MMO.. Przygarnę poradę

Neverwinter zyje i ma sie dobrze ludzi gra sporo, ja gram sam mam tam jakas gildie oczywiscie nie polska  pogrywam sobie czasem jak mi sie zachce mam moze z 26 lvl ^^ ewentualnie wow na globalu 

WoWa skreśliłam z mej życiowej listy dopóki nie będę przekonana, że opłaca mi się płacić za grę - obecnie nie wiem czy pogram tyle by się opłacało bo czesto mi coś wyskakuje xD - albo jak zniosą prepaida XD Inne opcje z WoWem nie wchodza w grę - nawet na prywatach itp. xD

Jak cos moge udostepnic mojego prywatnego tsa. Tylko dalej nie wiadom co za gra . ?

Osobsicie kusi mnie swtor kiedys zaczynalem ale nie mialem w sumie zkim grac do tego moje ulubione uniwersum...

@Drzuma Jak tam w ogole jest z premka dodatkami itp ?? trzeba co miesiac kupowac abonament czy mozna wyfarmic w grze jak w Aionie/rifcie/TERZE ??

Jak cos moge udostepnic mojego prywatnego tsa. Tylko dalej nie wiadom co za gra . ?

 

Osobsicie kusi mnie swtor kiedys zaczynalem ale nie mialem w sumie  zkim grac do tego moje ulubione uniwersum...

 

@Drzuma Jak tam w ogole jest z premka dodatkami itp ?? trzeba co miesiac kupowac abonament czy mozna wyfarmic  w grze jak w Aionie/rifcie/TERZE ??

Discord wygodniejszy.

Rzuciłam też temat z szukaniem graczy do kilku tytułów, które pod PvE i RP są najlepsze :)

Ale pytasz o jaką grę? SWTOR ?

Tak o Swtor , moze byc discord bez roznicy.

TERA tez niby nie jest zla. Jakis stream teraz lejs gidi niby.ci z rekrutacja do jakie

Tak o Swtor  , moze byc discord bez roznicy.

 

TERA tez niby nie jest zla. Jakis stream teraz lejs gidi niby.ci z rekrutacja do jakie

W SWTOR to zależy. Albo kupujesz i je masz, albo utrzymujesz premium i masz do nich dostęp :)

TERA - nieeee raczej podziękuję :D TERA i Aion są spoko na krótkie chwile ale permanentnie zbyt cukrowe xD :D

Jedeyne gry które w tej chwili mają sens i dodają do gry elementy end-game i rozwijają się dość pozytywnie i posiadają sporą liczbę graczy to przede wszystkim WoW(fakt abonament ale nie ma gier za darmo i nie oszukujmy się nawet Path of Exile nie jest darmową grą),ESO ( z każdym patchem i dodatkiem widać że firma Zenimax stara się o graczy i walczy o nich aby być na TOP w gatunku gier MMORPG), GW2( fajna gra lecz już nie dla mnie mało dodają a pamiętam czasy gdy O'Braian wiele nam obiecywał a nowe specki szału nie robią),BDO( wizualnie nr 1 lecz gindówka która dla wielu graczy jest bardzo nudna + wydanie dodatkowej kasy na udźwig,pety,sloty itp i gra wychodzi wtedy ok 400zł+ zależy jakiego tieru chcesz mieć pety).

Jedeyne gry które w tej chwili mają sens i dodają do gry elementy end-game i rozwijają się dość pozytywnie i posiadają sporą liczbę graczy to przede wszystkim WoW(fakt abonament ale nie ma gier za darmo i nie oszukujmy się nawet Path of Exile nie jest darmową grą),ESO ( z każdym patchem i dodatkiem widać że firma Zenimax stara się o graczy i walczy o nich aby być na TOP w gatunku gier MMORPG), GW2( fajna gra lecz już nie dla mnie mało dodają a pamiętam czasy gdy O'Braian wiele nam obiecywał a nowe specki szału nie robią),BDO( wizualnie nr 1 lecz gindówka która dla wielu graczy jest bardzo nudna + wydanie dodatkowej kasy na udźwig,pety,sloty itp i gra wychodzi wtedy ok 400zł+ zależy jakiego tieru chcesz mieć pety).

