Czy gra jest P2W

Czy po jednorazowym zakupie gra wymaga dalszych płatności, głównie chodzi mi o to żeby bardzo nie odstawać oraz swobodnie grać nie denerwując się.

Jeśli gra wymaga płatności to ile mniej więcej na jakiś podstawowy pakiet trzeba odłożyć.

Witaj :)

Jednym słowem Tak i Nie :)

Z jednej strony Tak bo możesz kupić itemki za realną kase z item shopu i sprzedać je na markecie ,a z drugiej strony idzie dosyć łatwo sporo pieniazkow nazbierac :)

Tylko od Ciebie zalezy czy wolis zaladowac kase i miec to odrazu czy pograc troche i zarobic w grze.

Z aktualnym rakowym działaniem marketplace, który właściwie eliminuje możliwość kupienia petów i kostiumów za kasę z gry (graniczy z cudem) jeśli nie jesteś gotowy wydać na grę minimum 500zł to daj sobie spokój, jest kilka dobrych gier f2p bez p2w jeśli u Ciebie kiepsko z kasą. Pograj w BnS np.

jeśli nie jesteś gotowy wydać na grę minimum 500zł to daj sobie spokój

Jakie 500zł? Jeżeli się nie mylę to ponad pół miliona zł, jeśli nie więcej. Przecież musi wykupić każdy przedmiot z cs, aby mógł grać ;d Bo przecież nawet tamten ładny strój zmieniający tylko jego wygląd zmieni jego rozgrywkę o 180 stopni a najlepiej, jakby miał kilkanaście milionów na koncie i wykupił studio Kakao.

BTW. Mam już szykowaćPopKorn? Bo mam podejrzenia co do autora tematu patrząc, że to jego pierwszy komentarz :3

Złota zasada est taka. Jak chcesz na coś wydać kasę, to znajdziesz powód. Jeżeli nie, to tez znajdziesz powód, aby grać w tą grę bez wydawania kasy.

Dalsze pytania i dyskusja przyniesie walkę hejterów w tym temacie, więc jak chcesz ciągnąc to dalej polecam przynieść jakieś przekąski bo będzie karuzela smiechu.

Ja regularnie przelewam pieniądzę na konto twórców, to pozwala mi rządzić serwerem bez potrzeby logowania się do gry.

Wszyscy wiemy, że nawet kostiumy w BDO nie są "czysto" kosmetyczne, tylko wpływają na statystyki ^^.

IS nie jest obowiązkowy, ale koszt jednego peta (który później będzie bardzo potrzebny choć wciąż nie obowiązkowy) to ~10 euro (legenda głosi, że można kupić na AH, plot twist: raz na tydzień ktoś wystawi i kilka tysięcy graczy poluje na pety za walutę in game'ową), a kostiumy poza walorem kosmetycznym też podbijają twoje staty. I to co jest również kluczowe to Value Pack (zwiększa twoją ładowność i miejsce w eq) co teoretycznie możesz kupić za punkty z daily logowania (i tu znowu się okazuje, że z Loyality Points nie możesz kupować VP żebyś miał na każdy dzień).

Czy to wszystko bardzo psuje grę? Nie bo o topkę to możesz walczyć jak teraz w Tibii, a gra wciąż jest przyjemna, jednak jeśli rzeczywiście chciałbyś czerpać 100% z tej gry (bez walczenia o topkę) to tak 60 euro sobie przygotuj

dam sb z tym spokój hehe :cry:

Gra nie jest P2W, musisz jedynie na początku wydać około 400 zł i mozesz grać swobodnie

Kolejny post żeby zrobić zamieszanie na forum, czasami mam wrażenie ze ktoś specjalnie co jakiś czas wstawia takie posty.

Z jednej strony można się pośmiać z tego co inni wypisują żeby obronić albo zbesztać dany tytuł, nawet wymyślając czasem nowe pojęcia.

