy nic w gzre zrobic labor ?napedzal rynek byl potrzebny i jest dobry
Jedyny problem to ze jak nie placiles za apexa to grindowales go 3/4 miesaica

W tej grze nie ma nigdzie p2w a mowia tak ci co nie umieja albo nie grali... w sklepie nie ma kompletnie nic po za kosmetyka i labor potami ktore sa na rynku w powiedzialbym srednich cenach
A co do stron z goldem ? To wow tez jest p2w bo mozna kupic i itemy i golda na allegro

Hej witam po raz kolejny. Dzisiaj troszkę z innej beczki.

Wiem, że na to forum zagląda znaczna część społeczności zainteresowanej jeszcze w jakikolwiek sposób ArcheAge'm. Zdaje też sobie sprawę, że niejednokrotnie wchodzą tu z ciekawości osoby nowe w poszukiwaniu gry w którą mogliby pograć, tak jak chociażby teraz w te długie zimowe wieczory. Tym razem jednak nie będzie to post odnośnie rekrutacji do gildii, bynajmniej nie w tym momencie. Po długim namyśle zdecydowałem się podjąć pewne kroki mające na celu rozpowszechnienie ArcheAge wśród polskiej społeczności. Tak wiem, że to P2W i że TRION zniszczył tą piękną grę. Jednakże wciąż wracam do tego tytułu i na nowo próbuje swoich sił. Jest coś co nieustannie od 3 lat powoduje, że gdy myślę o najlepszym MMORPG w jakie grałem, to znowu mam przed oczami ArcheAge. Zdecydowałem więc, że pisanie namiętnych treści to zbyt błahe zajęcie i raczej nie chwyci nikogo na tyle by zagłębił się w tym świecie, który wciąż bardziej kreują negatywne komentarze na temat jego jak i developerów aniżeli sama gra. Tutaj pojawia się platforma znana wszem i wobec a mianowicie YouTube, bowiem nic tak nie wzmaga w nas zainteresowania, jak film okraszony dobrą narracją i ciekawą informacją, no może za wyjątkiem dobrej książki, ale tej na szczęście ArcheAge jeszcze nie ma. Swoją drogą ciekawe do jakiego pakietu za eurasy dołączył by ją TRION. Krótko mówiąc: poniżej udostępnię link do jednego z filmików w którym będziecie mogli usłyszeć o najnowszym evencie. Z góry uprzedzam że film jak i montaż nie jest najwyższych lotów, jest to moje drugie nagranie na yt i raczej nie szalałem tu z montażem. Aczkolwiek zapewniam was, że daje od siebie tyle ile mogę by produkt końcowy który otrzymujecie miał dla was jakąś wartość. Robię to czysto for fun, bez czerpania jakichkolwiek korzyści, będąc przy tym niepoprawnym optymistom liczę na waszą przychylność względem mojej "twórczości", jeśli można to tak nazwać. Mam nadzieje, że nie łamie w ten sposób regulaminu forum jeśli tak by było to post zostanie usunięty, ale żebym podjął takie kroki proszę o kontakt jakiegoś administratora. Tymczasem zapraszam do obejrzenia i komentowania, czy tutaj czy pod filmem, nie ma to dla mnie większej różnicy, chodzi mi tylko o to by polską społeczność ArcheAge wskrzesić, na tyle ile będzie to możliwe.

Ave!

^co Ty mówisz xD Nigdzie nie ma p2w? Jesteś pewien, że mówimy o tej samej grze? :D A co z np. Red regrade charmami które były w IS normalnie za creditsy? Rng loot boxy które x razy rozwaliły ekonomię rynku? Patrz na całokształt, a nie jak jest w obecnym momencie :P Prophecy też "zdechlo", bo po paru miesiącach delikatnego IS, zaczęli traktować je na równi z legacy i weszły m.in rng boxy

Już nie wspominając, że głównym problemem jest kupno apexow za rl Hajs i sprzedaż na markecie :D Także w całkowicie legitny sposób osoby z dużym portfelem są w stanie baaaardzo dużo golda sobie zdobyć w chwile.