Nie wierzę w gry za darmo ale albo wolę raz zapłacić i grać i ew czasem w shopie coś wydać... albo inaczej zorganizowane terminy prepaidowe, bo po prostu nie wiem czy przez np. 2 miechy będę grała na tyle dużo by mi się opłaciło - miewałam tak że dwa dni pograłam i nagle ŁUP jak mi rzeczy nie wyskoczyło - patrzę a minął miesiąc XD

ESO kocham ale póki co czekam na znajome - jedna pomaga przy tłumaczeniu, druga zbiera no i tak jakoś póki co czekam na nie by nie wylecieć z levelem xD

GW2 nadal lubię i chętnie tam eRPię, ale trzeba mieć z kim grać :D

BDO - czasem ciut nazbyt azjatycko... no.. azjatyckie xD i masa wszystkiego... tym bardziej warto mieć z kim grać, a ja tam mam znajomków ZIRO xD no i faktycznie pitolitków do kupowania - meh... xD

Więc GW2 jest na mojej liście "do powrotu" na bank bo i tak rokuje całkiem dobrze :)

dziękuję za podsumowanie wnikliwe :D

Nie chce Ci psuć planów, ale w ESO nie wiem ile masz doświadczenia, bo ja trochę grałem i skoro wspominasz, że prepaidy Ci nie pasują to musisz wiedzieć, że crafty są bardzo, bardzo przydatne w tej grze i bez suba 50zł/mięsiąc czyli bez craft baga, który jest jego najwiekszym plusem będziesz się strasznie męczyc z bag i bank space (zwłaszcza, że całe konto ma wspólny bank), a matsy do craftów zajmują setki slotów i dosłownie gra nimi aż w Ciebie rzuca, żeby Ci zapchać te sloty. Też dochodzi to, że jeśli lubisz wydawać Hajs na kosmetyczne itemy, a w ESO jest ich bardzo dużo i są bardzo fajne, to tak na prawdę nie odczujesz tego suba bo:
1500 koron (tyle, żeby kupić 2 srednie itemki kosmetyczne lub 1 bardzo fajny) kosztuje 50zł

sub kosztuje 50zł
wykupienie suba dodaje Ci do konta 1500 koron
czyli to tak jakbys po prostu co miesiac kupila cos z kosmetycznych rzeczy, a do tego masz craft bag/exp boost/gold boost/inspiration boost etc.

Albo mozesz odkladac kilka miesiecy korony i kupić np domek jakis za***isty. Mam nadzieje, ze cos z tego info Ci sie przyda ;p

@Drzuma a może TSW ? Sam się zbieram do pogrania.

Tylko troszkę nie Twoje klimaty :D

ale pier**li teraz pisze ze nie wierzy w gry f2p a na pierwszej stronie ze nie bedzie placic za gry hahaha masakra. w tibie sobie zagraj :)

Dragon's Dogma Online - fajna, darmowa gierka, bardzo spokojna, bez "wyścigu szczurów". Gram z kolegą już od jakiegoś czasu z małymi przerwami choć teraz praktycznie codziennie.
Ma swoja historię, potwory - smoki, golemy, cyklopy i inne. Kraft. System Pawna. Rożnorodnosc w wyborze postaci. Bez pvp.

Bardzo klimatyczna z kapitalną muzyką. Mało w niej akcentów azjatyckich choć bez literowych "krzaczków" się nie obejdzie. Jest jednak dostępny patch w języku angielskim, więc nie stanowi to jakiegoś większego problemu - z drugiej strony można to traktować jako wyzwanie, by się odnaleźć w tym świecie.

Choć jest na japońskich serwerach nie mam problemu, by się połączyć przez VPNa - służy tylko do zalogowania i wejścia, a później VPN off.
Obszerna pomoc w postaci angielskojęzycznych stron - opisy Qestow, lokacje mobów, skile i tp.
Grałam w Wowa, l2, neverwinter, bns, Mu online 1 i 2 i inne, ale jakoś szczerze powiedziawszy nie mam ochoty do żadnej z tych gier wracać. Teraz na topie mam właśnie Dogme.
Fakt ciężko znaleźć polaków grających w tę grę, ale kto szuka nie błądzi ;)