Potrzebne sa tylko pety - im wiecej tym lepiej (max 5)

Value pack kupuje sie tylko jak nazbierasz duzo wartosciowych itemow i chcesz je opylic ze wzgledu na mniejszy podatek w markecie. Reszta bonusow to szrot i realnie nic ci nie daja. No i ew jak ktos nie ma co z $$ robic

Value pack kupuje sie tylko jak nazbierasz duzo wartosciowych itemow i chcesz je opylic ze wzgledu na mniejszy podatek w markecie. Reszta bonusow to szrot i realnie nic ci nie daja. No i ew jak ktos nie ma co z $$ robic

Dodatkowo możesz sprzedać do 30 itemów, nie odbierać za nie kasy i kupić 1 dniowego value packa za punkty, które dostajesz za logowanie się do gry.

Z aktualnym rakowym działaniem marketplace, który właściwie eliminuje możliwość kupienia petów i kostiumów za kasę z gry (graniczy z cudem) jeśli nie jesteś gotowy wydać na grę minimum 500zł to daj sobie spokój, jest kilka dobrych gier f2p bez p2w jeśli u Ciebie kiepsko z kasą. Pograj w BnS np.

BnS to ja nie polecam, bo co miesiąc koniecznie musisz kupić premium za 12$

Wszyscy wiemy, że nawet kostiumy w BDO nie są "czysto" kosmetyczne, tylko wpływają na statystyki ^^.

100% bonus exp w weekend.

200% na godzinę możesz odebrać raz dziennie.

8% z jedzenia (dostępne w grze)

~10% z tytułów

20% z kryształków w hełmie

20% buff od duszka za energię

ALE NIE, dodatkowe 10% z ubranka to już p2w! XD

Albo 50cm wyższy skok, no tak p2w.

Taa i 10% wolniejsze zuzywanie sie broni podczas grindu-P2W 1!11!!:lol:

No nie wiem jak dla mnie jeśli jest coś co daje przewagę i można to dostać tylko z item shopu za perełki czy inna śmierdzącą walute i nie można tej przewagi odrobić samą grą jak np 10% wolniejsze zuzywanie broni, 10% expa ponad te pojebaną ilość bonusów i kilkukrotnie efektywniejsze lootwanie podczas grindu to jest P2W.

PS. Proszę nie ośmieszać się dalej gadką, że wszystko można kupić na markecie, bo na nim można kupić wielki ch*j - za przeproszeniem - przez to jak jest zrobiony ten badziewny system bidów i preorderów.

No nie wiem jak dla mnie jeśli jest coś co daje przewagę i można to dostać tylko z item shopu za perełki czy inna śmierdzącą walute i nie można tej przewagi odrobić samą grą jak np 10% wolniejsze zuzywanie broni, 10% expa ponad te pojebaną ilość bonusów i kilkukrotnie efektywniejsze lootwanie podczas grindu to jest P2W.

To dlaczego poleciłeś autorowi BnS? Tam też masz bonusy z premki do wielu różnych rzeczy? W pełni podpada pod twoją definicję P2W.

10% wiecej expa, to jest dla kolesia P2W . PAY TO WIN XD Jesli nie znasz angielskiego, to po prostu nie uzywaj angielakich zwrotow, bo robisz z siebie glupka;)

Niedlugo jak juz nie bedziecie mieli co wymyslac, to bedziecie krzyczec "ten gosc ma wiecej kasy i wolnego czasu przez co moze spedzac przy kompie kilka godzin wiecej ode mnie i wydawac kilka stow wiecej na prad. Gra mu pozwala na takie bezustanne siedzenie w niej! Co za PAY TO WIN"XD

Poleciłem mu BnS, bo gdy grałem nie miałem premium i nie zwróciłem uwagi, że ono istnieje ani, żebym bez niej odstawał od reszty, zwłaszcza, ze ostatnio rozdawali postaci na 50lvl z gearem i masą itemków do upgrade itp. Gra jest dosyć fajna mimo wszystko i trochę ludzi w to gra też. No i przede wszystkim jest darmowa więc można chociaż sprawdzić czy mu się spodoba, a co do Rogalinho, to poza 10% expa wymieniłem też inne rzeczy, masz wybiórczą wadę wzroku, czy jesteś tylko bardzo głupi?

Mniejsza o to, zawsze jest to samo gdy ktoś gdzieś wspomni o p2w w BDO, zlatują się biali rycerze i jest powtórka z rozrywki. Chyba następnym razem daruję sobie uczestnictwo w takiej dyskusji bo wszystkie obfitują w ten sam brak argumentów, a tylko umniejszanie wartości rzeczy z item shopu.