Widac jak grales...
w endgame byli 1 hitowe nooby ktore nieumialy nic w gzre zrobic labor ?napedzal rynek byl potrzebny i jest dobry
Jedyny problem to ze jak nie placiles za apexa to grindowales go 3/4 miesaica
W tej grze nie ma nigdzie p2w a mowia tak ci co nie umieja albo nie grali... w sklepie nie ma kompletnie nic po za kosmetyka i labor potami ktore sa na rynku w powiedzialbym srednich cenach
A co do stron z goldem ? To wow tez jest p2w bo mozna kupic i itemy i golda na allegro

Nie wiem o jakiej ty grze mowisz...ale napewno nie o archeage . Zeby cos tam osiagnac trzeba bylo byc no life wybacz ludzie maja zycie i pracuja . Powaznie pierwszy raz spotykam sie zkims kto pisze , ze archage nie byl p2w...chlopie nawet na YT beke z tego mial znany streamer z korei.,..i wysmiewal archeage , ze jak sie placi to sie jest op i tyle w temacie. Nie bede sie klocic bo jezeli popiera to 80% osob z gry to chyba jest to prawda:)

I nie wmawiaj ludziom czegos co jest oczywiste. Badz fanem ale pisz prawde. LUDZIE TO NIE NO LIFE

A myślałam, że już nie ma osób które wierzą, że AA nie jest p2w. To jest taka oczywista oczywistość, że bez tej wiedzy nie powinno odpalać się gry, bo można tylko rozczarować się podwójnie. :what:

Taaa ogkladaj tego debila z KR (gdzie w kr weszly costiumy ze statami ipowiedzieli ze to p2w u ans tego nie ma)
To ja moge znaleźć mase filmikow takiego typu napinaczy a co najzabawniejsze tak placze a jest top KR playerem (chyba 2gi czy 3ci) i ciagle gra ciekawe nie ? niby gowno a gra

Ja pracowałem po 10h dziennie bez weekendow i grałemmniej wiecej 10-12 godzin tyg i mialem po 3 miechach 4.5k gs 2 dzialku mercha i zbierałem na czołg
Gowno wiesz bo jakbys grał to bys tak nie powiedzial. Hejtuja ta gre nooby ktore rozbijaja sie o sciane weteranów bo "wbilem cap i mam tylko 3k gsu wiec czemu chlop grajacy 2 lata mnie zabija ? ooo gra kupa bo w tydziennie mam tego samego co oni" QQ moar


EDIT dostał baty w 1szym filmki zmienił klase na kontre i drze jape ze wygral bo placi... leszcz

Co do Kooncona to może i jest napinaczem ale stać go by w AA grać na "poziomie" to gra, skoro gra mu się podoba. Tbh też bym grała, gdybym mogła sobie pozwolić ale.. podejrzewam, ze sprzedanie nerki mogłoby niewystarczyć. :D Poza tym w KR mogą sellać legalnie itemy za RL Hajs więc tam też jest troszkę inna mentalność.

Poza tym misiu kolorowy, on nie zmienił klasy a jedynie dodał parę skillów i zmienił eq na swoje prawdziwe, pokazał różnicę gearu takiego dostępnego do ogarnięcia dla gracza f2p, a dla takiego co cashował. ;)

Jeśli mówisz o posiadaniu 4,5 GS'a w momencie kiedy już można było wyciągnąc Cele eq z GHA i Arie wyciągając je z autographów (czyli np taka gra na Prophecy) to .. W sumie miałeś GS'a tyle co na casuala Twojego pokroju czasowego przystało :P

Jesteś strasznie zaślepioną osobą,aż mi przykro.

Nope ja po prostu wiem co mowie bo przesiedzialem w tej grze maase czasu a nie naogladalem sie filmikow i naczytalem hejtu
Wasze info jest jak przesc gre bo ogladałem walktrough na YT

Nigdy nie bawiłem sie w EQ z Arie bo wolałem lecieć w craft zarabiać na nim i robić obsydiany a 4.5k gsu jeszcze pol roku temu to nie bylo nic zlego bo topowe gildie brały od 4 do 5k

Kiedyś o tym temat napisałem @Magar

Ale w sumie co ja tam wiem o ArcheAge ^^'

Nope ja po prostu wiem co mowie bo przesiedzialem w tej grze maase czasu a nie naogladalem sie filmikow i naczytalem hejtu 
Wasze info jest jak przesc gre bo ogladałem walktrough na YT

Czyli nawet nie wiesz z kim gadasz, a już zakładasz, że Twój rozmówca ma wiedzę równą zero :D Trochę smutne, bo nawet nie otarłeś się o prawdę, a zupełnie z nią minąłeś. :P

Zresztą znając życie Anonymousa też pewnie nazwiesz jakimś noobem co się nie zna, co z tego że np. na Prophecy miał top/topową gildię przez parę miesięcy XD

Topowa gildie na Prophecy ? jaka -.- podaj mi nazwe tej topowej gildii
Spedziłem w tej grze ogrom czasu... P2W jest wtedy gryza $$ mozemy kupic rzeczy ktore blokuja nam content lub zaburzaja balans rozgrywki podaj mi nazwe przedmiotu z ISu ktorego nie mozesz nabyc grajac ktory blokuje content LUB sprawia ze pzreciwnik posiadajacy taki item rozwala cie