Nie chce Ci psuć planów, ale w ESO nie wiem ile masz doświadczenia, bo ja trochę grałem i skoro wspominasz, że prepaidy Ci nie pasują to musisz wiedzieć, że crafty są bardzo, bardzo przydatne w tej grze i bez suba 50zł/mięsiąc czyli bez craft baga, który jest jego najwiekszym plusem będziesz się strasznie męczyc z bag i bank space (zwłaszcza, że całe konto ma wspólny bank), a matsy do craftów zajmują setki slotów i dosłownie gra nimi aż w Ciebie rzuca, żeby Ci zapchać te sloty. Też dochodzi to, że jeśli lubisz wydawać  na kosmetyczne itemy, a w ESO jest ich bardzo dużo i są bardzo fajne, to tak na prawdę nie odczujesz tego suba bo:
1500 koron (tyle, żeby kupić 2 srednie itemki kosmetyczne lub 1 bardzo fajny) kosztuje 50zł

sub kosztuje 50zł
wykupienie suba dodaje Ci do konta 1500 koron
 czyli to tak jakbys po prostu co miesiac kupila cos z kosmetycznych rzeczy, a do tego masz craft bag/exp boost/gold boost/inspiration boost etc.
Albo mozesz odkladac kilka miesiecy korony i kupić np domek jakis za***isty. Mam nadzieje, ze cos z tego info Ci sie przyda ;p

Wiem - grałam w ESO. Ale ESO jest wyjątkiem z racji na to że jesteśmy z kumpelami fankami, ona prowadzi pl-wiki ES i ogólnie miłość wielka :) I craft-bag to życie, fakt - ale nie wykupuję go non stop - ze znajomymi się wymieniamy - czasem mam okresy gdzie w ogóle nie craftuje, a potem mam czas, że ja craftuje :D i jakoś idzie xD Ale wiesz... nie mam tej świadomości, że bez zapłacenia w ogóle nie zagram :D Więc o ESO proszę się nie martwic... xD z ES mam wszystko - nawet Skyrim VR musiałam xD więc to już uzależnienie od świata i stylu :D

@Drzuma a może TSW ? Sam się zbieram do pogrania.

Tylko troszkę nie Twoje klimaty 

TSW?

ale pier**li teraz pisze ze nie wierzy w gry f2p a na pierwszej stronie ze nie bedzie placic za gry hahaha masakra. w tibie sobie zagraj 

Ja nie pisałam, że nie wierzę w gry f2p xD Tibia fu xD mi chodzi o to, że wolę gry że raz zapłacisz i grasz, a nie że non stop :D co do gier zupełnie darmowych to bywam różnie nastawiona bo wiem jak to jest- by zarobili muszą skądś mieć hajs, a co za tym idzie bez kupowania w sklepie często jest ciężko xP xD

   Dragon's Dogma Online -  fajna, darmowa gierka, bardzo spokojna, bez "wyścigu szczurów". Gram z kolegą  już od jakiegoś czasu z małymi przerwami choć teraz praktycznie codziennie.   Ma swoja historię, potwory - smoki, golemy, cyklopy i inne. Kraft. System Pawna. Rożnorodnosc w wyborze postaci. Bez pvp.

   Bardzo klimatyczna z kapitalną muzyką. Mało w niej akcentów azjatyckich choć bez literowych "krzaczków" się nie obejdzie. Jest jednak dostępny patch w języku angielskim, więc nie stanowi to jakiegoś większego problemu  - z drugiej strony można to traktować jako wyzwanie, by się odnaleźć w tym świecie.

   Choć jest na japońskich serwerach nie mam problemu, by się połączyć przez VPNa - służy tylko do zalogowania i wejścia, a później VPN off.  Obszerna pomoc w postaci angielskojęzycznych stron - opisy Qestow, lokacje mobów, skile i tp.
Grałam w Wowa, l2, neverwinter, bns, Mu online 1 i 2 i inne, ale jakoś szczerze powiedziawszy nie mam ochoty do żadnej z tych gier wracać. Teraz na topie mam właśnie Dogme.
Fakt ciężko znaleźć polaków grających w tę grę, ale kto szuka nie błądzi 

Dragon's Dogma mam na PS i... hmm nie wiem xD nikt mi jej nigdy nie polecał to nie zwracałam uwagi :) Ale rzucę okiem w takim razie skoro jest spokojna :D

Japońskie serwery spoko - mam obcykane :D

A jak polaków nie znajdę to japończyków capnę i będę szlifować język xD :D Dzięki :D

TSW to pewnie the secret world od funcomu teraz sie nazywa secret world legends.