A czy widzisz bym pisal gdzies o tej reszcie, ktora wedlug ciebie jest p2w? "masz wybiórczą wadę wzroku, czy jesteś tylko bardzo głupi?" Pisalem tylko o tych 10 % expa, ktore wymieniles jako jedna z rzeczy p2w, a skoro tak nie uwazasz, to po kiego grzyba to wymieniales?

Z aktualnym rakowym działaniem marketplace, który właściwie eliminuje możliwość kupienia petów i kostiumów za kasę z gry (graniczy z cudem) jeśli nie jesteś gotowy wydać na grę minimum 500zł to daj sobie spokój, jest kilka dobrych gier f2p bez p2w jeśli u Ciebie kiepsko z kasą. Pograj w BnS np.

Kilka razy dziennie wystawiane są pety, kostiumy troszeczkę częściej, ale fakt faktem jest to trudno kupić co nie zmienia faktu, że czasami są różne eventy aby zdobyć peta czy kostium za darmo. Gra kosztuje 20zl a i postać trzeba ubrać żeby fajnie zarabiać na grindzie - pety z początku nie są aż tak potrzebne. W BnS nic za darmo nie dostaniesz, no może tanie zagranie typu instant xx lvl, ale z IS nic nie dostaniesz ;).

Wszyscy wiemy, że nawet kostiumy w BDO nie są "czysto" kosmetyczne, tylko wpływają na statystyki ^^.

Ale dają takie bonusy, że większe się dostaje za logowanie daily......, poza expem nie dają nic żadnego ap/dp (tak to są w grze statystyki a nie jakieś śmieszne 10% do expa)

No nie wiem jak dla mnie jeśli jest coś co daje przewagę i można to dostać tylko z item shopu za perełki czy inna śmierdzącą walute i nie można tej przewagi odrobić samą grą jak np 10% wolniejsze zuzywanie broni, 10% expa ponad te pojebaną ilość bonusów i kilkukrotnie efektywniejsze lootwanie podczas grindu to jest P2W.

 

PS. Proszę nie ośmieszać się dalej gadką, że wszystko można kupić na markecie, bo na nim można kupić wielki ch*j - za przeproszeniem - przez to jak jest zrobiony ten badziewny system bidów i preorderów.

Powiem tyle - uśmiałem się xD, pokaż mi grę w której NIE MA takich bonusów do kupienia w IS, takie bonusy są nawet w grach p2p, ale fakt faktem hejterem trzeba być :P

Od siebie powiem, że warto zagrać gra nie jest droga, a przed wbiciem 56 uzbierałem z 5 value packów za darmo (co daje 5tyg gry na VP) - daje on więcej miejsc w bagu, większy udźwig i większy Hajs z market place co fakt faktem jest przydatne, ale idzie i zrobić dużo siana bez VP. Gra jest serio przyjemna więc warto spróbować, sam ocenisz czy warto czy nie bo większość osób z forum/portalu pewnie nawet nie zagrało a lecą z falą hejtu bo przecież to takie modne, serio ostatnio nawet ktoś zakładał temat o tym, że lol jest p2w bo wydając realne sianko możesz szybciej kupić postacie i mieć do nich skiny. Ludzie nie mają co robić w życiu i potem piszą takie rzeczy.

Pety są praktycznie obowiązkowe jeżeli myślimy o grindzie (można dostać czasem za darmo!), tak samo waga. Natomiast kostium do EXP i inne bajery już niekoniecznie.

Natomiast do gry trzeba mieć mnóstwo czasu i cierpliwości. Sam system ulepszania akcesoriów jest dla mnie chybiony - brak szczęścia i jesteśmy w ciągu chwili w czarnej d.... w porównaniu do kogoś, kto gra mniej i szczęście się do niego uśmiechnie.

1. Czy aktualnie można powracając do gry zgarnąć jakiegoś peta?

2. Czy wprowadzili już AFK trening walki zwiększający EXP?

3. Czy nowa klasa na którą długo czekałem jest warta skupienia się na niej? Słyszałem o sporych nerfach.