Ja rozumiem w DDO bez premki nie masz 2/3 gry ja rozumiem w darkensangu epickie itemy w ISie
Ale tu ? jedyne co jest mniej fair to to ze CZASAMI jest event na regrade charmy w IS ktore i tak mozesz nabyc

Jedyne co mogepowiedziec to ze AA jest Pay2getfaster nic wiecej kiedys jak sie grało w gry to to bylo normalne ze majac premke miales szybciej np tibia
albo to ze bylo trzeba grac pol roku zeby miec wbity lvl cap a dopiero potem sie grało o gear (l2 RO RF itp) idac wasza mysla przewodnia to kazda gra gdzie moge
kupic np zloto czy premke to p2w

EVE jest p2w bo moge kupic plexa i spzredac i kupic sobie statek
WOW jest p2w bo moge kupic sobie gear i zloto na allegro
WOT jest p2w bo bez premki powyzej VI praktycznie stoisz w miejscu z kasa
Co jeszcze chcecie ? zeby gra byla taka....
W tydzien wbijasz lvl cap zeby potem narzekac ze nie ma co robic w grze
Gear najlepiej zeby kazdy mial ten sam bo pzreciez jak ktos kto gra wiecej ma miec lepiej
PK? tylko areny bo jak to tak ze ktos mnie zabija jak cos robie w terenie
Item Drop ? to juz wogóle RAGE QUIT
Crafting ? to tak ze klikasz na sztabe stali i robisz magiczny miecz niszczyciela smoków błogosławiony przez jednorożca +9
Enchant ? proste klikam i mam a nie jakies RNG
Bo najlepiej miec wszystko na tacy od razu a po 3 miechach mowic ze gra ssie bo nie ma co sie robic

Pierwszy materiał z nadchodzącej serii. Szczerze mówiąc tworzenie go sprawiło mi dużo frajdy, a konkretnie etap expienia. Mam nadzieje, że was nie zagadam. Życzę miłego oglądania :)

Topowa gildie na Prophecy ? jaka -.- podaj mi nazwe tej topowej gildii
Spedziłem w tej grze ogrom czasu... P2W jest wtedy gryza $$ mozemy kupic rzeczy ktore blokuja nam content lub zaburzaja balans rozgrywki podaj mi nazwe przedmiotu z ISu ktorego nie mozesz nabyc grajac ktory blokuje content LUB sprawia ze pzreciwnik posiadajacy taki item rozwala cie 

MetaPlay -> W.Delivery -> Insomnia (to jedna gildia jbc, tylko zmiany nazw były jakbyś nie ogarnął).
Nie ma jednej odgórnej definicji p2w. Dla mnie - jeśli możesz nadgonić content w chwilę za pomocą realnego hajsu (kupić apexy, sprzedać na marketplace, kupić za to itemy albo handlowac po prostu apexy per gear) to jest zdecydowanie p2w. Po podaniu Twojego przykładu z WoWem widzę, że chyba nie widzisz różnicy między czymś co daje Ci wydawca, legalnie i bezpośrednio, a kupowaniem od osób 3 i nielegalnie (za co można wyłapać bana) na stronach typu allegro XD Poza tym chcesz mi powiedzieć, że red charmy czy superior red charmy które były za creditsy swego czasu, to normalna rzecz?


Chyba nie do końca jesteś świadomy ile osób nawet na takim Prophecy sobie przyśpieszyło znacznie rozwój przez właśnie wyżej wspomniany sposób.

@RandomPokemon Potwierdzam, jak kończyłem z prophecy i sprzedawałem apexy to moi kupcy byli w top 50 gs na serwerze :)

Random a nie ? W prawie kazdej grze mmo znajdziesz enchant proty w ISie to żadna nowość a i one nie byly jakieś super OP
Sam miałem i uzywałem ale niestety bogowie RNG nie byli mi na tyle przychylni

Ja serio rozumiem zeby bylo mozna kupic jakies agumentacje jakies buddy czy gear
A w ISie jedyne co jest to labor poty i raz na rok w evencie charmy no naprawde bardzo OP i bardzo P2W
Jedyne co was boli to to ze placac PRZYSPIESZASZ sobie gre. Item shop nic nie blokuje
W EvE tez sa PLEXY i nikt tam nie płacze ze ktos je moze sprzedać i kupić sobie statek BA! gracze się cieszą że mogą je kupować

W jakim innym mmo po za stajnia TRIONu mozecie za gold kupic walute premium... Tutaj o tyle dobrze ze pogra sie te pare miesiecy i mozna sobie pozwolic na kostium czy inna pierdołe z ISu bez wydawania gotowki