Dragon's Dogma mam na PS i... hmm nie wiem xD  nikt mi jej nigdy nie polecał to nie zwracałam uwagi  Ale rzucę okiem w takim razie skoro jest spokojna 

Japońskie serwery spoko - mam obcykane  

A jak polaków nie znajdę to japończyków capnę i będę szlifować język xD  Dzięki  

Tak jak wspomniałam wcześniej gram z kolegą - kolejne osoby byłaby mile widziane, więc żaden problem by się dogadać.
Linki do pobrania, rejestracji są dostępne i nie ma żadnego problemu w pomocy, by to zrobić.
Mamy dostępny kanał na discordzie. Można śmiało wejść i dogadać wszystko.
Może ktoś jeszcze skusi się na tę grę :)

Gram z Zagadką już od jakiegoś czasu w ddo, dodam jeszcze, że wyprawa w "świat" w dogmie wymaga przygotowania, krzesiwo do lampy na wypadek jaskiń, lochów, czy innych ciemnych miejsc, no i oczywiście gdy zastanie Cie noc. Pomimo klasy zajmującej się wsparciem, w grze znajdują się debuffy których jedynym sposobem na usunięcie jest odpowiedni elixir [pojawiają się również takie które nie zdjęte na czas kończą się śmiercią], Gra opiera się na dosyć unikalnym systemie walki w szczególności z bosami, w mało której grze wspina się na bosa, aby dosięgnąć jego słabego punktu. Niektórzy przeciwnicy jak np: treant z extremalnych misji są na tyle ogromni, że zrzucenie podczas wspinaczki może skończyć się utratą sporej części zdrowia. Dragon's dogma niestety, a może i stety wymaga nieco innego podejścia, gramy dla siebie, dla własnej radości, nie ścigamy się z innymi, nie gonimy za punktami doświadczenia, bo może się okazać, że pomimo wbitego poziomu, padniemy na 2 uderzenia, dlatego, że nasz sprzęt został daleko w tyle :)

wo WoWie mozesz kupic Tokena który przedłuża abonament za golda w grze wiec o co loto?

Nie wierzę w gry za darmo ale albo wolę raz zapłacić i grać i ew czasem w shopie coś wydać... albo inaczej zorganizowane terminy prepaidowe, bo po prostu nie wiem czy przez np. 2 miechy będę grała na tyle dużo by mi się opłaciło - miewałam tak że dwa dni pograłam i nagle ŁUP jak mi rzeczy nie wyskoczyło - patrzę a minął miesiąc XD

ESO kocham ale póki co czekam na znajome - jedna pomaga przy tłumaczeniu, druga zbiera no i tak jakoś póki co czekam na nie by nie wylecieć z levelem xD

GW2 nadal lubię i chętnie tam eRPię, ale trzeba mieć z kim grać 

BDO - czasem ciut nazbyt azjatycko... no.. azjatyckie xD i masa wszystkiego... tym bardziej warto mieć z kim grać, a ja tam mam znajomków ZIRO xD no i faktycznie pitolitków do kupowania - meh... xD

 

Więc GW2 jest na mojej liście "do powrotu" na bank bo i tak rokuje całkiem dobrze  

dziękuję za podsumowanie wnikliwe  

a tutaj to co? :)

a tutaj to co? 

Napisałam ci o co mi chodziło w poście wcześniejszym :) Plus chodziło mi tez o to, że nie ma nic za darmo - twórcy muszą zarobić. Więc jeśli grę instalujesz za darmo, grasz w nią za darmo... to haczyk gdzieś jest :) Np. w shopie. Nie ma nic za darmo :)

O to mi chodziło ^^

wo WoWie mozesz kupic Tokena który przedłuża abonament za golda w grze wiec o co loto?

Tak słyszałam, ale ja lubiłam w WoWie latać i biegać i eRPić i olewałam zarabianie golda niekiedy xD Plus to jednak trzeba wykupić dostęp do gry i przedłużać. A ja czasem grywam tydzień. Przerwa miesiąc bo mam np. masę konferencji i jeżdżę, a potem pogram dwa tygodnie itp. :)

Gram z Zagadką już od jakiegoś czasu w ddo, dodam jeszcze, że wyprawa w "świat" w dogmie wymaga przygotowania, krzesiwo do lampy na wypadek jaskiń, lochów, czy innych ciemnych miejsc, no i oczywiście gdy zastanie Cie noc. Pomimo klasy zajmującej się wsparciem, w grze znajdują się debuffy których jedynym sposobem na usunięcie jest odpowiedni elixir [pojawiają się również takie które nie zdjęte na czas kończą się śmiercią], Gra opiera się na dosyć unikalnym systemie walki w szczególności z bosami, w mało której grze wspina się na bosa, aby dosięgnąć jego słabego punktu. Niektórzy przeciwnicy jak np: treant z extremalnych misji są na tyle ogromni, że zrzucenie podczas wspinaczki może skończyć się utratą sporej części zdrowia. Dragon's dogma niestety, a może i stety wymaga nieco innego podejścia, gramy dla siebie, dla własnej radości, nie ścigamy się z innymi, nie gonimy za punktami doświadczenia, bo może się okazać, że pomimo wbitego poziomu, padniemy na 2 uderzenia, dlatego, że nasz sprzęt został daleko w tyle 

DDO zaczyna brzmieć coraz ciekawiej :D Zerknę! :)

TSW to pewnie the secret world od funcomu teraz sie nazywa secret world legends.

Dziękuję. Kolega w to chyba grał... zerknę :)

DDO zaczyna brzmieć coraz ciekawiej  Zerknę! 

Aktualnie ddo jest przed aktualizacja z nową klasą postaci, wiec trwa event pozwalający nieco łatwiej osiągać wyższą range w kluczowych obszarach innymi słowy jest teraz dobry moment, żeby zacząć od nowa, bądź też wrócić do gry :)

Każda klasa w dogmie vokacja ma własne umiejętności, ale pasywki w grze nazywane augmentami mogą być użyte przez inne vokacje, aby zmienić vokacje wystarczy zagadać z odpowiednim npc, dlatego stworzenie idealnej postaci wiąże się z wbijaniem kilku innych vokacji dla samych augmentów.

PS: nie warto czekać na nową klasę dlatego, że aby ją odblokować, jak to zwykle bywa w dogmie, trzeba będzie wykonać jakiś wysoko-poziomowy quest.

Ogólnie zapraszam tutaj:

https://discord.gg/jX4Haec

To Discord gildii BDO, niezbyt dużej, ale większość członków jest codziennie online, do tego to ekipa, która w pewnej części zna się od lat, a w pewnej poznała niedawno - każdy jest mile widziany, bo w gruncie rzeczy nie liczy się za bardzo w co gramy, ważne żeby regularnie wchodzić, pogadać, popykać coś razem. Co do samego progresowania w BDO, to gildia miała przerwę, teraz większość ludzi wróciła, znaleźliśmy też nowych ludzi i tak od pewnego czasu gramy sobie wieczorami i pomagamy sobie nawzajem.

Jeśli nie chcesz koniecznie grać w BDO, to gramy też w inne gry, aktualnie najpopularniejsze poza BDO to PUBG/Fortnite, RS:Siege czy od wczoraj Dark Souls III, sporo z nas grało też wcześniej w Overwatcha, LoL'a/HotS'a, WoW'a, GW2, Rusta, GTA Online, Vindictusa, PoE, Warframe'a czy inne jakieś bardziej losowe gry. Sam też czekam na Dragon's Dogma Online, bo to będzie MMO właśnie najbliższe Soulsom, co do GW2, to spędziłem w tej grze masę czasu, choć nie osiągnąłem nic specjalnego - większość czasu biegałem po WvW.

Ogólnie zapraszamy wszystkich chętnych, czy to do BDO, czy do innych gier - nie liczy się czy ktoś jest ogarnięty w gry, czy nie - ważne by nie być bucem i wbijać, by pogadać - odpowiednia gra zawsze się znajdzie. :)